Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: zj mi 2" yükselttim fakat arazi şanzımanı bundan hoşlanmadı

Konulanmış Görüntüleme

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir

Unhappy zj mi 2" yükselttim fakat arazi şanzımanı bundan hoşlanmadı

Evet bu yazın başında zj mi 2" yükselttim jantları -25 ofset para delikli GT jant,lastiklerimi 255 70 16 cooper discover A/T yaptım,ve bunlara ilaveten birtakım motor bakımı ve yenilikler cidden zj'm gençleşti ataklaştı ve çok hoş görünüme kavuştu fakat 2" yükseltmede olsa arazi şanzımanı bence 1 ya da 1,5 cm oranında aşagı alınmalı keza ilk kalkışta ve yavaş şekilde sağa sola dönüşlerde gar-gur kasıntı sesi geliyor ses arka dif tenmi kilit pullarından mı geliyor yada ön dif şaft açısı mı acaba tam emin degilim bu nedenle şimdi bu şanzumanı kendi imkanımla aşağı almak istiyorum.eski sessiz haline dönsün yada yaklaşsın diye (bir taraftan acaba ön dif şaftı söksem de bir de öylemi denesem diyorum)

Bu ses problemini önce pek anlamadım arabayı bakımdan aldım direkt uzun yola çıktım problemsiz bir şekilde yolculuk yaptım daha sonrasında da bir müddet arabayı kullanmadım ta ki bir müddet sonra arabayla şehir içi agır agır dolaşmaya başlayınca dur kalk saga dön sola dön anca o zaman anladım.

Acaba diyorum arazi şanzımanı 1cm yada 1,5 cm aşagı alırsam bu problem çözülürmü ayrıca bu aşagı alma işlemi aşamasında arazi şanzuman vites kolunu şanzumana bağlayan mekanik sistemde de bir operasyon gerekirmi( araca alttan bakınca şöfor tarafından arazi vites kolunu şanzumana irtibatlayan bir mekanik bağlantı var fakat bu bağlantının bir ucu arabanın şasesine direkt bağlantılı diğer iki ucu ise şanzuman üzerine vidalı.)

uzmanlık sorumuz arazi şanzımanını aşagı çekerken bu baglantıyıda aynı oranda gevşeterek yeniden monte etmemiz gerekirmi ya da buna gerek yok mu..

Bu konuyu maksat bilgi olsun maksatlı açtım zaten öyle ve ya böyle bir boş anımda ben bu işi yaparım görürüm o zaman kasıyormu kasmıyormu.
    Konu y-bsungur tarafından (17.Eylül.2014 Saat 22:32 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.