Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 model Suzuki Grand Vitara 2.0 otomatik aracım

Üye Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014

2004 model Suzuki Grand Vitara 2.0 otomatik aracım

DeÄŸerli Dostlar,

Birçoğunuzla yaptığım uzun araç alım telefon görüşmeleri sonrası 2004 model 4xfourart modifiyeli otomatik vites bir 2.0 grand vitara aldım. İSOFF'dan Hakan Altınordu Bey'in aracını almış bulunmaktayım. Düşündüğümden biraz daha pahalıya mal oldu ama yaklaşık 2 haftadır kullanımın neticesinde iyi bir alışveriş yaptığım düşüncesindeyim. Aracımda 4xfourart'ın bu model araç için geliştirdiği hemen hemen tüm modifikasyon parçaları uygulanmış bir aracım oldu. Bu araçla ilgili olsun olmasın yardımını ve değerli vakitlerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkürler ve selamlar.

2004 2.0 otomatik grand vitara
    143.000 km
    3 inç extrem yükseltme kiti
    1 inç kupa yükseltme kiti (1 inçden fazlada olabilir)
    %100 arka diferansiyel kilidi
    %85 kilitleyen ön LSD kilit
    5.72 ayna mahruti
    235-85-16 bf goodrich at lastikler
    Komple alüminyum alt koruma
    9000'lik uzaktan kumandalı warn vinç
    ön - arka demir tampon
    yan kaya kaydırıcılar
    okcan marka bagajın sağında arka koltuğa dik yerleştirilmiş lpg tanklı lpg sistemi
    ÅŸnorkel
    spacerlar
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Aracı aldığımda triger zinciri sıfırdan beri aracın üstündeki zincir olduğu için Hakan Bey'in 'gerek yok, şıkırtı yaparak değişmesi gerektiğini belli eder, bu zincirli daha 20-30.000 km idare eder' demesine rağmen İskenderun'a gelmeden ustaya aracımı teslim ettirip gereken neyse yapılması için yardım istedim. Sağolsun gereğini en uygun şekilde yapıp hatta benim ısrarlarım sonucu extra şeylerde yapıp aracımızı güzel bir elden geçirdik. Güzel derken yaklaşık 4.500 TL'lik bi güzellik.

IMG-20141017-WA0033_resized.jpg

IMG-20141017-WA0032_resized.jpg

IMG-20141018-WA0015_resized.jpg

IMG-20141018-WA0016_resized.jpg

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Bu arada aracı görmeden, expertizi sonrası aldım. İstanbul'da yaşayan Ortaokul, lise sınıf arkadaşım Seçkin sağolsun kendisine gönderdiğim vekaletle noterden alımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 gün kadar servisde kaldıktan sonra da İskenderun'da ikamet eden değerli kardeşim Ender'de bir iş ziyareti için bulunduğu İstanbul'dan dönüşü benim araç ile gerçekleştirerek aracımı bana ulaştırdı.

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Hakan Bey'in ön diferansiyeldeki kilitden kaynaklanabileceğini düşündüğü direksiyonda daha önce olmayan kasma oluyor bildirimi nedeni ile araç Mehmet Becce Bey'e götürüldü. Ön LSD kilit kontrol edildi, herhangi bir sorun olmadığı tespit edildi. (Rot, rot başı, ön iki yay yenilendi galiba listede mevcut). Mehmet Bey'in aracı test etmiş olması ve gereken parçaların değiştirilmesi neticesinde 120- 130 km hızlara kadar denemelerimde gayet stabil bir araç sahibi oldum.

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Standardından yaklaşık 15-16 cm daha yüksek kilitli, vinçli sessiz, nispeten ekonomik güzel bir aracım oldu sankii.

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Araçta yadırgadığım ya da zamanla alışacağım birkaç nokta var. Aracımın arka diferansiyelinden gelen hafif bir uğultu var. Diferansiyel rahatsız etmeyecek seviyede ötüyor. Özellikle asfaltta sağa dönüşlerde belirgin tık-tık-tık diferansiyelden gelen kilit atlatma sesi var. Bir de vitesi P'den R'ye ya da N'den D'ye aldığımda bazen olan bazen olmayan hafif vuruntu var. Mehmet Bey bunların bu şekilde modifiye edilmiş kilitli- ayna mahruti değişmiş araçlarda normal olduğunu söylemesi içime su serpti. Bir de lastiklerin beyaz yazılı yanakları neden içe dönük takılı onu anlamadım. Hakan Bey'e bir ara soracağım.

Aracın yakıt tüketimi ilginç. uzun yol ile şehir içi çok fark etmiyor. 42 il 49 kuruş arası değişen (lpg fiyatları 2.78 ile 2.67 arasında) yakıt tüketimi var. İskenderun'a yakın bir yamaç paraşüt alanına gidip geldim ortalama 43 kilometrede 20TL'lik lpg aldı. yaklaşık 46 kuruş.

Uzun yolda 110 ile 42 kuruÅŸ.

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Şu an için aracımın sisi farı ve bu yükseklik için uygun krikosu yok. Bir de vincin çelik halatını denk geldiğinde sentetik yapmam gerek.

Üye Kasif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    Arabada guzel aldigin adamda Gule gule kullanman dilegiyle...

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    hayırlı olsun barış...uzuuuun telefon konuşmalarımızdan sonra aldığın aracı görünce ben de mutlu oldum...iyi bir tercih oldu bence de...güzel bol gezili günlerde kullan

Üye akiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Nereden
    Sinanoba Büyükçekmece
    Hayırlı olsun

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada aracı görmeden, expertizi sonrası aldım. İstanbul'da yaşayan Ortaokul, lise sınıf arkadaşım Seçkin sağolsun kendisine gönderdiğim vekaletle noterden alımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 gün kadar servisde kaldıktan sonra da İskenderun'da ikamet eden değerli kardeşim Ender'de bir iş ziyareti için bulunduğu İstanbul'dan dönüşü benim araç ile gerçekleştirerek aracımı bana ulaştırdı.
    extreme lastikle o kadar yol gelince pek de mutlu olmamıştır sanırım güle güle kullan barış hafif hafif dedin gittin extrem araç aldın seni anlamak mümkün değil... güle güle kullan inşallah ..aman extreme araç diye uçup havalanıp sert kullanma neticede mekanik ama birçok araçtan daha fazla keyif alacağın kesin
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Çok teşekkür ederim hepinize. Bu aracı sevdim galiba. Sessiz sessiz işini yapan vergisi, performansı ve yakıtı gayet makul, donanımlı bir araç. Mert başkanım araçta extrem lastik yok, bf AT lastik var. Yükseltme kiti extreme sadece. Bizim grupta ve coğrafyada AT bize fazlası ile yeterli gibi şimdilik. İşin ilginci; grubumuzda yer alan Subaru forester'da takılı BF AT'de çok ses var ama ben de lastik sesi yok denecek kadar az. (Son yakıt tüketimi 189 km 99TL lpg.)

Üye doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Hayırlı olsun bende hakan dan bir araba aldım güzel insan tanımana ve alış veriş yapmana sevindim.Bol çamurlu gunler suzuki candır.

Üye BoRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Barış hayırlı olsun. Tarsus'taki etkinlikte canlı canlı görürüz artık hatta belki yarışada girersin hazırlanacak pistte.

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    Bora 27 aralıktı herhalde Tarsus değil mi? İskenderun motorsporları klubü derneği olarak gelmeyi düşünüyoruz. Ama bu arabayı sevdim, yarışa sokmam. .Doktor Mehmet bey teşekkürler mesajınız için. Hakan bey'le telefonda görüşebildik sadece yüz yüze tanışma fırsatımız olmadı. Umarım bir gün denk gelir de tanışırız.

Üye BoRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    27 aralık diye biliyorum. yarışı bitirmek amaçlı keyif alarak ve aracı kırmadan yaparız

Ãœyelik tarihi
    25.Haziran.2014
    http://www.youtube.com/watch?v=YgzyG...zUVZp40HHS_xKw

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

http://www.youtube.com/watch?v=VLECZwd3I2Q&list=UUK_FZCj47zUVZp40HHS_xKw& index=1

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu