Sayfa 28 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 1826272829303878 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 541 ile 560 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı pikniktip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LSD kilit pulları ile ilgili Ergun abinin (Beatrix) güzelce temizleyin yerine takın diye bir önerisi vardı Zj için. wj icinde aynı durummu geçerli yada Sizinkiler bu şekilde kurtarırmı bilemedim
    Şimdi burda(Fethıye de) sıkıntım usta diff i sökeriz dıyor amma toplayıp ayarını yapabılırmıyız ona garanti veremıyor..
    Bu yapılan temızleme işlemının vıdeosu yada fotoları varmı?
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Ben Ergun abinin bu tavsiyesini yanılmıyorsam başka bi forumdaki eski bir yazısından hatırlıyorum video yok
    Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği koşmasında değil doğru gidişindedir.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    birde 4,7 aracımı biraz daha performans olarak güçlendirmek istesem ufak yollu olarak nelerden başlayıp nereye doğru gitmeli ve harcanan emek ,para vs.. güç artışına değermi?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde 4,7 aracımı biraz daha performans olarak güçlendirmek istesem ufak yollu olarak nelerden başlayıp nereye doğru gitmeli ve harcanan emek ,para vs.. güç artışına değermi?
    4.7 V8 kullanıp da güç artışına ihtiyaç duyan nadir arkadaşlardan birisin tebrikler 1.6 suzuki mi abi o ne güç artışı yarışlara mı katılacaksın ))
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye mavituna17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Merhaba arkadaşlar, yeni 4.7 aldım 2000 model üzerinde cooper discoverer ht lastik var daha yeni. İnternette biraz araştırma yaptım bu lastikler dört mevsim olarak geçiyor ama çok fazla bilgi ve yorum bulamadım. Acaba bu lastiklerin kış kullanım durumu nasıldır. Şuan Niğde'deyim kar ve yollarda buzlanma ihtimali var. Ayrıca haftasonu Erciyes'e gitmek istiyorum. Bu lastikler benim işimi görürmü yoksa başka lastik öneriniz olurmu?

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı mavituna17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, yeni 4.7 aldım 2000 model üzerinde cooper discoverer ht lastik var daha yeni. İnternette biraz araştırma yaptım bu lastikler dört mevsim olarak geçiyor ama çok fazla bilgi ve yorum bulamadım. Acaba bu lastiklerin kış kullanım durumu nasıldır. Şuan Niğde'deyim kar ve yollarda buzlanma ihtimali var. Ayrıca haftasonu Erciyes'e gitmek istiyorum. Bu lastikler benim işimi görürmü yoksa başka lastik öneriniz olurmu?
    Tekrar hayırlı olsun
    bende aracıma cooper dıscoverer a/t3 aldım.Karda ve çamurda gayet tatmın edici.Asfaltta ise fazla ses gelmıyor.(gerçi diff rulmanının sesı daha fazla geldıgı için duymuyr olabılirim )
    H/t yle fazla riske girmemek gibi duruyor..Benım aracı ilk aldıgımda uzerınde lassa competus a/t vardı ama bitikti lastıkler karda dik yokuşu çıkamadım.Araç güçlü olunca ve lastık yolu tutmayınca debelenıp kalmıştım
    Ama discoverer a/t yle şimdilik sıkıntı yok

Üye Orkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Nisan.2014
    Nereden
    Göztepe-İstanbul
    HT SUV asfalt üzerinde en iyi performansını gösterir,buna ek olarak ana yolların haricinde de mükemmel bir kullanım rahatlığı sağlayabilmektedir.HT SUV pürüzsüz anayoldan çıkıp virajlı küçük yollara korkmadan rahatlıkla sapabilirsiniz.; Araç kullanımının oldukça zor olduğu kum ve çakıl kaplı yolları tercih edebilirsiniz.
    HT SUV, çok yönlü SUV sürüş özellikleri sunabilmek için tasarlanmıştır. Çelik kemer lastiğin tepki hızını arttıran eklemsiz naylon kemer ile kaplıdır. Kemerin takviyeli (reinforced) kenar alanları ve tek kordon özellikleri ile zor şartlarla baş edebilir.
    Kuru yol ve ıslak zemin koşullarında asimetrik tasarlanmış lastik sırt bölgesi, güvenli, hassas ve kontrollü sürüş sağlar. Sırt bölgesinde bulunan yivli ana kanallardaki taş sökücüler, küçük oluklara ve sırt deseni bölgesine irili ufaklı taşların sıkışmasına engel olur. Kendi kendini temizleyebilen sırt bölgesi sıkışmış sivri taşlar miktarını en aza indirir.
    Kumlu yollarda ve diğer yumuşak yüzeylerde sürüş için tasarlanmıştır, off-road pençeleri omuz bölgesindeki kavisli ve düz köşeli koruyucular arasına yerleştirilmiştir. Off-road pençeleri, yol yüzeyini kavrayarak daha etkili çekiş ve frenleme sağlar.

Ãœyelik tarihi
    23.Nisan.2014
    Nereden
    Göztepe-İstanbul
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-) Hava filtresini açık yapabilirsiniz. Boru ucuna açık filtre biraz güç artışı sağlar Ancak hava filtresinin alt kutusu mutlaka kalmalı- Tabii bunlar şnorkel yoksa geçerli.
    2-) Manifoltu - headers ile değiştirebilirsiniz- bu durumda flowmaster ilave etmek de nefes açar.
    3-) Chip tuning yaptırabilirsinizki - hiç tavsiye etmem.
    4-) Ancak yinede 2 . şıkkı uygularsanız sanırım 10-15 Hp alabilirsiniz.Ayrıca Wj 'ye kükreme katmış olursunuz .
    Saygılar

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Orkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-) Hava filtresini açık yapabilirsiniz. Boru ucuna açık filtre biraz güç artışı sağlar Ancak hava filtresinin alt kutusu mutlaka kalmalı- Tabii bunlar şnorkel yoksa geçerli.
    2-) Manifoltu - headers ile değiştirebilirsiniz- bu durumda flowmaster ilave etmek de nefes açar.
    3-) Chip tuning yaptırabilirsinizki - hiç tavsiye etmem.
    4-) Ancak yinede 2 . şıkkı uygularsanız sanırım 10-15 Hp alabilirsiniz.Ayrıca Wj 'ye kükreme katmış olursunuz .
    Saygılar
    Ufuk abi bu ikinci maddeyi biraz daha açar mısın? Bir de maliyeti nedir tahmini.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Merhaba arkadaşlar, abiler. Uzun zamandır yoğunluktan yazamıyordum. Görevden eve geliyorum yorgunluktan direk yatıyorum TV başına.

Tabi bu sürede aracımda bazı sorunlar belirdi.

1) 2" helezon ve amortisor yükseltme sonrası, gazdan çekince şafttan gelen ses ve 130'da başlayan aracın titremesi devam ediyor. Perşembe günü İstanbul'a izne geleceğim. Yolda bu sesin ve titremenin beni rahatsız etmemesi için şaftı bir süreliğine sökmek istiyorum. Bu durumda 4 çeker iptal olacak. Yolda bana güvenlik açısından bir sıkıntı oluşturur mu? Cevabınız önemli. Bu haftaiçi halletmem gerekiyor.

2) 2 kere death wobble yaşadım. Dinç Abi İzmir'e gelmişti. Onun eski direksiyon amortisorunu aldım. Benimkini söküp onu bi takacağım. Sanırım benimki onunkinden daha eski.

3) Direksiyonda bir boşluk var. Araç dururken direksiyonu bi 10 cm sola hızla çevirip bırakınca küt diye bir ses geliyor.

Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Tam yükseltme yapacagım derken bu sıkıntıların olması beni tereddüte düşürdü...

Ãœyelik tarihi
    23.Nisan.2014
    Nereden
    Göztepe-İstanbul
    Her aracın bır guvenlige dayalı hız sınırı var , çok detaya gırmeyecegım ama chip tunıng uygulaması ile aracın tork ve hız değerleri ile yenı bır yazılım , ilave modul ile değiştiriliyor, ben bır kaç binek aracımda uygulatmıştım. Fakat istenilen performansa ulaşabılmek için eksantrik değişmesi lazım ( bineklerde) buna mukabıl hızlanan aracı durdurmak için fren sistemleri değişiyor. Detaylı olduğu için kısa yazıyorum,
    Fakat 4,7 motora sahip yuksek tork ureten bır araca bunları yapmak , hele son surat ile jeep kategorısındeki araçla oynamak parayı sokağa atmak demek, diesel jeeplerde veya diğer diesel bu kategoridekı araçlara eğer gaz pedalı telli değilse sprintbooster takılabiliyor.
    Son söz: bu kategorıdekı aracınız için bu tur uygulamalara gerek yok

Saygılar

Ãœyelik tarihi
    23.Nisan.2014
    Nereden
    Göztepe-İstanbul
    Maverick : şaftınızdan gelen ses için önce , şaftın balansına baktırın , yükseltme sonrası şaft açıları değişecegınden -ön şaft- açısını önce ayarlatın ancak mafsal uygulaması gerekebililr, bunun için önce ön şaftın sadece arka kısmına mafsal yaptırarark halledebilirsiniz . Ugultu dif de gelebilir , dolayısı ıle önce şaftınızıa baktırın derım,

Saygılar

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Ellemeyin kardeÅŸim su guzelim araclarinizi kurban olim amerikali bunu yukseltip alcaltalim diye yapmamis, butun hesap kitap denge bozuluyor! Burak safti mafti elleme adam gibi yavas yavas gel 100'u gecme!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Arkadaşlar benim wjninde kaloriferi ısıtma yapmıyor. Sadece bir fun sıcak hava üflüyor digerlerinden hava gelmiyor. O da en yükseğe getirmeme rağmen ısıtma yapmıyor. Sızce neden kaynaklanabilir ne yapabilirim.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Arkadaşlar benim wjninde kaloriferi ısıtma yapmıyor. Sadece bir fun sıcak hava üflüyor digerlerinden hava gelmiyor. O da en yükseğe getirmeme rağmen ısıtma yapmıyor. Sızce neden kaynaklanabilir ne yapabilirim.
    Nerede yasiyorsun Ugur?

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Nığde de yaşıyorum

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nığde de yaşıyorum
    istanbulda olsaydin cozerdim hemen o tikanikliklari acan bir sistem var ustamda, oralarda var midir bilemedim inan

Ãœyelik tarihi
    24.Aralýk.2014
    Teşekkürler sistemin ismi ne acaba

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Teşekkürler sistemin ismi ne acaba
    Ona bi bakim yarin obur gun sorim tam nasil yapiliyordu, ismi neydi...daha saglikli cevap verim

Sayfa 28 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci ... 1826272829303878 ... SonuncuSonuncu