Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 98 Grand Cherokee 5.2 ZJ Yüksek Devir Problemi ?

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014

Exclamation 98 Grand Cherokee 5.2 ZJ Yüksek Devir Problemi ?

Merhaba,

Uzun zamandır uğraştığım ancak bir türlü düzeltemediğim Yükse Devir sorunu hakkında bilgisi veya daha önce başına gelmiş olan var mı acaba ? bu sorunu çözmek istiyorum artık.

O2 Sensör / Tps / Map / A.i.s. / D. Kapağı / Bujiler / B. Kabloları / Tevzi Makarası gibi ateşleme ile ilgili birçok şey değişti ancak bir türlü yüksek devir sorunu'nu çözemedim her geçen günle birlikte biraz daha soğutuyor bu durum beni

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    video neden açılmıyor

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Ben sorunsuz görüyorum.
    link olarak vereyim birde https://www.youtube.com/watch?v=NA4y4TCRuNA

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    youtube de girdim bu video gizlidir diyor

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Pardon video gizlilik ayarina dikkat etmemisim

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Ergun abiden umutluyum

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Rolanti motoruna bakılmalı, gerekiyorsa soketi çekilip öyle denenmeli.
    Bizde de paspas gaz pedalına takılıyordu bir ara ve araç saçma sapan devirlenip düşüyordu. 3000 devirlere çıkıp çıkıp indiğini gördüm.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rolanti motoruna bakılmalı, gerekiyorsa soketi çekilip öyle denenmeli.
    Bizde de paspas gaz pedalına takılıyordu bir ara ve araç saçma sapan devirlenip düşüyordu. 3000 devirlere çıkıp çıkıp indiğini gördüm.
    Rolanti motoru değişti orj mopar ile başka bir araçtan sökülüp deneme amacı ile tekrar denendi aynı sorun devam etti.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergun abiden umutluyum
    Kadir, 1.500 devirde çalışırken sen mi gaza basıyorsun yoksa kendi mi 2.000 devire fırlayıp iniyor...?

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir, 1.500 devirde çalışırken sen mi gaza basıyorsun yoksa kendi mi 2.000 devire fırlayıp iniyor...?
    Ben basıyorum abi, rolanti de 1.500 / 2.000 devir arasında çalışıyorken biraz kullandıktan sonra 1.000 ile 1.300 devir arasına düşüyor trafikte dururken bazende 950 devirlerde oluyor bir dengesizlik var ama bulamadım

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Ben basıyorum abi, rolanti de 1.500 / 2.000 devir arasında çalışıyorken biraz kullandıktan sonra 1.000 ile 1.300 devir arasına düşüyor trafikte dururken bazende 950 devirlerde oluyor bir dengesizlik var ama bulamadım
    Yani bir anlamda ani gaza basışlarda devir 2.000' i geçemiyor, öyle mi ?

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Yani bir anlamda ani gaza basışlarda devir 2.000' i geçemiyor, öyle mi ?
    Evet abi doÄŸrudur...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Kadir rolanti olayında motor devrinin kontrolü close loop denilen modda Manifolttan gelen karışım degerini ölçen 1 nolu 02 sensorunun Rolanti motoruna gönderdiği sinyalle yapılıyor rolanti motoru gelen voltaja degerine göre pistonunu ya itiyor ya çekiyor bu malzemeler saglamsa zaten rolanti hemen hemen sabit kalır.birde sendeki araç zj degilmi zj ler rolantide 750 ile 500 devir arasında durur öyle 1500 /2000 devirde rolanti olmaz.sen gaza bastıgın an open loop a geçiş yapılıyor ve rolanti motoru ve ona sinyal gönderen oksijen sensoru devreden çıkıyor.bir konuda senin throttle üzerindeki kapakların durumu nedir rolantide bu kapaklar tam kapalı olmalı.kapaklar kapalı vacum hatların saglam ve rolanti motorundan eminsen manifolta yakın olan oksijen sensorunu degiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Evet abi doÄŸrudur...
    Enteresan ! dogru olan ne gaza yüklenince devir 2000 i geçmiyormu ? bu durum benzinde çalışırkenmi ?
    Konu y-bsungur tarafından (29.Ocak.2015 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogru olan ne gaza ani bassanda devir 2000 i geçmiyormu ? bu durum araç benzinle çalışırkenmi ?
    tam da ben soracaktım... bnzinde de aynısını yapıyor mu diye...., çünkü sadece gazda yapıyorsa sistem bir yerden hava aldığında da bu reaksiyonları gösterebilir.

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Kadir rolanti olayında motor devrinin kontrolü close loop denilen modda Manifolttan gelen karışım degerini ölçen 1 nolu 02 sensorunun Rolanti motoruna gönderdiği sinyalle yapılıyor rolanti motoru gelen voltaja degerine göre pistonunu ya itiyor ya çekiyor bu malzemeler saglamsa zaten rolanti hemen hemen sabit kalır.birde sendeki araç zj degilmi zj ler rolantide 750 ile 500 devir arasında durur öyle 1500 /2000 devirde rolanti olmaz.sen gaza bastıgın an open loop a geçiş yapılıyor ve rolanti motoru ve ona sinyal gönderen oksijen sensoru devreden çıkıyor.bir konuda senin throttle üzerindeki kapakların durumu nedir rolantide bu kapaklar tam kapalı olmalı.kapaklar kapalı vacum hatların saglam ve rolanti motorundan eminsen manifolta yakın olan oksijen sensorunu degiştir.
    Kapakları kontrol edeceğim, Before o2 denilen sensör yani manifolt'a yakın olan sensör hata vermiyor odb okuyucu cihazda. bu sensör de bir sorun olsa diğeri gibi hata vermez mi ?

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Kapakları kontrol edeceğim, Before o2 denilen sensör yani manifolt'a yakın olan sensör hata vermiyor odb okuyucu cihazda. bu sensör de bir sorun olsa diğeri gibi hata vermez mi ?
    Kadir oksijen sensoru su koyverse bile en zor arıza kodu veren sensordur iyice elden çıkmadan arıza kodunu vermez bak sana bir tavsiye oksijen sensorunu yerinden sök ve dışarıda ısıtarak test et (youtube da bu testle ilgili sayısız video var )

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    tam da ben soracaktım... bnzinde de aynısını yapıyor mu diye...., çünkü sadece gazda yapıyorsa sistem bir yerden hava aldığında da bu reaksiyonları gösterebilir.
    Benzinde de aynı şekilde hiç bir fark yok maalesef

Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Kadir oksijen sensoru su koyverse bile en zor arıza kodu veren sensordur iyice elden çıkmadan arıza kodunu vermez bak sana bir tavsiye oksijen sensorunu yerinden sök ve dışarıda ısıtarak test et (youtube da bu testle ilgili sayısız video var )
    Denemek biraz zor olabilir ama bir bakayım yine de, sanırım throttle body ile iligli bir sorun var aklıma şu anda başka bir şey gelmiyor yarın fırsat bulursam kelebek pozisyonlarını kontrol edeceğim...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Kadir anlamadıgım araç rolantideyken sen neden boşta gaz veriyorsun arabaya zaten problem yüksek rolanti değilmi

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu