Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee 5.2 ZJ için yükseltme kit tavsiyesi ?

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anarchist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukaridaki kitlere 32 inc lastik takabilirsin. Ofsetli jant almana gerek yok.spacerda is gorur. Dodik takmak zorunda degilsin.
    Ekteki 2 aractada rough country yukseltme var.
    Hımmm bu kit olayı çok karışık ona bak buna bak acaba o eksik mi bu var mı derken az kaldı yarım aklımda gidecek

Foruma bir başlık altında işi bilen ustalar her " için olması gerekenler vs gibi bir liste yapsa daha iyi olmaz mı çok mu şey istedim acaba

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hımmm bu kit olayı çok karışık ona bak buna bak acaba o eksik mi bu var mı derken az kaldı yarım aklımda gidecek

Foruma bir başlık altında işi bilen ustalar her " için olması gerekenler vs gibi bir liste yapsa daha iyi olmaz mı çok mu şey istedim acaba
    Sen yeterki iste ;

http://www.geze-gen.com/showthread.p...r-%28-jeep-%29

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    ironrock al kadir. fiyat daha uygun ve arka track bar ve arka viraj linkleri de çıkıyor kitten. yumuşaklığını sertliğini bilmem ben rough country kullanıyorum. 32'' lastiği de geçme sakın olaki hafif geziler maceralar için çok çok yeterli. dodik ilk etapta gereksiz ama sonrasında gerekebilir sadece aracın fazla kirlenir çamurdan. hd direksiyon sistemine gerek yok 32 lastik için ama alma imkanın varsa ucuza geliyorsa al koy . ayna mahruti de gereksiz senin için offsetli jant alacaksın mecbur. lastik ve jantı alırken 15 jant lastik olarak ara 15'' de hem lastik hem jant daha ucuza alabiliyorsun 16'' da fiyatlar daha yüksek... şnorkel şart değil kaportada kesme işlemi olacak keyfekeder takabilirsin şimdiye kadar kaputu geçen sulara hiç girmedik . kitten sonra şaft acil olarak değişmeli zaten ilk asfalta çıkınca kırarsın . yan basamaklar önemli onları bir şekilde burada halledeceksin artık. aklımla gelirse yazarım birşeyler
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Nereden
    istanbul
    ilk buluşmaya gelmeyen kadire bundan sonra yardım etmesin kimse

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk buluşmaya gelmeyen kadire bundan sonra yardım etmesin kimse
    Sana katılıyorum abi ancak maalesef araba garajda kaldı çalışmıyor
    Tps lazım kimsede yok nasıl bişi anlamadım

Nereden
    istanbul
    Sana katılıyorum abi ancak maalesef araba garajda kaldı çalışmıyor
    Tps lazım kimsede yok nasıl bişi anlamadım
    nası bişi bu tps bende olabilir belki fotosu var mı

Nereden
    istanbul
    yok bende yokmuş gördüm...çıkma yoksa sıfırı vardır niye kastın bu kadar al sıfır gitsin madem yok

yok bende yokmuş gördüm...çıkma yoksa sıfırı vardır niye kastın bu kadar al sıfır gitsin madem yok

Çıkma ya henüz bakmadım abi 0 için fiyat aldım bi kaç yerden uçmuşlar resmen fiyatta bi iki yerden de haber bekliyorum... ama şunu söylemeden geçemeyeceğim bazı uyanıklar orj mopar diye Çin malı vermeye kalktı ya neyseeee...

Nereden
    istanbul
    Çıkma ya henüz bakmadım abi 0 için fiyat aldım bi kaç yerden uçmuşlar resmen fiyatta bi iki yerden de haber bekliyorum... ama şunu söylemeden geçemeyeceğim bazı uyanıklar orj mopar diye Çin malı vermeye kalktı ya neyseeee...
    günaydın kadir...bu işlerde uyanık çok sen daha uyanık olacaksın çare yok

günaydın kadir...bu işlerde uyanık çok sen daha uyanık olacaksın çare yok
    Aynen abi allah tan yedek parça işi de yapıyoruz her nekadar iş mak. Olsada sistem aynı.

Lightbulb Son Viraj....

Selam,

BF GOODRICH 265/75/16 MUD-TERRAIN T/A KM2 lastikler alındı hazır durumda.

Şimdi sıra yükseltmede, yalnız kitle ilgili halen EMİN olamadım. ???

Yükseltme için, Iron Rock ZJ 4.5" Premium Kit veya Rubicon Express 4.5 Inch Super-Flex Short Arm Kit RE8000T arasında takılı kaldım
    4.5" lik kit yeterli olur mu bu boyutlarda ki lastikler de ???

Ayrıca bu lastiğe Zj orjinal jant uyar mı ? uymaz ise hangi ölçülerde ve özelliklerde jant almalıyım ? Lastiklerim 16"

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    yükseltme kiti yapılan birçok araçta orijinal jant kullanılamıyor....sebebi ise lastik iç tarafa sürtme yapıyor...bu işi ya spacer(ki tavsiye etmem) ya da -20 ile -45 arası değişen offsetli jant ile çözülebiliyor.....4,5" kitle bahsettiğin lastik kurtarır....fakat dediğim gibi ya jant ya spacer

Açıkçası orjinal jant çok hoşuma gidiyor du ama olmuyorsa da yapacak birşey yok peki ideal jant ölçüsü ne olmalı zj ler için ?
    16x8 5x114,3 düşünüyorum.
    - ofset jant ta mak. / min. değerler ne kadar önemli ?

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Açıkçası orjinal jant çok hoşuma gidiyor du ama olmuyorsa da yapacak birşey yok peki ideal jant ölçüsü ne olmalı zj ler için ?
    16x8 5x114,3 düşünüyorum.
    - ofset jant ta mak. / min. değerler ne kadar önemli ?
    16"*8" ve 16"*10" olabilir....makul olanı 8"....-20 offset yaparsan dodik gerekmeyebilir.....-45 olursa dodikle daha şık durur ....

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Kadir sana refarans olsun diye yazdım bendeki jant 16x8 -27 ofset araç üzerindeki lastikse 255/70/16
    http://www.geze-gen.com/showthread.php/776-zj-min-birka%C3%A7-fotograf%C4%B1

Teşekkür ederim. Dodik takacagimi düşünerek 16x8 -45 mantıklı benim için

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Küçükçekmece
    Merhaba arkadaşlar bende aracıma yükseltme kiti uygulamak istiyorum ama hangi marka kit olmalı ve nerede yaptırmalıyım önemli olan usta diye duydum bu işlerde bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba ?Aracım 5.2 1995 model

Nereden
    istanbul
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende aracıma yükseltme kiti uygulamak istiyorum ama hangi marka kit olmalı ve nerede yaptırmalıyım önemli olan usta diye duydum bu işlerde bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba ?Aracım 5.2 1995 model
    marka olarak rough country ve ironrock var türkiyede zaten. alt mekaniği zorlamadan fazla kullanmak istersen 32 lastik ve 4'' kit yeterli sana... usta sadece montajını yapıyor parçaların kiti imal etmiyor.....

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Serkan, jeep sayfalarını baştan sonu okuman lazım..., bu konu o kadar çok konuşulduki eminim aradığın herşeyi bulacaksın açılan konuların içinde.

Yeni Üye
    Merhabalar. Kısa süre önce 98 5.2 ZJ aracımda Ankara’da raugh country 3,5” süspansiyon yükseltme uygulaması yapılmaya çalışıldı. Konu başlıklarında okuduğum pekçok sorunu yaşadım. En çok katıldığım konu usta seçimi. Tavsiye üzerine gittiğim usta malesef iyi denk gelmedi, deneme yanılma oldu. Aracımda 235x85x16 (32 inche denk geliyor) BF MT ve ayrıca aynı ebat Kumho AT lastik var. Yükseltmeyle birlikte şaft açıları ayarlandı alt kollar uzatıldı. Yapılmayanlar şaftın mafsallıya döndürülmesi ve direksiyon amortisörü. Yazacağım sorunlar heriki lastiktede oluyor. Gaza yüklendiğim zaman diferansiyelden olduğunu düşündüğüm uğultu geliyor ancak konu başlıklarını okuyunca şaft mafsalı olabileceğini düşündüm. Diğer taraftan aracın son hızı ciddi düştü ve çekiş kaybı var. Standart 5.2 nin o gücünü mümkün değil alamıyorum. İlk başta 32 inch lastik çapı geniş olduğu ve standart ayna mahrutinin bunu karşılayamamasındandır diye düşündüm. Ama yine konu başlıklarında standart ayna mahrutiyle 33” in rahatça kullanıldığını okuyunca sorunun bende olduğunu anladım. Diğer taraftan özellikle yokuş aşağı inince aracın altından tıkırtı ve sesler geliyor. Uzun yolda ses ve problem yok. Mafsal ve direksiyon amortisörü konusunu da halledeceğim ancak, öncesinde tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ve özellikle Ankara’da bu konuda deneme tahtası olmayacağım sıkı bir usta tavsiyesine ihtiyacım var. Bu usta aracı test ettikten ve reçetesini çıkardıktan sonra mafsal ve direksiyon amortisörü konusuna girmek istiyorum. Öneri, tavsiye ve yardım lütfen..

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12