Bir süredir hep ilgimi çekse de kontrolü kaybettiğinde yere çakılma ihtimali olması binlerce liranın çöp olması fikri korkutuyordu beni fakat geçenlerde kullanan 1-2 kişiyle görüştükten sonra yeni makinaların kullanıcı dostu olduğu öyle kolay kolay yere çakılmayacağı kontrolü kaybetmeyeceğimi öğrenince bende bir ucundan drone işine bulaştım ... Taykanda giden kardeşime siparişi çaktım malum birçok şey gibi drone araçlar da yurtdışında daha uygun rakamlara alınıyor. Marka model olarak DJİ ın ürettiği Phantom 3 Advance modelini aldım. Yanında yedek bir batarya orjinal hardshell koruyucu çantası kamera için 2 adet güneş filtresi pervane koruyucusu aldım . Geldiği gibi çantasında duruyor havanın düzelmesini bekliyorum. yazılım güncellemesini yapıp bataryaları şarj etmem lazım sonra biraz simulasyon çalışmak lazım. sonrasında yavaş yavaş araziye çıkmak lazım. şehiriçinde çok fazla sinyal kirliliği olduğu için uçuşlar sorun oluyor. yapılan her uçuş harita üzerinde sizin kullancıcı hesabınız altına arşivleniyor kaç saat kaç metreye kaç dakika uçulmuş hangi rotada uçulmuş şehirdeki kırmızı bölgeler vs bayağı ciddi işlermiş meğerse. öyle kumandayı aldım elime uçayım yok. zaman içinde tecrübelerimi videolarımı buradan paylaşmaya devam edeceğim.... ilgilenen varsa yardıma ihtiyacım olacak ....