Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ' lerde VIC ekranı tamiri

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul

ZJ' lerde VIC ekranı tamiri

Orta konsuldeki VIC ekranının “ soğutma sıvısı eksık veya „Coolant Sensor bad“ gibi olur olmaz abuk subuk bilgiler vermesi, göstegenin tozdan kirlenmesi ve buğulu göstermesi Grand Cherokee ZJ’ lerde sık rastlanan sorunlardan biridir. Toz haricinde buradaki sorun genelde bilgi sensöründe değil VİC ekranının bağlantı sokentinden aldığı temassızlıktan kaynaklanır. Soketi yerinden oynatsanız dahi nafile, sorun VİC ekranının kendisinden kaynaklanır.

Meraklıysanız ve ayıracak 2 saat zamanınız varsa izleyin ;

Önce akünün eksi kutup başını ayırın.

Şemada görüldüğü gibi konsul çerçevesini çıkartın.

Küllüğü yerinden çıkardığınızda ( elektirik soketlerini ayırarak… ) görünen 3 montaj vidasını sökün ve ekranı dışarıya doğru dikkatlice çekerken arkasındaki elektrik soketini ayırın.

Şimdi üst koruyucu kapağı tutan 6 vidayı sökün ve kapağı açıp bir kenara koyun. Tabi güzelce temizledikten sonra.

Komuta tuşlarını tutan panelide ayırmak için oklarla görülen 6 vidayı çıkartın.

Altında üst üste iki tane devre paneli göreceksiniz. Bizi ilgilendiren elektirik soketinin bağlandığı alt devre paneli. Kırmızı daire ile işaretlenmiş olan devreler elektirik soketine temas eden ilgili lehimler. Buradaki lehimler zamanla arkasındaki soketin ilettiği sarsıntılar ve vibrasyonlar neticesinde çatlarlar.

Biraz daha yakın plandan incelersek lehim diplerindeki çatlakları daha net görebiliriz.

En iyisi sadece hasarlılar yerine bu kırmızı halka içindeki tüm lehimlerin üzerinden tekrar geçmek. Lehimlerken bir ışık ve büyüteç kullanırsanız daha hassas lehim yapabilirisiniz.

Hepsi bu kadar..!

Artık pırıl pırıl gösteren ve tıkır tıkır çalışan bir VIC ekranınız var...

şimdi hepsini tekrar geri toplayıp yerine takabilirsiniz.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    şunu yıllardır biliyorum da bi söküp yaptıramadım. coolant sensor bad uyarısı titreşimli yollarda yanmaya başlıyor kafasına göre...kesin bundan benim.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye monster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    beylik duzu
    isteyene bende var
    zj candir,gerisi

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

bu Geze-gen tapatalk Ile Baska guzel

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Tamire goturmedim henuz

bu Geze-gen tapatalk Ile Baska guzel

Yeni Üye rahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    15.Aðustos.2014
    Nereden
    ankara
    oto anka mustafa usta da tamirini yaptırdım artık faal olarak çalışıyor ve coolant sensor bad uyarısını kafasına göre yapmıyor...

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    VİC ekran sökülmesinde panel bağlantı vidasını sökmek için sağındaki torpido gözünün olduğu parçada çıkarılmak zorunda yoksa panel bağlantı vidalarını sökmek imkansız.sökmeyi düşünenlere.......
    ben gösterge kadranında yakıt göstergesinin ampulü yanmıyordu göstergeyi söktüm ordan teybi derken bütün kumanda elemanlarını söktüm 17 senenin kir pasını temizlemeye başladım vic ekranda bir lehim çatlağı temassızlık göremedim sorun yok...
    bittiğinde temizlenmiş halini paylaşacağım..
    not=dikiz aynam gece modunda sarı renkte aldığımdan beri böyle altındaki tuşa basıyorum yeşil yanıyor hiçbirşey değişmiyor sürekli kararmışmodda bu sorun nasıl çözülecek aynayıda söktüm içi elektronik parça dolu bu sorunu yaşayan varmı?cip1.jpgcip2.jpgcip3.jpgcip4.jpg

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    ilhan bey tebrikler,zj ler böyledir işte bir bulaştımı bırakamazsınız ,göstergeydi teypdi derken maşallah ön konsol tertemiz olmuş.ayna için benim söyleyebilecek bir şeyim yok.fakat ortaya iyi bir çalışma çıkmış elinize saglık.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    yıldırım bey teşhis doğru;biz 1987 den beri mercedes binicisiydik şimdi arkadaşımada benim arabanın aynı renginden 1998 5,2 ilk sahibinden lpg siz alacağız master'da check-up okeyi alırsa!!! önümüzdeki hafta işlem tamamlanacak benim ZJ almama o sebep olmuştu kayınbiraderine ararken bende hoşuma gittiğinden bende aramaya başlamıştım geçen sene jeep lenmiştim çok memnunum biz OFF-ROAD çu değiliz KEYİF-ROAD çuyuz bizi konforu yılına göre olan bugün dahi 0 km araçlarda olmayan teknik özellikleri ilgilendiriyor tabiki KÖŞELİ HATLARI zaten chrysler ne zaman daimler ile birleşti 1999 sonrası mercedes de jeep de yuvarlak hatlı olmaya başladı bize göre araba İLLAKİ KÖŞELİ OLUCEK kazasız günler.....
    not= bu hafta bitsin göstergeleri takıp son halini paylaşacağım Bulgaristan 5,9 u gibi olmasada ışıklandırma ledi yapmadan herhalde benim kükrettinde ondan aşağı kalmayacak hemde picasso suz ve photoshop suz

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    ilhan abi tebrikler nasıl imrendim anlatamam. takarken tırnaklarına falan dikkat et aman plastik koruyucu kaydırıcı silikon sprey wd40 veya benzer birşeyler temizleyip parlat abi.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilhan abi tebrikler nasıl imrendim anlatamam. takarken tırnaklarına falan dikkat et aman plastik koruyucu kaydırıcı silikon sprey wd40 veya benzer birşeyler temizleyip parlat abi.
    mert kardeşim memnun oldum görüşlerin ve dileklerin için bugün montaja başladım mat plastik temizleyici ile son rütüş olacak...taban halılarınıda temizlemece bahar temizliği
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    NOT=gösterge aydınlatma ampulleri 3 watt mıdır? bende çoğu 3 watt bir iki tane GE 194 YAZAN DİPSİZ AMPUL
    AYNI AMPULLERDEN VİTES VE ARAZİ AYDINLATMASINDADA VAR BUNLAR KAÇ WATT ACABA? hepsi eskimiş kararmış.........

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    İlhan, ne güzel anlatmışsın....

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlhan, ne güzel anlatmışsın....
    teşekkürler zj hastalığı desem değil benim her aldığım arabaya yaklaşımım böyle illaki birşeyler yapmak beni mutlu ediyor vakit var yer var(un+şeker) helva yapmıycezde ne yapıcez ORİJİNALLĞİNİ BOZMADAN GÜNCELLENMESİ TARAFINDAYIM...
    iç kısmı bulgaristan 5,9 unu aratmayacak duruma geliyor sanki bittimi görsellerini paylaşmaca olucek...picasso suz tabiki

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    ilhan bey fotoları bekliyoruz ,belki sizden ilham alır bir iki fotoda ben eklerim hani içimden de geçmiyor degil , hah bu arada zj ye de Kükrettin adınımı koydunuz,

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    aynen yıldırım bey resmen kükrüyor KÜKRETTİN cuk oturdu ben her arabama isim koyarım bir önceki starex minübüsüme yer mekiği diyorduk.bu çok sevdiğim araç tutkumdan ve onlara insan muamelesi yapmamdan kaynaklanıyor.söylemesi ayıp değil farketmeden çukura girsem direksiyona tık tık yapıp özür dilerim
    neticede 15-20 yaşında makineye biniyoruz güncellemek hoş oluyor ben datça da arabam 1998 model dediğimde kimse inanmıyor. abartmıyorum jeep ile ilgili bigisi olmayanlar görseline bakıp sıfırmı aldın hayırlı olsun diyor
    kükrettin KEYİF-ROAD aracı oldu bana....siz beni beklemeden resim paylaşın
    eski sahipleride saygılı kullanmış olduğundan güncelleme işi keyifli oluyor benden öncede kapalı garajda kalmış doğanın yıpratıcı etkisinde kalmamış pek ...içindede halay çekilmemiş sigara içilmemiş....

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Tamam o zaman bir iki fotoğraf ekleyeyim bari belki yeni bir akım başlatırız da diğer arkadaşlarda araçlarının içinin fotoğraflarını eklerler
    Konu y-bsungur tarafından (18.Mart.2015 Saat 02:11 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Eklenti 863Eklenti 864Eklenti 865Eklenti 866 Bir kaç tanede gece fotografı ekleyeyim,benden şimdilik bu kadar ne picasso ne bilmem ne,cep telefonuyla çektiğim sıradan fotograflar.
    Konu y-bsungur tarafından (18.Mart.2015 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 863Eklenti 864Eklenti 865Eklenti 866 Bir kaç tanede gece fotografı ekleyeyim,benden şimdilik bu kadar ne picasso ne bilmem ne,cep telefonuyla çektiğim sıradan fotograflar.
    tertemiz içi ne güzel...sizde saygılı kullanıcısınız bu resimler görünmüyor gece fotoları....
    BAHAR GELDİ haydi bakalım temizlik başlasın görselleri paylaşalım....

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler