Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haydi bisikletçiler Tirilyeye gidelim mi?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul

Lightbulb Haydi bisikletçiler Tirilyeye gidelim mi?

Alın size rota program. Sırt çantalarınızı alın. Tarih değişebilir ben 17 mayıs olarak idodan baktım yenikapıdan sabah 7:30 da deniz otobüsü hareket ediyor bursa güzelyalıya gidiyor. 11 tl şahıs başına (bisiklete para alıyorlar mı bilmiyorum). sabah 09:00 da güzelyalı mudanyaya iniyoruz. mudanyanın tarih kokan sahilinde çayımız içip kahvaltı yapıp mudanya mütarekesinin imzalandığı tarihi müze yalıda gezip pedallıyoruz. Hedef zeytinbağı nam-ı diğer Tirilye. çok keyifli sürekli körfeze denize paralel bir tarafı orman bazı kesimlerde yazlık evler şeklinde 16.6 km lik bir yoldan sonra zeytini dünyaca ünlü Tirilyeye varıyoruz. yine kültür turu yaptıktan sonra sofraya oturup taze balık midye kalamar ne varsa götürüyoruz. 16 km gözünüze az gelmesin. yol virajlı ve inişli çıkışlı bol kondüsyon yaparsınız. sonra akşamüstü tekrar dönüşe geçiyoruz güzelyalı limanına ido iskelesine geliyoruz son vapur 20:30 da kalkıyor (18:00 veya 19:15 de de dönüş vapuru var) ona yetişmemiz lazım ki rahat yetişiriz. sonra saat 22:00 de yenikapıdayız.dönüş bileti de 11 tl....

günübirlik çok keyifli bir kaçamak size...tarifi benden pedallaması sizden...22 tl ulaşım maliyeti + doğal keyifli bir ortamda taze balık keyfi....

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Yaşa Başkan...!

1- Mert
    2- Ergun
    3- Beatrix
    4-

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Fikir nefis, yolu da çok güzeldir, iyi virajlar vardır Gelmek isterim ama yakın bir tarihe kadar bekleyeceğim..
    Bu da bisiklet bilgisi :

17. Deniz Otobüslerine ve Hızlı Feribotlara bisikletimle binebilir miyim? ücreti ne kadardır?

Deniz Otobüsleri iç ve dış hatlarda sefer başına taşınabilecek bisiklet adedi 3 ile sınırlıdır, bisikletler ücretsiz taşınmaktadır. Hızlı feribot ve araba vapuru hatlarında ise 10 bisiklet ücretsiz olarak taşınmaktadır.

http://www.ido.com.tr/tr/sikca-sorulanlar
    Konu Monachus tarafından (06.Mart.2014 Saat 09:56 ) değiştirilmiştir.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    İyi de, bu önemli bir sorun...! hadi arabalı vapurda kimse bisiklet adedi falan saymaz, ama ferry ve deniz otobüslerinde durum ciddi, demekki bir yere koyuyorlar ve ancak 3 bisiklet kadar yerleri var.! eeeee ?!?? bu durumda nasıl geçecek bisikletler Mudanya'ya ?

Nereden
    istanbul
    Deniz otobusu degil hizli feribot bursaya giden sanirim...emin degilim sorayim..deniz otobusu degildir bence

Nereden
    istanbul
    Bir de isin onemli yani idodan erken bilet alip 11 tl ye gitmek yoksa normal bilet 26 tl olacak git gel 52 tl gereksiz olacaktir..

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Yenikapı'dan Bursa ( Güzelyalı ) ve Bandırma'ya gidenler hep hızlı feribottur, Güzelyalı feribotu 07.30 da kalkar; Bandırma feribotu 07.00'de kalkar... Güzelyalı'ya giden 75 dakika denmesine rağmen ben bugune kadar 95-100 dakikadan önce gidemedim...
    Web sitesindeki bilgiye göre hızlı feribota 10 tane bisiklet alınabiliyor..
    Aslında telefonla sormak lazım....

Üye Kanuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    bu tarihte beyoff var başkan

Nereden
    istanbul
    Alıntı Kanuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tarihte beyoff var başkan
    Abi tarihi rastgele yazdım 3 aşağı 5 yukarı uygun bir tarih buluruz erken bilet almak lazım idodan

Üye KoMoDoWaRaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Budur....

1- Mert
    2- Ergun
    3- Beatrix
    4- Bora
    5-

Üye Poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    ben arabayla gelirim
    www.geze-gen.com

Yeni Üye Par-Salian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de gelmek isterim. Ama şu an tam belli olmayan bir sınav programım var. İlk başta dedim ki arabayla geleyim hem bisiklet konusunda sıkıntı çıkarsa araba pikap tepeleme doldururuz diye sonra bir baktım bilet fiyatları 90 lira yazıyor gidiş geliş 180. Sonra dedim ki bisikletle körfezi bile dolanırım (abarttım evet)

Nereden
    istanbul
    tarihi ne zaman yapalım peki ..idodan cumartesi bilet alırsak sabah 7:30 da var ancak pazar günleri 12:00 de gidiş için bilet var. bilet fiyatları şu aralar alırsak 9-11 tl arasında değişiyor. cumartesi almayı tercih ederim vakit kazanmış olacağız gezmeye yemeye...

Üye Kasif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kucukcekmece-Tepeustu
    17-18-19 mayis 3 gun resmi ayilde binek araclarla yedi gollere gidelim demistik.Konusu silindi bende bi daha acmadim.İstersen oraya bisikletlerle gidilebilir.Tirye icinde baska tarih bul artik bende varim baskanim

Benimde bir pisikletim var.

Nereden
    istanbul
    Alıntı Kasif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17-18-19 mayis 3 gun resmi ayilde binek araclarla yedi gollere gidelim demistik.Konusu silindi bende bi daha acmadim.İstersen oraya bisikletlerle gidilebilir.Tirye icinde baska tarih bul artik bende varim baskanim

Benimde bir pisikletim var.
    tirye değil tirilye...ama haklısın zaten 17-18-19 mayısta hem beyoff trial kupası var hem de isoff kamplı karasu gezisi var...lakin ben ailece sizi kontrpiyede bırakıp yazlığa sezon açılışı için kaçabilirim havaların durumuna bağlı. Dolayısıyla tirilye her halükarda 17-18-19 mayısta olmayacak mayıs başındaki haftalarda olabilir belki netleştirmedik henüz.

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rüyamda var olan bisikletime bakım yaptırdığımı gördüm. Sanırım bu bir işaret. Gerçi bisikletim oldukça eski. Onla yola çıkılmaz.

Yaz geliyor. Ben de sanırım sizle olmak için bir bisiklet alacağım yakın zamanda.

Nereden
    istanbul
    Eski bisikletin dag bisikleti mi yaris mi ..dag bisikleti ise ufak bi bakimla duzelebilir ne marka

bu Geze-gen tapatalk Ile Baska guzel

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bisikletin dag bisikleti mi yaris mi ..dag bisikleti ise ufak bi bakimla duzelebilir ne marka

Dağ bisikleti. Aslında ben ona modifiye yapmıştım. Aliminyum jant ve balık sırtı hız lastiği takmıştım. Ama abi toparlanacak gibi değil. Vites sistemi, fren sistemi komple değişmeli. Bi de çok ağır ama çok sağlam.

Bi ara TV'lerde reklamı çıkıyordu radyolu bisiklet diye. Ondan.

Yani uzun yol kaldırmaz. Yoksa bisikletten iyi anlarım. Yaptığım masrafa değmez.

Şöyle siyah, disk frenleri, hafif, kitlenebilir gidonlu birşey istiyorum. Sizin tanıdığınız bisikletçi var mı? 1000 TL bütçe ayırırım herhalde diye düşünüyorum.

Not: Kapıcının oğluna vermiştim. İstemeye de utanırım

Nereden
    istanbul
    Biz dekatlondan aldık rockrider 5.2 modeli btwin ben memnunum hem görsel hem mekanik olarak 600 tl idi ama jel sele tayt Isik km sayacı yedek lastik vs derken ekstralari da 300 tutar ona göre düşün

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz dekatlondan aldık rockrider 5.2 modeli btwin ben memnunum hem görsel hem mekanik olarak 600 tl idi ama jel sele tayt Isik km sayacı yedek lastik vs derken ekstralari da 300 tutar ona göre düşün

Haklısın başkanım. Onları danışırım sana zaten.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler