Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araştırmalar Başladı :)

Yeni Üye hamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    12.Ocak.2015

Araştırmalar Başladı :)

ArkadaÅŸlar merhaba,

Şimdi öncelikle sağ olun ,"aramıza girmek için 4*4'ün olmasına gerek yok her araçta boş yer olur" dediniz......Gerçekten daha yüz yüze tanışmadan böyle bir teklife maruz kalmak , doğru bir grupta olduğumun belirtisidir...

Ufak ufak başlamış olduğum ve sorup soruşturduğum kadarı ile bu marka model karmaşası içinde ki 4*4 çeşitlerinden en çok karşıma çıkan marka "Toyota" oldu. Hilux veya Land Cruiser'da en çok duyduğum modeller.

Toyotanın kalitesi ve performansı hakkında zaten pek bir yorum gerekmiyor abiler zaten yapmış yapacağını.

Benim merak ettiÄŸim konulara gelirsek

1>Hazır yapılı bir araç mı almak daha iyi yoksa eski model bir araç alıp tekerinden sis farına kadar sıfırdan mı kendin uğraşıp yapmak daha iyi

2>Eğer sizinde yönlendirmeleriniz doğrultusunda yukarda bahsetmiş olduğum marka ve modellerden birine karar verirsem,model olarak en düşük kaç model bir araç sahibi olmam gerekiyor.

3>Km sayacının çok yukarlarda olması dezavantaj mıdır veya araç bakımlıysa fark etmez koy yağını suyunu dere tepe düz gidersin midir?

4>Benim tabirimle genelde iki tarz araçlara rastlıyorum .Kısa ve yüksek diğer uzun ve yüksek .Arazide ne gibi fark yaratır??

Acemi mantığı ile düşünüyorum;Kısa ve yüksek bir aracın devrilme riski var , Uzun ve yüksek aracın dar yollarda yürüme sıkıntısı var.

5>yukarda yazdığımın ve sorunun soruyu getirceği bir konudan kurtulmak için;
    "Ya Erhan kardeş boşver forumdan yazıp çizmeyi ,haftaya Çarşamba gel Kayışdağı'na çayımızı içerken sen sorarsın bizde cevaplarız" da deme hakkına sahipsiniz

Üye tapagazzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Alıntı hamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ArkadaÅŸlar merhaba,

Şimdi öncelikle sağ olun ,"aramıza girmek için 4*4'ün olmasına gerek yok her araçta boş yer olur" dediniz......Gerçekten daha yüz yüze tanışmadan böyle bir teklife maruz kalmak , doğru bir grupta olduğumun belirtisidir...

Ufak ufak başlamış olduğum ve sorup soruşturduğum kadarı ile bu marka model karmaşası içinde ki 4*4 çeşitlerinden en çok karşıma çıkan marka "Toyota" oldu. Hilux veya Land Cruiser'da en çok duyduğum modeller.

Toyotanın kalitesi ve performansı hakkında zaten pek bir yorum gerekmiyor abiler zaten yapmış yapacağını.

Benim merak ettiÄŸim konulara gelirsek

1>Hazır yapılı bir araç mı almak daha iyi yoksa eski model bir araç alıp tekerinden sis farına kadar sıfırdan mı kendin uğraşıp yapmak daha iyi

2>Eğer sizinde yönlendirmeleriniz doğrultusunda yukarda bahsetmiş olduğum marka ve modellerden birine karar verirsem,model olarak en düşük kaç model bir araç sahibi olmam gerekiyor.

3>Km sayacının çok yukarlarda olması dezavantaj mıdır veya araç bakımlıysa fark etmez koy yağını suyunu dere tepe düz gidersin midir?

4>Benim tabirimle genelde iki tarz araçlara rastlıyorum .Kısa ve yüksek diğer uzun ve yüksek .Arazide ne gibi fark yaratır??

Acemi mantığı ile düşünüyorum;Kısa ve yüksek bir aracın devrilme riski var , Uzun ve yüksek aracın dar yollarda yürüme sıkıntısı var.

"Ya Erhan kardeş boşver forumdan yazıp çizmeyi ,haftaya Çarşamba gel Kayışdağı'na çayımızı içerken sen sorarsın bizde cevaplarız" da deme hakkına sahipsiniz
    İlk başta ne amaç ile araç yapacağınıza karar vermeniz lazım,aslında işin en zor kısmı bu
    Ben ilerde yarışırım kesin yada
    Ben sadece offroad yapıcam gezicem tozucam,
    yada kamp için beni idare edicek bir 4x4 yeterli de diyebilirsiniz...

Tüm bu cevaplara göre aşağıdaki soruların yanıtları değişecektir.
    Genel olarak degerlendirecek olursak,

Tüm bu amaçlara göre
    Eger yarışmak gibi bir amaç yoksa ilerisi için , kesinlikle yapılı araç almak daha avantajlı

Arabanın modeli bence çok önemli degil , bakın ormanlı gezimize 90 kusur model hiluxun yaptıklarına inanamazsınız,onemli olan motorunun ve yurururnun durumu

Yeni araçlar hariç vitara vb , dusuk km bir toyota veya jeep bulabileceginizi dusunmuyorum bulsanız bile anlamsız paralar istiyorlar

Yatıcaksa araba ne olursa olsun yatar , bence bu kısmını soyle degerlendirin , kısa yuksek degilde,agır bir araç mı olmalı yoksa hafif bir araç mı olmalı , battıgı yerden 1300-1400 kilo mu 2 tonu mu çıkarmalıyım diye dusunmelisiniz....

oranları hesapladıgınızda aradaki farkın 2 araç için toplan da %10 bile farkettirmedigini goreceksiniz,

Size en önemli tavsiyem acele etmemeniz , ben dahil bir çok acele is kurbanı arkadasımız var gezilere katılarak , istanbul icindeki yarısları izleyerek ve bulusmalarımıza gelerek zaten ne yapmak istediginiz kendi kendine şekillenecektir.

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    fadıl durumu çok güzel özetlemiş aslında....üzerine fazla bir şey söylemeye gerek yok....önemli olan ne yapmak istediğin ve bu işte son nokta olarak nerede duracağın...bunları biliyor ve ya kestirebiliyorsan işin çok kolay....yok ben ileride sizler gibi kaşınırım,rahat durmam diyorsan allah yardımcın olsun...
    çarşambaya gelirsen daha bol vakitte yüzyüze konuşur istediğini beraberce şekillendirebiliriz

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    fadıla katılıyorum . neyi ne kadar yapmak istediğinle alakalı ve zevk meselesi .vur kır parçala gaza yüklen diyorsan toyota pickup ...vur kır parçala fazla gazla(ya)mam dersen jimny....vur kırla işim olmaz bakınca aşık etsin ailemle keyifli gezeyim bagajım olsun diyorsan zj-xj ...gezerim daha büyük aracım olsun daha çok para vereyim kendimi lord gibi hissedeyim diyorsan land cruiser vx80-100
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    12.Ocak.2015
    Cevaplar gayet açık ve net olmuş hepinize teşekkürler. Belli ki haftaya çarşamba baya bir başınızı ağrıtıcam

Ne istediğime gelmeden önce biraz şu an yaptığım hobiden biraz örnek vermek isterim bazen dediklerimle yaptıklarım birbirini tutmuyor

Airsoft oyununa 2010 senesinde grupla tanışmaya gittiğimde başlamaya karar verdim . O gün hemen birinden kaporasını verip bir tane ikinci el A.E.G edindim,Şu an ki ekipman grubum aşağıda ki gibi (duvara sığdıramadığım bir kaç tane daha var)

Bir kaç metre denizin diplerinde gezinti yapmak istedim başladıktan sonra ilk sene 40 dalış yaptım bunun içinde yurtdışıda dahil

Kayak dünyasına yeni giriyorum geçen hafta 1 saatlik eğitimden sonra uludağ'da ki en dik tepelerinden inmek için mücadele veriyordum
    Eğer bir dostunuz geçen hafta dağdan aşağıya anlamsızca kayarak tepe takla atıp tekrar kaymaya devam etmeye çalışan kırmızı elbiseli birinden bahsederse işte o benim

Spor yapma konusuna hiç girmiyorum bile , 12 yaşından beri yalnız spor yapıyorum sebebi çevremde kimse eşlik edemiyor belli bir zaman sonra "benden bu kadar" diyor çünkü , 12 yaşında başladığım sporla alakalı halen küçük çaplı öğrenci yetiştiriyorum zaman zaman

Yani hobi olayında bir işi abartmak karakterimde olan bir şey ama hiç bir zaman abartığımı da kabul etmeyen bir yapım var.

Ben ne istiyorum;

Şu an için yarışlara katılmak istiyorum diyemem ama işin yarış kısmına hiç bir zaman bulaşmam da demiyorum ama bir vakti olması gerektiği , bir kaç yıllık bir tecrübe kazanmak gerektiğinin bilincindeyim.
    Eğer böyle bir karar alırsam komple bir revizyona girerim elbette

Hafta sonu turlarına katılayım , arabayı vur-kır-parçala , gir hendeğe çık tepeye , dereden geçeyim , bataklığa korkmadan gireyim, kimse beni çekmesin ama birini çekmek gerektiğinde beni çağırsın tarzında bir araç istiyorum desem çok mu şey istemiş olurum

Bu hobi için edinmek istediğim araçla gece mekanlara gitmeyi düşünmediğimden , öyle çok cicili biçili bir araç istemem herhalde , tur zamanı garajdan çıkarayım , araziye girdiğimde beni yarı yolda bırakmasın ,konvoyda ki bir araca yardım edebilsin, geriye döndüğümde aracın herhangi bir parçası yan koltuğumda dağılmış bir şekilde duruyor olmasın benim için yeterli olur herhalde

Teşekkürler

Yeni Üye gurkang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Nereden
    Bursa
    İsteğinizi çok açık ve net belirtmişsiniz. Bütçeniz ile çok alakalı yazdıklarınız. Bütün isteklerinizin bir araçta birleşmesi için para harcamanız lazım.

Ãœyelik tarihi
    12.Ocak.2015
    Bütçe olayında şöyle bir avantajım var ; bu işe girişmek isteyen 3-4 kişiyiz .Belli bir bilgi birikimi elde ettikten sonra kendimiz bir takım oluşturmak istiyoruz

4 kişi iki araç almak veya 4 kişi tek bir araç almayı planlıyoruz .Bu sayede tüm yapılacak olan masraf ya 2 ye ya da 4 e bölünecek,

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    sen çarşambaya gel hocam...biraz vahim durumun ama çözeriz senin işini

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    bahsettiğiniz araç yok malesef...böyle bir beklentide olmak sadece sizi üzer...kırılmayacak yolda kalmayacak bir araç yok malesef..500 bin lira da harcasanız doğanın size ne tür zorluklar çıkaracağını kestiremezsiniz.. o yüzden doğru donanımla hazırlanmış bir araç (kırılabilir yolda kalabilir) , hayat kurtaracak ekipmanlar, ve iyi bir ekip seçin kendinize...gerisi hikaye...

Ãœyelik tarihi
    12.Ocak.2015
    ArkadaÅŸlar,

Satılık ilanlara bakıyorum da ara ara , araçların bir kısmı otom.vites bir kısmı manuel , otomatik olması arazide dezavantaj mıdır??

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    ArkadaÅŸlar,

Satılık ilanlara bakıyorum da ara ara , araçların bir kısmı otom.vites bir kısmı manuel , otomatik olması arazide dezavantaj mıdır??
    kullanan kişiye ve yapılacak offroad tarzına göre değişkenlik gösterir....hıza dayalı offroad yarışlarında düz vites,trial yarışlarında otomatik vites avantajlıdır.... benim tercihim daima otomatik

Ãœyelik tarihi
    12.Ocak.2015
    İlanlar arasında birde böyle bir seçenek çıktı karşımıza

Bu tarz kiralık araç bulma imkanımız var mı başka acaba?Bu ilan sahibinde bir tek bu varmış..

En azından neyin ne olduğunu öğrenmek için araç satın almadan önce böyle bir seçeneği kullanmak daha mantıklı geldi bize

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2107293/detay/

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    İlanlar arasında birde böyle bir seçenek çıktı karşımıza

Bu tarz kiralık araç bulma imkanımız var mı başka acaba?Bu ilan sahibinde bir tek bu varmış..

En azından neyin ne olduğunu öğrenmek için araç satın almadan önce böyle bir seçeneği kullanmak daha mantıklı geldi bize

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2107293/detay/
    pes valla kiralanacak son araç...kiralayan sert yapsa şanzımanı alsa eline yandı gülüm keten helva... şoförlü kiralansa anlarım da aracı tanımayan birine nasıl kiralıyorlar hayret
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Umami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Aslında aracı grup olarak şöförlü kiralayacan, sert yapıcan, sonra da çekmek için 800TL istemek var Böyle hayince bir fikir işte
    Bozuk değilse tamir et, ihtiyacın olduğunda çalışmayabilir.
    Bir Land Rover Atasözü

Üye emreturkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    25.Kasým.2014
    Nereden
    Istanbul - Kozyatagi
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pes valla kiralanacak son araç...kiralayan sert yapsa şanzımanı alsa eline yandı gülüm keten helva... şoförlü kiralansa anlarım da aracı tanımayan birine nasıl kiralıyorlar hayret
    Bence bu aracin donanimi tamamen gorsel.. Kiralayan firmanin off road a izin verecegine inanmiyorum