Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ' lerde VIC ekranı tamiri

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    yeniden yüklemeye çalıştım
    Konu y-bsungur tarafından (18.Mart.2015 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    birkaç foto daha.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    yıldırım abi senin arabana binmem valla kusura bakma. fazla temiz düzenli beni bozar. strese girerim senin zjde ...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Mert araba itin olur ne zaman istersen zj yi alabilirsin.Ben bırak arabayı normal şartlarda günlük yaşantımda da titizimdir her şeyim düzenli olur ,araba konusunda da bu benim için normal araba durumu.Sen bir de arabanın motorunu ve arabanın altını görsen damla yağ veya küf,çamur bulamazsın zaman zaman arabanın hem motorunu baştan aşağı gazla yıkar hem altına girer gözümün gördüğü elimin ulaştığı her yeri elden geçiririm.bu sadece zj için degil bundan önceki araçlarımda da böyleydi fazla titizlik iyi olmamakla beraber benimki si hobi diyelim.

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert araba itin olur ne zaman istersen zj yi alabilirsin.Ben bırak arabayı normal şartlarda günlük yaşantımda da titizimdir her şeyim düzenli olur ,araba konusunda da bu benim için normal araba durumu.Sen bir de arabanın motorunu ve arabanın altını görsen damla yağ veya küf,çamur bulamazsın zaman zaman arabanın hem motorunu baştan aşağı gazla yıkar hem altına girer gözümün gördüğü elimin ulaştığı her yeri elden geçiririm.bu sadece zj için degil bundan önceki araçlarımda da böyleydi fazla titizlik iyi olmamakla beraber benimki si hobi diyelim.
    görseller çok hoş....aracı SAYGILI KULLANAN GRUPTANSINIZ ...

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Bu arada ön göğüsü temizlik vs derken klasik sorun olan müzik sisteminin aç kapa ve volüm düğmesi genelde sorunlu diğer forumlardada görmüştüm sesi açmada kapamada sorun oluyormuş bendede vardı sistemin üst kapağının 2 vidası sökülecek ordan anahtarın arkası görünüyor ben önce phılips kontakt sprey sıktım kapadım...ama sorun çözülmedi bugün WD 40 sıktım ve netice %100 başarılı oldu volüm sorunsuz artıyor azalıyor........bu sorunu yaşayanlar haydi wd 40 la volüm podları temizliğine....

Üye onurmackan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    01.Aðustos.2014
    Tüm tamir işlemlerini yapıktan sonra vic ekranı sapıtırsa (bkz https://www.youtube.com/watch?v=DWGXT7oecc0 ) gibi, jeepforumdan edindiğim bilgi dogrultusuna vic üzerinden self diagnostic yapınca düzeliyor.

Self Diagnostic için kontak kapalıyken set ve select tuşlarına basıp kontağı on pozisyonuna getiriyoruz. Ekranda tam hatırlamıyorum ama "MODULE V..." gibi ibareler beliriyor ve düzeliyor.

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    VIC tamirine bende girişmek istiyorum. 97 zjlerde torpido kısmı sökülmeden VIC sökülmüyormu ? Coolant sensor bad ile beraber service 4wd switch uyarısıda alıyorum. Bunun çözümüde kırık lehimleri yenilemektenmi geçiyor ?

Üye musty.skr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Merhaba,
    Sürekli "soğutma sıvısı eksik" uyarısı alıyorum. Son zamanda hiç susmaz oldu, başka uyarıda veriyor.. Su tamamlama bidonundaki sensörden olduğunu sanıyorken konuyu buldum.
    Gerçi İlhan abi sağ olsun daha önce sökmüş temizliğini ve kontrollerini yapış o zaman lehim yerleri sağlammış. 2 senede lehimler çatlar mı dersiniz yoksa başka bir sorun mu vardır?

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı musty.skr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Sürekli "soğutma sıvısı eksik" uyarısı alıyorum. Son zamanda hiç susmaz oldu, başka uyarıda veriyor.. Su tamamlama bidonundaki sensörden olduğunu sanıyorken konuyu buldum.
    Gerçi İlhan abi sağ olsun daha önce sökmüş temizliğini ve kontrollerini yapış o zaman lehim yerleri sağlammış. 2 senede lehimler çatlar mı dersiniz yoksa başka bir sorun mu vardır?
    coolant sensor bad mi
    Yoksa coolent fluid low gibi birşy mi yazıyordu?

Üye hanci.06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Merhaba,
    Benimde başıma gelmişti içindeki filtreyi yıkayıp temizleyince geçiyor

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    coolant sensor bad mi
    Yoksa coolent fluid low gibi birşy mi yazıyordu?
    Fotoğrafını çekmiştim ama bulamadım, siz böyle yazınca hatırladım "coolant sensor bad" yazıyordu sensör arızası hmm.
    Eğer doğru hatırlıyorsam ekran değil ilk tahminim doğru bidondaki sensör dimi ?

Alıntı hanci.06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde başıma gelmişti içindeki filtreyi yıkayıp temizleyince geçiyor

Su tamamlama bidonundaki sensörümü söküp temizlediniz?

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Fotoğrafını çekmiştim ama bulamadım, siz böyle yazınca hatırladım "coolant sensor bad" yazıyordu sensör arızası hmm.
    Eğer doğru hatırlıyorsam ekran değil ilk tahminim doğru bidondaki sensör dimi ?

Su tamamlama bidonundaki sensörümü söküp temizlediniz?
    Evet aynen

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Evet aynen

Bu en kolayı bu hafta ilk fırsatta söker temizlerim bakalım sonuç alabilecekmiyiz. Tabi bu sensör arızalı uyarısı alıyorsam geçerli heralde

Ãœyelik tarihi
    10.Nisan.2016
    Bu en kolayı bu hafta ilk fırsatta söker temizlerim bakalım sonuç alabilecekmiyiz. Tabi bu sensör arızalı uyarısı alıyorsam geçerli heralde
    Düşük veya arızalı herşey yolunda iken bi sensör hatası varsa öncelikle yapılması gereken buymuş düzelmez ise diğer seçenek devreye girer sensör değişimi ,ama genelde bu sebepten ötürü oluyormuş temennimde bu yönde

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Düşük veya arızalı herşey yolunda iken bi sensör hatası varsa öncelikle yapılması gereken buymuş düzelmez ise diğer seçenek devreye girer sensör değişimi ,ama genelde bu sebepten ötürü oluyormuş temennimde bu yönde

Evet her şey yolunda, uyarıyı veriyor ben riske atmamak adına kaputu açıp bakıyorum hatta dolu olmasına rağmen su ile tamamlıyorum kapatıyorum yine aynı uyarıyı veriyor
    Temmuzda tatil planım var inş. zj ile tüm sıkıntı ve riskleri ortadan kaldırmaya çalışıyorum

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Bidondaki sensörü söküp temizledim sonuç pek degişmedi bad yazmaya devam ediyor.
    Sensör soketinden çıkarıp bağlı olduğu fişi kısa bir kablo ile kısa devre yaptırıyorum hemen sönüyor. Böyle sürekli birbirine bağlı kalsa ne olurki bişey olmaz bence ama ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Bin millik bir yolculuk, tek bir adımla başlar."

1998 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2L V8

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Bende iki gün önce arkadaşımın zj'sinin sağlam sensörünü denedim. Uyarı vermeye devam etti. Soketin dibinde elektrik bandı vardı dedim acaba orda bir kopukluk falan mı var baktım orada sağlam. Tek ihtimal kaldı oda VIC galiba. Siz kısa devre yaptırmaya devam ederseniz elektriksel sıkıntı olurmu bilemiyorum ama sensörün işini yapmasına engel olursunuz. Coolant fluid low uyarısı alamazsınız. Bildiğim kadarıyla.
    facebook.com/jeepoffroadturkiye
    instagram.com/jeepoffroadturkiye

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Kısa devre yaptırdığımda sönüyor benimki o yüzden vic ekranda sorun olduğunu düşünmüyorum sizde bi deneyin bence kısa iki ucu açık bir kabloyla soket fişinin + - birbirine değdirin sönecek mi.
    Sinirimi bozmasın diye geçici kullansam sorun olmaz diye düsünmekteyim bakalım bulamadım sanayide ellerinde yokmuş çünki yenisi.

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Bidondaki sensörün ucunda yuvarlak bir mıknatıs var yaklaşık boyutlarda güçlü bir mıknatıs da ben ekledim şimdi daha az uyarı veriyor ama sorun çözülmedi. Ekranı söküp lehim atsam mı diye düşünmekteyim.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler