Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee tavan döşemesi sunroof sök tak işleri

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul

Grand Cherokee tavan döşemesi sunroof sök tak işleri

2 gün önce araca bindiğimde sunroof etrafı ön makyaj aynalarına kadar tavan döşemesinin vıcık vıcık su olduğunu farkettim sinirlerim bozuldu. hatta yolcu ve şoför halısının altına kadar su inmişti nasıl olabilir diye düşünmek yerine sökmeye karar verdim. Söktükten sonra gördüm ki daha evvel tavan rayını boyarım diye rayı tavana sabitleyen öndeki vidayı söküp yarım bırakmıştım meğer o vida deliğinden bütün su içeri girmiş . Sevindiğim nokta tavanda ve sunroof tepsisinde en ufak bir çürük delik yoktu hatta gürcanla çok şaşırdık. Gürcanın tavan ve sunroofta ise ciddi çürük var bu hafta sanırım o da onarıma girecek. 2 aracı yanyana koyup söktük gürcanımla dün öğleden sonra.

gerekli aletler
    lokma takımı
    şarjlı tornavida
    1 adet gürcan

önce tavan aydınlatmalarını söküyoruz soketlerinden ayırıyoruz

sonra makyaj aynalarını söküyoruz elektrik soketini ayırıyoruz

sunroof etrafındaki iç kısımdaki fitili çekip alıyoruz

ön yan direkleri çekip alıyoruz geçmelidir
    orta ve arka emniyet kemer plastiklerini biraz kendimize çekip aşağı sürüyoruz sökmeye gerek yok
    arka tavan tutunma plastiklerini söküyoruz

arka bagaj aydınlatmasını ve direklerini söküyoruz

tavan döşemesi serbest kalıyor ve kırmadan bükmeden arka bagaj kapısından yavaşça dışarı alıyoruz tek başınıza yapmanız zor 1 adet gürcan o yüzden gerekli.

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Nereden
    istanbul
    çürük bir tavan ve sunroof nasıl olur bakalım...

Nereden
    istanbul
    bu aşamada benim vida deliğinden su aldığını farkettik ve tavan rayının vidasını yerine taktık. e madem bu kadar açtık şu tepsiyi de bi dışarı alalım temizleyelim dedik. sunroof tepsisini sökerken cam kapalı konumda olmalı tepsi etrafında tutan 10 tane civata var. bunları sokmeden önce sunroof motoruna giden soketi ayırın ve şoför tarafında bulunan diğer küçük soketi ayırın . motor tepsiye sabit olduğu için 10 civatayı sökünce tepsi aşağı geliyor. çok zevkli...

Nereden
    istanbul
    tepsiyi dışarı alınca istediğiniz fantaziyi yaparsınız . camı tutan 3 sağda 3 solda civatası var içerden onu sökünce camı ayırıyorsunuz. sonra sunroof perdesini plastik olması nedeniyle hafif ortadan kastırıp rayından çıkarıp dışarı alıyoruz. sonra ister tazyikli suyla kanalları temizleyin ister balata spreyi ile temizleyin sunroof ayaklarını yağlarından arındırın sonra gresleyin oynak parçaları ve aynen geri toplayın gözünüz korkmasın . Tek problem belki de bende yaşadım sunroof yukarı kalkmıyor ileri geri giderken bi takılma yapıyor sanırım ince ayar kısmında bi hata yaptık onu da sunroofcuya gösterip tavanı geri toplayacağım şimdilik döşemeyi yakmadık sökük duruyor herşey.

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Bu sefer kesin yakacaksin sandim zj yi. butun bu islemler kac saat surdu?

Nereden
    istanbul
    2 saatte bitti yavas davrandik biraz

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    eeee ? tavandaki çürükler ne olacak ?

Nereden
    istanbul
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eeee ? tavandaki çürükler ne olacak ?
    Benim tavan mukemmel gurcanin tavan sokuk duruyor bu hafta yaptiracak mecbur yoksa cok daha kotu olacak

Üye akiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinanoba Büyükçekmece
    Süper olmuş elinize sağlık.
    Telefonları neden duymadığın anlaşılıyor.
    Aklında damlama varmış

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir paylaşım olmuş abi ellerine sağlık bende kontrol amaçlı düşünüyordum ancak korkumdan öylece kaldı
    Resimleri görünce bi gaza geldim abbas çalışır çalışmaz kapalı bir yerde girişeceğim olaya

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    aferim gençler

Nereden
    istanbul
    montaj yaptıktan sonra sunroofu test ederken ayaklarıdan birini kırmışım allah benim belamı versin..bugün panikle ayak aradım zaten yok çıkması olsa da kimse sağlam sunroof takımını bozup 1 tane ayak vermez. neyseki akıllı bir esnaf bir miktar bu ayaklardan yaptırmış hazırda elinde varmış. yarın onu almaya gideceğim inşallah beklediğim gibidir çok moralim bozuldu

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    montaj yaptıktan sonra sunroofu test ederken ayaklarıdan birini kırmışım allah benim belamı versin..bugün panikle ayak aradım zaten yok çıkması olsa da kimse sağlam sunroof takımını bozup 1 tane ayak vermez. neyseki akıllı bir esnaf bir miktar bu ayaklardan yaptırmış hazırda elinde varmış. yarın onu almaya gideceğim inşallah beklediğim gibidir çok moralim bozuldu
    Bela okuma canin sagolsun bosver olacak bunlar hayatimizda! Halledemezsen ara beni ustam var bi arkadasim ayni zamanda, tamir eder cicek gibi yapar onu merak etme

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Merhaba, 97 ZJ sunroofu takılmaya başladı, ileri geri giderken daha çok oluyor, düğmeye hiç tepki vermiyor. Yukarı açılışta sorun yok gibi %90 çalışıyor. Problem ne olabilir, hangi parçaların değişmesi gerekir gibi detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Antalya'da olduğum için usta ile birlikte söküp dağıtıp, İstanbul ya da Ankara'dan parça beklemek hiç işime gelmiyor.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 97 ZJ sunroofu takılmaya başladı, ileri geri giderken daha çok oluyor, düğmeye hiç tepki vermiyor. Yukarı açılışta sorun yok gibi %90 çalışıyor. Problem ne olabilir, hangi parçaların değişmesi gerekir gibi detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Antalya'da olduğum için usta ile birlikte söküp dağıtıp, İstanbul ya da Ankara'dan parça beklemek hiç işime gelmiyor.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.
    Sevgili Fuat; ileri geri gidip gelirken takildiginda ortadaki ic aydinlatmanin yanindan hafifce vur tavana 1-2 kere bakalim nolucak! Ona gore yorum yapicaz sonra vururken parmak acma kapama dugmesinde basili olsun

Nereden
    Antalya
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Fuat; ileri geri gidip gelirken takildiginda ortadaki ic aydinlatmanin yanindan hafifce vur tavana 1-2 kere bakalim nolucak! Ona gore yorum yapicaz sonra vururken parmak acma kapama dugmesinde basili olsun

aslında ileri giderken ya da gelirken yarısında takılmıyor, baştan ya hiç tepki vermiyor ki o zaman vurma yöntemini denemiştim çalışmıştı. Sonra sürekli bir tokatlama halinde olmamam gerektiğini düşünürek sizlere sormak istedim

aslında ileri giderken ya da gelirken yarısında takılmıyor, baştan ya hiç tepki vermiyor ki o zaman vurma yöntemini denemiştim çalışmıştı. Sonra sürekli bir tokatlama halinde olmamam gerektiğini düşünürek sizlere sormak istedim
    Simdi; ozellikle kis sonrasi yapar bunlar bunu sunroof ayaklari da yastan dolayi eskimeye basladigi icin hareket kabiliyeti zatifliyor. Cok sicagin altinda kaldiginda da yazin mekanizmanin icerisi isiniyor ve kitleniyor! Antalya gibi yerler daha da sakat hale getiriyor isi. Bol bol acip kapama antremani yaptir bu aralar arac calisir haldeyken, aralara, tavan icine dogru diplere ve indirme kaldirma sensorlerine de wd-40 yap bolca...hatiri sayilir seviyede duzelecektir. Bir gun tamamen bozulursa da 600-700 liraya yeniletir yaptiririz istanbulda cok iyi ustalarimiz var bu isin piri, yardimci olurum ben de

Nereden
    Antalya
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi; ozellikle kis sonrasi yapar bunlar bunu sunroof ayaklari da yastan dolayi eskimeye basladigi icin hareket kabiliyeti zatifliyor. Cok sicagin altinda kaldiginda da yazin mekanizmanin icerisi isiniyor ve kitleniyor! Antalya gibi yerler daha da sakat hale getiriyor isi. Bol bol acip kapama antremani yaptir bu aralar arac calisir haldeyken, aralara, tavan icine dogru diplere ve indirme kaldirma sensorlerine de wd-40 yap bolca...hatiri sayilir seviyede duzelecektir. Bir gun tamamen bozulursa da 600-700 liraya yeniletir yaptiririz istanbulda cok iyi ustalarimiz var bu isin piri, yardimci olurum ben de

Tamam antremanlara başlıyorum o zaman Çok teşekkür ederim, son nefesini verdiğinde yine bu konunun altına yazarım

Kendi açtığım bir konuda aracın fotoğraflarını paylaşmıştım, yaşına göre oldukça iyi ZJ'lerden biri olduğunu düşünüyorum ve orjinal hali ile götürebildiğim kadar (tüm fonksiyonları çalışır halde) götürmek istiyorum.

Tamam antremanlara başlıyorum o zaman Çok teşekkür ederim, son nefesini verdiğinde yine bu konunun altına yazarım

Kendi açtığım bir konuda aracın fotoğraflarını paylaşmıştım, yaşına göre oldukça iyi ZJ'lerden biri olduğunu düşünüyorum ve orjinal hali ile götürebildiğim kadar (tüm fonksiyonları çalışır halde) götürmek istiyorum.
    iyi bakarsak, yukseltip alcaltmayip hor kullanmazsak sonsuza kadar giderler, kimsenin suphesi olmasin👍🏻

Nereden
    istanbul
    Once kanallardaki pis eski gresi temizle. Yeni gres yap siforun tepesinde bi switch var kanalda ona bi bak kablosu vs saglam mi arkadaki sunroof motorunda legim hatasi olabilir elektrikciye gosterirsen halleder

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu