Sayfa 31 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2129303132334181 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 601 ile 620 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba arkadaşlar. hata kodları ile alakalı bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim kontagı 4 kez aç kapa yaptıktan sonra sıra ile 123-138 ve 463 hata kodları yanıyo en son done yazıyo varmıdır bi sorun sizce.teşekkürler..
    123-138 sensor arizasi diye tahmin ediyorum. 463 yakit sistemi galiba, benzin pompasi problemi olabilir. Arac tek marsta rahat calisiyor mu? Rolantide 900 devir, sarsintisiz temiz calisiyor mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye GCG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    Istanbul
    123- Gaz kelebeği pozisyon sensörü arızası
    138- Oksijen sensörü arızası
    463- Yakıt gösterge arızası

arızaların sebebi büyük ihtimal beyine yüksek voltaj gönderilmesi gibi gözüküyor.
    2004 WJ 2.7

Üye GCG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    Istanbul
    Alıntı dreamer98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.Grand Cherokee Limited 4.7 V8 2001 aracımda akümü sarj etmek için sökmüstüm,aküyü sökmeden önce immobilizer sistemini devredısı bıraktım.Aracımda lpg yok.Aküyü sarj ettikten sonra takmaya zamanım olmadı ve yaklasık 12 gün sonra nakü bekledigi icin tekrar sarj edip,sarj ettikten 1 gün sonra aküyü taktım,aracım calıstı fakat motor ısındıktan sonra vites D de iken ilk viteste vuruntu yapıyor.
    Sarsıntıyla 1. vites geciyor,bazen 2.den 1 e düserkende yapıyor,geri viteste yani R de vuruntu yok,önce boyle sorunlarım yoktu,aracım 12 gün aküsüz kaldıgı icin elektronik parcalarda, tcm (transmission control module) ve pcm gibi beyinlerde sıfırlanma olmuş olabilir mi?Kendi yapabilecegim pratik bi çözümü var mı?Kontak anahtarını kapatıp actıgımda 4. seferde acık konumda done yazıyor yani hata kodu almıyorum.Teşekkürler.
    Merhaba, yaşadığınız sorunun bir benzerini yakın zamanda ben de yaşadım. Motor soğukken P konumundan D ye geçerken sarsıntılı ve ses oluyordu. Fakat sizden farklı olarak vites 1 de takılı kalıyordu, 2 ye geçmiyordu. Başlarda kontrak kapatıp açarak bu sorun kendiliğinden kayboluyordu fakat ilerleyen zamanda bu yöntem sökmemeye başladı. Bende R vitese geçerken de aynı sorunlar vardı büyük ihtimal sizde de zamanla gözükebilir. Sorunun nasıl çözüldüğüne gelirsek, sorunun vites kolu arızası olduğu anlaşıldı. Vites kolunun alt tarafında elektronik bir kart. Kartın yenisi pahalı fakat tamiri mümkün. Tamir işleminden sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bu şekilde araştırırsanız size de çözüm olabilir.
    2004 WJ 2.7

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı GCG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    123- Gaz kelebeği pozisyon sensörü arızası
    138- Oksijen sensörü arızası
    463- Yakıt gösterge arızası

arızaların sebebi büyük ihtimal beyine yüksek voltaj gönderilmesi gibi gözüküyor.
    çözüm nedir arkadaşlar sıkıntı yaratırmı bu hata kodları hata kodlarını sıfırlamam gerekirmi?
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    123-138 sensor arizasi diye tahmin ediyorum. 463 yakit sistemi galiba, benzin pompasi problemi olabilir. Arac tek marsta rahat calisiyor mu? Rolantide 900 devir, sarsintisiz temiz calisiyor mu?

bazen çalışıyo bazen çalışmıyo tamire götürdüm benzin pompası tesisatla alakalı dediler yapıldı sabah çalıştırdım ama ilk marşta almadı 3. marşta gaz vererek çaıştırdım.
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı GCG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yaşadığınız sorunun bir benzerini yakın zamanda ben de yaşadım. Motor soğukken P konumundan D ye geçerken sarsıntılı ve ses oluyordu. Fakat sizden farklı olarak vites 1 de takılı kalıyordu, 2 ye geçmiyordu. Başlarda kontrak kapatıp açarak bu sorun kendiliğinden kayboluyordu fakat ilerleyen zamanda bu yöntem sökmemeye başladı. Bende R vitese geçerken de aynı sorunlar vardı büyük ihtimal sizde de zamanla gözükebilir. Sorunun nasıl çözüldüğüne gelirsek, sorunun vites kolu arızası olduğu anlaşıldı. Vites kolunun alt tarafında elektronik bir kart. Kartın yenisi pahalı fakat tamiri mümkün. Tamir işleminden sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bu şekilde araştırırsanız size de çözüm olabilir.
    Cevabınız icin teşekkür ederim, sizin aracınızın arızası benim aractan farklı gibime geliyor,cünkü daha önceleri vites gecisiyle ilgili hic bi sorunum yoktu ve 2 senedir hic bi parca degişmedi aracımda,aküyü söktükten sonra bu durum ortaya cıktı,yani farklı bi arızanın o zamana denk gelme ihtimali cok düsük,o yuzden aküyü tamamen cıkardıgım için sorunun ortaya cıktıgına inanıyorum,bazı yerlere sordum bi yer bu model araclarda akü tamamıyla sökülünce tcm hafızası kaybolur ve tekrar hatırlamaz dedi,o yuzden cihazla araca baglanıp yazılımı tekrar kontrol edip tcm icinde quick learn işlemi uygulanmalı dedi,ama bazı model araclarda akü sökülsede belli km sonra araç kendisi sürücünün sürüsüne göre tekrar kendi ayarlama yapıyormus yani cihaz baglanmasına gerek kalmıyormus,aradıgım yerlerden biride aracım icin belli zaman sonra 80,100 km yol aldıktan sonra sürüsünüze araç alısır dedi ama yani farklı yorumlar oldugu icin kafam karıstı,sizin aracınızın arızası gibi bi durum ilerde basıma gelirse buldugunuz çözümü aklımda bulundururum,teşekkürler.
    Konu dreamer98 tarafından (27.Mart.2015 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Vites geçişlerinin elektronik hafıza ile ilgili var mı bilemem ama farklı olarak birşey söylemek istiyorum.

Ben vites geçişlerinde mutlaka 2 saniye bekliyorum park ederken olsun, kalkarken olsun, manevra yaparken olsun. Ve Arabayı ilk çalıştırınca devir 1000'in altında düşmeden vites değişmiyorum. Bunlar bence şanzımanın ömrünü uzatıyor.

Bu arada geçen sene aracı ilk aldığımda kışın benim araç da son vitese geçerken 90'da çok hafif sarısıntı yapıyordu. Ama artık aylardır yok.

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Burak Bey cevabınız icin teşekkür ederim,bugünde aracımla yola cıkıp denemeler yaptım,sonuc aynı, bi degisiklik yok,bende dediginiz gibi devir 1000nin altına düstügü zaman yani yaklasık 600 devir civarı biraz bekleyip kalkıs yapıyorum,önümüzdeki hafta yetkili servise aracı götürmeyi düsünüyorum,birkaç yeri aradım ve hafıza kaybından dolayı olma ihtimali cok yüksek dediler.Araca cihaz baglayıp yazılımı tekrar yüklerler muhtemelen,tcm icinde yine araca baglayacakları cihazla quick learn yaptırıcam.İnşallah sorunum kolay bi sekilde cözülür.
    Konu dreamer98 tarafından (29.Mart.2015 Saat 01:37 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerde ikamet ediyorsunuz?
    İstanbul'dayım.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı dreamer98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'dayım.
    Ben şu an askerlik için İzmir'deyim. Yakında zamanda İstanbul'a gelme durumum var. Siz halen yaptırmamışsanız bi bakarız.

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Benim diff rulman değişimi içinde İzmir veya İstanbulda önerebileceğiniz,işi bilen ve kazıklamayacak usta varmı?

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şu an askerlik için İzmir'deyim. Yakında zamanda İstanbul'a gelme durumum var. Siz halen yaptırmamışsanız bi bakarız.
    İlgilendiginiz icin teşekkür ederim,bugün yetkili servise gittim,daha önce aküyü çıkardıgım icin tcmde ve diger beyinlarin bazılarında sıfırlanma olmuş,aracımı cihaza bagladılar ve aracın yazılımını güncelleştirdiler,ayrıca tcm icinde quick learn işlemi yaptılar,sonra yetkili kişiyle test sürüsüne cıktık ve hic bi sorun kalmadı,simdi diğer vites gecişleride gayet güzel ve kalkısta vuruntu yok,D konumunda 2.den 1 e düserkende vuruntu yok,sorunum kısa zamanda çözüldügü icinde mutluyum.
    Konu dreamer98 tarafından (31.Mart.2015 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

Üye Orkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Nisan.2014
    Nereden
    Göztepe-İstanbul
    ImageUploadedByTapatalk1429557552.159734.jpgImageUploadedByTapatalk1429557581.407805.jpgImageUploadedByTapatalk1429557617.699030.jpg
    Arabamı özledım - bır haftadır görüşmüyorduk- gıttım resımlerını çektım - çalıştırdım sesini dinledim

Üye Orkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Nisan.2014
    Nereden
    Göztepe-İstanbul
    ImageUploadedByTapatalk1429557762.278665.jpgbu hafta sonu çıkıcaz galıba😃😃😃😃

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    özleniyor bu keratalar böyle işte
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Zj ' çeki demiri , WJ'ye de uyuyor mu acaba , bilginiz var mı?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı anarchist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zj ' çeki demiri , WJ'ye de uyuyor mu acaba , bilginiz var mı?
    uymaaaazzz alakası yok
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye mavituna17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Arkadaşlar yeni bir sorunla daha karşınızdayım. Aracımızı eşim kullanıyor ve ben şuan yanında değilim uzunca bir sürede olamayacağım. Eşimin karşılaştığı problem aracın sola çekmesi. Bu durum süreklilik arz etmemekle beraber çeşitli aralıklarla araç birden sola doğru ani hareketle çekiyormuş. Bu sorun ne ile alakalı olabilir?

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı mavituna17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni bir sorunla daha karşınızdayım. Aracımızı eşim kullanıyor ve ben şuan yanında değilim uzunca bir sürede olamayacağım. Eşimin karşılaştığı problem aracın sola çekmesi. Bu durum süreklilik arz etmemekle beraber çeşitli aralıklarla araç birden sola doğru ani hareketle çekiyormuş. Bu sorun ne ile alakalı olabilir?
    Arac ne Ugur?

Sayfa 31 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 2129303132334181 ... SonuncuSonuncu