Sayfa 29 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu
Toplam 809 adet sonuctan sayfa basi 561 ile 580 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jeep yakit tuketim raporu:)

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Alıntı hanci.06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinle daha az yakanlar var net bu olmuyor

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..
    Kimmiş o? Benim ki bile benzine 45kr yakıyor... Var mıymış daha altına düşen?
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Mert abi yalan söyleme, haşa birilerinin aracından ne fazla yakabilirsin ne az... Şirk koşuyorsun resmen böyle konuşarak...

Üye hanci.06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimmiş o? Benim ki bile benzine 45kr yakıyor... Var mıymış daha altına düşen?
    Benzinle 45 krş yakarak zaten buradaki zjlerin lpg tüketiminin altına düşmüş oluyorsun ama zj dediğin 30 -35 yakar daha dur diyerek dahada altına düşecebileceğini sen söylemiştin

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Mert abi yalan söyleme, haşa birilerinin aracından ne fazla yakabilirsin ne az... Şirk koşuyorsun resmen böyle konuşarak...
    Kimseyi yalancılıkla itham etmeyelim ortalamalardan bahsediliyorki zaten tüm zj sahipler 45 krşla 60 krş arası yaktığını söylüyor extraları olmayan bi zjde zaten 42 krşla 47 krş yakıyor yani birilerine şirk koşulmuyor ki tek bir kişi var benim duyduğum oda sensiin Mirkan kardeşim

Üye mavi_ken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2016
    Ankara çevre yolu. 2 tur. Toplam 230 km. Hava sıcaklığı 24 C. Sabit 90 km/sa. 2 yetişkin. Cruise kontrol'lü. Klima kapalı. 22,1 l benzin harcadı toplamda. benzinin litresi 4,3 TL'den.
    9,6 l/100km ortama tuketim degeri ediyor. Yol bilgisayarı da aynen bu değeri teyit etti.
    Yani kuruş hesabında 41 kr. çıkıyor.
    (LPG degil dikkat, BENZÄ°N)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye mavi_ken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2016
    Yalnız bu çevreyolu denemesini boşu boşuna yapmıyorum.
    ZJ'de HHO sistemi denemeleri yapıyorum. aküden birkaç amper çekerek sudan hidrojen üreten ve hava emiş hattına modifikasyonsuz dozajlayan ufak bir ünite kurdum.
    Somut ve tekrarlanabilir sonuçlar alınca sizinle de paylaşırım.
    HHO'nun varlığında, Lambda sensöründen gelen verinin düzeltilerek hava/yakıt karışımı hazırlanmasını sağlayan elektronik yazılım (yardımcı beyin) araca adapte edildiginde çok daha radikal sonucların alınabileceği söyleniyor.

İpucu: Hidrojen burada yakıt olarak kullanılmıyor. Hidrojen gazının yanma hızının çok hızlı, detonasyon seviyesinde olması sebebi ile yanma odasında ilk ateşleme anından itibaren yanmanın tüm yanma odasına normalden çok daha hızlı yayılmasını sağlayacak şekilde katalizör gibi davranması. Zaten benzine kıyasla eser miktarlarda yanma odasına giriyor.

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı mavi_ken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara çevre yolu. 2 tur. Toplam 230 km. Hava sıcaklığı 24 C. Sabit 90 km/sa. 2 yetişkin. Cruise kontrol'lü. Klima kapalı. 22,1 l benzin harcadı toplamda. benzinin litresi 4,3 TL'den.
    9,6 l/100km ortama tuketim degeri ediyor. Yol bilgisayarı da aynen bu değeri teyit etti.

Çok iyi bir değer tebrikler.

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Alıntı mavi_ken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sağlıklı bi aracın bahsettiğiniz şartlarda vermesi gereken değer bu zaten maşallah diyelim

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Sağlıklı bi aracın bahsettiğiniz şartlarda vermesi gereken değer bu zaten maşallah diyelim

Başkası benzinde 41kr yakınca normal, ben 45kr yakınca anormal... Tebrik ederim...

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Başkası benzinde 41kr yakınca normal, ben 45kr yakınca anormal... Tebrik ederim...
    Mirkan sen şehir içi dur kalk trafikte o oranı yaktığını söylüyorsun 41 krş yaktığını söyleyen kullanıcı arkadaşımız 5 şeritli nerdeyse çarşaf gibi otobanda 90 km sabit cruse la yaptığı oran yani ikisi arasında uçurum var

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Mirkan sen şehir içi dur kalk trafikte o oranı yaktığını söylüyorsun 41 krş yaktığını söyleyen kullanıcı arkadaşımız 5 şeritli nerdeyse çarşaf gibi otobanda 90 km sabit cruse la yaptığı oran yani ikisi arasında uçurum var

İyi de benim güzergahımda deli gibi trafik yok ki... Bunu söyledim zaten... Bu saatde Alibeyköy'den çıkıp nereye gitsem en fazla 3 defa 7-8 dakikalık dur kalk trafiğe girerim...
    Benim yaptığım bakımı ve lastik oranlarımı göz ardı ediyorsun hocam... Yani Maslak sanayiiye 10 defa gidip geleyim şimdi, otobandan veya ara yollardan 45kr yi geçmeyecek... İş çıkış saatinde bu yollar kilit, o zaman da 55-65kr arası yakacak... Şeridin 5 li veya 10 lu olması mühim değil... Cruse'ün de daha fazla yaktırdığına şahitim, benim aracımda çalışmıyor fakat uzun yolda farklı araçlar ile video çekebilirin... Bir 207gt bir de dizel 1.4 fiesta da denedik bunu... Ayağına hakim kullanıcı daha az yaktırır... Kendimden bahsetmiyorum ben araç kullanamıyorum...

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    İyi de benim güzergahımda deli gibi trafik yok ki... Bunu söyledim zaten... Bu saatde Alibeyköy'den çıkıp nereye gitsem en fazla 3 defa 7-8 dakikalık dur kalk trafiğe girerim...
    Benim yaptığım bakımı ve lastik oranlarımı göz ardı ediyorsun hocam... Yani Maslak sanayiiye 10 defa gidip geleyim şimdi, otobandan veya ara yollardan 45kr yi geçmeyecek... İş çıkış saatinde bu yollar kilit, o zaman da 55-65kr arası yakacak... Şeridin 5 li veya 10 lu olması mühim değil... Cruse'ün de daha fazla yaktırdığına şahitim, benim aracımda çalışmıyor fakat uzun yolda farklı araçlar ile video çekebilirin... Bir 207gt bir de dizel 1.4 fiesta da denedik bunu... Ayağına hakim kullanıcı daha az yaktırır... Kendimden bahsetmiyorum ben araç kullanamıyorum...
    Kardeşim ben sana birşey demiyorumki bunları aşmıştık dilerim daha az yaksın,sonuçta bu verileri sen verdin bende dillendirdim..cruse her koşulda çok yaktırmaz bu konuda yanılıyorsun rampası bol yollarda kullanırsan sürekli yüksek devirlerde gitmeye çalışır bu sebepten ötürü çok yakar..örneğin ankara konya arası cruse kullan 41 inde altına düşer ama bunu tersi yöne boluya doğru yaparsan 41 in üstüne çıkar

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Kardeşim ben sana birşey demiyorumki bunları aşmıştık dilerim daha az yaksın,sonuçta bu verileri sen verdin bende dillendirdim..cruse her koşulda çok yaktırmaz bu konuda yanılıyorsun rampası bol yollarda kullanırsan sürekli yüksek devirlerde gitmeye çalışır bu sebepten ötürü çok yakar..örneğin ankara konya arası cruse kullan 41 inde altına düşer ama bunu tersi yöne boluya doğru yaparsan 41 in üstüne çıkar

O istikameti bilmiyorum hocam, biz İstanbul-Çorlu arası gidiş geliş de denedik...
    Ben hiç sevemedim, en büyük dez avantajı da sürücü dikkatsizliği...
    Cruse yi açan otomatik pilota bağlamış gibi gözünü yoldan ayırıyor, hemen elleri telefona gidiyor

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    O istikameti bilmiyorum hocam, biz İstanbul-Çorlu arası gidiş geliş de denedik...
    Ben hiç sevemedim, en büyük dez avantajı da sürücü dikkatsizliği...
    Cruse yi açan otomatik pilota bağlamış gibi gözünü yoldan ayırıyor, hemen elleri telefona gidiyor
    Evet o konuda haklısın dikkatli olmak gerek iyi şöför lükle ilgisi yok tabi bunlar yazarken araba kullanıyorum

Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Evet o konuda haklısın dikkatli olmak gerek iyi şöför lükle ilgisi yok tabi bunlar yazarken araba kullanıyorum

Oooo kime ne diyorum adam foruma giriyor Görüşmek üzere yazmıyorum daha, bırak telefonu

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Oooo kime ne diyorum adam foruma giriyor Görüşmek üzere yazmıyorum daha, bırak telefonu

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı erolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün Wj min benzini fulledim. Menzil 480km yazdı fulldepo. 1-2 gün benzinde kullanıp bakacagım kaç Tl yakıyor benzinde :-)

Sony Xperia Z5
    Evet hesap tamam ben çok şaşırdım
    hanım köye gidip geldim 99,8km benzinde. Depoyu fulledim 45,33Tl benzin aldı.4,44Tl litresi..
    Yolda hız sabit 90 km..arada 110-120 ama kısa süreli malum radar noktası var yol üzerinde. LPG yle aynı yolu 36Tl civarına gidip geliyordum..

Sony Xperia Z5
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye entropy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Eylül.2015
    Nereden
    Kocaeli
    Son rekorum :
    Ankara Konya ve 50 km kadar şehir içi
    303 km, 85 tl gaz aldı
    Bujilerin etkisi çok bunda

Çok iyi ama doldurma hesaba aldanmamak gerekiyor zira pompacıların kullandığı basınca göre aldığı gaz değişiyor. Sıfırlayın gazı doldurun tekrar Sıfırlayın öyle hesaplayın birde

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı entropy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son rekorum :
    Ankara Konya ve 50 km kadar şehir içi
    303 km, 85 tl gaz aldı
    Bujilerin etkisi çok bunda
    neydi bujiler
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Sayfa 29 Toplam 41 Sayfadan BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu