Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Subaru forester nedir? ne deÄŸildir?

Subaru forester nedir? ne deÄŸildir?

selamlar,
    aracımdan bahsetmek istedim sadece

kısaca,
    subaru forester saf kan bir arazi aracı değildir.
    her türlü arazi koşuluna optimum uyum sağlayabilecek sizi güvenli bir şekilde istediğiniz noktaya ulaştırabilecek bir araçtır.
    subarunun ürettiği tüm arabalar WRC yani rally alt yapısına yürüyen aksamına sahiptir.
    yürüyen aksamları çok çok sağlamdır. yüksek süratli her türlü agresyon harakete dayanımlıdır.
    yani standart bir subaru impreza sti 'ı 280 bg den 600 beygire çıkarttığınızda yürüyeninde bir değişime ihtiyaç duymayabilirsiniz.
    subarunun kendine has awd sistemi vardır. zaten bir çok videoda bunu görürsünüz.
    genelde arka difransiyellerinde lsd vardır.
    1. vitesde orta difransiyelini kilitleyip öne arkaya %50 dağılım yapar.

2003-2006 modelleri hiç bir değişiklik olmadan 7 cm ye kadar yükseltilebilir. Standart 2003-2006 nın yere ilk değme noktası 21-22 cm civarıdır.
    215/60/16 lastiğide 215/70/16 ya yükseltebilirsiniz. bu yükseltme ve değişimleri aracda her hangi bir modifikasyona gerek duymadan yaparsınız.

sürekli simetrik 4 çeker olduğu için virajlardan it gibi döner. arkanızdan ne mersedes nede bmw gibi araçlar gelebilir. hatta virajlarda onlar dışardan kaymamak için frene basarken siz içerden rahat rahat gaza basabilirsiniz.
    buna en büyük etken boxer motor ve simetrik awd dir.
    Ülkemizde ve yurt dışında yapılan pist zamanlama yarışlarında da yüzlerce spor otomobilin içinde 4 kapı subarular hep ilk 1-2-3 ü alırlar.
    aracın bu viraj performansı insanda huzursuzluk bile yapar. gecenin bir yarısı "**** millet yatmıştır şimdi yollar boştur, çıkayım iki basayım" bile dedirtir adama.

2.0 turbo modeller ruhsatta 177 beygir ve 1400 kg gözükür. muhtemelen beygir gücü ve ağırlık hesabına göre alınan vergi zamanından kalma bir uyanıklık.
    aracımı boş depoyla ve stepnesiz bir şekilde kantara soktum. 1700 kg geldi neredeyse. beygir gücünün de daha yüksek olduğu aşikar
    0-100 km si 8.2 sn civarı. standart haliyle. katalizörler söküldükten ve son susturucu değiştikten sonra araba acayip rahatlıyor. hele birde turbo basıncını 1.2 bara çıkarttınızmı yazılımlar araç uçuyor zaten.

işin özü,
    hafta sonları kafanıza göre kampa ve offroada gidersiniz. en kötü ihtimal bi kaldığınız yerde bi 20 metre çekilirsiniz
    sonrasında şehre gelip ışıklarda mazda rx-8 gibi spor araçlara ayarı verirsiniz.

subaru çok zevklidir
    sorunuz olursa çekinmeden sorun
    Bi eriğinen bi büyük rakı devirir ama kendi devrilmez.

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Bir zamanlar, bir kış, Cumartesi geceyarısı, hava buz gibi ve yağmur var. Akatlar'da oturuyorum, Subaru Legacy kullanıyorum, giyindim, çıktım yola, Kilyos'a kadar gittim, oradan iki defa Sarıyer'e gidip geldim, sonra rahatladım ve eve döndüm....
    Kış lastiğim yoktu, üstelik fabrika çıkışı lastikler 300km/h hız sınıfıydı - ne gerek varsa 150 beygirlik arabada -; ama kaymadı, savrulmadı...
    Aradan yıllar geçti, hala özlerim ama yenileri çok pahalı geliyor...

abi adresini yaz gönderiyom bi tane

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Forester dizel, otomatik şanzıman gönder bi zahmet

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Merhaba, eşimin 2005 HR-V sini değiştirmek istiyorum, ilandaki Subaru Forester için yorumlarınızı alabilir miyim? Bu modelin kronik bir sorunu var mıdır? Expertizde özellikle dikkat etmem gereken neler var? Bu model için fiyat nasıl? Bütçeyi max 50.000 tl düşündüğüm için arayışım oldukça kısıtlanıyor. Şimdiden yanıt ve yorumlarınıza teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...11253348/detay

Sent from my iPhone using Tapatalk

Foresterların hiç birinin kronik sorunu yoktur.
    Eski modellerden farklı olarak bu kasalar çok çok çok geniş iç hacme sahiptir. Eğer eşiniz biraz kısa boyluysa kaybolur içinde.
    Åžanzuman sorunsuzdur.
    Bu araçda vdc varmı bilmiyorum bi telefon acıp sormak lazım. Vdc araç dinamik kontrol sistemidir. Disco II lerdeki traction control ün aynısı. Fakat tüm hızlarda görev yapıyor.
    Önler mcpherson arkalar double wishbone süspansyona sahip.
    Dikkat etmeniz gereken tek şey lpg uygulaması doğrumu takılmış, takılan sistem araca uygun mu.
    Siz hangi ilde ikamet ediyorsunuz?

Ve bi kere subaru kullanırsanız diğer araçlar artık size çok güvensiz ve korkutucu gelmeye başlar.

http://m.sahibinden.com/classifiedDe...86975&rnd=3529
    Buda güzele benziyor. Km de çok düşük.

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı mossin nagant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Foresterların hiç birinin kronik sorunu yoktur.
    Eski modellerden farklı olarak bu kasalar çok çok çok geniş iç hacme sahiptir. Eğer eşiniz biraz kısa boyluysa kaybolur içinde.
    Åžanzuman sorunsuzdur.
    Bu araçda vdc varmı bilmiyorum bi telefon acıp sormak lazım. Vdc araç dinamik kontrol sistemidir. Disco II lerdeki traction control ün aynısı. Fakat tüm hızlarda görev yapıyor.
    Önler mcpherson arkalar double wishbone süspansyona sahip.
    Dikkat etmeniz gereken tek şey lpg uygulaması doğrumu takılmış, takılan sistem araca uygun mu.
    Siz hangi ilde ikamet ediyorsunuz?
    Ve bi kere subaru kullanırsanız diğer araçlar artık size çok güvensiz ve korkutucu gelmeye başlar.
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...86975&rnd=3529
    Buda güzele benziyor. Km de çok düşük.
    İlginize çok teşekkür ederim, Antalya'dayım ilandaki araç Alanya'da arada 130 km. var.

Son mesajınızda farklı bir ilan mı vardı, benim gönderdiğim mi, çünkü link sadece ana sayfayı açtı. Expertiz için Antalya civarından bakıyorum başka bir şehirden gidip almak çok işime gelmiyor açıkcası.

Fuat bey subarular kronikleri olmayan araçlardır, fakat doğru bakım ve usta ile. Ben buralarda usta bulamayınca kendi bakımlarımı kendim yaptım. Çok kolay zaten bizim subarular.
    Bu araçdaki tek çekincem lpg uygulaması. Ne zaman takılmış ve nasıl takılmış.
    Kalitesiz lpg sistemleri veya yanlış lpg uygulamaları subap lara zarar verebilir.
    Ben 65 bin km lpg li kullandım. Turbo ve yüksek basınçlarda kullandım. Sorun yaşamadım. Sattığım arkadaş yetkili servise götürdüğünde motor saat gibi, lpg yi yeni mi taktırdınız demiş.

Hiç motor açılmadan 700-800 bin km yapan subarular var.

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Fuat bey subarular kronikleri olmayan araçlardır, fakat doğru bakım ve usta ile. Ben buralarda usta bulamayınca kendi bakımlarımı kendim yaptım. Çok kolay zaten bizim subarular.
    Bu araçdaki tek çekincem lpg uygulaması. Ne zaman takılmış ve nasıl takılmış.
    Kalitesiz lpg sistemleri veya yanlış lpg uygulamaları subap lara zarar verebilir.
    Ben 65 bin km lpg li kullandım. Turbo ve yüksek basınçlarda kullandım. Sorun yaşamadım. Sattığım arkadaş yetkili servise götürdüğünde motor saat gibi, lpg yi yeni mi taktırdınız demiş.

Hiç motor açılmadan 700-800 bin km yapan subarular var.
    Burada da şanzıman ve motor için iyi ustalar var, yetkili servis var, dediğiniz gibi LPG konusuna dikkat etmem gerekiyor. Aslında eşim LPG'li kullanma taraftarı değil, o yüzden acele etmeden LPG uygulanmamış, bu modellerde bir Forester arayayım ben

Tekrar teşekkürler, bulup üzerinde yoğunlaştığım bir araç olursa bu konu altından size danışırım.

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada da şanzıman ve motor için iyi ustalar var, yetkili servis var, dediğiniz gibi LPG konusuna dikkat etmem gerekiyor. Aslında eşim LPG'li kullanma taraftarı değil, o yüzden acele etmeden LPG uygulanmamış, bu modellerde bir Forester arayayım ben

Tekrar teşekkürler, bulup üzerinde yoğunlaştığım bir araç olursa bu konu altından size danışırım.
    Eski bir Forestercı olarak önerim eğer hız merakınız varsa direk olarak baktıgınız kasanın 2.5 turbosu ile başlamanız.Benım 2 Foreterımda atmosferıkti..Biri 2004 diğeri ise 2009 modeldi.Ama güç olarak beni kesmediği için değiştirdim..
    Lpg konusunda ise bence lpg siz alıp kendınız Subarudan anlayan bir lpg montajcısı bulup(antalyada Hba otogaz)taktırmanız.Ben 2009 aracıma Hba otogazda prıns taktırdım ve gayet memnun kaldım işçiliklerinden ve lpg kitinden....
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Bu linkte kendi aracıma lpg taktırırken çekmiş oldugum fotolar mevcut..
    http://www.subaruclubtr.com/7307/son...lpg-takiyorum/
    Konu erolkan tarafından (29.Mayýs.2015 Saat 20:24 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Bence daha az paraya 2003-2005 turbo forester alın.
    Çok tahrik edici
    Atmosferik alırsanız şuan kullandığınız 5.2 gibi gider anca.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Atmosferik alırsanız şuan kullandığınız 5.2 gibi gider anca.
    Hiç atmosferık Forester kullanmasam dediğine inanabilirdim ama Tufan sende öldürdün be yaw 5,2 gibi bir makinayı

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Arkadaşlar ilk mesajımda eşimin arabası demiştim ama hız filan derken coştunuz genelde şehir içinde, ZJ yerine bazen uzun yolda ailecek kullanılacak bir araba olacak. Bu durumda 2.0 modellerden LPG uygulanmamış 2008-09 model, fazla kmsi olmayan bir Forester aramak mantıklı görünüyor. Şu anki arabası 2005 model olduğu için yine 2005 model bir arabayı ona kabul ettiremem

Bu kasaların bir kaç versiyonu var X-limited vs. En donanımlısı hangisi? Almışken donanımlı bir şey alayım diyorum.

Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    Bendeki araç 2009 xs limited (full versiyon) du.. Versiyonları model yılına göre isimleri değişiyor ama full deri ve elektrikli koltuk,sunroof,hız sabitleme vs varsa genelde full modelleridir..

Xperia Z
    Konu erolkan tarafından (29.Mayýs.2015 Saat 20:59 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Ok. Arayalım bakalım

fiyatta biraz yukarı çıkarsanız subaru xv ler var. çok memnun olursunuz.1.6 motor cvt şanzuman... ben bakınıyorum valla

erol 5.2 kulandım
    bi arkadaşda 4.7 var başka bir arkadaşda da 2005 xt var. ne kalkışta ne yolda ne yokuşta 4.7 2.0xt nin yanına yanaşamıyor
    kitabi verilere göre 4.7 çok iyi ama gerçekde hüsran gibi. baya denedik..

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu