Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geze-gen Uzatmalı Çatalca Offroad Gezisi...

Üye Kasif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu

Geze-gen Uzatmalı Çatalca Offroad Gezisi...

15 Saatlik Uzun Günü Birlik Gezi

Hafta içi Kaan abinin siz hiç offroad yapmıcakmısınız diye bizi gaza getirmesi ile Osman abi ve Fadıl ile birlikte Çatalcaya gitme kararı verdik.

Allah muhafaza Tiger batarsa 3 Toyota ancak çıkarırız diye Erman abiyede haber verdik ve sabah 08:30 da 5 araç Bahçeşehirde buluştuk ve eğlenceli bir kahvaltı yaptık.

Uzun zamandır aramızda göremediğimiz Okan Sayın ve Ergun Erakmanı görmek bizi ayrıca çok mutlu etmişti.

Saat 09:30 da Köy kahvesinde Mehmet(Becce) Abi ile çaylarımızı içtikten sonra ne tarafa girebileceğimiz konusunda bir istişarede bulunduk.

Mehmet Abinin yorumu ;
    -Nerden girerseniz girin zaten çok gidemezsiniz heryer berbat

Sohbet devam ederken Kaan abide gelmiş oldu ve Virabismillah deyip Kafamızdaki Etabın yolunu tuttuk.Erman abinin kardeşi Mehmet abinin Nissan Patrolunun ön akslarda bir problem olması dolayısıyla etabın girişinde o aracı içeri sokmama kararı aldık.

(Nissana benim nazarım değmiş olma ihtimalide var)

1 aracın konvoydan eksilmesi demek 3 kişinin açıkta kalması demek ve benim araç hariç bütün araçlar 2 kişilik.

Benim araçtada Ece,Ozan,Ümit ve ben olmak üzere zaten 4 kişiyiz Yani daha ilk engelde koltuk savaşları başladı

Yaş ve tecrübeye hörmeten Okan ve Ergun abiyi arka koltukta Ümit Erdalıda kasada misafir etme şerefine nail oldum

(İki duayenide iyiki benim araca almışım günün ilerleyen saatlerinde çok dua ettim onlara...)

Sıralanıp etaba girdiğimizde en arkadaki süpürücü araç olmuştum ama ne olduysa sağdanmı soldanmı derken kendimi en önde buldum...

Bildiğimiz yollarda ve engellerde hiç bir problem olmadan çok güzel bir gün başlamıştı,başlamıştıki telsizden anons geldi.

Telsiz Anonsu Ejder Erişti
    -Fadılın Jimny nin önler çalışmıyor.

Gaza gelen Ejder Erişti ben Jimny ile Aladağları aştım burdan mı çıkamıcam diye direksiyona geçti.İlerlemeye devam ettik.

Gittikçe engeller değişmeye ve işin suyu çıkmaya başlamıştı.Winçler hiç durmuyor,sürekli birbirini çeken konvoyun hızı iyice yavaşlamaya ve hava kararmaya başlamıştı.

Benim bildiğim son noktaya geldiğimizde artık yeter daha kestirme bir yol bulalım ve çıkalım artık dediğimizde aslında macera yeni başlıyormuş bilememişiz

Erman abi yola bakarak burdan gidersek 5 Km sonra falan ana yola düşeriz dedi.Eyvallah dedik ve döndük.

Kanallar büyüdü sentetik halatlar kopmaya başladı winçler aküleri bitirmeye başladı,rüzgar çıktı hava soğudu.

Kaan abi Tigerin arkasında Jimny ile öne geçti ve bize yol aramaya koyuldu.

-Jimny hararet yaptı

Telsiz Anonsu Kaan Gürgenç
    -Yolun sonu ikiye ayrılıyo soldan gidersek dere var geçemeyiz,sağdan denedik yol yok.

Telsiz Anonsu Hakan İsen
    -Stop ettim,araba çalışmıyo Akü bitti.

Heh dedik şimdi sıçtık.

Telsiz anonsu Osman Metin
    -Arkadaşlar benim ön aks gitti.Bu arada önümüzden 3 tane KURT geçti

İş dahada eğlenceli hale gelmeye başlamıştı.

Erman abiyi aradan alarak Hılux ile Osman abiyi defalarca almayı denesekte gömüldüğü yerden kıpırdamıyorduk.

Ejder Jimnyi dere kenarında bırakarak Kaan abi geri geldi ve bütün arabaları birbirine bağlayarak Woltranı oluşturduk ve Osman abiyi olduğu yerden çıkarttık.

Esnek halat ile benim arkama bağladık ve yola koyulmuştukki...

-Hakan,Osman Abinin sağ ön lastik çıktı

Sanki süreye karşı yarışıyormuşçasına 2 kişi lastik söküyor,1 kişi hijack vuruyor,2 kişi Stepneyi söküyor diğerleride Işık tutuyor...Kocaman bir Offroad takımı...

Saat 22:30 olduğunda bu şartlar altından herkes kahkaha ile gülüyor,bir yandan da çalışıyordu.

Son olarak işin boka sarmaya başladığını farkettiğimde artık telefonumdaki ACİL DURUM BUTONU na basmam gerektiğine karar verdim.

1-Tuş kilidi Aç
    2-Rehber
    3-MEHMET BECCE
    4-Ara

Sonra uzun telefon trafiği ile bize nerde olduğumuzu söyledi ve derenin neresinden geçebileceğimizi tarif etti.

Dik inişli dere sonrası geçenin bizim için en eğlenceli kısmı Köy yoluna kadar 1 hilux içinde 6 kişi seyahatti

Dostluklar pekişti,Arkadaşlıklar ilerledi,İyice kaynaşılıp dahada samimi olundu

Arabaların bazısı çıktı, bazısı kaldı,biri kırıldı,biri devrildi,birinin winci çok iyiydi,birinin küçüklüğü,birinin lastikleri çok başarılıydı,birinin açıları...

Ama bütün ekip mükemmeldi ve yine her zamanki gibi kucaklaşarak ayrıldı ve yine kendi kendimize nasıl bir ekip oldıuğumuzu ıspatlamış olduk.

Emeği geçen herkese kendi adıma ve Geze-gen Ailesi adına sonsuz teşekkürler ederim.

Geze-gen Etkinlikleri Devam Edecek...

@Kaşif

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    gece fadıl çekici için beni aradığında durumun ne kadar eğlenceli hale geldiğini tahmin etmiştim ama şimdi daha iyi anlıyorum teşekkürler güzel yazı için hakan...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye arnavut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    hakanım ne ettiniz öyle beya
    eee tabi beni aramazsın bensiz ormanlı gezisi hee
    şaka şaka belliki eğlenceli ve zor bir gezi olmuş sizin adınıza sevindim ve imrendim
    inşallah tekrarında beraber olmak dileği ile....

Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    Yap artık bi araba...Heyecanla bekliyorum seni...

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zeytinburnu
    Hakan'ım yaşadığınız tüm olumsuzluklara rağmen, orada ekipte olmak isterdim. Anlatımların için teşekkürler.

Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    Valla okadar çok çamur ve kanal vardı ki seni düşünmedim desem yalan olur

Heh dedi Abdullah abi çok severdi şimdi buraları...Tigerın lastikleri gömülü gidiyodu bazı yerleri düşün...

Daha çook gidilcek yerimiz var Abdullah Abi.

Çay var içersen,Yol var gidersen demiş Aşık Veysel...

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zeytinburnu
    Alıntı Kasif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla okadar çok çamur ve kanal vardı ki seni düşünmedim desem yalan olur

Heh dedi Abdullah abi çok severdi şimdi buraları...Tigerın lastikleri gömülü gidiyodu bazı yerleri düşün...

Daha çook gidilcek yerimiz var Abdullah Abi.

Çay var içersen,Yol var gidersen demiş Aşık Veysel...
    Eyvallah Hakan'ım; Bu arada çay içmeyi bıraktım.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Boynuzlar kulakları salladı geçti, ortalık savaş meydanına döndü, birbiri üstünde çalışan halatlar eskiden iki elimizin parmakları arasında oynadığımız ip oyunlarına döndü, o kadar karmaşık bir hal aldılar ki hangi halat neyi çekiyor hangi halat nereye gidiyor bilmece oldu..., kaymaklı bir paket rulo büsküvinin ( oğlum bu nasıl yazılırdı ??? ) fiyatı 100,- liraya dayandı ama yok ki ! soğuk ta bastırınca Okan'la ateş yakmaya çalıştık > kabiliyetsizliğin bini bir para ! bizden rantçı olmaz, orman yakmaya kalksak nafile umut yok ! benim için günün makinası; beyaz, dötü kaybetmiş, kasasının arka camında karanlıkta ışıl ışıl geze-gen doğa sporları yazısını yansıtıp yol gösteren, her seferinde ahan da kırılacak dediğimiz ama her defasında bize kol bilek işaretini şaklatmış efsane Toyota Hilüx !!!! gerçi, arka koltuk başlıklarında ekranlar yoktu ve yemek servisi de geç yapılmıştı ama idare ederdi..., bu arada sanki Pilot ile hostesin birbirlerine olan samimi davranışları da gözümüzden kaçmadı... kendimizi Ormanlı köy kahvesine atmadan yarım saat öncesine kadar hepimiz ( içimizden " bir daha mı....?!" diye düşünerek..) perişanları oynuyorduk ama üzerinden daha bir gün geçmesine rağmen sonraki buluşmanın beklentisi içinde sabırsızlaşmaya başladık... Herkes her şey çok güzeldi..., teşekkürler geze-gen !

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Hakanim guzel anlatmis. Eyvallah. 😉

Üye çavuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Şip şak

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu