Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mersin'den Artvin ve Rize Yaylaları Gezimiz

Üye BoRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014

Mersin'den Artvin ve Rize Yaylaları Gezimiz

2011 yılında tanıştığım ve o yıl 5 günlük Bolkar dağları gezisi yaptığımız ekipte bulunan, Ankara'da ikamet eden arkadaşım Erman ile planladığımız 10 günlük Artvin ve Rize yayları gezimizi 02-12 ağustos 2014 tarihleri arasında kazasız belasız tamamladık.

02.06.2014 Cumartesi günü sabah 05:45 gibi motorumu yüklemeye başladım. yakıt almam ve otoyola çıkış saatim 07:00'yi buldu.

planım, Kayseri üstünden Sivas'a ulaşmak ve Sivas'ta yapılacak olan Offroad şenliğinde arkadaşlar ile buluşup görüşmek ve akşamda kamp yapmaktı. Mersin Kayseri arası yollar güzel.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde yemek molası verdim. etli pidesi Develi kadar meşhur olmasada güzeldi.

Tomarza'dan hareket edip Sarkışla'ya ulaştım. burada yakıt molası, tatlı molası verdim

Sivas'a ulaştım. birkaç telefon görüşmesi ile kamp alanını buldum. çadırımı kurdum, offroadçu arkadaşlar ile sohbet ederken ,facebookta crf 250 l grubunda anlık fotoğraf paylaşımı yaptığım için, Sivas'ta bulunduğumu gören crf 250 l üyesi Hakan abiyle tanışma fırsatı buldum.

seneye kısmetse aracıma uygulayacağım araç üstü çadır sistemi

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

03.08.2014 günü sabahı Sivas'tan ayrılarak Tokat-Niksar-Akkuş rotasını izleyerek yaklaşık 350 km yol yaparak öğleden sonra Ordu'ya ulaştım. Ordu, Erman'ın memleketi, bayram tatili dolayısıyla haftaiçinde Anneannesinin yanına ziyarete gitmişti.

bahsettiğim bu rotada Niksar'dan sonra bayağı bir tırmanma şeklinde geçiyor önce, daha sonrasında ise Karadeniz'in yeşil doğasının tam içine doğru ilerlediğinizi fark ettiren manzaralar ile buluşuyorsunuz. Akkuş'tan sonra Tekkiraz mevkiinde yemek molası verdim. Pirzola veya köftesi kesinlikle tavsiye edilir.

Erman ile Ordu'da buluştuktan sonra akşam gezi planını olabildiğince netleştirdik. sabah erkenden yola çıkarak ilk gün Karadeniz sahil yolundan Trabzon'a vardık.

yolda kısa Giresun/Bulancak tarafında şansımıza kısa sürecek bir yağmura yakalandık.

Trabzon'a ulaştığımızda Land Rover Defender facebook grubundan arkadaşım Taha ile buluştuk, bolca offroad sohbeti sonrasında yemek yeyip Hopa'ya doğru yola devam ettik.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    planımız aslında Borçka Karagöl'de kamp kurmaktı fakat Hopa'ya akşam üstü varıp, market alışverimizi yaptıktan sonra başlayan şiddetli yağmurun ve yorgunluğunda etkisiyle Yağmur Otel'de kaldık. sahibininde motorsiklet kullanıcısı olması ve bize yan taraftaki garajı tahsis etmesi güzel oldu.

sabah kahvaltımız otelde yaptıktan sonra önce Borçka'ya daha sonra Karagöl'e ulaştık.

Karagöl'de biraz zaman geçirip, fotoğraf çektikten sonra Karagöl'ün üst tarafında olan yaklaşık 10 km yukardaki Klaskor Yaylası'nı görmek için yola çıktık.

bu iki meraklı arkadaş ile yaylada tanıştık. meraklı şekilde sordukları soruları cevapladık.

Klaskor Yaylası yolu gezimizde ilk kez arazi yoluna girdiğimiz yol oldu, yaylayı gezdikten sonra geri Karagöl'e indik. Asfalt yolda Macahel (Camili) 'e geldik.

Macahel'e yakın olan Maral Şelalesini gezmek istiyorduk. yola çıktık, şelale yoluda ağır stabilize şeklindeydi, şelale yolunun girişine geldiğimizde bir yanlışlık ve o anın heyecanı ve kaptırıp devam etmemiz sonucu bildiğimiz 1-1,5 mt genişliğindeki dik bir inişi olan keçi yoluna girmiş bulunduk. ilk etapta yol güzeldi ancak yol bir noktadan sonra uçurum kenarına yanaşması ve yolun genişliğiniz iyice incelmesi sonucu, motorları geri çevirmek ve geri dönmek fikri oluştu kafamızda 1 saatten fazla motorları ve kendimize uçuruma yuvarlamadan, geri çevirme işlemini gerçekleştirdik.

Macahel merkeze indikten sonra daha önceki yıllarda Erman'ın kalmış olduğu, yer ayırttığımız Efeler Yaylası'ndaki Bumbulay Pansiyon'a ulaştık.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014

bugün oldukça yorulduk. yorgunluğun etkisiyle sağlam bir uyku çektikten sonra sabah Efeler bölgesinden arazi yollarından Şavşat'a ulaşmayı planladık. Bumbulay'da kahvaltımızı yaptıktan sonra yaklaşık 80-90 km bazen yağmurlu bazen sadece kapalı serin bir havada sırasıyla Lekoban Yaylası, Canciri Yaylası ve Meydanköy Yaylası'ndan geçtik. bu bölgeyi oldukça güzel manzaralar eşliğinde ve sıkı offroad yollardan geçtik.

Artvin Yayları'ndan olan Canciri ve Lekoban Yaylaları, doğa yürüyüşü gruplarınında kesinlikle görmek istediği yerlerden olup muhteşem doğası ve yeşilin her tonunu görebildiğiniz, bizleri oldukça etkileyen yerlerdendi.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Meydanköy Yaylası üstleri

ufak bir yan yattı çamura battı durumu yaşadı Erman

Meydanköy yaylasından asfalta inip akşam üzeri hava kararmasına yakın Şavşat Merkeze ulaştık; burada biraz araştırma sonucu Gökçe Pansiyon'da kalmaya karar verdik.

07.08.2014 Perşembe günü gökçe Pansiyon'dan ayrılarak Şavşat Evi olarak geçen mekanda güzel bir kahvaltı yaptık.

Kahvaltı sonrası Şavşat çevresindeki haritada daha önce belirlediğimiz köy yollarından geçerek (stabilize ağırlıklı yollardan) Şavşat Karagöl'e gitmek için yola çıktık.

öğleden sonra Şavşat Karagöl'e vardık.

biraz çevreyi tanıdıktan sonra alandaki restaurantta yemek yedik. daha sonra çadırlarımızı kurduk. hava karardıktan sonra akşam yemeği hazırlıklarına başladık.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014

08.08.2014 Cuma günü Karagöl'de sabah kahvaltımızı yapıp asfalt yolda ilk önce Artvin'e sonra Borçka daha sonra sırasıyla Hopa, Ardeşen'den geçerek Ayder Yaylası'na ulaştık. Ayder Yaylası'na vardığımızda yine doğu karadeniz turu yapmakta olan hatay motorsiklet grubuyla karşılaştık, güzel bir tesadüf oldu.

Artvin'e yaklaştıkça bu manzaralar sizi karşılıyor

Ayder yolu

Çamlıhemşin belediyesi yanındaki şelale

ve Ayderdeyiz yorgunluk olduğu için çadır kurmak yerine Pansiyon'da kalmayı tercih ettik.

Ayder yaylası oldukça kalabalık, işin diğer bir kısmıda çadır kurmaya müsayit düz alan bulmak zor

09.08.2014 Cumartesi sabahı kahvaltımızı yaptıktan sonra plan dahilinde olan Avusor yaylasına çıktık. yol stabize ve bazı yerler bayağı rampa yani tam istediğimiz kıvamda

Avusor'dan indikten sonra Hüser Yaylası'na geçiyoruz. burada Erman'ın daha önceki yıllarda gelmiş olduğu Zirve Restaurant'ta muhlama, yoğurt, kuzinede pişmiş ekmek yeyip, çay içiyoruz. tavsiye edeceğim bir yer.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Avusor yayla yolu

Hüser Yaylası yolu

Hüser yaylasından dönüşte Çamlıhemşin üstünden Şenyuva'ya oradan Zilkale'ye geliyoruz. Şenyuva'da Çinçiva köprüsünde fotoğraf çekmedik köprü üstü çok kalabalıktı, bildiğim kadarıyla Sevdaluk dizisinin çekildiği yer burası.

Zilkale'deki molamızdan sonra Çat yönüne hareket ettik, buraya geldiğimizde Otel Cancik'ın sahibi Rasim amcanın çadır kurmak için bize yer göstermesi ve ticari bir kaygı içinde olmayan yaklaşımı hoşumuza gitti. bizde akşam yemeği ve kahvaltı için alışverişimiz kendisinin tarihi bakkalından yaptık. Bakkal'da tarihi turistik oldukça fazla eşya mevcut, eski yıllarda üretilmiş çay paketlerinden oluşan koleksiyon hoşuma gitmişti.

daha önce burada konaklamış kulüplerin stickerları

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    10.08.2014 Pazar sabahı uyanıyoruz, sağlam bir kahvaltıdan sonra plan dahilinde olan rotamızı gerçekleştirmek üzere sırasıyla Sal Yaylası, Pokut Yaylası ve Hazindağ Yaylası'na ulaşmak için yola çıktık.

Çat'taki kaldığımız yerin manzarasıydı.

Çat'tan sonra Sal Yaylası yolu akşam yağmurdan dolayı bazı yerlerin çamur olması ve dik rampaları sayesinde biraz adrenalin yaratıyor

Sal Yaylası

Pokut Yaylası

Pokut'tan Hazindağ Yaylası'na geçtik. hava kapalı ve sisli bir hal aldı. bu görüş mesafesinin azalması ve manzaraları görememek demek maalesef.

Hazindağda Mehmet Bayrak abimizin nescafe ikramı. bu yaylada elektrik yok herşey doğal, rakım 2700 mt civarlarında.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014

Hazindağ Yaylası'ndan dönüş yolunda yağmur ve yoğun sis çöktü; Çamlıhemşin'e indik. internetten baktığımızda yağmurların başladığını ve yaklaşık 2-3 gün süreceğini öğrenince Elevit-Trovit-Palovit rotasını ileride yaparız ve tekrar gelmemiz için bahane olsun diyerek 16:00 civarında dönüş yoluna geçtik. Asfalt yoldan Trabzon'a vardık orada Erman ile vedalaştık. Erman Ordu'ya dönüp birkaç gün daha orada kalıp sonra Ankara'ya dönecek, ben ise Zigana geçidinden geçerek Gümüşhane'ye gidip Öğretmenevinde kalmak düşüncesindeyim. 21 civarında Gümüşhane'ye vardım, biraz gece sürüşü yapmak zorunda kaldım. 11.08.2014 Pazartesi sabahı Gümüşhane'den hareketle sırasıyla 635 km tutan Sivas/Şarkışla, Kayseri ve Nevşehir rotasını yaptım. Nevşehir'de dayımın oğlunda bir gece kaldım, 12.8.2014 Salı günü Göreme, Ürgüp, Avanos, Zelve ve Çavuşin bölgesini tüm gün gezdik. Akşam üstü yola çıktım ve 21:00 gibi Mersin'de evindeydim.

Göreme civarları

gezinin özetinde gerçekten görülmesi gereken yerler, Artvin ve Rize Yayları. asfalt motoru veya otomobil ile giderseniz bu bölgelere ulaşmanız zor ancak 4x4 bir araç veya enduro motorsiklet ile çok rahat gidip görebilirsiniz. yeni maceralarda buluşmak dileğiyle....

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    tez zamanda yıldırım aşkıyla tutulup evlenesin bora inşallah...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°STANBUL
    hocam ellerinize sağlık...bir çırpıda oraları gezmiş gibi oldum inanın....karadeniz yaylaları expedisyonu hayalini kurduğum birkaç plan arasında var..inşallah buradaki arkadaşlarla birlikte planlayıp yapabiliriz....

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    bora muhteşem anlatım ve görseller..iyi ki varsın kardeş... cross candır onunla gezmek daha da candır.. helal sana..

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Alıntı Dragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bora muhteşem anlatım ve görseller..iyi ki varsın kardeş... cross candır onunla gezmek daha da candır.. helal sana..
    güzel yorumların için teşekkürler Ejder, yıllardır plandığım bir geziydi kısmet oldu yaptık.

Alıntı Kanuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ellerinize sağlık...bir çırpıda oraları gezmiş gibi oldum inanın....karadeniz yaylaları expedisyonu hayalini kurduğum birkaç plan arasında var..inşallah buradaki arkadaşlarla birlikte planlayıp yapabiliriz....
    teşekkürler. inşallah sizede kısmet olur.

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tez zamanda yıldırım aşkıyla tutulup evlenesin bora inşallah...
    Başkan ne güzel dilekler böyle

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Zeytinburnu
    Alıntı Kanuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015-2016 Yaz tatilinde okullar kapanınca program yapalım ben gelirim.

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Alıntı BER-ŞAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015-2016 Yaz tatilinde okullar kapanınca program yapalım ben gelirim.
    Abdullah Bey, ağustos 15 sonrası bildiğim kadarıyla en az yağmur olan dönem bölge için. yağmur olunca siste oluyor, görüş olmadığı için keyif almazsınız geziden.

Üye Poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Gezi fotograflarını facebook profilinden izlerken "Dilerim bu fotoğrafları geze-gen de paylaşır. Acaba paylaşır mı ? Ya paylaşmazsa... Çalsam - alıntı yaptığımı yazıp yayınlasam ayıp olur mu. Yok yok Bora kızmaz... Ya bi dur. Belki kendisi paylaşır..... " gibi düşüncelerle içim içimi yiyordu...

"Körün istediği bir, Allah'ın verdiği iki göz" misali, hemde anlatımlı, kronolojik bir sırayla... Ellerine, pedalına, gözüne sağlık...

Çok hoşuma gitti. Bir çoğunu gördüğüm fotograflarına, yine keyifle ve dağlara olan özlemle uzun - uzun baktım.
    www.geze-gen.com

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Alıntı Poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gezi fotograflarını facebook profilinden izlerken "Dilerim bu fotoğrafları geze-gen de paylaşır. Acaba paylaşır mı ? Ya paylaşmazsa... Çalsam - alıntı yaptığımı yazıp yayınlasam ayıp olur mu. Yok yok Bora kızmaz... Ya bi dur. Belki kendisi paylaşır..... " gibi düşüncelerle içim içimi yiyordu...

"Körün istediği bir, Allah'ın verdiği iki göz" misali, hemde anlatımlı, kronolojik bir sırayla... Ellerine, pedalına, gözüne sağlık...

Çok hoşuma gitti. Bir çoğunu gördüğüm fotograflarına, yine keyifle ve dağlara olan özlemle uzun - uzun baktım.
    abi öncelikle gezimi facebooktan günlük takip etmem çok güzeldi, Karadeniz'i zaten seviyordum ancak gidip gelince kat kat daha fazla sevdim. fotoğrafları alıntı yapsan tabiki kızmazdım. kendimce güzel bir Türkçe kullanarak geziyi aktarmaya çalıştım. seneye kısmet olursa 4x4 araç ile gitmeyi planlıyorum belli mi olur Mert Başkan'ın dediği gibi eşim olursa onunla giderim gelmezse yinede giderim

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı BoRa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi öncelikle gezimi facebooktan günlük takip etmem çok güzeldi, Karadeniz'i zaten seviyordum ancak gidip gelince kat kat daha fazla sevdim. fotoğrafları alıntı yapsan tabiki kızmazdım. kendimce güzel bir Türkçe kullanarak geziyi aktarmaya çalıştım. seneye kısmet olursa 4x4 araç ile gitmeyi planlıyorum belli mi olur Mert Başkan'ın dediği gibi eşim olursa onunla giderim gelmezse yinede giderim
    börtü böcekten kaçan motoru sevmeyen avm delisi bir hayat arkadaşı dilerim boraaaa ))

Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    börtü böcekten kaçan motoru sevmeyen avm delisi bir hayat arkadaşı dilerim boraaaa ))
    güzel yemek yaparsa, evde temiz olursa, motoru sevmesi önemli değil çünkü asfaltta eşli uzun yol gibi bir düşüncem yok; benim gözümde motorsiklet endurodur, onada %90 arazide tek olarak biniyoruz zaten. büyük konuşmayayımda doğayı sevmeyen, yılda 3-4 kez eşli(kız arkadaş, nişanlı, sözlü, evli) gittiğimiz kamplı etkinliklere katılmaktan hoşlanmayan birisiyle zaten yapamam Başkanım

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    hah tamam işte ona aşık olasın emi ...aşık olunca gözün enduro görmez

Üye Poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Hemen kaybolup gitmesin... Güzel bir geziydi
    www.geze-gen.com

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu