Sayfa 3 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1758 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı diyelim o zaman
    ama önemli bir vuruğu olmadan yapılan boya zarar değil fayda getirir boyatmaya uğraşmazsınız

Üye monster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    beylik duzu
    Boyaya takintili olmayin ben 3 ay once 110 km hemen hemen tavan haric boyali arac aldim ama içi yururu 10 numara hiçde pisman olmadim master servisten aldim zaten orasi boyamis ilk sahibinden bana gore boyali olmasina ragmen 10 numara
    zj candir,gerisi

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı monster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İst trafiginde 160 km hemde 3-4 defa denedim,dusurmem lazim 5,2 ile bir arkadasim 53 plakali satilikta var 200 km yapiyor atiker bide benimkinden degil gold olmayan sistem
    Yani bu Gold olmayan Atiker sisteminin daha iyi olduğu anlamına mı geliyor ?

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 TL ile 160 km çok, ayar yaptıracam diyen mi dersin?

100 TL ile 210 Km yapıyorum diyen mi dersin?

Allahım yarabbim, sana geliyorum demek istiyorum.

Üye monster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    beylik duzu
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bu Gold olmayan Atiker sisteminin daha iyi olduğu anlamına mı geliyor ?
    ergun abi goldı sistemde guc kaybi yok,performans yonunden cok iyi enjektor memeleri cok daha ileri teknoloji,benim daha onceki 5,2 de atiker vardi arazide yarim deponun altina dustugu zamanlarda ozellikle,gaz kesip yakiti yetistiremiyordu.bu yeni bir sistemmis,DAHA COK YUKSEK MOTORLU ARACLARDA TERCİH EDİLİYORMUS.cok teknik detaylarini bilmiyorum
    zj candir,gerisi

Fadıl, Tolga, bi arkadaş daha vardı ismini unuttum, kimle konuşsam benim aracın şehir içinde çok yaktığını söylüyorlar.

100 TL gaz ile ben 150 KM yapsam göbek atarım. Arkadaşlar buna kötü diyor. Ki ben arabayı dede gibi kullanıyorum. Kesinlikle gaza yüklenmiyorum.

Ama dediğim gibi uzun yolda sorun yok.

Tolga dediki, fren balataların lastiği sıkıyor olabilir.

Durmuş Abi bujilere bi baktıralım dedi. 4.7'lerde buji kablosu yokmuş. Olsa ona da baktıracaktım.

LPG markası Zavoli. Çok yakması sebebi ile arabayı aldıktan 3 hafta sonra Zavoli bayisine ayara götürmüştüm ama bir sorun gözükmemişti.

Son kesin hesap. 250 TL LPG ile 350 KM. 250/350= 71 KRŞ.

Üstelik 100 KM'si gece bomboş yolda ortalama 100 KM/S hızla yapıldı. Kalan kısmı da kesinlikle ağır trafik değil. 50-60'la gittiğiniz normal bir trafik. Ve dede gibi kullandım arabayı.

Allah rızası için biri normal desin.

Üye tapagazzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son kesin hesap. 250 TL LPG ile 350 KM. 250/350= 71 KRŞ.

Üstelik 100 KM'si gece bomboş yolda ortalama 100 KM/S hızla yapıldı. Kalan kısmı da kesinlikle ağır trafik değil. 50-60'la gittiğiniz normal bir trafik. Ve dede gibi kullandım arabayı.

Allah rızası için biri normal desin.
    gel sana hafta ici bir kofte ısmarlıyayım silivride git gel asagı yukarı 100 km bahcesehirden,
    ne kadar yaktıgını gor,hemde su go-kart isini konusuruz
    bi anormallik var acaba LPG sisteminde baska bir sorun mu var?
    baska bir zavoli servise bir goster bence.

Alıntı tapagazzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gel sana hafta ici bir kofte ısmarlıyayım silivride git gel asagı yukarı 100 km bahcesehirden,
    ne kadar yaktıgını gor,hemde su go-kart isini konusuruz
    bi anormallik var acaba LPG sisteminde baska bir sorun mu var?
    baska bir zavoli servise bir goster bence.
    Abi doğrudur, senin dışında Tolga ve bir iki kişi daha senin değerlerinde kullanıyormuş.

Haftaiçi Durmuş Abi (Büyükkörükçü) ile O'nun ustası Salih Usta'ya gideceğiz. Bakalım. Çok canımı sıkıyor bu konu. Bakalım bulabilecek miyiz sorunu. Aklımda hep lastiklerimin 235 değil de 255 olması var ama bu kadar %50 fark olmaz herhalde. 250 TL ile siz 500 KM yapıyorsunuz ben 350 KM. 150 KM fark var.

Bu arada go-kart işi nedir anlayamadım

Üye
    Aracimi aldim 2000 model platin gri bir wj. 194000 kmde tartarini marka lpg mevcut. Istanbuldan ankaraya gelirken maslaktaki mehmetcik vakfinin opetinden gazi fulledim. 120.15 tl lik gaz aldi gaz fiyati 2.74 idi galiba icinde 10 tl gibi gaz vardi olmayada bilir bilemiyorum. 285 km yol yaptim fakat biara hereke de yol tikandi ve 20 25 dk arasi bekledik. Sonrasinda benzinle ankaraya geldim ve buradan 2.49 tlden gaz aldim depom full bostu 120.04 tl lik gaz aldi bakalim sehir icinde ne kadar yol yapacagim gerci ilk hafta olcum yapilmaz yeni olmasi sebebiyle cok sakin kullanmiyorum. Ama detaylari yazarim.

Üye
    Ayrica daha once iki adet zj sahibi olmus biri olarak gordum ki wj ile zj arasinda ciddi farkliliklar var. Zj sanki daha agresif ve insana ben arazi icin yapildim derken wj ben daha sehirliyim diyor kullanirken.(tamamen sahsi fikrimdir polemik yaratmak istemem) simdi siz wj kulanicilarina sordugum wj kullanirken zjden farkli olarak kullanimda dikkat etmemiz gereken birseyler var mi yok mu? Cunku wj sanki daha narin bir aracmis gibi geldi bana..

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sınır ne kadar? ne zaman doluyor nasıl yeni hak alıyorsun
    99 veya 199 tam hatırlamıyorum. Sonra para ile hak satın alınıyordu galiba. Bi bakar söylerim başkanımç

Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.7 ile şehir içi 50 krs yakılır yakılmasına da, benzinle imkansız Tüpün var mı Burak?
    Tüp var olmaz mı? 250 TL gaz ile 350 KM yol yaptım en son. Ki bunun 100 KM'si uzun yol, kalanı da yoğun olmayan şehiriçi.

Jeep Grand Cherokee WJ Kullanıcıları Buraya

Arabayi aldigimdan beri arabaya istisnasizher bindigimde agir bi koku oluyordu. Ben koltuklarin derisi diye dusunuyordum.

Ama bir kac kisi araba gaz kokuyor diyince iskillenmeye basladim. Hareket edince koku kesiliyor. Ya da kokuya alisiyor burnum

Silindir tup var. Gaz kokmasi normal mi? Yani kacak olsa sigara yaktiginda araba patlardi herhalde.

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    99 veya 199 tam hatırlamıyorum. Sonra para ile hak satın alınıyordu galiba. Bi bakar söylerim başkanımç

Tüp var olmaz mı? 250 TL gaz ile 350 KM yol yaptım en son. Ki bunun 100 KM'si uzun yol, kalanı da yoğun olmayan şehiriçi.
    Nasıl oluyor bu iş yaa! Bu saatte takıldım hesap yapıyorum hala senin yüzünden) Şimdi; Avrupa yakası litre fiyatını an itibariyle 2,87 TL olarak görüyoruz. 250 TL 87-88 litre gaz eder. Ben kendi arabamla (standart 96 5.2 ZJ) 87 litre gazla şehir içinde kemiksiz 435 km yol yapıyorum, içinde 100 km'si uzun yol falan da yok! O da olsa net 500 km yapacağım yol! Kaldı ki; tüpüm sıralı sistem değil ve şu an ayarları falan berbat durumda, vites D' deyken durunca stop etmeler, düzensiz rölanti falan başladı, Ergun abi de biliyor bu arıza durumunu, onun ustasına gidip komple elden geçirticem, çözüm bulucaz olana bitene! Bu halde bile yakışım budur inan ki Nerde kaldı WJ nin daha yeni, daha teknolojik falan olması bu durumda? Bi yerde bi hata var

Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl oluyor bu iş yaa! Bu saatte takıldım hesap yapıyorum hala senin yüzünden) Şimdi; Avrupa yakası litre fiyatını an itibariyle 2,87 TL olarak görüyoruz. 250 TL 87-88 litre gaz eder. Ben kendi arabamla (standart 96 5.2 ZJ) 87 litre gazla şehir içinde kemiksiz 435 km yol yapıyorum, içinde 100 km'si uzun yol falan da yok! O da olsa net 500 km yapacağım yol! Kaldı ki; tüpüm sıralı sistem değil ve şu an ayarları falan berbat durumda, vites D' deyken durunca stop etmeler, düzensiz rölanti falan başladı, Ergun abi de biliyor bu arıza durumunu, onun ustasına gidip komple elden geçirticem, çözüm bulucaz olana bitene! Bu halde bile yakışım budur inan ki Nerde kaldı WJ nin daha yeni, daha teknolojik falan olması bu durumda? Bi yerde bi hata var
    Abi kesin var artık ben buna inandım. Kaç kişiden aynı yorumları duydum.

Bi önceki mesajımda yazdım. Sanırım sızıntı var. Bilmiyorum onunla alakalı olabilir mi?

Daha önce yine yazmıştım, arabayı aldığımın 3. haftası (Ocak sonu gibi) Zavoli bayiine gidip ayar yaptırdım. Ama usta "Ayarlarda bi sıkıntı yok. Ufak tefek şeyler yaptım. Çok bi değişiklik bekleme." demişti. Lakin değişiklik olmadı da.

Not: Ben LPG'yi 2.87 değil 2.60'dan alıyorum.

Abi kesin var artık ben buna inandım. Kaç kişiden aynı yorumları duydum.

Bi önceki mesajımda yazdım. Sanırım sızıntı var. Bilmiyorum onunla alakalı olabilir mi?

Daha önce yine yazmıştım, arabayı aldığımın 3. haftası (Ocak sonu gibi) Zavoli bayiine gidip ayar yaptırdım. Ama usta "Ayarlarda bi sıkıntı yok. Ufak tefek şeyler yaptım. Çok bi değişiklik bekleme." demişti. Lakin değişiklik olmadı da.

Not: Ben LPG'yi 2.87 değil 2.60'dan alıyorum.
    2,60'dan alıyorsan hele aldığımız litre 98'e, menzilimiz de en az 500 km'ye çıkar, ben 2,87'ye göre hesap yaptım düşün Ayrıca sen nerede oturuyosun ve 2,60 nerede, hangi benzincide? Ben Çekmeköy'de oturuyorum, sana da bi teklifim var bu işi kontrol ettirme ve çözüm bulma konusunda

Ben Bostanci'da oturuyorum. Kiz arkadasim Kurtkoy'de. Orada Aytemiz var. 2.54'den veriyor. Simdi baktim 2.60 bile degil.

Cozum nedir hocam?

İnternetten baktım. Benim gibi araç durduğunda içi LPG kokan başkaları da olmuş. Kiminin şamandırasında sorum, kiminin hortumunda delik varmış.

Bende kesin sızıntı var. Direk kokuyor yani araba durduğunda. Ama giderken koku yok.

Bu yakıt sarfiyatını çok etkiler mi ki acaba?

Seninle buluşup doğru olan usta'nın yanına gidicez abicim, yarın öbürgün tarih belirleyip gidelim. 0532 456 85 61. Bana bi mesaj at numaranı sen de, ilgilenelim şu işlerle

- - - Mesaj Birleştirme - - -

Ben Bostanci'da oturuyorum. Kiz arkadasim Kurtkoy'de. Orada Aytemiz var. 2.54'den veriyor. Simdi baktim 2.60 bile degil.

Cozum nedir hocam?
    Seninle buluşup doğru olan usta'nın yanına gidicez abicim, yarın öbürgün tarih belirleyip gidelim. 0532 456 85 61. Bana bi mesaj at numaranı sen de, ilgilenelim şu işlerle

Levent hocamla görüştük. Kısa süre içerisinde beraber gazcıya gideceğiz.

Bu arada arkadaşlar bende WJ için yan basamak var. İlan falan koydum ama soran eden yok. Bunu nasıl nakite çevirebilirim? Çıkmacılar alır mı?

Son olarak, flowmaster 44 alacağım 1-2 gün içinde.

Sayfa 3 Toplam 88 Sayfadan BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu