Sayfa 81 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 31717980818283 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 1,601 ile 1,620 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    17.Temmuz.2017
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal var, plastik bir spatula ile teybin cercevesini cikartin, sonra teybin sabitlendigi vidalari goreceksiniz 4 adet, onlarida sokup kendinize cektiginizde teyp gelir, kablolarini dikkatlice sokup arkasinin resmini gonderirseniz en azindan bendekiyle ayni mi bakariz

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Tamamdır yarına halledecem ilginize şimdiden teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    17.Temmuz.2017
    Orjinal var, plastik bir spatula ile teybin cercevesini cikartin, sonra teybin sabitlendigi vidalari goreceksiniz 4 adet, onlarida sokup kendinize cektiginizde teyp gelir, kablolarini dikkatlice sokup arkasinin resmini gonderirseniz en azindan bendekiyle ayni mi bakariz

Günaydın teybi sökmeden önce başına bişe gelmesin diye kırarım flan diye sorayım dedim kitapçığında yazarmı kodu flan bakam ordan diye size sorayım dedim ona göre sökme işlemine geçeyim. Bu sabah ekran geldi code istiyor girdim wait dedi öle kaldı ekran gidip geliyor

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Yanlis giris yapmadiysaniz sifreyle onceden, wait yazmaz direkt acilir. Soyle yapin, elektrigi hic kesmeyin, gorunur yerinden soketkeri cekin anlasilir zaten, avrupa versiyonlari standarttur ama sizinki 2002, uyar mi bilemedim, cd changer falan desteklesin o acidan dedim

NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    Uzun bi süredir orjinal veya çıkma yırtıksız deri döşeme arıyorum. şöför koltuğunda 2 tane yırtığım var ve gün geçtikçede büyüyor.
    izmirde falan bi kaç döşemeciye gittim. adam gibi uygun renk tutturamadım parça değişimi için. sıfırdan döşeme güzel yapan yerler var aslında ama hem bütün koltukların değişmesi lazım hemde fiyat çok yüksek. diğer koltuklardada herhangi bir sorun yok.
    geçende bursada bi firmanın ilanını gördüm, resimdeki döşemenin aynısı var orjinalı ama sırt. alt tarafı yok. gören bulan duyan olursa konuya yazarsa çok sevinirim. döşeme rengi ekteki gibidir.

trim_inter.jpg

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Cok zor, yakin rengi komple yaptirmak en kesin ama en pahali cozum. Nispeten daha ucuz olsun diye amerikadan getirteyim derseniz, siyah disindaki tum renkler avrupali ureticilerden fabrikaya verildlginden, renk uyumu yok. Yani Amerikadan da alamiyorsunuz. Ben de bej var, direksiyon icin Jaguar in ithal bir derisi var o uyuyor, onu da getirtmek zor. Ya bu sekilde orj. derisiyle binecegiz ya da yakin renk ve kaliteli bir deri ile, iyi bir dosemecide kaplattiracagiz. Cikma? Neredeyse imkansiz, amerikada adamlar araclarina 2 ser takim cikartiyorlar

NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye dumah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Þubat.2017
    valla benimde bakmadigim yer kalmadi heralde.
    en son umut hurdacilar. 3. sanayide arkadas var amerikanci usta. onlara haber geliyor bizim arabalardan dustugu zaman. parcalandiklarinda cogunlukla bakmaya gidiyo. o bulursa bulur deyip sonlandiriyorum

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    17.Temmuz.2017
    Yanlis giris yapmadiysaniz sifreyle onceden, wait yazmaz direkt acilir. Soyle yapin, elektrigi hic kesmeyin, gorunur yerinden soketkeri cekin anlasilir zaten, avrupa versiyonlari standarttur ama sizinki 2002, uyar mi bilemedim, cd changer falan desteklesin o acidan dedim

Selamlar. Öncelikle ekran gidip geldiğinden dolayı ne olduğunu pek anlayamıyordum.dün ekran geldi kodu girdim çalıştı sıkıntısız. Ama ekran gene gitti ekran kafasına göre takılıyor. Teybi sökemedim bir türlü korktum bir şey yaparım diye iki kez girişimde bulundum yırtılır falan diye üst kısım yumuşak başka bir yerinden öğrenme şansımız yok dimi. olmazsa bi teypçiye flan götüreyim onlar çıkartır herhalde
    üç şey daha soracam sol ayna soldu ayna vazifesi görmüyor sadece cam olarak değişim oluyormu
    güneşlik klipsleri kırık 2 side değişmesi gerekiyor alınabilecek bi yer flan varmı çok pahalı fiyatları küçücük parçanın
    3sü en önemlisi galiba soğutma suyu coolant uyarısı veriyordu üst tarafta aliminyum boru delinmiş değiştirdik komple suyu boşattık yeniden doldurduk ama tekrar uyarı vermeye başladı forumlarda okuduğum kadarıyla baktımda fanı açınca buğu olmuyor altta herhangibir su dökülmesi damlaması yok neyden yapar anlamadım hararette artmıyor

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Merhaba arkadaşlar,WJ 2001 4.7 aracımın soför tarafındaki ön sol amortisörünün üst burçlarında cok az bosluk var,tahminimce 1 mm kadar,düz yolda farkedilmiyor fakat çukurlarda metal metale degecek sekilde ses yapıyor, asagıdaki 2. linkteki videodaki kadar benim aracımda bosluk yok ama aynı sorun.Fakat
    amortisörün motor bölümündeki üst kısmındaki somun paslanmıs herhalde bir türlü sökemedik,
    asagıdaki 1. linkte 5. dakika 29 saniyedeki somundan bahsediyorum.
    amortiörün saplamasıyla beraber somun dönüyor, amortisörün üst kısmındaki saplamaya gecen somunun üzerinde silindir seklinde siyah renkli bi plastik parca takılı ve bu parcayada motorun alt kısmından gelen bi lastik boru bağlı,silindirik parcanın hemen yanında da lastik borunun bitiminde ayrıca bi kapak var,silindirik plastik parcaya nasıl cıkarabilirim,saplamaya dişli sekilde mi baglı yoksa tırnaklı mı hafif cekince gelmiyor ve baglı olan hortum ne işe yarıyor merak ettim,cünkü horumun plastik silindir parcasını somunun üzerinden alırsam lokma tarzı anahtarla daha iyi bi sekilde gevsetmeye calısıcam,ve saplamanın üzerinde tam altıgen olmayan ama bezneyen bi kısım var,bazı kişiler o kısmı kurbacıkla tutup somunu sökmüşler,yani sökerken saplama dönmesin diye kurbacıkla sabitlenip somun sökülüyor ama benim somun cok sıkışmıs,pas sökücü sıktık ama işe yaramadı.
    bu arada izledigim videoların bazılarında o hortumu göremedim enteresan.1.linkte 5. dakika 39. saniyede hortumun bağlı oldugu silindir parçayı somunun baglı oldugu saplamanın üzerine takıyor ama görüntüde hortum pek belli olmuyor.

Aracımın sag tarafındaki amortisörün üst kısmındaki somun üstünde hortum yok,sadece sol tarafta var.

https://www.youtube.com/watch?v=Sg7A3Mbbte8

https://www.youtube.com/watch?v=rGXzZt96YZs

Amortisörü sökmeyi başarırsam 1mmlik boslugu doldurmak icin simit şeklinde lastik bi parça koysam çözüm olur mu yoksa burçları mı degistirmem gerekiyor,burçlar ayrıca satılıyor mu?Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Konu dreamer98 tarafından (21.Temmuz.2017 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Yukarıda bahsettigim sol amortisörün saplamasına silindirik parcayla takılı olan hortum galiba ön difransiyel hava hattı gibi birsey olabilir,cünkü asagıdaki videoda 40. saniye ve 6.dakika 2. saniyede bu hortumdan bahsediyor. Videodaki kişi hortumun önceden benim belirttigim yerde oldugunu bahsediyor fakat sonradan nedense hortumun yerini degistirmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=LgEwQg6ABV8

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    456798788788.jpg

asagıdaki konudaki resimlerdeki hortum ama nasıl saplamadan cıkarıcam onu bilmiyorum.

https://www.cherokeeforum.com/f5/fro...r-help-127768/

wj için multimedia teypler aliexpresstte 350 dolar civarı gelmesiyle.

aldım getirdim taktım rahatladım vallahi

aldığım urun benim bu mesela:

https://tr.aliexpress.com/item/Car-G...311.0.0.uejdVN
    Hilmi, seni hiç unutmayacağız...
    www.hilmisenlen.com

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    17.Temmuz.2017
    Arkadaşlar selamlar adana-mersin-tarsus buralarda tavsiye edebileceğiniz tamirci varmı işinin ehli anlayan dün death wobble'a maruz kaldım araç 80 dedimi inanlmaz hal alıyor düşük hızlarda yok yardımcı olursanız senirim acil yerinden

Üye Keremuyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    DW belli bir süratin üzerinde sabit olan bir titreşim değildir, araba da ön takımda bir sorun var ise sağ ya da sol ufacık bir tümseğin üzerinden belli bir hız üzerinde şansa bağlı olarak meydana gelir.
    sizin araç 80 i geçince standart olarak titreşim başlıyorsa zaten ön takımda ciddi bir problemler var demektir.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    17.Temmuz.2017
    Alıntı Keremuyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DW belli bir süratin üzerinde sabit olan bir titreşim değildir, araba da ön takımda bir sorun var ise sağ ya da sol ufacık bir tümseğin üzerinden belli bir hız üzerinde şansa bağlı olarak meydana gelir.
    sizin araç 80 i geçince standart olarak titreşim başlıyorsa zaten ön takımda ciddi bir problemler var demektir.
    O zaman uppss diyelim bende ondandır diye track bar ve dir. Amort. Sipariş ettim ozaman ilk onları değiştirmeden önce kontrol ettirmem gerekiyor umarım çok sıkıntı çıkarmaz teşekkürler bilgi için yarın kısmetse götürecem

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı CEMERO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar adana-mersin-tarsus buralarda tavsiye edebileceğiniz tamirci varmı işinin ehli anlayan dün death wobble'a maruz kaldım araç 80 dedimi inanlmaz hal alıyor düşük hızlarda yok yardımcı olursanız senirim acil yerinden

Bende de olmuştu formda bununla alakalı başlık ve konu var iyice okuduktan sonra adım adım yaparsan hepsini çözüme ulaşırsın

Aşağıdakileri okursan olayı çözme ihtimalin çok fazla banada Kaptan yollamıştı

-make sure all bolts are tight
    -check tie rod ends for play
    -check track bars for play
    -have alignment checked
    -check bushings to make sure they're in good condition
    -check balance of wheels and tires
    -play with air pressure of tires
    -check unit bearings
    -check ball joints
    -check for a bent wheel or out of round tire
    -check steering stabilizer

Üye Keremuyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    rica ederim, iyi bir usta bulursanız zaten o söyler hepsini.
    ön takım biraz şans işi belki ufak bir parçadan yapıyordur, o zaman sıkıntısız bir şekilde halledersiniz.

şimdiden kolay gelsin, gelişmeleri yazın yine.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı Keremuyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim, iyi bir usta bulursanız zaten o söyler hepsini.
    ön takım biraz şans işi belki ufak bir parçadan yapıyordur, o zaman sıkıntısız bir şekilde halledersiniz.

şimdiden kolay gelsin, gelişmeleri yazın yine.
    bende sorun direksiyon amortisi ile alakalı olmuştu değiştirdik sorun ortadan kalmıştı.
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jeepforum sitesinde get ile basliklarda yazisirken birisi mesaj atti. Alttakileri satiyor 60$'a. 50'ye anlasirim belki. Sana yollayim diyor. Cok iyi durumda diyor. Ama
    Ben anlamam. Nasil durumlari belli oluyor mu resimden?

arkadaÅŸlar merhaba

siteye yeni üye oldum

1999 WJ sahibiyim bu kitlerin teknik çizimi varmıdır

bende cnc de bunlardan yaptırmak istiyorum

teşekkürler

Üye Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sorun direksiyon amortisi ile alakalı olmuştu değiştirdik sorun ortadan kalmıştı.
    ben de bu konuda trac bar'I değiştirerek çözmüştüm

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    17.Temmuz.2017
    Selam arkadaşlar şimdilik dir. Amort. Değiştirdik usta çözüm oldu dedi şuan bi sıkıntı yok umarım çözmüş olurum

Sayfa 81 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 31717980818283 ... SonuncuSonuncu