Sayfa 114 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 1464104112113114115116 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 2,261 ile 2,280 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mutulug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg ile alakalı olmadığını tespit ettim dün benzinde de aynı şeyi yaptı yolda kaldım.yeni bi cvp paylaştım yardım edebilecek çıkar umuyorum
    Sevgili Murat, geçmiş olsun öncelikle; hava yakıt oranı ile alakalı bir durum olabilir, ECU hava yakıt oranını ayarlayamıyor olabilir...ayrıca düşük bir ihtimalde olsa(dile getirmek istemem asla) ama ömrü bitmek üzere olan motorlarda da yaptığı görülmüştür bu arızanın aynısını! Araç kaç km'de motoru nasıl, ne durumda öğrenmemiz gerek senden...buluruz mutlaka çözeriz adım adım gidersek👍

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye mutulug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Murat, geçmiş olsun öncelikle; hava yakıt oranı ile alakalı bir durum olabilir, ECU hava yakıt oranını ayarlayamıyor olabilir...ayrıca düşük bir ihtimalde olsa(dile getirmek istemem asla) ama ömrü bitmek üzere olan motorlarda da yaptığı görülmüştür bu arızanın aynısını! Araç kaç km'de motoru nasıl, ne durumda öğrenmemiz gerek senden...buluruz mutlaka çözeriz adım adım gidersek👍

çok teşekkür ederim,araç hararet göstergesi 210 fahrenaytı geçince devir saati çıldırıyor ve stop ediyor.onun dışında bi problem yok şıkır şıkır çalışıyor.bir çok parça değişti ama halen aynı tas aynı hamam.araba 170 milde.kazasız,ama bi süre yatmış bir askerden aldım ben bunu,görevi gereği sürekli Türkiye'de dolaşmış durmuş o yüzden km yapamamış çok fazla.bu arada rolanti motoru arızalı olduğu için benden önce sökülmüş şu an motorda rolanti motoru yok.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Izmir de kime yaptirdiniz arabayi?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Izmir de kime yaptirdiniz arabayi?

General oto doğan usta.2.sanayi

Nereden
    İzmir
    Haber verecegim

2000 4.7 WG
    1998 5.9 ZG

Haber verecegim

2000 4.7 WG
    1998 5.9 ZG
    Teşekkür ederim,umarım arabadaki sıkıntıyı anlatabilmişimdir.

Nereden
    İzmir
    Beni arar misin 05327768055

2000 4.7 WG
    1998 5.9 ZG

Üye
    Nereden
    ankara
    5.2 de egsoz manifolddan kaçırıyor. contayı değiştirmem için motor falan indirmeye gerek var mı? yoksa motor üstündeyken de yapılabilir mi bu işlem? sağ taraftaki 4 lüden ses geliyor. kurcalattırmak istemiyorum bu yüzden nasıl yapıldığını bilen varsa tarif edebilirse ben de ona göre yapacak kişiyi yönlendirebilirim.

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mutulug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,umarım arabadaki sıkıntıyı anlatabilmişimdir.
    Aracının km'si çok yüksek değil eğer doğruysa! ama çok uzun süreler yatmış makina da makul değildir. Zaten 25 yaşına yaklaşmış araçlarımız ve kimin elinde nasıl kullanıldığı belli değil malesef, öncesini bilmiyor yeni alanlar, motor bu kapalı kutu işte...
    Şimdi; Motor ısındıkça silindir gömlek çapları da büyür, pistonlar da genleşir ama aşınmış pistonlar eskimiş motorlarda, motorun çalışmasına yetecek kadar arada ki boşluğu dolduramaz. Ölçü farkı arttıkça kompresyon kaçakları da büyür ve bir noktadan sonra yeterli kompresyon sağlanamaz...bu iş zamanı sağlanamadığı için motor ısındıkça stop eder! Sonra soğuyunca arada ki piston - gömlek boşluğu azaldığı için, kompresyon sağlanır ve düzeldim zannedip tekrar çalışır.
    Umarım bunlar değildir ama böyleyse eğer rektifiye ister makina! Sırayla bakmak lazım dediğim gibi herşeye sabırla...

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Alıntı yenizj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracima led aydinlatma yaptirmak istiyorum tavana bar seklinde olanlardan mi yoksa bull barin uzerine mi taktirmak daha iyi sonuc verir arkadaslar tavan atkisi uzerine monte edilecek olursa sepet vs yok aracta 97 gc 5.2

Varsa Ön bar uzeri 60cm lik /ortalama 140w vbg. led bar tercih ederseniz hem daha ekonomik hemde daha etkili oldugunu goreceksiniz. Iceride dugmeden röleli bir uygulama olmali.

Led uygulamalarinizi resimler ile bekliyoruz.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eğitim/renovasyon.

Üye
    Nereden
    antalya
    Alıntı Excalibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varsa Ön bar uzeri 60cm lik /ortalama 140w vbg. led bar tercih ederseniz hem daha ekonomik hemde daha etkili oldugunu goreceksiniz. Iceride dugmeden röleli bir uygulama olmali.

Led uygulamalarinizi resimler ile bekliyoruz.
    on bar uzerine 2 adet 50 ser wattlik delici led taktirdim yuvarlak, bardan daha gosterisili ve hos oldu arkayada sadece bir tane kamp ve geri gorus icin 27 wattlik taktirdim tavan atkisi uzerine ayri ayri anahtar sigorta role vs yapildi farlardan bagimsiz calisiyor aydinlatmasi gayet guclu foto ilk firsatta yuklerim
    tesekkurler

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Alıntı ercumentaltuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5.2 de egsoz manifolddan kaçırıyor. contayı değiştirmem için motor falan indirmeye gerek var mı? yoksa motor üstündeyken de yapılabilir mi bu işlem? sağ taraftaki 4 lüden ses geliyor. kurcalattırmak istemiyorum bu yüzden nasıl yapıldığını bilen varsa tarif edebilirse ben de ona göre yapacak kişiyi yönlendirebilirim.
    hayır motor indirmeye gerek yok alttan birşeyler sökülecen önce manifold soğuyacak yüzeyinde bozukluk var sa düzeltme tesfiye neyse yapılacak eski conta artıkları kazınacak ben yeni yaptırdım ordan biliyorum. conta bak bulamazsan bende var fel pro marka maliyet fiyatına veririm sana değişirsin pahalı birşey değil faakt işçilik tutuyor tornacı vs ....
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye oxsigen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba 97 model zjnin benzin deposuna enjektörleri giderleri ve depoyu temizlemesi için katkı atıp, depoyu fulleyip uzun bir yol yapan oldumu bu işlem sağlıklımıdır. Ne zaman benzin alsam pompacı abi katkı koyayımmı temizlesin aracı diyor ? 500 ml bir sıvı benzin aldıktan sonra üzerine dökülüyor daha önce dizel bir araçta denemiş olumlu sonuç almıştım

Nereden
    İzmir
    Alıntı oxsigen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 97 model zjnin benzin deposuna enjektörleri giderleri ve depoyu temizlemesi için katkı atıp, depoyu fulleyip uzun bir yol yapan oldumu bu işlem sağlıklımıdır. Ne zaman benzin alsam pompacı abi katkı koyayımmı temizlesin aracı diyor ? 500 ml bir sıvı benzin aldıktan sonra üzerine dökülüyor daha önce dizel bir araçta denemiş olumlu sonuç almıştım
    Turkiye de bulabileceginiz würth ve liquimoly den sasmamaya calisin

Üye oxsigen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Turkiye de bulabileceginiz würth ve liquimoly den sasmamaya calisin
    Yorumunuz için teşekkürler bu uygulama bu motorlara sakıncalı değildir yani? Rahatlıkla yapabilirim tavsiye ettiğiniz kullanım biçimi varmıdır ayrıca ürünün tam adı nedir internetten sipariş verebilirim

Nereden
    İzmir
    Alıntı oxsigen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkürler bu uygulama bu motorlara sakıncalı değildir yani? Rahatlıkla yapabilirim tavsiye ettiğiniz kullanım biçimi varmıdır ayrıca ürünün tam adı nedir internetten sipariş verebilirim
    Ben su ana kadar bir sorun yasamadim, oktan arttiricidan valve temizleyicisine, yag katkisindan arac temizleme spreylerine kadar guvenle kullaniyorum her iki markanin urunlerini

Üye
    Nereden
    ankara
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır motor indirmeye gerek yok alttan birşeyler sökülecen önce manifold soğuyacak yüzeyinde bozukluk var sa düzeltme tesfiye neyse yapılacak eski conta artıkları kazınacak ben yeni yaptırdım ordan biliyorum. conta bak bulamazsan bende var fel pro marka maliyet fiyatına veririm sana değişirsin pahalı birşey değil faakt işçilik tutuyor tornacı vs ....

çok teşekkürler cevap için.

tasviye işçilik allahtan mesele değil. peki sağ ve sol olmak üzere iki ayrı conta mı var acaba yoksa tek mi? sizdeki contayı da alabilirim parça arma derdinden kurtulurum benim aracım 5.2 95 model farklılık var mıdır bilmiyorum tabiki.

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Küçükçekmece

tasviye işçilik allahtan mesele değil. peki sağ ve sol olmak üzere iki ayrı conta mı var acaba yoksa tek mi? sizdeki contayı da alabilirim parça arma derdinden kurtulurum benim aracım 5.2 95 model farklılık var mıdır bilmiyorum tabiki.
    95 Candır

Üye
    Nereden
    ankara
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    95 Candır

Valla yalan yok 96 ve üzeri olan gc lerin iç tasarımları daha çok hoşuma gitse de bu 95 lerin retro havası çok cezbediyor beni
    95 Grand Cherokee 5.2 Orvis Edition
    56 Porsche 356 widebody
    74 1303 Kafer

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul

ZJ hakkında sormak istediklerimiz

parça aynı olması lazım blok aynı sağ ve sol olarak 2 contası var set olarak zaten değiştirirsen set olarak değiş bence hazır açılmışken bi daha işçilik verme 6 ay sonra

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Sayfa 114 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 1464104112113114115116 ... SonuncuSonuncu