Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 8-9 mart bursa trail yarışı görselleri

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zeytinburnu
    Kupa alan ve yarışan arkadaşlara başarılarının devamını, yeni başarılar dilerim.

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emirhan ne yaptı yahu
    Emirhanların bir kapı devirme cezası vardı fakat sonuçlarda yazılmamıştı....gidip kendisi bu cezadan kurulu haberdar etti ve büyük bir fair-play örneği gösterdi....tekrardan tebrik ediyorum

- - - Mesaj Birleştirme - - -

Alıntı Jeep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir hafta sonu ve yarış geçirdik. Etaplar ciddi manada zorlu ve yorucuydu. Derce yapmak tabiki çok güzel fakat Emirhanın düştüğü durum çok zoruna gidiyor insanın. Emirhan kendine yakışanı yaptı, onun için tebrik ederim. Ama onlarla aramızda bir kapı fazlamız var. Üstelik bize de ikinci etapta kapı cezası yazmışlar ki yok öyle bişey. Onlarında bir kapı cezası var ve biz birinci onlar beşinci oldu. Federasyonun acil olarak bu tarz olumsuzluklara müdahale etmesi lazım. Hakemlerin hiç bir şeyden haberi yok. Zaten yaptıkları işlede pek alakaları yok. O etapta start alan her ekip büyük emek harcayarak oraya geliyor, sahada kim kimi geçerse helal olsun. Ama iş bilmezlerin kalem hatasıyla hak geçiyorsa bu hazmedilir gibi değil. Yetkili kim varsa bu işe el atması ve acil iyileştirme yapmaları gerekir. Yoksa seneye yarışa girecek ekip bulamayacaklar.
    2. etapta Toyota yan yattığında kapıyı ezdi çapan....videoda var görüntüsü

Üye Marduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ISTANBUL
    Bu arada TRT ye kücük bir roportaj verdik Soner ile beraber... ne zaman yayinlanir...en ufak bir fikrimiz yok...

Üye Jeep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapıya deymedik bile bırak ezmeyi. Senin seyrettiğin videoda araç umutun arabasına vinçli yani yarış bitmiş biz arabayı çıkartıyoruz. eğer becerebilirsim bende düştüğü anın fotosu var. Hayret edersin nasıl deymemiş diye

2. etapta Toyota yan yattığında kapıyı ezdi çapan....videoda var görüntüsü [/QUOTE]
    5,9 Aşktır, gerisi beyhude uğraştır.

Fotoğrafın birinde ben kapının yanındayım araç henüz düşmüş, diğerinde de yarış bitmiş Umuta pozisyon aldırmış arabayı bağlıyorum. Senin bahsettiğin video bundan sonra başlıyor çiçeem. Birinci olmasaydık itiraz ederdik ama sonucu değiştirmediğinden gerek duymadık. Ama bu organizasyonun yetersizliğini gölgelemez o da ayrı...
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Yeterli değil ise, bir arkadaşımda aynı açıdan çekilmiş video da var.

Nereden
    ISTANBUL
    Bu kucuk tartismadan da anlasilacagi uzere Bursa yarislari TOSFED icin Trial mantigini anlamaya... anlatmaya... sporcusundan gozetmenine öğretmeye zorunlu oldugu bir yaris oldu... İtiraz edenlere ben 20 yildir offroad yarisi duzenliyorum diyen adamlarin mantigi ile Trail duzenlenemez oldugunu bize gosterdi...20 yili birak 5 yil once offrod yarisi nerede idi simdi nerede....TOSFED bana gore offroadu hala 2. 3. planda gormeye devam ediyor...gereken bilgi ve birikimi aktaramiyor... Acilen TOSFED'in offroad yarislarina atadigi direktor,hakem ve gozlemcileri egitmesi veya degistirmesi lazim...

Nereden
    ISTANBUL
    Bu konu neden onemli.... Yarismacilar bu yarislar icin arabalarini hazirlama adina gercekten cok buyuk paralar harciyorlar...amac sadece ve sadece o 50-100 TL ye yapilan kupalari almak icin... Ancak burada adalet ve hakkaniyet olmaz ise cok yakin bir zamanda yarisacak takim bulamazlar...O zaman bizlerde yolumuza bakariz..Yarisacak yeni mecraalar bulacagiz....

Bu arada kadraja hakem de takılmış. Oda çok manidar

Alıntı Marduk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu neden onemli.... Yarismacilar bu yarislar icin arabalarini hazirlama adina gercekten cok buyuk paralar harciyorlar...amac sadece ve sadece o 50-100 TL ye yapilan kupalari almak icin... Ancak burada adalet ve hakkaniyet olmaz ise cok yakin bir zamanda yarisacak takim bulamazlar...O zaman bizlerde yolumuza bakariz..Yarisacak yeni mecraalar bulacagiz....
    Aynen katılıyorum abi. 20 sene bu işi kovalamış olmak bu işi en iyi bildiğin anlamına gelmez. Çok büyük kural hatası var, hakemler eğitimsiz. Kaldı ki eğitimi kim verecek oda ayrı bir sorun. Bide için işine art niyet girince yandı gülüm keten helva. Bunları acil düzeltmezler ise seneye yarışacak ekip bulamazlar. Biz kendi yarışımızı kendimizde düzenleriz sıkıntı yok. Hakemede ihtiyaç yok. Herkez yaptığı hatayı söylüyor zaten.

Nereden
    ISTANBUL
    Evet Emirhan kendi hatasini kendi soyledi ve kupasini hediye etti... Biz bunu zaten kendi duzenledigimiz gezilerde yapiyoruz...Bunun icin gozlemci ve hakeme gerek yok ...O zaman TOSFED e gerek yok mu diyecegiz... Buna bir cozum bulunması lazim

Abi kimsenin çözüm bulmak için bir çabası yokki. Biz baskı yaptığımız için trial kupası var. Emirhan toplantıya gitmişti, sor anlatsın yaşadıklarını. Birde şöylebir gerçek var tabi, bu tarz yarışın seyircisi ve takipçisi çok yok tabi. O nedenle getirisi de yok tabii. Ama bu kurum offroad yarışı düzenliyorum diyorsa yarış budur. Vinç kullanılmayan offroad yarışı olmaz.

Nereden
    İSTANBUL
    Kapi konusunu telefonda da konusmustuk fakat fotografa baktigimizda arac kaputunun turuncu seritlere degdigi de gozukuyor ve bu da 30 dakika cezasi gerektiriyor...onu yazmis olabilirler....bugun ugur demirciyle kapi cezalari kismini okurken gordum ve ben de sasirdim ama var boyle bir sey kurallarda...diger yazdiklariniza sa sonuna kkadar katılıyorum

Şeride deyme de yok. Aracın düştüğü kanal ve şeridin paralelliğine bakarsan görünüyor. Oda yetmesse videosu var onuda attırırım için rahat eder.

Video yu koyarım bak.
    Evet biz seninle tel. bunu konuştuk fakat burada yazdığınla, sen dahil herkes bu ön yargıyla baktılar. Bize kapı cezası yazıldı. Ve bu yanlıştı. Ben bunu her mecrada ispatlarım. Ona rağmen birinciyiz. Emirhanların ciddi şekilde hakkı yendi. Bizede yapıldı fakat yetmedi. Neresinden bakarsan bak, fiyasko bir organizasyondu. Daha kamp için bişe demiyorum, ona da söylenecek çok şey var aslında. (Organizasyona) Yanlış anlaşılmasın.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Herşeye rağmen, etapların ikiside çok güzel hazırlanmış çok zor ve yarucu etaplardı. Biz dahil etapları bitirebilen ekip olmadı. Derce yapmak güzel di tabiki, Seda ve Kaanın derece yapmasınada en az bizim ki kadar sevindim. Birde Emirhan la Uğur hakettikleri gibi potaya girseydi herşey çok güzel olurdu. Umarım bu yarış, hem yarışçılar hemde organizatörler için farkındalık yaratmıştır.

Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı Jeep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video yu koyarım bak.
    Evet biz seninle tel. bunu konuştuk fakat burada yazdığınla, sen dahil herkes bu ön yargıyla baktılar. Bize kapı cezası yazıldı. Ve bu yanlıştı. Ben bunu her mecrada ispatlarım. Ona rağmen birinciyiz. Emirhanların ciddi şekilde hakkı yendi. Bizede yapıldı fakat yetmedi. Neresinden bakarsan bak, fiyasko bir organizasyondu. Daha kamp için bişe demiyorum, ona da söylenecek çok şey var aslında. (Organizasyona) Yanlış anlaşılmasın.
    Evet haklisin...bu resimde daha net gozujuyor...iki yorum evvel koydugun resimlerde kaput deyiyor gibi geldi bana...burada daha net degmedigi gorunuyor

Üye
    1..her kapıya bir hakem şart
    2..para ödülü denen saçma şey acilen kaldırılmalı... yoksa yarıştan savaşa döner bu iş....

Nereden
    ISTANBUL
    her kapıda hakem vardı... hatta bazısında 2 tane

Üye
    ozaman kural bilen hakem şart diyelim abi...

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler