Ne işim var benim bu kadar jeepçinin arasında

Her insan bildiği sevdiği aracı kullanır, geri kalanlar da saygı duyar, çoğu ortamda bulunan marka fanatiziminden uzak olduğunu bildiğim bir ortamda olduğumu biliyorum ama zaten herkes jeep kullanınca marka fanatizmi de yapılmıyor di mi :P

neyse sulu bir giriş yaptıktan sonra konumuza dönelim.

Tahoe ve 5.9 deneyimimden sonra çocukluk aşkım olan Range Rover P38 e alma kararı verdim, off road yapmıyordum P38 i alana kadar, piknik gezi falan takılıyordum eşimle birlikte ama P38 i alınca bir bitim kanlandı, kaşındım açıkçası

Halbuki P38 i aldığımda ne güzeldi

Etrafımda bakıp görebileceğim bir örnek yoktu açıkçası, bazıları yapmaya çalışıyorlardı ama tamamı ile derme çatma diye tabir edilen bir sistemle yapıyorlardı.
Amaç belli idi ilk başta 33" lastik takmak, körük sistemini iptal etmeden yapmak mümkün idi ama bir araba parası harcamam gerekiyordu nerede ise ben de yay sistemine geçmeye karar verip boşu boşuna yarım araba parası harcamış oldum 33 lastik hiçbir kesme biçme işlemi yapmadan 2" yükselterek rahat bir şekilde sığdı ama P38 için hiçbir aksesuar yoktu snorkel takmak istiyorum ama bulamıyorum, Disco 2 airflow şnorkeli aldık ve biraz modifiye ederek araç üzerine monte edebildik, vinç aldık gizli bir şekilde tamponun içine saklayarak koyduk ve araç hoşuma giden bir hale gelmeye başladı.

Bu işlemler yapıldıktan sonra araziye girmeye başladım ve eksiklikleri görme şansım oldu, orjinal tamponlar ile olmuyor bu iş, yazık birde her seferinde tampon kırıyorum, ne oldu kaşıntı devamı olarak demir tampon yapmaya karar verdim.

biraz da arazide denedim

e oldu mu şimdi olmadı tabi ki, beni kısa bir süre önce yine kaşıntı tuttu, can sıkıntısı iyi birşey değil arkadaşlar, Aracı boyatmaya karar verdim, henüz bitmiş değil fakat bitmeye yakın, bitince onları da eklerim başlığa

Şimdilik bu kadar, kaşıntı hiçbir zaman bitmez bu konu burada kapanmaz