Sayfa 7 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu
Toplam 809 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 140 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep yakit tuketim raporu:)

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Kanuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güneş ve levent kardeşlerim....arabalarınızda sizden başka kimsenin olmaması bir avantaj .....yakıt tüketiminin yükle doğru orantılı olarak arttığını da düşünürsek 5i yetişkin 2si çocuk toplamda 7 kişiyle ve onların bavullarıyla pajero 43 krş yaktı....hız hakkında yorum ben yapmıyorum
    Dizel olum araclariniz, mukayese etmem bos olsan 25-30 kurus arasi yakardin zaten rekor kirardin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı GCG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir dahaki sefere bagaja 10 adet çimento torbası atar öyle deneriz biz de.. şimdilik yapacak bişey yok
    cimento fabrikasini soksam iceri yine ceker kara essek, cok cok yakmam biraz kuvvetlidir de ayiptir soylemesi

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Kanuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güneş ve levent kardeşlerim....arabalarınızda sizden başka kimsenin olmaması bir avantaj .....yakıt tüketiminin yükle doğru orantılı olarak arttığını da düşünürsek 5i yetişkin 2si çocuk toplamda 7 kişiyle ve onların bavullarıyla pajero 43 krş yaktı....hız hakkında yorum ben yapmıyorum
    capon candır ya..bakma sen onlara ))
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye dreamer98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    07.Aralýk.2014
    Merhaba,1998 Grand Cherokee 5.9 v8 Limited LX ZJ aracım var,
    ayrıca 2001 Grand Cherokee Limited V8 4.7 WJ sahibiyim.Araçlarımda lpg yok.
    Yakıt tüketimi için ZJ aracımla kmde kaç kuruş yaktıgını sadece uzun yol icin hesaplama imkanım oldu.
    WJ icin hesaplama yapmaya fırsatım olmadı.
    Aşagıdaki siteden 100km de kaç litle yaktıgı ile ilgili değerleri aldım.Ayrıca 5.2 ile 5.9 arasındaki yakıt farkını sadece katalogtaki degerlerle karsılastırdım,fakat 5.2 aracım olmadıgı icin pratikte sadece 5.9 icin kmde kuruş hesabı yaptım.

Avrupa Versiyon 1998 Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX

http://www.automobile-catalog.com/ca...imited_lx.html

Avrupa versiyon 1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Limited

http://www.automobile-catalog.com/ca...8_limited.html

5.9lar 5.2lerden biraz daha fazla yakar ama fark asagıdaki karsılastırmada gördügünüz gibi azdır.

5.9 avrupa versiyon 1998 için yakıt tüketimi 100 km icin şehiriçi :26.1 litre / şehirlerarası 13.3 litre / ortalama 17.9 litre

5.2 avrupa versiyon 1998 için yakıt tüketimi 100 km icin şehiriçi :24.1 litre / şehirlerarası 13.1 litre / ortalama 17.1 litre

Daha önceden 5.9 aracım icin katalog degerlerine bakarak bi hesap yapmıstım fakat o zaman benzin fiyatı suankinden biraz yüksekti.

Fakat hesap yaptıgım zamanda yaklasık 2 ay öncesi olduğu icin o zamanki benzin fiyatlarına göre hesapladım,
    aslında suanki degerlerde biraz daha düsük cıkar.

Yaklaşık 2 ay önceki benzinin litresi 4,45 TL iken depo 87 litre olduğu için 387 TLye dolucak.

1998 model 5.9 Grand Cherokee Limited LX için

Katalog DeÄŸeri
    1 Km de
    Sehiriçi en kötüsü 1,16 TL yakar.
    Sehiriçi en iyisi 91 Kuruş yakar.

Karayolunda en kötüsü 83 Kuruş yakar.
    Karayolunda en iyisi 65 KuruÅŸ yakar.

Şehirler arası en kötüsü 70 Kuruş yakar.
    Şehirler arası en iyisi 55 Kuruş yakar.

Aracı uzun yolda kullanırken 70-80-90 km hızla kullandım ve önümdeki araçla olan mesafeyi ayarlayarak,
    ikide birde fren yapmadım,daha az frene bastım ve pratikteki hesabımda sadece sehirlerarası yolda benzinin litresi 4,45 TL iken 1 kmde 47 kuruş cıktı ve sasırdım.
    Depoyu önceden fulledim ve kmyi sıfırlamıstım ve sonradan varış noktasında fulledim ve kmye baktım ve hasabımı yaptım.
    Fakat araçta sadece ben vardım,eger yolcu olursa bu değerler ağırlıktan dolayı değişir ama ne kadar değişir bilemiyorum.
    Depo göstergesinde bi hata oldugunu sanmıyorum fakat gösterge genel itibariyle baktıgımda dogru gösteriyor.
    Zaten depo dolunca benzin pompası otomatik atıyor.Uzun yolda aracım 47 kurus km de yakmış,çok nadir trafigin yogunlastıgı durumlar oldu fakat coğunlukla yol durumu açıktı,dur kalklı trafige denk gelmedim.
    Fakat eger gaza biraz fazla bassaydım,
    ya da arada gazı kökleseydim,ya da trafik yogun olsaydı 47 kuruş yerine belki 80,90 kuruşa hatta 1 TL ye cıkardı.
    Sehiricinde yukarıdaki gibi 1,16 tlye kadar cıkabilir.Hatta yakıt tüketimi aracın yılından ötürü katalog degerlerinden biraz daha fazlada cıkabilir.Arac uzun yolda belli kmde iken otomatik olarak kendisinden ben farketmeden ekonomik moda geciyor herhalde.
    Ayrıca arkadaşlarında yazdıgı gibi yakıt tüketimini etkileyen baska faktörlerde var,
    Arac lastik basınçları,yolcu sayısı,motorun durumu,aracın bakımı vb.
    Konu dreamer98 tarafından (28.Ocak.2015 Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Mükemmel bir rapor !

Son bolu seyahatimizde 5.2 ile 680 km' yi ortalama 13,4 lt ile tamamlamıştım, bu arada 60 km'lik bir bölümünü 2,5 saatte tamamlayabilmiştim ( TEM köprü trafiği...)

Üye flash99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Mart.2014
    Son bolu seyahatimde 2 defa benzin aldım birincisi istanbul'dan bolu yönüne giderken km'de 0,43 kuruş.
    İkincisi ise istanbu'la dönüşümde oda km'de 0,40 kuruş yakmış olmasıdır bunun içinde bazı arkadaşları yakalıyacağız diye (ismi lazım değil ve eski motorculuk'tan gelmiş olmamdan dolayı biraz'da kendimi tutamamam dan dolayı) 170-180'lere basmam da dahldir eğer tın tın gelseydim 0,35 kuruş ve biraz altı garanti olurdu.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı flash99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son bolu seyahatimde 2 defa benzin aldım birincisi istanbul'dan bolu yönüne giderken km'de 0,43 kuruş.
    İkincisi ise istanbu'la dönüşümde oda km'de 0,40 kuruş yakmış olmasıdır bunun içinde bazı arkadaşları yakalıyacağız diye (ismi lazım değil ve eski motorculuk'tan gelmiş olmamdan dolayı biraz'da kendimi tutamamam dan dolayı) 170-180'lere basmam da dahldir eğer tın tın gelseydim 0,35 kuruş ve biraz altı garanti olurdu.
    Sen benzin mi aliyosun dizel arabaya ehuehueuu

Üye flash99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    09.Mart.2014
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen benzin mi aliyosun dizel arabaya ehuehueuu

Lütfen kıskanmayalım sat altındakini al bir kj dizel rahat et yaşa hayatını koçum

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı flash99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen kıskanmayalım sat altındakini al bir kj dizel rahat et yaşa hayatını koçum
    Alim almasina da satmadan zj'yi tabi Dunyayi verseler satmam evladimi! Yanina yapicam biseyler 2015 yil sonu suprizi

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Yav arkadaş, ben bıraktım hesaplamayı siz derdine düştünüz abilerim

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana wj aldıracaksınız yapmayın yaw
    OHOOHOHOHOHOHOH Başkanım

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Haftasonu İstanbul'a gittim geldim. Arabada 3 kişi (250 kg), 50 kg kadar yük vardı. Uzun yolda 100'le gittim. Bilgisayarda ortalama 15.5 yazıyordu. lpg için 1.1'le çarparsak 17 LT yapar. 2.05 TL'den KM'de 35 kurus yapar. İzmir'e girişte ortalama 15 LT idi. İzmir girişteki rampalar arttırdı.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    İzmir-Aydın-İzmir, 203 km otoban, 100km/h ortalama Hız, CC, stok 4.7, zavoli, 55TL LPG (2,19 birim fiyat). 27 kuruşa denk geliyor sanırım.

In vino veritas in Aqua sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir-Aydın-İzmir, 203 km otoban, 100km/h ortalama Hız, CC, stok 4.7, zavoli, 55TL LPG (2,19 birim fiyat). 27 kuruşa denk geliyor sanırım.

Harikasin kaptan 22-23 kurus yapar hatta! 55 liralik, yani 25-26 litre gaz almisin; sehir ici tikali trafikte 105-110 km gideriz rahat rahat. Duz otobanda efendi gidersen duble yapar iste olacagi budur hala konussun millet

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harikasin kaptan 22-23 kurus yapar hatta! 55 liralik, yani 25-26 litre gaz almisin; sehir ici tikali trafikte 105-110 km gideriz rahat rahat. Duz otobanda efendi gidersen duble yapar iste olacagi budur hala konussun millet

Alıntı GC2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hee tabi canım benim suzuki maruti var o da aynı yakıyo bi yerde yanlışınız var olmaz öyle şey ya ...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Birak başkan, sattın pişman oldun, sonra olmaz öyle şey. Koskoca kaptan yalan mı diyecek daha dur, bu Jeep siz hayatla geçen koma Dönemi'nin Başlangıcı. Yarın Jeepim diye diye ter içinde uyanacaksın. Vereyim canavarı git gel diyeceğim ama Jeep i olmayana anahtar vermiyoruz maalesef.

NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    bende kendi açımdan düşüdügüm zaman arkadaşlar. 4.7 lpg li aracım 50 kuruş yaksın başarı derim.maşallah 30-35 kuruşlar havada uçuyo hiçmi gaza basmıyonuz be mübarekler

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kendi açımdan düşüdügüm zaman arkadaşlar. 4.7 lpg li aracım 50 kuruş yaksın başarı derim.maşallah 30-35 kuruşlar havada uçuyo hiçmi gaza basmıyonuz be mübarekler
    Hocam, sizin araç ne kadar yakıyor? ben de 4.7 alma arifesindeyim. Bugüne kadar hep benzinli araç kullandım ve en az yakan 10 lt idi. Şimdi lpg li bir 4.7 ile 70-80 kuruş yakmak istemiyorum açıkçası

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Temele sormuşlar "ula temel benzine zam geldi ne diyeceksun bakayum " o cevap vermiş " valla gelirse gelsin beni ilgilendirmeyuu. Ben hep 100 liralık alayum"..

Sayfa 7 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu