Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 16.yy Helvacızade (Kamanlı) Camii keşif

Üye potukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2014
    Nereden
    Ä°zmir - Urla

16.yy Helvacızade (Kamanlı) Camii keşif

Selamlar,

Çiftliğimizin hemen karşısında bulunan ve köylülerden aldığımız bilgilerden sonra araştırdığımız camii kalıntısına gitmek uzun zamandır aklımdaydı. Yazın atlarla gitmek istedik hatta safari yapmış oluruz sonrasında bunu çiftliğe gelen misafirlere bile sunabiliriz diyorduk ama hava sıcaklıklarının etkisiyle yılanların artmasından dolayı riske girmedik, caydık...

Bugün durgundu işler, yağmurlar sayesinde toprak biraz nemliydi ve atları riske etmek istemedim, atladım benim stock zj ye hadi bakalım dedik başladık tırmanmaya

Kapıdan kapıya sadece 1km yani tırmanış ve iniş toplamda 2km tuttu, yolun yarısı gayet normal ve araziye takmaya gerek duymadım ama son 300 metre elzem oldu, keyifli oldu

Sizlerin gezilerinizi takip ettiğim ve fotoğrafları gördüğüm için, bizim bugün bu ufak tırmanışımız kesinlikle bir aksiyon değil, stock bir araca ve stock bir pilota göre güne heyecan katacak minik bir keşif sadece...

Helvacızade Camii olarak geçiyor bu arada camii, 16. yy dan kalma denilmekte ama şu sıralar çok çok bakımsız. Tırmanınca gördük ki atlarla gidilebilir ve tepeden izlenebilen manzara sayesinde keyifli dakikalar geçirilebilir. Umarım yolunuz düşerse bir gün hep beraber tırmanırız

Şimdilik tek fotoğraf ekliyorum bir ara makinayı boşaltınca eklerim diğerlerini...

IMG_20141122_152505.jpg

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    herhangi bir koruma önlemi yok sanırım kendi haline terkedilmiş bir cami değil mi
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye potukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2014
    Nereden
    Ä°zmir - Urla
    aynen başkan, atıl durumda şu an hatta yazın yılanlara yuva olduğu için korka korka gidiyor insanlar