Sayfa 88 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 3878868788
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 1,741 ile 1,758 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye Feyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    12.Aðustos.2017
    Nereden
    Giresun
    yazmayı unuttum.
    bir camcıda olimpia marka 575tl cam dedi, elimde yok yarına getirtirim işcilik film 650 çekti.
    başka bir camcıya gittim, doraglass elinde bir tane vardı. cam, film, işcilik 700e taktık.
    camın üst ayakları pek sağlam değil, onları değiştirmem lazım geçici olarak karşıdan karşıya bağlantısına vida attık.
    bagaj amortisörü ve iki adet üst ayak lazım. bulan, gören, eden olursa mesaj bırakabilir.
    bana yine geçmiş olsun...
    freelance developer | omerbeyoglu.me
    jeep | grand cherokee wj 4.7 v8 285hp (KOC)

Üye Eranmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Merhaba,

Aracı 1 hafta 10 günde bir kullanıyorum geçen pazar günü baktım akü neredeyse bitmek üzere marş almadı takviye yaptım çalıştı. Akü yeni halbuki biyerde bir kaçak var bi elektrikçiye götüreceğim ama esas problem şu oldu takviye yapıp çalıştırdıktan sonra klima kontrol paneli çalışmıyor ne ışıkları yanıyor ne de fan vs çalışıyor. Şemaya baktım ama bulamadım biyerde bir sigortası varmıdır veya soketten biyerden voltaj gelip gelmediğini ölçebilir miyim.
    araç 2001 WJ

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

F1-F16-F21

F7-F11-F20-F21

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Teşekkürler Serkan bey bi kısmını kontrol etmiştim ama hepsini yarın kontrol edeceğim.

Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    F7 atmış değiştirdim düzeldi tekrar teşekkürler.

Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir

Üye Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    arkadaÅŸlar merhaba

tekrar burdayım

artık bir 99 xj modelim var

yeni macera xj iyi mi yaptım bilmiyorum

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Üye Feyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    12.Aðustos.2017
    Nereden
    Giresun
    99 xj iyidir. long arm + 37" ile vur araziye parçalar gider
    freelance developer | omerbeyoglu.me
    jeep | grand cherokee wj 4.7 v8 285hp (KOC)

Üye platin75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan

quadra drive
    gidemediÄŸin yer senin deÄŸildir

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    05.Aralýk.2017
    Merhaba, yaklaşık iki senedir Wj kullanıcısıyım. Daha önce arazi aracı deneyimin olmamıştı. Artvin’de ikamet ettiğim için aracı yükseltme konusunda pek fazla usta seçeneğimiz olmuyor. Burdaki imkanlarımızla Rize’de yaklaşık 4 inçlik bir yükseltme yaptırdım. Lastik Jant Dodik Tampon vs. Fakat aracın yükseltme işleminden pek memnun kalmadım. Arac yükseldikten sonra kafa sallamaya kıçını salamaya falan başladı. Death Wobble problemi de baş gösterdi. Ha keza elektrik sisteminde de bir problem var araba sürekli aküyü boşaltıyor. Bir türlü çözemedik. Bu haldeyken satıp yenisini almaya kalksam zarar edeceğimi biliyorum o yüzden aracı İstanbul’a götürüp yaptırmaya karar verdim. Sizden nerede yaptırabileceğimi öğrenmek istiyorum. İyi bir usta tavsiyesi verirseniz sevinirim. Herkese kazasız belasız iyi günler dilerim

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı tckoroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yaklaşık iki senedir Wj kullanıcısıyım. Daha önce arazi aracı deneyimin olmamıştı. Artvin’de ikamet ettiğim için aracı yükseltme konusunda pek fazla usta seçeneğimiz olmuyor. Burdaki imkanlarımızla Rize’de yaklaşık 4 inçlik bir yükseltme yaptırdım. Lastik Jant Dodik Tampon vs. Fakat aracın yükseltme işleminden pek memnun kalmadım. Arac yükseldikten sonra kafa sallamaya kıçını salamaya falan başladı. Death Wobble problemi de baş gösterdi. Ha keza elektrik sisteminde de bir problem var araba sürekli aküyü boşaltıyor. Bir türlü çözemedik. Bu haldeyken satıp yenisini almaya kalksam zarar edeceğimi biliyorum o yüzden aracı İstanbul’a götürüp yaptırmaya karar verdim. Sizden nerede yaptırabileceğimi öğrenmek istiyorum. İyi bir usta tavsiyesi verirseniz sevinirim. Herkese kazasız belasız iyi günler dilerim
    Bana ozelden yazin. Size bilgi veririm.

SM-G9650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    21.Þubat.2019
    Merhaba,

2000 model 4.7 sahibiyim. Aracı dört yıldır kullanıyorum. Mevcutta 230.000 km'de. 200.000 km'de sıfır sandık motor takıldı.

Yaklaşık iki ay önce ilk defa motor soğutma suyu azalmasıyla ilgili uyarı verdi. Ekleme yapıp devam ettim. Bir ay sonrasında uyarı tekrarlandı. Eksilen su takribi 0,3 - 0,5 lt. Mevcutta uyarı vermemekle beraber suda azalma söz konusu olabiliyor.

Serviste yapılan kontrolde motor yağında köpüklenme, su karışımı gözlemlenmedi. Hararet oluşmuyor.

Sn. Maverick isimli üye arkadaşın konusunda belirttiği üzere buğlanma, döşeme altı ıslanma durumu da söz konusu değil. Kaputun içinde de bir sızıntı göremedik. Araç park halinde beklerken de akma yok.

Bir süre takip edip bujilerde ıslanma vs var mı kontrol edeceğiz. Ayrıca kablo kamerayla gözlemleyebileceğimiz yerlere bakmaya çalışacağız.

Bu noktada sıkıntı radyatör kaynaklı olabilir mi?

Korkulu rüya; üst kapak contası kaynaklı olması. Ama yeni bir motorda bu sıkıntı bu kadar kısa zamanda oluşur mu bilemedim...

Konu hakkında tecrübe ve bilgisini aktarabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Kacak miktari az oldugu icin ya radyatorden az miktarda kacan su ya da devirdaimden kaciran ve buharlasan su. Devirdaimin karsisina bakin, nemlenme degil ama su/antifiriz kaynakli lekelenme gorebilirsiniz. Hararetin yukselmemesi iyiye isaret

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    29.Mayýs.2019
    merhaba 4.7 wj aracım var malum havala ısınmaya baslıyor
    klimanın gaı yoktu aracımı aldıgımda gecenlerde klimaya gaz bastırmaya gittik klima dolum sibobunun oldugu yerde kacak tespit ettik onu onardık fakat aracın zannedersem torpido içindeki radyotörün oldugu bi yerde de kaca var cünkü gazı basıp klimayı aktif ettigimde içeriye beyaz bi duman püskürttü arac sorum şudur bu torpido içindeki radyatör e ulasmam kulaktan dolma bilgilerle cok zor oldugunu ön göğüsün tamamiyle söküldüğünü söylediler acaba siz ne düşünüyorsunuz bu konuda .
    hepinize saygılar sevgiler

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

klimanın gaı yoktu aracımı aldıgımda gecenlerde klimaya gaz bastırmaya gittik klima dolum sibobunun oldugu yerde kacak tespit ettik onu onardık fakat aracın zannedersem torpido içindeki radyotörün oldugu bi yerde de kaca var cünkü gazı basıp klimayı aktif ettigimde içeriye beyaz bi duman püskürttü arac sorum şudur bu torpido içindeki radyatör e ulasmam kulaktan dolma bilgilerle cok zor oldugunu ön göğüsün tamamiyle söküldüğünü söylediler acaba siz ne düşünüyorsunuz bu konuda .

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    10.Temmuz.2019
    Selamlar Bahadır ben, İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum, 99 wj sahibiyim. Aracımın motoru ve yürüyen aksamından çok memnunum. Mekanikten biraz anlarım. Aracımın bazı ufak tefek eksikleri var. Tecrübeli arkadaşların fikirlerinden faydalanmak isterim.
    1.Aracımda abs iptal edilmiş,kontağı açınca ışığı yanımıyor. Yolda denedim devreye girmiyor. Kırmızı "brake" ışığı sürekli yanıyor. El fren switch ini değiştirdim değişen birşey olmadı. Abs sigortası normal. Usta beyin değişecek dedi. Ama tamiri mümkün müdür?
    2. Benzin göstergesi bazen sıfıra düşüp ışığı yakıyor sonra tam dolu depo gösteriyor ama araç ışıklarını yakınca sürekli tam dolu gösteriyor. Sanırım şasi alıyor.
    3. Cruise control ışığı yanıyor ama devreye girmiyor. Fren ışığı yanık olduğu için olabilir mi?
    4. Hafızalı koltuk ayarını yapamadım koltuklar hareketli sorun yok. Gösterge ışıklarında da sorun yok. Durunca kendisi geri alıyor ama hafızaya alma başarısız.
    5. Klima sağ taraf sürekli sıcak hava veriyordu. Torpido yu söktüm klepe motoru (sürücü tarafı) içinde çarklarda hasar var. Motoru çalışıyor.havya ile plastik aksamı açtım klepeleri elle aşağı ayarladım soğuk hava veriyor ama kışa dopru tekrar işlem yapmak lazım. Diğer motorda arızalı dönü ses var ama içi arızalı sanırım çünkü hareket iletmiyor. Karşı plastik duvarı delip onuda sökmeyi düşünüyorum.
    Yada iki klepeyide söküp birbirine sabitleyip çift bölge klimayı trk bölgeye indireceğim.
    Motorun içindeki çarkı nasıl yaparın bulurum çözemedim.

İyi günler dilerim...

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı melekahmet53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

evet evopratör gögsün içinde ve gögüs sökülmeden olmaz elinizden geliyorsa siz sökebilirsiniz yoksa sadece işçilik 600-1000 arası isterler sök tak için
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    [QUOTE=BADO;40202]Selamlar Bahadır ben, İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum, 99 wj sahibiyim. Aracımın motoru ve yürüyen aksamından çok memnunum. Mekanikten biraz anlarım. Aracımın bazı ufak tefek eksikleri var. Tecrübeli arkadaşların fikirlerinden faydalanmak isterim.
    1.Aracımda abs iptal edilmiş,kontağı açınca ışığı yanımıyor. Yolda denedim devreye girmiyor. Kırmızı "brake" ışığı sürekli yanıyor. El fren switch ini değiştirdim değişen birşey olmadı. Abs sigortası normal. Usta beyin değişecek dedi. Ama tamiri mümkün müdür?

----abs beyni sanırım orta kolçağın altında zeminde olması lazım elektronik bir devre diyebiliriz tamiri belki olabilir içine açıp bakmak lazım olmadı çıkma bulursun sökünce fotosunu al birkaç değişik tipi olabilir

2. Benzin göstergesi bazen sıfıra düşüp ışığı yakıyor sonra tam dolu depo gösteriyor ama araç ışıklarını yakınca sürekli tam dolu gösteriyor. Sanırım şasi alıyor.
    3. Cruise control ışığı yanıyor ama devreye girmiyor. Fren ışığı yanık olduğu için olabilir mi?

---- sanmam cruise vakum yapan hortumlarda kaçak olabilir motor bölümünde cruise vakumu yapan hortumları takip edip bakın oralara

4. Hafızalı koltuk ayarını yapamadım koltuklar hareketli sorun yok. Gösterge ışıklarında da sorun yok. Durunca kendisi geri alıyor ama hafızaya alma başarısız.

----uğraşma yıllardır o hafıza işini çözen olmadı çözersen haber ver

5. Klima sağ taraf sürekli sıcak hava veriyordu. Torpido yu söktüm klepe motoru (sürücü tarafı) içinde çarklarda hasar var. Motoru çalışıyor.havya ile plastik aksamı açtım klepeleri elle aşağı ayarladım soğuk hava veriyor ama kışa dopru tekrar işlem yapmak lazım. Diğer motorda arızalı dönü ses var ama içi arızalı sanırım çünkü hareket iletmiyor. Karşı plastik duvarı delip onuda sökmeyi düşünüyorum.
    Yada iki klepeyide söküp birbirine sabitleyip çift bölge klimayı trk bölgeye indireceğim.
    Motorun içindeki çarkı nasıl yaparın bulurum çözemedim.

gögsü söktüysen klape motorlarını da tek tek sökebilirdin aslında. bence yurtdışından sipariş ver önce elinde motorlar olsun çok pahalı değildir. tamir edemezsen sıfırlarsın

ÅŸu linklere bak bi

https://www.rockauto.com/en/catalog/...end+door,10640

https://www.rockauto.com/en/catalog/...actuator,10721

İyi günler dilerim...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    13.Eylül.2019
    merhaba 2004 2.7 crd vision modeli ile aranıza katıldım bir kaç sorum olacak tecrübelerinizden yararlanmak için .
    1. sinyal verdiğimde sinyal kolu atınca sisler yanıyor kendi kendine biraz hassaslık var gibi yada özellikmi bilmiyorum.
    2. güneşlik tutamaçları kırık ve makyaj ayna kapakları kırık orijinal veya çıkma komple ön cam güneşlik seti nerden bulabilirim.
    3. ayna katlama tuşu var ama çalışmıyor .

Sayfa 88 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 3878868788