Sayfa 102 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 25292100101102103104112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 2,021 ile 2,040 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye yücesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2017
    levent hocam,ersin hocam saÄŸolun

Üye bahadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Ocak.2017
    Nereden
    ankara
    Kapi pimlerini ve burclarini nereden bulabiliriz? Kapilar sallaniyor. Degistireyim diyorum. Dorman'in pim ve burtan olusan kiti var, bundan mi almak lazim? Door hinge kit diye geciyor.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı bahadr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapi pimlerini ve burclarini nereden bulabiliriz? Kapilar sallaniyor. Degistireyim diyorum. Dorman'in pim ve burtan olusan kiti var, bundan mi almak lazim? Door hinge kit diye geciyor.
    al bi dene bence eskisinden iyidir kesinlikle
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2017
    Alıntı yücesoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam bey Yücel
    1995 zj 5.2'ye yeni sahip oldum,Aracın belli başlı sıkıntıları var,aracım motoru soğukken ilk çalıştırdığımda süreki olarak ayağınızı gazdan çektiğinizde rolanti 0'a düşüyor ve motor stop ediyor yaklaşık on dakika böyle devam ediyor sebebi ne olabilir.Araç motoru yediği için yaklaşık 4 ay önce ankadara chrysler servisinde 8000 TL Harcanarak motoru yapılmış ama yürür aksamında çok problem var.Eğilip ön takıma baktığımda burç ve lastiklerin hepsi parçalanmış bunların yenisi ile değişmesi gerekiyor bunların hepsi bir arada tamir takımı varmı ve ne olarak aramalıyım?
    zj hakkında sormak istediklerimiz başlığı altındaki konuların 55.sayfasına kadar okudum ve okumaya devam ediyorum.Kocaelide yaşıyorum ama işim icabı sürekli istanbula geliyorum tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı bir yedek parçacı varmı.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
    ArkadaÅŸlar selam
    Gözümü karartıp perşembe günü 1 adet oksijen sensörü 1 adet krank sensörü aldım,Hazır boğazıda söküp tps ve map sensörüne vd40 sıkıp daha sonra hava tutarak temizledik,Araçtaki lpg beyni tam sökülmesi gereken yere geldiğinden krank sensörünü takmakta baya zorlandık tekrar tüm söktüklerimizi geri takarak topladık zaten işleme başlamadan önce akü kutup başını sökmüştük tekrar takıp aracı çalıştırdık ama tam bi felaket,Motordan abuk sabuk sesler geliyo sürekli stop ediyor ayağınızı gazda tuttuğunuzda devir saati sürekli aşağı yukarı gidip geliyo motor gaz yemiyo.
    acaba tps sensörünü temizlemekle hatamı ettim yardım edin lütfen.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    ArkadaÅŸlar selam
    Gözümü karartıp perşembe günü 1 adet oksijen sensörü 1 adet krank sensörü aldım,Hazır boğazıda söküp tps ve map sensörüne vd40 sıkıp daha sonra hava tutarak temizledik,Araçtaki lpg beyni tam sökülmesi gereken yere geldiğinden krank sensörünü takmakta baya zorlandık tekrar tüm söktüklerimizi geri takarak topladık zaten işleme başlamadan önce akü kutup başını sökmüştük tekrar takıp aracı çalıştırdık ama tam bi felaket,Motordan abuk sabuk sesler geliyo sürekli stop ediyor ayağınızı gazda tuttuğunuzda devir saati sürekli aşağı yukarı gidip geliyo motor gaz yemiyo.
    al bennde de o okadar oksijen senörleri 2 side arızalıyı kablo sokuk geziyordum fakat kime sorduysam bütün markalar modeller yanı işi yapıyor tek farkı kalite ve araca göre kablo soketi ile gelmesi malum 350 - 400 amerikan malı denso yada bosh yurtdısı alsan bile beklemesi var gittik bizimkine benzeyen 4 kablolul 100 liralık sensörlerden aldık herşeyi aynı kablo renkleri farklıydı onu internetten bakarak ilgili kablolo ucları araçtan gelen voltaja göre taktık aracı çalıştırıyoruz araç sapıttı devir yükseliyot düşüyor stop ediyor gaz yemiyor 1 aydır sensörsüz geziyorduk beyin algılayamadımı diye suanda kutup baslarını söktüm birbirine deydirdim 1-2 saat beklicem sonra tekrar denicem yine aynısı olursa soketleri sokup problemi çözmeye bakacaz

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Oksijen sensoru sorun. Orjinalden uzaklasinca bu arabalarin sensorlerinde, sorun basliyor maalesef arkadaslar. O yuzden almasi kolay binmesi zor yani masrafli.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    ArkadaÅŸlar selam
    Ahhhh güzel kardeşim ahhh neden sormadan etmeden böyle şeyler yaptınki ..bu sana ciddi maliyetli olarak geri dönecek ..

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı atmaca08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al bennde de o okadar oksijen senörleri 2 side arızalıyı kablo sokuk geziyordum fakat kime sorduysam bütün markalar modeller yanı işi yapıyor tek farkı kalite ve araca göre kablo soketi ile gelmesi malum 350 - 400 amerikan malı denso yada bosh yurtdısı alsan bile beklemesi var gittik bizimkine benzeyen 4 kablolul 100 liralık sensörlerden aldık herşeyi aynı kablo renkleri farklıydı onu internetten bakarak ilgili kablolo ucları araçtan gelen voltaja göre taktık aracı çalıştırıyoruz araç sapıttı devir yükseliyot düşüyor stop ediyor gaz yemiyor 1 aydır sensörsüz geziyorduk beyin algılayamadımı diye suanda kutup baslarını söktüm birbirine deydirdim 1-2 saat beklicem sonra tekrar denicem yine aynısı olursa soketleri sokup problemi çözmeye bakacaz
    öyle her sensor birbirinin yerine uysaydı ne gerek vardı parça numarasına filan ..zj veya bir başka araç hiç bir elektronik parça şayet aynı parça numarası veya muadili degilse çalışmaz ..ugraşma boşuna.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle her sensor birbirinin yerine uysaydı ne gerek vardı parça numarasına filan ..zj veya bir başka araç hiç bir elektronik parça şayet aynı parça numarası veya muadili degilse çalışmaz ..ugraşma boşuna.
    anlıyorum da oksijen sensörü 4 kablolu olanların cogu aynı görevi yapıyor sadece soket yapıları ve hava delikleri yerleri farklı diye kime sorsam o şekilde söyledi

Üye ahimrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Alıntı bahadr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce kendim yapmıştım bu değişimi. Ancak tornacıda yaptırdım parçaları. Nette buldukların segmanlı pimler benim araçta orada göründüğü gibi değildi. Ben bulamadım ama forumda paylaşımım vardı, nasıl yapıldığı ile ilgili.
    2016 Model Dacia Duster 4x4
    1997 Model Grand Cherokee 5.2 V8
    1994 Model Grand Cherokee 5.2 V8

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı atmaca08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlıyorum da oksijen sensörü 4 kablolu olanların cogu aynı görevi yapıyor sadece soket yapıları ve hava delikleri yerleri farklı diye kime sorsam o şekilde söyledi
    Gökhan kim sana bu bilgiyi verdiyse konuya vakıf olmadan bir bilgi vermiş o2 sensorlarının çift kablolu veya dört kablolu yada üç kablolu olmaları fiziki ayırt edici özelliklerdir lakin bu ayrım benzer kablo sayısına sahip olanların aynı işi yaptıgı ve birbiri yerine kullanılabilecegi anlamına gelmez ,zj lerin o2 sensorlarının ısıtma voltajları ısınma dereceleri ve ısındıgı zaman sensorun çalışıtıgı voltaj aralıgı farklı bir başka aracınki daha farklı yani tüm o2 ler bir biriğne benzesede çalışma ısıları ve ürettikleri voltaj degerleri birbirinden farklıdır ..uygun olmayan sensoru uygunuyla degiştir sorunun düzelecektir..

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    Gökhan kim sana bu bilgiyi verdiyse konuya vakıf olmadan bir bilgi vermiş o2 sensorlarının çift kablolu veya dört kablolu yada üç kablolu olmaları fiziki ayırt edici özelliklerdir lakin bu ayrım benzer kablo sayısına sahip olanların aynı işi yaptıgı ve birbiri yerine kullanılabilecegi anlamına gelmez ,zj lerin o2 sensorlarının ısıtma voltajları ısınma dereceleri ve ısındıgı zaman sensorun çalışıtıgı voltaj aralıgı farklı bir başka aracınki daha farklı yani tüm o2 ler bir biriğne benzesede çalışma ısıları ve ürettikleri voltaj degerleri birbirinden farklıdır ..uygun olmayan sensoru uygunuyla degiştir sorunun düzelecektir..
    hangisini öneriyorsun marka model ?

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Marka model tavsiyesinde bulunmaktan ziyade sen OEM olanı almaya gayret et..Parça ve stok numarası mutlaka tutmalı.denso veya bosch farketmez önemli olan aynı stock numarası veya muadili olmalı.birde upstreammı downstreammı onu karıştırma ikisi aynı işi yapmaz..

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    stok nosu nasıl bulabiliriz

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    araban zj degilmi aracın modeli,imal yılı,ve 1 mi 2 numaramı hangi sensora ihtiyacın varsa araç parça katalogundan veya ebay dan bulabilirsin.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    yada aracın marka ve model yılını ve 1/2 hangisini istiyorsan yaz yardımcı olayım.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    1996 zj 5.2 iki sensörde lazım

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Forumdan okudum 95 model 5,2 zj sahibiymişsin bu durumda 4606091, 56028200, 56028301 Bu numaralar senin aracının referance OEM numaraları aynı zamanda parça numaranda 1023302 up stream ve 1023303 down stream bu numaralardır bunalara göre arayışını sürdür.
    Konu y-bsungur tarafından (17.Nisan.2017 Saat 15:19 ) değiştirilmiştir.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    Forumdan okudum 95 model 5,2 zj sahibiymişsin bu durumda 4606091, 56028200, 56028301 Bu numaralar senin aracının referance OEM numaraları aynı zamanda parça numaranda 1023302 up stream ve 1023303 down stream bu numaralardır bunalara göre arayışını sürdür.
    96 model benimki

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2017
    Ahhhh güzel kardeşim ahhh neden sormadan etmeden böyle şeyler yaptınki ..bu sana ciddi maliyetli olarak geri dönecek ..
    Yandık desene abi ):

Sayfa 102 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 25292100101102103104112 ... SonuncuSonuncu