Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araç tavsiyesi

Yeni Üye

Araç tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar,

Bu forum altında herhangi bir konu olmaması üzerine bu konuyu açtım,umarım gereksiz kirlilik yapmıyorumdur.

Soruma gelecek olursak; av için çok ekstrem olmayan orta halli bir arazi aracı toplamak istiyoruz. Genelde sorulan sorular ikinci araba mı? Tüp sorun yaratır mı? vs... Bu araç sadece arazi için kullanılacak yani ikinci araç. İlk olarak belki büyük araçlar önerilmeyebilir ama bizim için hacim önemli çünkü ailecek bir arabaya bindiğimizde genelde sığmayız. O yüzden iç hacmi büyük bir araç düşünüyoruz keyifli yolculuk yapılması için. İkinci olarak işin içinden çıkılmayacak büyük sorunlar çıkarmaması çok önemli yani araç sürekli sanayide olmasın. Alalım gerekli masrafı yapıp binelim istiyorum. Benim aklıma grand cherokee ve land cruiser geliyor. Fakat bunlar hakkında teknik olarak bir bilgim yok. Mesela kesinlikle şu yılın altı ve şu km nin üstü olmasın diyebileceğiniz bir kriter var mı? Bunun dışında önerebileceğiniz başka araçlar var mı? Bir de kesinlikle bu araçların motor hacimleri yüksek olması nedeniyle tüp taktırmak istiyoruz, bu bir sorun yaratır mı? Son olarak bu araçlara gerekli olan modifikasyonlar nelerdir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Herkese keyifli forumlar.

Üye jan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Tabii ki Grand cherokee zj kasasi 1993-1998 arasi yillarda olan alabilirsiniz hem uzun yol araci hem sorunsuz hem arazide cok iyi hem hacimli once araci alin sonra araci tanidiktan sonra gerekli islemleri yaparsiniz bu sitede JEEP hakkinda oldukca cok bilgi bulabilirsiniz ailecek binilecek sorunsuz bi arac parcasi co, LC yi napican bosver onu

Üye Umami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Merhaba, istekleriniz doğrultusunda bir araç için, servis kayıtları düzenli olan, arazi görmemiş (göreceli bir kavram), mümkünse ilk sahibinden bir araç arıyor olmanız gerekir. Bütçenizin ne olduğunu bilmemekle beraber, istekleriniz doğrultusunda bir araç için biraz/uzun zaman beklemeniz/araştırmanız gerekebilir.
    Piyasada çeşitli markalarda, modellerde ve çeşitli durumlarda satılık 4x4'ler var. Öncelikle kendiniz ve aileniz hangi marka/model araçta daha rahat/konfor/mutlu hisseder onu belirlemeniz gerekir.
    Düşünmüş olduğunuz iki model arasında biraz fiyat farkı var. Size tavsiyem, satılık ilanlarında bulunan beğendiğiniz araçları iyi/kötü durumları ne olursa olsun gidip test etmeniz. Böylelikle hem bakımlı/bakımsız araç farkını anlarsınız hem de hangi model/yıl/marka araç konusunda bilgi sahibi olursunuz. Kararınızı verdikten sonra, burada size yardımcı olabilecek birileri mutlaka çıkar.
    Bozuk değilse tamir et, ihtiyacın olduğunda çalışmayabilir.
    Bir Land Rover Atasözü

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    henüz bu özellikleri sağlayan bir 4x4 üretilmedi ama en önemli kriter para..bütçe ne kadar olacak? çekici gelen marka nedir hepsinden önemlisi hangi şehirdesin sizin sanayide en çok ustası olan araç nedir ?
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Yeni Üye
    Yorumlar için teşekkür ederim. Bende ilk olarak LC düşünmüştüm ama fiyatları 45-50 civarı olduğu için vazgeçtim sonra zj lere baktım onlarda 15-20 civarı onları mantıklı buldum, hem istediğim gibi iç hacme sahipler. Bi o kadar da üstüne harcasam 30-35 bin tl ye güzel bir araç sahibi olurum diye düşündüm. Ama her araba da olduğu gibi acaba kronik sorunlar var mı yada mesela 1996 modellerde şu şu sorunlar var onlara bakmayın veya şu km den sonraları düşünmeyin diyebileceiniz kriterler var mı? Şu anda zj bana daha yakın duruyor, yada biraz daha verip wj almaya değer mi? Birde işin vergi boyutu var sanırım 16 yaşından sonra 4000cc üstü yarı yarıya düşüyor buda iyi bir avantaj.

Yeni Üye
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    henüz bu özellikleri sağlayan bir 4x4 üretilmedi ama en önemli kriter para..bütçe ne kadar olacak? çekici gelen marka nedir hepsinden önemlisi hangi şehirdesin sizin sanayide en çok ustası olan araç nedir ?
    Ben istanbulluyum, maslak sanayi de kendime göre bir çevrem fakat offroad la ilgili değil. Bunların içinde sağlam bir motorcum var. Bütçe olarak aracı alıp üstüne modifikasyonlarla toplam 40bin tl.

Üye Umami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Harcamayı düşündüğünüz 35'i tavan olarak alırsak, 20/25 arası bir araç bakın, aradaki farkı öngörülemeyen masraflar -yedek akçe- olarak ikiye bölün, birinci sene sonunda aracınızı tanırsınız, ikince sene içerisinde ya ekstra masraf edersiniz ya da satarsınız
    Bozuk değilse tamir et, ihtiyacın olduğunda çalışmayabilir.
    Bir Land Rover Atasözü

Nereden
    istanbul
    Alıntı summit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkür ederim. Bende ilk olarak LC düşünmüştüm ama fiyatları 45-50 civarı olduğu için vazgeçtim sonra zj lere baktım onlarda 15-20 civarı onları mantıklı buldum, hem istediğim gibi iç hacme sahipler. Bi o kadar da üstüne harcasam 30-35 bin tl ye güzel bir araç sahibi olurum diye düşündüm. Ama her araba da olduğu gibi acaba kronik sorunlar var mı yada mesela 1996 modellerde şu şu sorunlar var onlara bakmayın veya şu km den sonraları düşünmeyin diyebileceiniz kriterler var mı? Şu anda zj bana daha yakın duruyor, yada biraz daha verip wj almaya değer mi? Birde işin vergi boyutu var sanırım 16 yaşından sonra 4000cc üstü yarı yarıya düşüyor buda iyi bir avantaj.
    oğuzhan haklı 20-25 e bir araç bakabilirsiniz üstünü de yedek akçe..gerçi zj bakacaksan 25 civarına birçok modifiyesi yapılmış halde bulabilirsin hiç uğraşmazsın bence yapılmış araç almak çok daha ekonomik siz alıp yapacağınıza aradaki maliyet farkıyla birçok ekstra masrafı karşılarsınız. zj için konuşuyorum eğer 35 e mal edeceksiniz herşeyi satacağınız rakam 25 olacaktır max...

Yeni Üye
    Araçlarla uğraşmayı sevdiğimden kendim yapmayı tercih ederdim ama bu kadar değer kaybı için değmez. 25 e yapılı bi araç almak daha mantıklı sanırım. Peki yapılıdan kasıt nedir? Hangi modifikasyonları kapsamalıdır?

Üye Kasif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    Hem sorunsuz olsun hem av icin kullanabileyim hemde az yaksin 30 binlirayi gecmesin ailece binebilelim diyorsaniz benim fikrim Dacia Duster almanizdir.

4 tabe Bf alltrain A/T lastik öne guzel bir vinc montaji arkayada ruhsata isli bir ceki kancasi ve kopek tasimak icin guEl bir romork aldiginizda butun dertlerden kurtulur bakim zamani geldigindede servise goturur yaptirir cikarsiniz. 1.5 dci canavar gibi makina.

Sanirim 2" gibi yukseltme kitleride var.anlattiginiz sartlar arti soft denilen geziler ve kamplar icin ideal bir arac olacaktir.

Mantik bunu soyluyo ama gonul ne ister orasini bilemem.

Nereden
    istanbul
    Araçlarla uğraşmayı sevdiğimden kendim yapmayı tercih ederdim ama bu kadar değer kaybı için değmez. 25 e yapılı bi araç almak daha mantıklı sanırım. Peki yapılıdan kasıt nedir? Hangi modifikasyonları kapsamalıdır?
    eğer zj diyorsan o fiyatlara bulabileceğin 4'' yükseltme önde demir tampon ve vinç arkada diff kilidi sepet sis farı lastik jant şeklinde çok rahat bulursun. av için rahatlıkla yeter bu donanım. üstüne kendi isteğinle birşeyler yapabilirsin yakıt olarak şehiriçi ve arazi ortalam şimdiki rakamlarla 70 krş yakacaktır onu da unutma

Yeni Üye
    eğer zj diyorsan o fiyatlara bulabileceğin 4'' yükseltme önde demir tampon ve vinç arkada diff kilidi sepet sis farı lastik jant şeklinde çok rahat bulursun. av için rahatlıkla yeter bu donanım. üstüne kendi isteğinle birşeyler yapabilirsin yakıt olarak şehiriçi ve arazi ortalam şimdiki rakamlarla 70 krş yakacaktır onu da unutma
    Sağolun cevap için. Bu 70 kuruş tüple ne kadara düşer?

Yeni Üye
    bu araç nasıl bana temiz ve diri gözüküyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65320926/detay

Nereden
    istanbul
    sağolun cevap için. Bu 70 kuruş tüple ne kadara düşer?
    tüplü 70 krş dedim zaten

Nereden
    istanbul
    bu araç nasıl bana temiz ve diri gözüküyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65320926/detay
    galerideki araçların çoğu diri ve temiz görünür neredeyse hergün yıkanır temizlenir parlatılır bu yanıltmasın. geçen döşemecide gördüm direksiyon boyuyorlar siyah sprey boya ile. niye dedik araç satılacak daha mat diri görünsün diye...alan kişi ilk eli terlediğinde boya eline geçecek zaten..o nedenle galeriler beni hiç çekmiyor ek olarak ilanda 100.000 km yazmışlar belki yanlış girdi yazan kişi fotoğrafta 270.000 km görünüyor zaten. bizden çok servis ne diyecek o önemli...

Üye arnavut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    galerideki araçların çoğu diri ve temiz görünür neredeyse hergün yıkanır temizlenir parlatılır bu yanıltmasın. geçen döşemecide gördüm direksiyon boyuyorlar siyah sprey boya ile. niye dedik araç satılacak daha mat diri görünsün diye...alan kişi ilk eli terlediğinde boya eline geçecek zaten..o nedenle galeriler beni hiç çekmiyor ek olarak ilanda 100.000 km yazmışlar belki yanlış girdi yazan kişi fotoğrafta 270.000 km görünüyor zaten. bizden çok servis ne diyecek o önemli...
    Başkan verelim benim ZJ'yi masrafsız

Yeni Üye
    Detaylı özelliklerini yazarsanız ve ne kadar istiyorsunuz. Düşünebilirim.

Üye arnavut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Detaylı özelliklerini yazarsanız ve ne kadar istiyorsunuz. Düşünebilirim.
    Merhaba doruk bey hoşgeldiniz detayları tel.den görüşelim isterseniz
    Tel: 05325475372

Nereden
    Ankara
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...64603999/detay

sole bi arac var bu aracin ilk sahibini tanidik ben almaya heveslenmistim bu araci simdi bolu da tabii ilk sahibinin tanidik olmasi suan icin yapilabilcek bi sey yok arac da lpg yok ama kazasiz diri arkadasa dosta harbiden gidecek arac bi bakin evladiyelik kullanabilceginiz bi arac

Nereden
    Ankara
    Alıntı arnavut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan verelim benim ZJ'yi masrafsız

Ibrahim abi bole yapili zj olsun ben icinde yatarim bunun, yani tabii sadece kamplarda super arac