Sayfa 8 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu
Toplam 809 adet sonuctan sayfa basi 141 ile 160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep yakit tuketim raporu:)

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, sizin araç ne kadar yakıyor? ben de 4.7 alma arifesindeyim. Bugüne kadar hep benzinli araç kullandım ve en az yakan 10 lt idi. Şimdi lpg li bir 4.7 ile 70-80 kuruş yakmak istemiyorum açıkçası
    şehir içi normal kullanım 40-60 kruş yakar..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temele sormuşlar "ula temel benzine zam geldi ne diyeceksun bakayum " o cevap vermiş " valla gelirse gelsin beni ilgilendirmeyuu. Ben hep 100 liralık alayum"..
    JEEP tüketim raporu'nun en doğru cevabı budur.........
    o kadar hesap kitap yapmak insanın jeep ten aldığı keyfi kaçırır yahu....sadece yakıt değilki sorunları 15-20 senelik makinalar bunlara el bebek gül bebek bakmalı eşşek muamelesi yapmamalı bakın elin bulgaristanlı sürücüsü hem karda çamurda dağ bayırda kullanmış hala araba çiçek gibi ......bırakın yakıtını 5 kuruş 10 kuruş hesabı 5000+ cc motorun tadını çıkaramayacaksan niye aldın o zaman bu makineyi diye sorarlar ......
    1300 cc daihatsu al suzuki al onlar cip ...bunlar JEEP aslan besleyen tekerlemesini yapmıycam hoş karşılanmıyor AMAAA HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR.....İLLAKİ BU BEDEL ÖDENECEK BUDA FAZLA SARFETTİĞİMİZ YAKITIN FARKI

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JEEP tüketim raporu'nun en doğru cevabı budur.........
    o kadar hesap kitap yapmak insanın jeep ten aldığı keyfi kaçırır yahu....sadece yakıt değilki sorunları 15-20 senelik makinalar bunlara el bebek gül bebek bakmalı eşşek muamelesi yapmamalı bakın elin bulgaristanlı sürücüsü hem karda çamurda dağ bayırda kullanmış hala araba çiçek gibi ......bırakın yakıtını 5 kuruş 10 kuruş hesabı 5000+ cc motorun tadını çıkaramayacaksan niye aldın o zaman bu makineyi diye sorarlar ......
    1300 cc daihatsu al suzuki al onlar cip ...bunlar JEEP aslan besleyen tekerlemesini yapmıycam hoş karşılanmıyor AMAAA HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR.....İLLAKİ BU BEDEL ÖDENECEK BUDA FAZLA SARFETTİĞİMİZ YAKITIN FARKI
    nokta.. keyfimize bakalım

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA

keyfimiz daim olsun..............

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    30liralık gaz ile 40 km yani 75 kuruş/km yarı yarıya devirli,sakin kullanım. Egzoz insanı aşırı zevke getiriyor yüklendikce yüklenesim geliyor gaza
    https://www.youtube.com/watch?v=oeT-UAi7iMY

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    En son testim : 60 tl benzin + 110 tl gaz = 190 km. Ciddi fazla yakıyorum. Umarım sebebi arızalı termik veya termostattır. Araba ısınınca bile 70 derecenin üzerine çıkmıyor ve hep soğuk çalışıyor. Bu da yakıt sarfiyatının artmasına sebep olur ama çok büyük değişiklik olur mu bilemiyorum. Önümüzdeki hafta belli olacak.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    En son testim : 60 tl benzin + 110 tl gaz = 190 km. Ciddi fazla yakıyorum. Umarım sebebi arızalı termik veya termostattır. Araba ısınınca bile 70 derecenin üzerine çıkmıyor ve hep soğuk çalışıyor. Bu da yakıt sarfiyatının artmasına sebep olur ama çok büyük değişiklik olur mu bilemiyorum. Önümüzdeki hafta belli olacak.
    Termiğin arızalı olup olmadığı bariz belli olur, devreye girdiği zaman, yani pervaneyi devreye soktuğu zaman kuvvetli fan sesini hemen fark edersin. Bence önce termostatı bir kontrol ettir. Olmadı değiştir > para değil.
    Bu arada çok sağlıklı soğutma sistemine sahip bir araçta hararet illaki 90' ları bulmak zorunda değil. Bende de 70' i geçmiyor, termik sağlıklı termostat da sağlam ama radyatör 1 sene önce orjinali ile değişti

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Aybars bi hatan olmasın?!!! Ben su an sadece 110 liralik gazla sehir içi kapali trafikte 210-220 km yapiyorum rahat rahat! Uzerine 60 liralik da benzin eklesem 300 km'yi buluruz net

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Termiğin arızalı olup olmadığı bariz belli olur, devreye girdiği zaman, yani pervaneyi devreye soktuğu zaman kuvvetli fan sesini hemen fark edersin. Bence önce termostatı bir kontrol ettir. Olmadı değiştir > para değil.
    Bu arada çok sağlıklı soğutma sistemine sahip bir araçta hararet illaki 90' ları bulmak zorunda değil. Bende de 70' i geçmiyor, termik sağlıklı termostat da sağlam ama radyatör 1 sene önce orjinali ile değişti
    şöyle ki, araca bakan 2 kişiden biri termik, diğeri termostat dedi ne yazık ki ben daha farkı anlayacak derecede bilgi sahibi değilim. Uzun yol yaptığınızda da mı veya performanslı kullanımda da mı 70 i geçmiyor? Teknik olarak 70 dereceyi geçmemesi benzini yakmadan atması veya lpg mevcut ise yeteri kadar yakmayıp atması anlamına gelir ki bu da yüksek yakıt sarfiyatı olarak geri dönüyor. Yaz aylarında biraz da performanslı kullanımda veya dur kalk trafikte sıcaklığı 100 lere yaklaşması gerekiyor diye düşünüyorum

Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aybars bi hatan olmasın?!!! Ben su an sadece 110 liralik gazla sehir içi kapali trafikte 210-220 km yapiyorum rahat rahat! Uzerine 60 liralik da benzin eklesem 300 km'yi buluruz net

Abi hatam olduğunu sanmıyorum. Lpg yi 5-6 defa doldurdum sonra 50 tl lik falan alımlar yaptım tekrar doldurdum vs. hep aynı sonuç çıkıyor. Araç şuan 28-30 lt/100 km gösteriyor. Yaptığım hesap bilgisayarla karşılaştırınca da tutuyor

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Bugün depoyu fulledim. 112,86TL depom doldu 253,2 km şehiriçi,lpg litresi 2,38 Opet euroaygaz...
    Aracım 239000 km de 4,7..Orjinal ekipmanlar üzerinde..

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün depoyu fulledim. 112,86TL depom doldu 253,2 km şehiriçi,lpg litresi 2,38 Opet euroaygaz...
    Aracım 239000 km de 4,7..Orjinal ekipmanlar üzerinde..

Xperia Z
    Aramizda ki 30-40 km fark sehirici trafik farkliligindan sizin oralar pek sehir icine girmez, istanbulun kapali trafigi dur kalki yakar adami

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    88,00 tl 210 km şehir içi kullanım bu arada ankarada lpg 1.95 lt o ne öyle 2.38 felan

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    88,00 tl 210 km şehir içi kullanım bu arada ankarada lpg 1.95 lt o ne öyle 2.38 felan
    Bugün indirim yapmışlar,hemen fulledim 😀
    2,28 tl ye düşmüş..

Xperia Z

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Bizde de ısınmama sorunu var, güneşin altında günün en sıcak saatinde bile 80-90 kilometre yol yaptıkdan sonra bile ısınmıyor. Bu kilometrenin sonunda rampaya vurursak hararet ortanın bir çizgi aşşağısında kalıyor. Ve araç asla fan açmıyor, o fan sesini henüz duyamadım.
    4.0 varken ilk kilometrelerde motor ısısı 90 derecelere sabitleniyordu. O gazlıydı ondan mı acaba?
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Lpg aracın daha çabuk ısınmasına sebep oluyor gibi. Benim bu aralar ibre 96 derecelerde duruyor. Normalde 100 derece duruyordu. Ama yokuşlarda dipgaz yapmamla beraber 125 derece cıvarlarına kadar yükselıyor. Sıkıştırmayı bırakınca eski yerine geliyor. Çıktıgım yerler soğuk olsa bile aracı sıkıştırdıgımda 100 derecenin üzerine çıkabiliyor.
    Acaba Subarulardaki gibi kaputa scoop açsak soğutmaya yardımcı olurmu?
    Yurtdışı forumun birinde vatandaş wj nın radyatörün dış kısmına extra fan yaptırmış içeriden düğmeli. Gerçi ne kadar faydası olur bilemiyorum ama soğutma için neler yapabiliriz?
    Öncelikle antifiriz hangisi olmalı ve kaç lt su ile karıştırılmalı wj de?

Xperia Z
    Konu erolkan tarafından (04.Haziran.2015 Saat 11:56 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg nin litre fiyatı önemli değil yaktığınız litreye bakın bence!!!!
    88/1,95=45,13 lt tüketmişiniz 45,13/210=21,5 litre 100 kmde! ! ! ! ! 7
    en iyi hesap 100 km de ki yakılan litre hesabıdır..... ben şehir dışı 15-15,5 lt tüketiyorum
    lpg yi ucuz alırsınız içine deodorant üretiminde kullanılan itici gazdan koyuyorlar tüketim artar aynı hesaba gelir.ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmeti demiş atalarımız..
    KÄ°MSE NORMAL MALI BÄ°R ANTÄ°N KUNTÄ°NÄ° YOKSA UCUZA VER MEZ....

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    petrol ofisi pogaz onlarda hile yapıyosa dahada bişey demem valla. bide eksozu yeni açtırdım sesi duymak için basıyorum valla özellikle kalkışta çok zevkli oluyo ))))

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    İst dan Bodrum toplamda 660 km yolda 320 ₺ lik lpg tükettim

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İst dan Bodrum toplamda 660 km yolda 320 ₺ lik lpg tükettim

niye çok yaktı kadir var mı sorun sensor buji kablo falan
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    31 lastikli 5.2 gazlı zj ile İstanbul içi (trafiğin yoğun olduğu saatler) 30TL'ye 71km yol yaptı.
    Ben de gaz taktıracağım.
    Tartarini 3800TL
    Lovato 2800TL
    Atiker gold ise 1800TL fiyat verdi.
    Atiker gold takılı bir zj ye bindim, orijinal ebat lastikliydi, benim arabamı zorlanmadan geçer. Çekişi muhteşemdi.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Sayfa 8 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu