Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: XJ ile 32 veya 33 lastik için Hangi Yumuşak Suspansiyon kitini almalıyım?

Yeni Üye gurkang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Nereden
    Bursa

XJ ile 32 veya 33 lastik için Hangi Yumuşak Suspansiyon kitini almalıyım?

ArkadaÅŸlar selam.
    2000 model xj kullanıyorum. 4,5 inch skyjaker yukseltme kiti var üzerinde. Takılalı 4-5 sene olmuş. Şu an Monroe amortisör takılı. Hep şehir içinde kullanılmış. Bazen pikniklere gitmiş. Ben 6 ay offroad yaptım ve artık uzun yol, ekspediyson ve Bursa çevresinde keşif gezileri yapmayı planlıyorum. Suspansiyonu bana sert geliyor. Şimdi soruma geleyim:

Olf Man Emu'nun 2inçlik ön arka amortisör, ön yay ve arka helezonu mu daha yumuşak olur?
    Yoksa UZerindekiler kalsın sadece Bilstein 5100 veya 5125 amörtisörünü mü takayım?

Daha önce bu konuda deneyimi olan oldu mu? Ve başka ilave yapmam gereken şeyler var mıdır?
    Örneğin burç değişimi. Lastik değişimi (şu an 33/12,5/15 mickey thompson AT var)
    Lastikleri 32'ye bile indirebilirim sorun olmaz

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    selam abi... kiti değiştirme yazık..süspansiyonunu değiştirmen yeterli..kolların burçlarını bi elden geçir keyfine bak...

Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Nereden
    Bursa
    Teşekkürler EJDER hocam. Alt kolları yeni değiştirdim. Kollardaki burçlardan kaynaklı takırtı gitti. Ben yay ve amortisör ile makaslarin sertliğini yumusatmak istiyorum. Uzun yol sürüş konforumu arttırmak için sadece bbilstein amortisör yeterli gelir mi sence? Yani yaylarla makaslarin değişmesine gerek yok mu?

Üye dinamiq3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Aðustos.2014
    Nereden
    İstanbul / Maltepe / Küçükyalı
    Sadece 4,5" kit ile 33x12.5x15 lastik artikülasyonda sürtme yapmıyor mu? Ben çok ugraştım 33x10.5 lar hala artikülasyonda sürtüyor. Sanırım dodik bu işin çözümü olacak
    Konfor için yurt dışında özel makas kulakları var, ciddi konfor artışı ve esneklik kazandırıyormuş, Türkiye de L200 ve Hilüx ler için var sadece, teraflex revolver shackles diye arattırırsanız ebay üzerinde ilanlar bulabilirsiniz. Diğer kısım hakkında bilgim yok

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Sadece 4,5" kit ile 33x12.5x15 lastik artikülasyonda sürtme yapmıyor mu? Ben çok ugraştım 33x10.5 lar hala artikülasyonda sürtüyor. Sanırım dodik bu işin çözümü olacak
    Konfor için yurt dışında özel makas kulakları var, ciddi konfor artışı ve esneklik kazandırıyormuş, Türkiye de L200 ve Hilüx ler için var sadece, teraflex revolver shackles diye arattırırsanız ebay üzerinde ilanlar bulabilirsiniz. Diğer kısım hakkında bilgim yok

Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Nereden
    Bursa
    Emre bey teşekkürler. Bende dodik var ve artikulasyonda sürtmek yok şu an. Geçen sene yapıyordu. Makaslarin düzleştirici için oldugu ortaya çıktı. Makas işlem gördü düzeldi. Ama artık o kadar atikulasyon yapacak yere girmiyorum

O shackleslardan galiba takılıyor bende ama bir ariyayim arabanın başına geçip bakayım. Yoksa kesin alırım

Üye dinamiq3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Aðustos.2014
    Nereden
    İstanbul / Maltepe / Küçükyalı
    Alıntı gurkang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre bey teşekkürler. Bende dodik var ve artikulasyonda sürtmek yok şu an. Geçen sene yapıyordu. Makaslarin düzleştirici için oldugu ortaya çıktı. Makas işlem gördü düzeldi. Ama artık o kadar atikulasyon yapacak yere girmiyorum

O shackleslardan galiba takılıyor bende ama bir ariyayim arabanın başına geçip bakayım. Yoksa kesin alırım
    Bende çözücem inşallah küpeleri biraz araştırdım bende ama burada bulamadım, ebay da ilanlarda iyi para istiyorlar, işin ehli bir usta yapar aslında videolarını izleyin bence baya başarılı bir sistem. L200 de kullananlar genelde konfor konusunda artış olduğunu söylediklerini okudum.
    Çözüm bulabilirseniz benimlede paylaşmanızı rica ederim..

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Yay zaten yeteri kadar deforme olmuştur.. Hiç gerek yok değiştirmeye.. Makas değişimi yada bakla çıkarma olabilir..Amortisörü değiştir muhakkak

Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Nereden
    Bursa
    Evet yarın siparişleri vereyim. Amortisör ler ve arka makas oldman emu kullanan bir arkadaş çok memnunum dedi. Hanımı ve çocuğu rahat ettirmek istiyorum

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    old man emu ile kesinlikle rahat edersiniz fakat 2" ile üzerindeki lastik kurtarmayabilir...sürtme yapabilir

Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Nereden
    Bursa
    Alıntı Kanuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    old man emu ile kesinlikle rahat edersiniz fakat 2" ile üzerindeki lastik kurtarmayabilir...sürtme yapabilir
    Evet haklısınız. Bugün konuştuk inceledik ve olduğu old man emu 2 inch olduğu için get takmak zorunda kalacağız. Bu sefer amortisörler yetersiz kalacaktı. Araba 4.5 inch, ama amortisör 2 inch. Bu yüzen bilstein amortisör takma kararı aldık.

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    amortisörün kapalı ve açık olarak ölçülerine dikkat edin...kapalı uzunluğu mevcutlardan uzun olmasın...artikülasyonda vurma ve sonrasında patlama yapabilir....billsteın son derece doğru bir tercih....şimdiden güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

Bu Konu için Etiketler