Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Banka kuruyorum : Doğal Tohum Bankası

Üye Poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Banka kuruyorum : Doğal Tohum Bankası

DOĞAL SEBZE TOHUMU ARIYORUM...

Hafta sonlarımı geçirdiğim küçük bir bahçem var. Malum sebze ekim-dikim zamanı yaklaştı. Etrafta, AVM'lerde, çarşı pazarda tohum bulmak mümkün. Fakat istiyorum ki, bahçemde hibrit sebze -meyve olmasın. Bu nedenle kendisinde veya çevresinde doğal sebze tohumu olan arkadaşlar, (kısa bir bilgi notuyla birlikte) posta veya kargo ile bana gönderirlerse, değmeyin mutluluğuma... Her gün hayır duamı alırsınız Kargoları alıcı ödemeli gönderebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler...
    Halil İbrahim Türkyılmaz
    Merkez Mah, . Serhat Sk., No:2, K:, D.17
    Gaziosmanpaşa - İstanbul
    0 212 563 00 95
    www.geze-gen.com

Üye Monachus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ayrık otu tohumu ister misin, hatta kendisini bile verebilirim... Uykusunu iyice almış, dallanıp budaklanmış, görünce maşaallah dedirten cinsten

Nereden
    İstanbul
    Alıntı Monachus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrık otu tohumu ister misin, hatta kendisini bile verebilirim... Uykusunu iyice almış, dallanıp budaklanmış, görünce maşaallah dedirten cinsten
    Aman aman istemez. Uzak dursun andır galasıca

Off of... Ayrık otları illallah dedirtti beni... Ama mücadelemde belli bir yok katettim..
    www.geze-gen.com

Nereden
    İstanbul
    Moralini bozmayayım ama bahçende en az 30-40 cm. derinliğinde toprağı yenisiyle değiştirmezsen asla kurtulamazsın Yeni gelen toprağı da çim ekmeden önce bol bol sulayıp ayrıklar çıktıkça sökeceksin, ayrık otunu öldüren ilacı atacaksın, dua edeceksin ve ancak ondan sonra çok iyi kalitede çim ekimi yapacaksın... Gene de zaman içerisinde rüzgarla tohumu geliyor alçağın ve de yerleşiyor...
    Çimle ayrık akraba oldukları için ayrığa ilaç attığında çim de ölürmüş... Namussuz ot toprağın altından bir metre kol atıyor yahu, kışın sararıp soluyor ama ölmüyor, ilkbaharda yemyeşil bahçen oluyor İşin iyi tarafı şu, bahçeyi ayrığa teslim edersen su masrafın çok düşecektir
    Bir de ayrık fıkrası anlatayım da tam olsun : Duvarın üstünde bir ayrık otu varmış, seneler süren kuraklık sonrasında bir gün rüzgarla uçup yerdeki azıcık su birikintisine değecek şekilde yere düşmüş. Kendi kendine şöyle demiş " oh beee, az daha kuruyacaktım!"
    Buyur buradan yak

Nereden
    İstanbul
    Yonca ayrık otu ile mücadelede çok iyi bir yöntem. hem yemşeşil, hemde tohumları ile sürekli çoğalıyor... Kökü de çok derin değil...
    www.geze-gen.com

Nereden
    İstanbul
    Biçince sapları çirkin olmuyor mu ?

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Halil ne istiyorsun mesela. Malatya'dan getirtebilrim belki

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    halil abi armutluda bu ekoçiftlik var .yarımada üzerinde sanayi namına birşey olmadığı için birçok yerinde organik tarım yapılıyor sertifikaları var . belki onlardan istersen gönderebilirler bir telefon açıp sor istersen . ya da yazın hatırlat ben mayıs haziran gibi gitmiş olurum varsa onlardan veya o bölgedeki köylerin birinden mutlaka bulurum

THUYA EKOÇİFTLİK

MECİDİYE KÖYÜ
    ARMUTLU / YALOVA

Telefon numarası : (0226) 535 63 83
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Nereden
    İstanbul
    Alıntı Monachus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biçince sapları çirkin olmuyor mu ?
    Evet oluyor valla... Ama 5-6 gune toparlıyor kendini

Alıntı anarchist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil ne istiyorsun mesela. Malatya'dan getirtebilrim belki
    Bir çok tohum gelecek, değişik yörelerden... Ben mümkün olduğunca gelen her tohumdan ekeceğim. Ama az ama çok... O nedenle şu veya bu olsun diyemem... Menşei doğal olduktan sonra, sorun yok.... Mesela bugün bir arkadaş 4 adet karaçam tohumu gönderdi. Dün gelen bir kutudan, 3 değişik biber çıktı. görüyormusun milletin kutularından ne çıkıyor, bizimkilerden ne
    www.geze-gen.com

Nereden
    İstanbul
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halil abi armutluda bu ekoçiftlik var .yarımada üzerinde sanayi namına birşey olmadığı için birçok yerinde organik tarım yapılıyor sertifikaları var . belki onlardan istersen gönderebilirler bir telefon açıp sor istersen . ya da yazın hatırlat ben mayıs haziran gibi gitmiş olurum varsa onlardan veya o bölgedeki köylerin birinden mutlaka bulurum

THUYA EKOÇİFTLİK

MECİDİYE KÖYÜ
    ARMUTLU / YALOVA

Telefon numarası : (0226) 535 63 83

Bu da güzel bir bilgi. Çevredeki eş dosttan gelenleri gördükten sonra, burayı da arayabilirim
    www.geze-gen.com

Nereden
    İstanbul
    Alıntı Poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet oluyor valla... Ama 5-6 gune toparlıyor kendini

Bir çok tohum gelecek, değişik yörelerden... Ben mümkün olduğunca gelen her tohumdan ekeceğim. Ama az ama çok... O nedenle şu veya bu olsun diyemem... Menşei doğal olduktan sonra, sorun yok.... Mesela bugün bir arkadaş 4 adet karaçam tohumu gönderdi. Dün gelen bir kutudan, 3 değişik biber çıktı. görüyormusun milletin kutularından ne çıkıyor, bizimkilerden ne
    Az kaldı, biz göremeyiz ama kutudan çıkan tohumlar için insanların birbirlerini öldürebileceği zamanlar da gelecek bu gidişle

Üye dragonfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halil abi FB sayfasındaki ulusal tohumdan isteyebilirsin tohum, ben oradan çiçek tohumları istemiştim ücretsiz olarak gönderiyorlar ve sebze tohumlarının özellikle yerli olmasını şart tutarak tohumları topluyorlar zaten...

tohum değil de yazın kemaliyeden bahçede bizim doğal ortamında kendi kendine yetişmiş elma ceviz erik türevi meyveler var getirebilirim veya gittiğimde yollayabilirim mayıs gibi çekirdek
    Hilmi, seni hiç unutmayacağız...
    www.hilmisenlen.com