Sayfa 76 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2666747576777886 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 1,501 ile 1,520 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye Eranmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Tesekkur ederim. Malum hava erken Karariyor FotoÄŸraflari ancak hafta sonu gonderecegim.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı Eranmania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    sonunda ben de 190 binde 2001 wj ile sonunda aranıza katıldım. Arabayı geçen hafta Ankara'dan almıştım bakım vs. birkaç eksiğini orada HMC garajda yaptırdım. Hafta sonu da İstanbul a getirdim. Yapılacak bazı eksiklikleri var inşallah sizin yardımlarınızla onları da halledeceğim.
    hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Amin. SaÄŸolun.
    Bu arada kronik problemlerden biri sanırım bende de var. Aracın Sürücü tarafı kliması ısıtmıyor. Ben birkaç yerde yolcu tarafı diye okumuştum ama bende sürücü tarafı bu da yine klapelerin çalışmaması ile mi ilgilidir.

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Büyük ihtimal onla ilgilidir

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Bu hafta resimdeki gibi "rock light" montaji yapacagim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Amin. SaÄŸolun.
    Bu arada kronik problemlerden biri sanırım bende de var. Aracın Sürücü tarafı kliması ısıtmıyor. Ben birkaç yerde yolcu tarafı diye okumuştum ama bende sürücü tarafı bu da yine klapelerin çalışmaması ile mi ilgilidir.
    Sürücü tarafı ise iyi. Ön taraftaki kapak bozulmuştur. Eliniz yatkınsa torpido kapağını indirin. Bunun için sağdaki hava sıkıştırmalı çubuğu çıkaracaksınız, ardından ön tarafta sağlı sollu iki tane lastik torpido çentiğini tutuyor, elinizi içeri sokarak bu lastikleri bulun parmağınızla kaldırıp çentikleri kurtarın. Sürücü tarafı kapakçık motorunu göreceksiniz. Vidalarını ve soketini söküp çıkartın. Beyaz bir mil göreceksiniz. Onu elinizle çevirin. Kapakçığın dönüp dönmediğini anlayacaksınız. Bu size fikir verir. Buna bi bakın, devamını konuşuruz.

Eğer yapamazsanız, bununla ilgili bir video çekerim size.

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Teşekkür ederim bilgiler için sizin yazınızdan önce dediğiniz gibi söktüm torpidoyu kapaklar sağlam problem motorda gibi gözüküyor. Kapağı el ile çekip kapattım ve sabitledim su anda sıcak üflüyor ama kış geçmeden bir klape motoru alıp takmam gerekiyor. Ebay dan sipariş vereceğim.

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Noluyo onları takınca? Kaya offroad'u mu yapacan

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Noluyo onları takınca? Kaya offroad'u mu yapacan

Yok pimp my ride dan ozendim, Altindan zincir de spirits ettim bizim kuyumcuya

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Yok pimp my ride dan ozendim, Altindan zincir de spirits ettim bizim kuyumcuya

Aferin sana kafayı yidin iyice sen!

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Turkıyede Ilker ve tek olacak kesın takıpteyız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkıyede Ilker ve tek olacak kesın takıpteyız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Olsun olmasına da...araç yanlış Kırılır WJ

Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Olsun olmasına da...araç yanlış Kırılır WJ

Sen quadradrive ina kurban ol bak nasil poz vermis Aslan parcasi

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Kalorifer sistemi ile ilgili olarak dün hava soğuktu iki taraftan da sıcak hava geliyor ama sıcaklık yetersiz gibi geldi bana herhangi bir cihazla vs. ölçmedim sıcaklığı. KAlorifer peteğinde mi sorun vardır acaba bu peteği sökmeden temizlemek mümkün müdür kim yapar. Bilen var mıdır acaba.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Kalorifer sistemi ile ilgili olarak dün hava soğuktu iki taraftan da sıcak hava geliyor ama sıcaklık yetersiz gibi geldi bana herhangi bir cihazla vs. ölçmedim sıcaklığı. KAlorifer peteğinde mi sorun vardır acaba bu peteği sökmeden temizlemek mümkün müdür kim yapar. Bilen var mıdır acaba.
    Nasıl da unutmuşum bu konu ile ilgili başlık açmayı.

Yüzde 90 petek tıkalı. Ben temizledim. Sauna gibi aracın içi. Şimdi biraz işim var. Akşam bu konu ile ilgili ayrıntılı bir başlık açar, buraya yazarım.

Klape konusunda, motor bozuksa yaptığınız işlem doğru. Sıcak tarafa aldığınızda kapakçık havada durmaz. Sabitlemeniz lazım yaptığınız gibi. Yazın serbest bırakırsınız sürekli soğukta kalır. Ama tabi bu şekilde ayar yapamıyorsunuz. Motoru test etmek için, soket takılı, vidalar sökük motor elinizdeyken kaloriferin sıcaklığını değiştirin ve motorun dönüp dönmediğini kontrol edin. Eğer dönüyorsa kalibrasyon sıkıntısı olabilir. Kalorifer ayarını en soğuğa getirin, motorun durmasını bekleyin, kapakçığı serbest bırakın yani soğuk modunda. Sonra motoru takın. Yani hem motor hem kapakçık en soğuk modda olsun. Sonra kalibrasyon işlemi yapın. O da şu şekilde yapılıyor;

Calibrating AZC door actuators

Calibrate the door actuators after making any repairs to the AZC system. To calibrate the door actuators proceed as follows:

1. Turn the ignition on.
    2. Set the AZC to automatic.
    3. Turn the ignition off.
    4. Remove the IOD fuse from the Power Distribution Center. Wait several seconds, and then install the IOD fuse.
    5. Turn the ignition on. Do not touch any of the AZC controls for at least one minute to allow the calibration function to run to completion.

Every 20 key cycles the AZC head initiates a re-calibration routine which identifies pulse counts required to achieve full door travel. Also during this routine all modes and functions are validated as functional. When the self calibration routine is complete, the control head resets itself to its last settings.

The air conditioning compressor will engage in certain modes to cool and remove moisture from air entering the passenger compartment. The AZC control, when it is not set in the auto mode, always defaults to A/C enabled. The LED illuminates when the control requests A/C. The customer must toggle A/C off by depressing the button every time he turns to manual mode or the A/C is enabled. Additionally, when the vehicle is off for a "calibratable" amount of time, automatic A/C is again enabled and the customer must again force it off by depressing the button.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    WJ'den olmaaaazzzz😂😉

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Motor çalışmıyor test ettim. Bu kalibrasyon olayını yine de yapabilir miyim yoksa motoru değiştirdikten sonra mı yapayım.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    bende hızlı gittigim zaman bu kapaklar kendi kendine pat pat açıyomu kapatıyomu bilmiyom kafasına göre takılıyolar ısıtmada tek taraf çalışıyo..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    WJ'den olmaaaazzzz

ZJ'den hic olmaz

Motor çalışmıyor test ettim. Bu kalibrasyon olayını yine de yapabilir miyim yoksa motoru değiştirdikten sonra mı yapayım.
    Motorun calismamasi cok karsilasilan bi sorun degil aslinda. Cok pahali bir sey degil. Aldiktan sonra kalibrasyon yapabilirsiniz.

Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende hızlı gittigim zaman bu kapaklar kendi kendine pat pat açıyomu kapatıyomu bilmiyom kafasına göre takılıyolar ısıtmada tek taraf çalışıyo..
    Kalibrasyonu bi yapin bakalim ne olacak.

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Burak Bey,

Siz petekleri temizlediğinizi yazmıştınız. Nette birkaç yerde gördüm gidiş dönüş borularına hortum bağlıyolar siz de öyle mi yaptınız. Ben de bi deneyeceğim de zarar verir miyim diye çekiniyorum.

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Burak Bey,

Siz petekleri temizlediğinizi yazmıştınız. Nette birkaç yerde gördüm gidiş dönüş borularına hortum bağlıyolar siz de öyle mi yaptınız. Ben de bi deneyeceğim de zarar verir miyim diye çekiniyorum.

Sayfa 76 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2666747576777886 ... SonuncuSonuncu