Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Cherokee WJ Sunroof Gideri TemizliÄŸi

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Böyle bir konuyu bulmuşken ben de sıkıntımı paylaşmak ve danışmak istiyorum. benim de ön sürücü ve yolcu taban halısı yıkama ve yağmur sonrasında ıslanıyor. Ancak ne koltuğun alt kısmına ne de ayak ucuna gelen yerlerde ıslaklık yok. Ayakların konduğu tam orta noktalar ıslanıyor. Sunroof giderlerini kontrol ettim problem yok gibi duruyor. Fikirleriniz var mı bu konu ile ilgili?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir konuyu bulmuşken ben de sıkıntımı paylaşmak ve danışmak istiyorum. benim de ön sürücü ve yolcu taban halısı yıkama ve yağmur sonrasında ıslanıyor. Ancak ne koltuğun alt kısmına ne de ayak ucuna gelen yerlerde ıslaklık yok. Ayakların konduğu tam orta noktalar ıslanıyor. Sunroof giderlerini kontrol ettim problem yok gibi duruyor. Fikirleriniz var mı bu konu ile ilgili?
    kaputu aç sileceklerin altında sağdan sola doğru plastik kapama var camın hemen altında onu da sök içine bak çalı çırpı toz çamur dolmuş mu.. eğer dolmuşsa oradaki giderlerden su gidemeyip taşıp içeri veriyordur
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    aynı sorun bendede vardı. benim sorun ön camın silikonları eskimiş ön camdan alıyormuş suyu.ön cam söküldü yeniden temizlenerek takıldı problem kesildi tavsiyem ön camı içerden dışa doğru bastırın üst bölümden camda oynama esneme varsa sizinde sorununuz benimle aynı demektir..
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede vardı. benim sorun ön camın silikonları eskimiş ön camdan alıyormuş suyu.ön cam söküldü yeniden temizlenerek takıldı problem kesildi tavsiyem ön camı içerden dışa doğru bastırın üst bölümden camda oynama esneme varsa sizinde sorununuz benimle aynı demektir..
    evet bu da muhtemel sebep...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Oneriler icin tesekkur ederim. Cam aslinda benim de aklima gelmisti ama taban halisinin tam ortasinin islanmasina anlam veremedim. Yani oncesinde halinin uc kismindan islanma baslar diye dusunuyorum. Ama kontrol edecegim

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Sayın Başkanım....," ZJ' lerde klima suyu tahliye borusu" direnaj borusu temizliği ile ilgili bir konu vardı açtığım hatırlıyormusun ?

demem o ki; açtığım 206 konunun en az 100 tanesi uçmuş gitmiş.... ?!?!?

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Ucamaz ergun abi yedek aliyorum surekli arama kutusuna yazinca cikmamis olabilir mi

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Hocam, bendeki gibi su ön direklerden aşağıya fitillerin arasından yürüyor olabilir. Bana özelden telefonunu yazarsan sana telefonda anlatırım tam neresi olduğunu.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014

Grand Cherokee WJ Sunroof Gideri TemizliÄŸi

Bu basligi ilk actigimda aracin yolcu tarafinin su almasinin sebebini sunroof giderinin tikanikligi zannetmistim. Daha sonra on cam sag ust kosedeki silikondan kacirdigini kesfetmistim.

Ama bu gece basima bu basligin konusu geldi.

Aksam vakti araci kullanirken aractan likir likir sesler geliyordu. Sanki bi sisede aracin hareketiyle sallanan su gibi.

O an onemsemedim. Arkadaki su sisesidir dedim. Gece 3 gibi aractan sarj aletini almaya gittim ve bir baktim ki yolcu tarafi tavan sirilsiklam ve sip sip su akiyor. Doseme de haliyle sungeri dahil su icinde. Daha onceki yer diye dusundum. Gunesligi ve el tutamacini cikarttim. Yolcu tarafi dosemesini biraz egdim ve tam sunroofun kenarindan su damladigini gordum. Sunroofu actim ve bi baktim ki sag sunroof gideri camurdan gorunmuyor bile. Butun kanal su dolmus ve aracin icine tasiyor. Ä°nce bi telle gidei acmamla
    beraber biriken butun su gitti.

Arkadaslar, size tavsiyem, ara ara sunroof giderinizi (sag-sol) kontrol edin. Ben simdi kara kara dusunuyorum bu sungeri nasil kurutacagim diye.

Bi uyarida daha bulunayim. On camin asagida bittigi yer ile kaporta baslangici arasinda sileceklerin takili oldugu bi mazgal var. Oradan haliyle su giriyor ve yan taraflardan tahliye oluyor. Ä°ste o kanal cikislari da camurla tikaniyor ve mazgalin altindaki kanalda boylu boyunca su birikiyor. Gunduz de bunu kesfetmistim. Hemen tazyikli su ve hava ile cikislari temizledim.

Bazi seyler aci tecrubeler ile ogreniliyor. Ben yasadim, siz yasamayin. Sunroof ve mazgal giderlerinizi ara ara kontrol edin.

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Zeytinburnu
    Kalorifer Radyatörüne Baktınız mı? Büyük ihtimalle yolcu tarafındaki minik petekte delik, Hortumlarda kaçak olabilir; Elinizi halıya sürdüğünüzde Antifiriz kokusu veya renginden de anlaşılabilir, Antifiriz kokusu veya rengi yoksa, Saf su renginde ise Ön camı sonrada sanroof giderine bakarsanız iyi olur.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Alıntı BER-ŞAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalorifer Radyatörüne Baktınız mı? Büyük ihtimalle yolcu tarafındaki minik petekte delik, Hortumlarda kaçak olabilir; Elinizi halıya sürdüğünüzde Antifiriz kokusu veya renginden de anlaşılabilir, Antifiriz kokusu veya rengi yoksa, Saf su renginde ise Ön camı sonrada sanroof giderine bakarsanız iyi olur.
    Hocam sorunu çözdüm ama yazmamışım. Sunroof ve ön cam söküldü, ufak tefek çürükler vardı ve hepsi temizlenip tekrardan boyandı.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Bende o sorun var işte hocam. Antifiriz var süngerde. Akan yeri de gördüm. Tam peteğin ordan geliyor. Göğüs sökülüp petek değişmeli vs. dendi. Bilmiyorum hortumlarda kaçak olabilir ve kolayca halledilebilir mi?

Würth'ün Radyator Sızdırma ürününü aldım. Yarın önce onu deneyeceğim. Benim cooalant tamamladıktan sonra 1-1.5 ayda eksik uyarısı veriyor. O yüzden muhtemelen kılcak bir çatlak.

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende o sorun var işte hocam. Antifiriz var süngerde. Akan yeri de gördüm. Tam peteğin ordan geliyor. Göğüs sökülüp petek değişmeli vs. dendi. Bilmiyorum hortumlarda kaçak olabilir ve kolayca halledilebilir mi?

Würth'ün Radyator Sızdırma ürününü aldım. Yarın önce onu deneyeceğim. Benim cooalant tamamladıktan sonra 1-1.5 ayda eksik uyarısı veriyor. O yüzden muhtemelen kılcak bir çatlak.
    Burak Radyatörü temizlettin mi sen ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014

Grand Cherokee WJ Sunroof Gideri TemizliÄŸi

Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak Radyatörü temizlettin mi sen ?

Yok Kadir. Yukarda yazdigim sorundan dolayi petekteki catlagi daha da buyutmemek icin vazgectim. Yarin termostadi degiscem. Kaloriferin ilik vermesi sanirim termostastin tam kapanmamasindan. Termostat degisip suyu geri koyunca motoru biraz calistirip Wurt Radiator Seal koyacam.

Not: Radyator degil petegi temizletecektim sadece.

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Yok Kadir. Yukarda yazdigim sorundan dolayi petekteki catlagi daha da buyutmemek icin vazgectim. Yarin termostadi degiscem. Kaloriferin ilik vermesi sanirim termostastin tam kapanmamasindan. Termostat degisip suyu geri koyunca motoru biraz calistirip Wurt Radiator Seal koyacam.

Not: Radyator degil petegi temizletecektim sadece.
    Yanlış hatırlamışım işallah çözersin

Üye BER-ŞAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Zeytinburnu

Usta biraz uğraşcak ama; Göğüs söktürmeden yaptırsan iyi olur. Sonra başka sıkıntılar olacaktır.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamışım işallah çözersin
    Eyvalalh Kadir. Sağolasın.

Usta biraz uğraşcak ama; Göğüs söktürmeden yaptırsan iyi olur. Sonra başka sıkıntılar olacaktır.
    Biraz uğraşacak dediğin petek tamiri için mi yoksa sızıntı sıvısı için mi abi? Çünkü bildiğim kadarı ile peteğe göğüs sökülmeden ulaşılamıyor.

Üye ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2015
    Nereden
    ANKARA
    Ergun Abi aslinda haklisin. Cikarmaya usendim. Cunku abidik gubidik yerlerden giriyor cikiyor. Ama boru diri duruyordu. Temizlik sonrasi sunroofu acip direk cikis deligine 1 lt su boca ettim. Alttan direk akti. Bi yerden sizma yapmadi. Su kurutma islemi bitsin, daha cok dokecegim.

Benim tahminim 2 gun once saglam bi yagmur yagdi ya, o arada oldu bu.

Ya da daha once oldu. Damlaya damlaya gol oldu. Ben gec farkettim.

Su an isitici calisiyor.

Bu arada tum ariza isiklari sondu

Acaba arka abs kablolari bu dosemenin altindan kenardan giden kalin borular mi ki kurutunca ariza isigi sondu.

Zamanla gorecegiz.
    Ä°lk yagmur sonrasi isiklar yanmazsa tamamdir.
    çamurlugun oraya giren siyah conta ordan çekin rakatlıkla çıkıyo sonra üsten su dökün su güzel akıyorsa işlem tm demektir.
    birde malesef halının altından geçen kablolar hep açık gözüküyo aynı olay benim başımada geldigi için iyi biliyorum.iyibi elektrilciye gitmeniz lazım kapı klitleri immobilezr,benzin pompası kablaoları felan hep ordan geçiyo oksitlenme veya farklı arızalar verebilir.
    SEVDAMIZDA KÜME DÜŞMEDİYA ANKARAGÜCÜM.....

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Abdullah abi hakli...sakin gogus falan sokturim deme, bi daha kendine gelmez, toparlayamayiz! Ara beni ben biliyorum ne yapacagimizi

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çamurlugun oraya giren siyah conta ordan çekin rakatlıkla çıkıyo sonra üsten su dökün su güzel akıyorsa işlem tm demektir.
    birde malesef halının altından geçen kablolar hep açık gözüküyo aynı olay benim başımada geldigi için iyi biliyorum.iyibi elektrilciye gitmeniz lazım kapı klitleri immobilezr,benzin pompası kablaoları felan hep ordan geçiyo oksitlenme veya farklı arızalar verebilir.
    Abi onu geçen sene bu başlığı açtığımda yapmıştım zaten. Benim iki gün önce tıkanan yer sunroofun oradaki sağ ve soldaki küçük iki tahliye kanalından bir tanesi. Genel drenajda sıkıntı yok yani.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu