Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yardım

Üye platin75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan

yardım

merhabalar
    .dün artvindeki köyüme giderken,aracımda garip bir arıza meydana geldi.normal seyir halinde araç bir anda yığıldı gaz yemedi gaz pedalına bassamda nafile boğulup tekledi sağa yanaşmak zorunda kaldım.rölantide problem yok gaza bastığımda gayet güzel devirleniyor fakat yola çıktığımda yine boğulup stop eder gibi oluyor.lpg ve benzinde aynı şekilde değişen bişey yok.düzelir umuduyla yola çıktım yolu yarıladığımda köy yolunda yine aynısını yaptı bu sefer gaza yüklendiğimde motordan patlama sesleri gelmeye başladı bam bum devam ettim motor tekleye tekleye boğula boğula beni köye kadar getirdi rölantide çalıştırırken bu kezde stop etti.arıza kodlarına baktığımda 12-21-21-45-55 verdi.akşam akü kablolarını söktüm sabaha kadar sökülü vaziyette kaldı.sabah dönüş yoluna çıktığımda yine aynı sorun.gaza bastığımda boğulup tekliyor.arıza kodlarına baktım 12-21-21-55 ne yapacağımı şaşırdım ardahanda çaresiz kalakaldım.önerilerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler

araç 1997 model 5.2 zj
    145.000 km'de

5000 km önce bujileri-buji kablolarını-dispritör kapağını-hava filtresini-yağ filtresini-motor yağını-antifirizini değiştirdim bakımları tamam
    gidemediÄŸin yer senin deÄŸildir

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    buji kablosu demek istiyorum...ateşlemede sorun var sanırım
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı platin75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    .dün artvindeki köyüme giderken,aracımda garip bir arıza meydana geldi.normal seyir halinde araç bir anda yığıldı gaz yemedi gaz pedalına bassamda nafile boğulup tekledi sağa yanaşmak zorunda kaldım.rölantide problem yok gaza bastığımda gayet güzel devirleniyor fakat yola çıktığımda yine boğulup stop eder gibi oluyor.lpg ve benzinde aynı şekilde değişen bişey yok.düzelir umuduyla yola çıktım yolu yarıladığımda köy yolunda yine aynısını yaptı bu sefer gaza yüklendiğimde motordan patlama sesleri gelmeye başladı bam bum devam ettim motor tekleye tekleye boğula boğula beni köye kadar getirdi rölantide çalıştırırken bu kezde stop etti.arıza kodlarına baktığımda 12-21-21-45-55 verdi.akşam akü kablolarını söktüm sabaha kadar sökülü vaziyette kaldı.sabah dönüş yoluna çıktığımda yine aynı sorun.gaza bastığımda boğulup tekliyor.arıza kodlarına baktım 12-21-21-55 ne yapacağımı şaşırdım ardahanda çaresiz kalakaldım.önerilerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler

araç 1997 model 5.2 zj
    145.000 km'de

5000 km önce bujileri-buji kablolarını-dispritör kapağını-hava filtresini-yağ filtresini-motor yağını-antifirizini değiştirdim bakımları tamam
    Gecmis olsun Olgun! Bi kere oksijen sensorun gitmis orasi net...21 numara oksijen sensorudur. Benzin pompasi saglam mi aracin?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buji kablosu demek istiyorum...ateşlemede sorun var sanırım
    Kablolari yeni degistirmis, siralamalarina dikkat etmek lazim, ondan da killandim!

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kablolari yeni degistirmis, siralamalarina dikkat etmek lazim, ondan da killandim!

ama 5000 km önce değişmiş şimdiye kadar bi belirti vermesi lazımdır buji de olsa..

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama 5000 km önce değişmiş şimdiye kadar bi belirti vermesi lazımdır buji de olsa..
    Sensörler bozuk, emisyon ayarlari da karismis aracin belli ki..

Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan
    tekrar merhaba.evet oksijen sensörlerinin değişmesi lazım cumartesi siparişini vermiştim bugün öğleden sonra elimde olur sanırım, ön ve arkadaki O2 leri değişecem.motor soğukken veya sıcakken marş bastığımda sıkıntı yok anında çalışıyor boştayken gaz verdiğimde yine sıkıntı yok güzel gaz gaz yiyor herhangi tekleme boğulma yok onun için benzin pompası sağlam sanırım.bujiler orjinal.kablolarda crown marka .sırlamaya gelince sitede ergun abinin yazdığı şekilde yaptık ,sıralamada doğru sanırım.
    işin kötü yanı ÇARESİZLİK .istanbul yada ankarada olsaydım sorun şimdiden çözülmüştü.türkiyenin en ucunda herşeye uzak yaşıyoruz.allahtan sizler varsınızda benim gibi anadolunun ücralarında yaşıyan zj cilere yardımcı oluyorsunuz.tekrar teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    26.Haziran.2014
    Nereden
    ardahan
    ön ve arka oksijen sensörlerini değişince sorun giderildi.sadece 12 nolu hata kodu kaldı.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı platin75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön ve arka oksijen sensörlerini değişince sorun giderildi.sadece 12 nolu hata kodu kaldı.
    12 normal akunun sokulup takildigini gosterir..