Sene olmuş 2021 hala şu yazdığınız döküman niteliğinde ki konudan faydalanıyorum. Çok teşekkür ederim. Selamlar.


Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
11) Şimdi sıra geldi sunroof tahliye çıkışının temizliğine. Bu bölüm kısa ve aracın kaportasında olan bir yer. Tahliye çıkışı sunroof raylarının altında ön köşede bulunuyor. Kırmızı dairenin tam altında. Zaten baktığınızda göreceksiniz.

Eklenti 332

12) Aracın içinde yer alan, boruyu söktüğümüz yere bir bardak koyun. Ve dışardan giderin oraya biraz su dökün. Önce kaba pisliği bu şekilde atmış olacaksınız. Bardağın içinde pisliği görüyorsunuz. Ardından o deliğin kalınlığına yakın esnek kablo gibi bir malzemeyi delikten sokun ve ileri geri hareketlerler kenara yapışmış pislikleri temizleyin.

Eklenti 333

13) Daha sonra kompresör tabancasını kırmızı daire içinde görüleceği üzere aracın içindeki sunroof tahliye çıkışına tutun ve hava basın. Böylece sunroof tahliye çıkışını da temizlemiş olduk.

Eklenti 334

14) Son olarak sunroof raylarının yanında yöresinde pislikler varsa temizleyin, gerek cımbızla çalı çırpıyı alın, gerekse kompresörle hava üfleyin. Göreceğiniz üzere benim o bölgede bir sürü çürük parçası çıktı. Resimdekiler sadece bir kısmı.

Eklenti 335

Ve tekrar söktüğümüz parçaları toparlayın. Temizleme işlemi tamamdır. Eğer aracınız sürücü tarafından su damlatıyorsa aynı işlemleri sol tarafta yapacaksınız.

Burada özellikle uyaracağım bir konu da, elleriniz pis ise sürekli tavan döşemesi ile haşır neşir olduğunuz için döşeme çok kirleniyor. Buna dikkat edin.

Bir diğer can sıkabilecek konu, el tutamaçlarını tutan plastik aksam tavana sabit değildi ve tekrar takarken denk getirmek zor oldu. Tavanı sökerken bu plastik aksam kayıp düşebiliyor. Hangi yönlü yerine koymanız gerektiğine dikkat edin.