Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Suzuki Jimny Arka Kampana Diske Dönüşümü

Üye fbmy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    10.Þubat.2015

Suzuki Jimny Arka Kampana Diske Dönüşümü

Jimny min arka frenlerini diske çeviriyorum. 2 off road'da biten balatalar ve her off road'da ayarı bozulan el freninden bıktım. Bunun içinde disk dönüşümüne karar verdim. Dönüşümde Orjinal jimny ön disk, renault megane 2 arka kaliper kullanıyoruz. Megane kaliperi ile orjinal el freni telini revizyonsuz kullanabiliyoruz. Fikir vermesi açısından bir kaç foto' ekliyorum.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    herhangi bir ek tadilata gerek kalmıyor mu ..jimny kullanan birçok arkadaş var acaba onlar ne yaptı...tüm jimnyler arka taraf kampana mı
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    10.Þubat.2015
    Büyük bir tadilata gerek yok. Sadece kaliperi bağlamak için bir taşıyıcı (fotoğraflarda var) ve kaliperin üstüne el freni teli için bir parça yapılması gerekiyor. Kampana tertibatı sökülüp yerine direk takılabiliyor. Araç daha tam bitmedi bu gün akşam teslim alacağım.

Tahminen hidrolik boruları kalipere bağlamak için değişiklik gerekebilir.

Bildiğim kadarı ile ülkemize ithal edilen jimny'lerde orjinal arka disk fren gelen araç yok. Az sayıda daha önce diske çevrilmiş araç var, diğerleri de kampana ile kullanmaya devam ediyor.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    çok başarılı...

Ãœyelik tarihi
    10.Þubat.2015
    Teşekkür ederim.

Aracı dün aldım. Frenleme çok iyileşmiş. Islak zemin ani frende de arkalar kitleyip savurma yapmıyor. Uzun zaman sonra güçlü bir el freni çok keyifli. Tahmin ettiğim gibi fren hidrolik boruları da değişmiş. Şimdilik gözlemlerim bunlar. Bilgi edindikçe detayları paylaşırım.