Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bisiklet almak istiyorum

Üye jan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bisiklet almak istiyorum

Bisiklet almak istiyorum 21 inc bana uyan kadro boyundan gecen sordum 1.700tl-1.800tl (erdogan bisiklet)yuh dedim bu kadar

fiyatlar ucukmu adam anlatiyo disk fren on amartisor kilitleme olayi falan da bir suru sey soledi fiyati duyunca kalpden

gidiyodum decahtlon dan sordum xl 800 tl oda elimde kalir diye korkuyorum marka veya tavsiyenizi bekliyorum on amortisor

kilitleme ne gibi artisi olucak yarin bide turuncu bisiklete sorcam bakalim onlar ne digcek klavyede turkce karakter yok pardon

(boy 1.95 kilo 130) simdiden tesekkurler

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ön amortisör bozuk yollarda (arazide) giderken bisikletine ve dolayısı ile elinize gelen titreşim ve darbeyi azaltır.Fakat fazla enerji sarf etmenizi sağlar.
    Düz yolda ve rampa çıkarken amortisörü kitlemek size fazla enerji ve performans olarak geri dönecektir.
    Hızlanmanızı arttırır.
    Ne tür bir bisiklete baktığınızı bilmiyorum ama tahminen gidondan kitlemeli bir modeldi.
    Amortisörün yanından el ile manuelde kitlenebilir.

Aslında ne tür bir bisiklet arıyorsunuz önce bunu cevaplamak gerekiyor.Hangi yollarda kullancaksınız.
    Eğer şehir içinde kullanacaksanız dağ bisikleti almak bence gereksiz. Bir kere amortisör +2 , 2,5 kg fazladan ağırlık.
    disk fren bence gereksiz.Gereksiz ağırlık.Bakımı zor, tamiri zor.
    V fren candır

Decathlondaki modeli bilmiyorum ama bir çok arkadaş oradan bisiklet aldı.memnunlar.
    Bisikletten ne beklediğinizle ilintili.
    Seveceğiniz bisikleti alın.SEverseniz daha çok binersiniz.

Aslında aynı dert bende de var.
    Önceleri dağ bisikleti bakıyordum fakat gerçek anlamda dağ bisikleti kullanmadığıma ve şehirde tur amaçlı kullandığıma karar verdim ve kriterlerim de değişti tabii ki.
    Daha ince lastik(daha az sürtünme kuvveti) ve daha hafif bisiklet bakıyorum.
    Kesenin ağzını da açtım.
    Carbon modellere kadar çıkabilirim.
    Konu anarchist tarafından (12.Haziran.2014 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara
    Ben aslinda mtb bakiyorum genelde asfalt da biraz da yoldisi kullanmak istiyorum. disk freni eliyorum hemen gereksiz . dag bisikleti istiyorum acaba alacagim bisiklet beni istiycekmi problem orda amortisor kilitleme olayinida bi kenara atalim ilerde upgrade yaparim amortisorleri.Disk fren surdan aklimda kaldi satici sizin durma mesafeniz daha uzun olucagindan disk fren sart dedi yani demek istiyoki siz kilolusunuz
    satici mali satmak icin herseyi der bence su turuncu bisiklete de bakmaliyim,sahibinden dolu satilik ilan var ama onlarinda durumu nedir insan bilemiyo

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    ben ve birçoğumuz bisikletleri dechatlondan aldık...rockrider 5,2 modeli bize hem fiyat hem de kullanım açısından en uygunu gibi oldu...yaklaşık 6-7 kişi aldık...kendi adıma çok memnunum...ön disk arka V fren...o zaman toplu olduğundan 550 tl'ye almıştık....ben sadece totoma göre bir sele aldım(geniş ve büyük aynı zamanda yumuşak olanından)....şu an fiyatı 700-750 tl gibi ve iyi bir başlangıç olur

Üye BOSCH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Suadiye
    Can, Tahsin çok güzel açıklamış aslında, fakat sen asfaltta kullanacağını bazen de yol dışına çıkmak istediğini yazmışsın kendimden örnek vereyim; ben de dağ bisikleti var dişli arazi lastikleri ile kullanıyorum, ama yaz geldi mi lastikleri değiştiriyorum çünkü çok fazla yoruyor ve gereksiz yere hızımı düşürüyor, Amortisör klitli olur ise Tahsin'in de dediği gibi asfaltta rahat edersin sonradan upgrade ederim diye düşünme benim ön amortisör ün değişmesi gerekiyor 1.700.-TL civarı fiyat var( hala upgrade yaparım diyorsan iyi düşün

Üye BOSCH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Suadiye
    Dolayısıyla, alacağın bisikletin amacına her daim hizmet etmesi gerekir ki zevkle gez

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    RR 8.1 kullanıyorum, gecen sene indirimde 1500 TL ye almıştım. Benim için iyi bir başlangıç bisikleti. Her ne kadar sonradan geliştiririm desenizde, 2 bisiklet parası daha vermek gerekiyor. Iyi bir bisiklet maalesef bu rakamlardan başlıyor. Ben mesela şimdi arka amortisor olsaydı veya daha iyi ve yüksek sayıda vitesim olsaydı demeye başladım bile. Bazı durumlarda daha hafif bir kadro ihtiyacı doğuyor. Ancak gelişim maalesef yavaş, hayalini kurduğum gibi bisiklet asla kullanamayacağım, çünkü deneme yapabileceğim bir hava yastığı veya köpük havuzu yok memlekette. Bu spora bakış açısı böyle olduğu içinde, parçaları ayrı ayrı alıp birleştirmek yerine, hazır bisiklet almak şimdilik daha hesaplı. Decathlon Mağazası'nda aradığınızı bulabilirsiniz. Bölümdeki arkadaşlar da zaten çoğu bu spora gönül vermiş insanlardır. Size yardımcı olacaklardır.

In vino veritas in Aqua sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Nereden
    Ankara
    Tamam önerilerinizle bana fikir verdi ve çok teşekkürler

Yeni Üye ihg70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Ben de bizim Deniz'e alacağım, okul bitirme hediyesi olarak. Nereyi önerirsiniz? Öyle komplike bir şey gerekmiyor, evin çevresinde binecek işte. Normalde gidip Saraçhane'den bakardım ama sizin önereceğiniz bir yer varsa oraya da bakabilirim.
    Bir de şu Carrefour'da satılanlar var.. fiyatları 250 ile 500 lira arasında değişiyor.
    Bir de alırken neye dikkat edelim?

Bütün önerleri memnuniyetle beklerim.
    Selamlar.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    ben bu kadar zamandır sanayide aracımı çözüp araştırmaktan bıktığım için bisiklet konusunda gerçekten kafamı yormak istemedim kurumsal olsun dedim decathlona girdik aldık hep birlikte. rockrider 5.2 modeli aldım bende 500 km falan yapmışımdır. henüz bozulan bir yeri olmadı. kadro ömürboyu garanti . hatta 2 kere ayar bakım için decathlona gittim para bile almadılar. şu an 5.2 modeli yok yerine 500 modeli geçmiş durumda . şimdiki aklım olsa arkayı da disk fren tercih ederdim v fren pabuç ıslanıyor çamur oluyor tutuşta problem oluyor.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye
    ibrahim abi komplike bişey olmayacak diyor isen saraçhane iyidir...yada decathlon... v fren çocuk için iyidir..disk vs gereksiz bence.. yine de sen bilirsin..dediğin rakamlarda düzgün bişey alabilirsin...

yada bunu

Üye Oktay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Decathlon mantıklı duruyor hem servisleri de var bir sorun olur ise muhatap bulmak onemli

Ejder sağol Sticker işini ben hallederim ))
    Yarın Bakırköy'e gideceğim zaten. Saraçhane üzerinden giderim. Decathlon'a da uğrarım Marmara Forum'da.
    Saraçhane'den bi tane akülü motor almıştım Denize, yerli üretim. Diğer yerlere göre nerdeyse yarı fiyata. 5 yıldır bindi, şimdi kardeşi biniyor, daha tık yok. o yüzden Saraçhane'yi her zaman iyi alternatif olarak görüyorum. Bebek arabalarını da hep oradan aldım.

Nereden
    Ankara
    Ben hala bakıyorum bir türlü alamadım bisikleti

Göktürk'teki Carrefour'dan bunu aldık Deniz'e. 300 küsur lira.
    İlk zamanlar biraz zorlandı ama şimdi pilot oldu

DSC_0002.jpg

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı ihg70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göktürk'teki Carrefour'dan bunu aldık Deniz'e. 300 küsur lira.
    İlk zamanlar biraz zorlandı ama şimdi pilot oldu

DSC_0002.jpg
    Güle güle kullansın..., sana ne zaman alacağız ?

Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullansın..., sana ne zaman alacağız ?
    Çok sağol Ergun.
    Daha az önce hanımla konuştuk. İkimize de alacağız birer tane ve elimizden geldiğince tüm bisiklet etkinliklerine, gezilerine ailece katılmaya çalışacağız. Pek yakında

Bu arada evimin tam karşısında bisiklet tamircisi var, şans işte
    Aldığımız bisikleti ilk ona götürdüm, dünya kadar ayar yaptı.. frenler, tekerleğin yönü (ters montaj yapılmış), zincir ve vites ayarları, pedal ayarı, sele ve didon ayarları, amörtisör, lastik havaları, vs.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Kiyafetlerini de mutlaka fosforlu be parlak renkli alin lutfen. İmkanlar dahilinde kask dahil tum koruyucu ekipmanlar olmazsa olmaz.Hem yaptigi sporun bilinci olussun hem de olur ya kalabalik veya trafige girerse karsidan dikkat ceksin

Tap tapa tapa tap... Tap tap
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Küçüğüne de aldık mecburen...

DSC_0014.jpg

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu