Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mud Terrain M/T Lastik ve Karlı/Buzlu Asfalt İkilemi

Yeni Üye tempus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Nisan.2014
    Kar ve buz da araç tamamen farklı tepkiler veriyor ve farklı lastikler istiyor, kar bile kendi içinde sertliğine sululuğuna göre değişiyor. Yumuşak lapa lapa ve derin bir karda en iyi işi extreme MT ve MT ler yapıyor sanki çamur gibi, ama kar çok derin değil ise AT lastikler bunlardan daha iyi sonuç vermeye başlıyor. Karın altında buz varsa bu sefer hiçbiri çok iyi performans vermemeye başlıyor. Yumuşak bir kar ama ince yada buz var ise bu sefer en iyi performansı bildiğimiz asfalt araçları için yapılan kar lastikleri vermeye başlıyor. Bolu'da bir kar kampına araçlar kilitlerle extreme mt lerle at lerle çıkamazken ben standart bir kar lastiği ile hiç takılmadan çıkmıştım.

hocam araziye demiyorum ama yola karlı buzlu yola m/t ile çıkmak çok tehlikeli.
    iskenderunda tepeye kar yağdığında yaptığımız gezilerden biliyorum.
    nissan pathfinder m/t lastiklerle çok zor haraket ediyordu.
    aynı şekilde m/t lastikle galloper da çok kötüydü. aynı galloper a/t lastikle bir nebze iyiydi.

bf goodrichlerin kar performansı için videoyu izleyin derim. ama eminim buz olduğu anda çok tehlikeli olur.
    Bi eriğinen bi büyük rakı devirir ama kendi devrilmez.

kar lastiği karda o kadar iyi iş yapıyorki normal sürüş konforunu sağlayabiliyorsunuz.
    biz ne zaman abd liler gibi kar lastiği, yaz lastiği, çamur ve arazi lastiği gibi farklı lastikleri hazırda bekletip keyfe göre kullanacağız

Üye Tiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Tufanın her söylediğinin altına imzamı atarım....

Emre işler kötüleştiğinde 4 çeker asfaltda da işleri kolaylaştıracaktır ama herşey yolunda demek değildir dikkatli olmaya devam.

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    bir örnekte ben vereyim ben sizler gibi kışın ham yolda üstü kar altı çamur filan araziye çıkmıyorum fakat karda kışta kıyamette bende asfaltta araba kullanıyorum karlı yolda AT gayet iyi ben daha önce normal pirelli scorpion asfalt kar buz lastiği ile Kayseri Erciyese tık demeden asfalt yoldan karda buzda çıkıyordum fakat şimdi Cooper discoverer AT3 kullanıyorum ciddi farketti önceden temkinli davranarak çıkıp iniyordum şimdi çok daha rahat şekilde kar performansım var yılbaşında eskişehir kütahya uşak arasında yol yaptım aşırı kar yağışı sebebiyle yol trafiğe kapalı olduğu için yolda kaldık fakat AT ile karla kaplı asfalt yolda seyahatte hiç zorluk çekmedim etraf araba mezarlıgı gibi oldugu halde.bence AT asfalt da karda-kışta gayet başarılı,

biz konuşuyoruz adamlar test yapmış

3 lastik teste tabi tutulmuş pro bir sürücüyle.
    kış lastiği (kar lastiği bizde)
    kış lastiği logolu lastikler
    a/t lastikler

a/t lastikler rezillik zaten. allah başımıza vermesin bu tarz durumlar......

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    good year wrangler duratrac alacaksın fazla kurcalamayacaksın gerisini ...at den daha mt ; mt den daha çok at ...karda efsane...asfaltta sessiz ...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    good year wrangler duratrac alacaksın fazla kurcalamayacaksın gerisini ...at den daha mt ; mt den daha çok at ...karda efsane...asfaltta sessiz ...
    denizde de yüzüyo dimi

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mossin nagant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    denizde de yüzüyo dimi
    bi rivayete göre yüzüyo +1000 hp araçların altında

bu videodaki duratrac mı araba dötünü kaldıramıyor abeyy

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mossin nagant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu videodaki duratrac mı araba dötünü kaldıramıyor abeyy
    valla bilmem yurtdışında bi sürü araştırma kıyaslama siteleri var puan veren onlara bakın bi zahmet...mevzu karsa lastik bu ...yok mevzu başkaysa ben karışmam

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Zeytinburnu
    Geçen ay Sapanca gezimizde Cooper Stt MT ile 30-35 cm karda sıkıntı yaşamadım, videolar ektedir.

http://www.youtube.com/watch?v=5F2mkgQroIs

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu lastiği ben mert başkana tavsiye etmiştim... tüm lastik markaları içinde bence de en iyisi..tecrübe edildi çamurda ve karda...son derece başarılı...sadece biraz pahalı ama bi daha ki lastiğim eğer 18 janta uygun ürettiler ise duratrack olacak...

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Ben tercihimi a/t den yana kullandım.Cooper discoverer at3 sipariş verdim.Kullandıkça yorumları yazarım artık
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tercihimi a/t den yana kullandım.Cooper discoverer at3 sipariş verdim.Kullandıkça yorumları yazarım artık
    Cooper Discoverer AT3 made in USA bende var ,bu yaz başından beri de kullanıyorum ve şu ana kadar kar buz dahil hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür.Tavsiye ederim.

Üye KoMoDoWaRaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    karda lastik avantajı diye birşeyden bahsetmek çok zor aslında... çünkü kar vardır; 30 cm m/t lastikle eze eze gidersiniz (ebatınız müsaade ettiğince) dişler ezilen karda tutunma sağlar... kar vardır; altı buzdur, ezersiniz, lastik yüzeyi buza iner buza temas eden M/T lastiğin 1 dişi kadar yüzey temas ediyordur kaymak gibi kayarsınız... A/T ile daha az kayma yaşanabilir... avantaj olarak gördüğünüz lastiğiniz yol şartları çok az değiştiğinde dezavantajlı bir hale gelebilir.... açıkçası bu matematiği yaparken; sürüş esnasında yol şartlarını doğru tespit edebilmeli ve Kaan abinin de söylediği gibi uygun sürüş tercihine anlık karar verip uygulayabilmeliyiz..
    benim naçizane tavsiyem: bu tür yol şartlarında, yolun müsait bir yerinde kimseye zarar vermeyecek şekilde ani frenajlar ve akselerasyonlar yapıp (minik minik) aracın verdiği tepkileri test ederek küçük de olsa bir tecrübeye sahip olmaktır...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı KoMoDoWaRaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karda lastik avantajı diye birşeyden bahsetmek çok zor aslında... çünkü kar vardır; 30 cm m/t lastikle eze eze gidersiniz (ebatınız müsaade ettiğince) dişler ezilen karda tutunma sağlar... kar vardır; altı buzdur, ezersiniz, lastik yüzeyi buza iner buza temas eden M/T lastiğin 1 dişi kadar yüzey temas ediyordur kaymak gibi kayarsınız... A/T ile daha az kayma yaşanabilir... avantaj olarak gördüğünüz lastiğiniz yol şartları çok az değiştiğinde dezavantajlı bir hale gelebilir.... açıkçası bu matematiği yaparken; sürüş esnasında yol şartlarını doğru tespit edebilmeli ve Kaan abinin de söylediği gibi uygun sürüş tercihine anlık karar verip uygulayabilmeliyiz..
    benim naçizane tavsiyem: bu tür yol şartlarında, yolun müsait bir yerinde kimseye zarar vermeyecek şekilde ani frenajlar ve akselerasyonlar yapıp (minik minik) aracın verdiği tepkileri test ederek küçük de olsa bir tecrübeye sahip olmaktır...
    Size ve Kaan abiye bende katılıyorum mesela ben AT yi öneriyorum fakat elimdeki lastik bu ve ben bu lastikten memnunum fakat bu MT nin gerektiği yerde AT de kullansanda olur manasına kesinlikle gelmez anlık yol şartları ve kesinlikle maksimum dikkatle AT ile karda buzda giderken yine aynı şartlarda fakat nasıl olsa MT var diye güvenerek AT ile gittiğiniz buzun üzerinde MT ile iyi bir sürüş sergileyemeyebilirsiniz lastik ne marka model olursa olsun işin içinde insan ve doga faktörü var bence de en önemli fark bu noktada ortaya çıkıyor.

Üye emreturkeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    25.Kasým.2014
    Nereden
    Istanbul - Kozyatagi
    Dün ilk kez Cherokee'yi ve üzerindeki BF Goodrich M/T Lastikleri kar ve buzlu yol koşullarında deneme imkanı buldum ve açıkçası korktuğum kadar olmadığını rahatça söyleyebilirim.

Tamam elbette diğer aracım gibi bir sürüş güvenliği sağlamıyor (Subaru Forester + 4 Kar Lastiği) ama yine de Kaan Bey'in dediği gibi, durumun bilincinde sürdüğünüz sürece asla riskli bir duruma da sizi sokmuyor.

- Gaz açınca hızlanıyor (ama ayağınızın ayarını bilmezseniz hemen yanlıyor tabiki)
    - Frene basınca çizgisinde yavaşlıyor ve sorunsuz duruyor (ama tabiki fren mesafenizi ve dozlamanızı doğru şekilde ayarlamanız gerekiyor)

Problem yok yani... 4 Çekere geçme ihtiyacı hissedecek kadar bile dengesizlik yapmadı...

Üye KoMoDoWaRaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı emreturkeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün ilk kez Cherokee'yi ve üzerindeki BF Goodrich M/T Lastikleri kar ve buzlu yol koşullarında deneme imkanı buldum ve açıkçası korktuğum kadar olmadığını rahatça söyleyebilirim.

Tamam elbette diğer aracım gibi bir sürüş güvenliği sağlamıyor (Subaru Forester + 4 Kar Lastiği) ama yine de Kaan Bey'in dediği gibi, durumun bilincinde sürdüğünüz sürece asla riskli bir duruma da sizi sokmuyor.

- Gaz açınca hızlanıyor (ama ayağınızın ayarını bilmezseniz hemen yanlıyor tabiki)
    - Frene basınca çizgisinde yavaşlıyor ve sorunsuz duruyor (ama tabiki fren mesafenizi ve dozlamanızı doğru şekilde ayarlamanız gerekiyor)

Problem yok yani... 4 Çekere geçme ihtiyacı hissedecek kadar bile dengesizlik yapmadı...
    Peki birşey sormak istiyorum; neden 4 çekere almama konusunda ısrarcısınız? Bu yol şartlarında 4x4 sadece konfor sağlar... Araçta problem mi var?

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu