Sayfa 81 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 3171798081828391 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 1,601 ile 1,620 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Ön alt ve arka alt kolların tipi aynı fakat uzunluk farkı vardır... Umuyorum ki, kasabın biri zamanında söküp yanlış takmamıştır...
    Ama orijinalinde ön alt mı uzundu, arka alt mı uzundu hatırlayamıyorum...
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön alt ve arka alt kolların tipi aynı fakat uzunluk farkı vardır... Umuyorum ki, kasabın biri zamanında söküp yanlış takmamıştır...
    Ama orijinalinde ön alt mı uzundu, arka alt mı uzundu hatırlayamıyorum...
    Ben arka altlar uzun diye biliyorum mirkan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Alıntı Kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben arka altlar uzun diye biliyorum mirkan

Abi inan hatırlamıyorum... Kiti takmadan önce ölçmem gerek söktükden sonra ölçmek aklıma gelirse yanlış takarım
    Tam öğrenebilirsen veya ölçebilirsen şahane olur...
    Ama sanırım ön uzundu...
    Long arm'da da öyle... Önce ön uzar, full kitde arka da longa geçer...
    Çözersen, ölçersen veya bir yerlerden okursan beni de bilgilendir abi... Numaram 0530-032-55-23
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi inan hatırlamıyorum... Kiti takmadan önce ölçmem gerek söktükden sonra ölçmek aklıma gelirse yanlış takarım
    Tam öğrenebilirsen veya ölçebilirsen şahane olur...
    Ama sanırım ön uzundu...
    Long arm'da da öyle... Önce ön uzar, full kitde arka da longa geçer...
    Çözersen, ölçersen veya bir yerlerden okursan beni de bilgilendir abi... Numaram 0530-032-55-23
    Tammdır

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    Alıntı evrencell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    1- arac tavan daki işıklar yanıyor fakat gösterge çalışmıyor neden olabilir. söktüm baktım tüm bağlantılar yerli yerinde..araç 95 model.. çalışması için neler yapabilirim. ve ne işe yaradığını hakkında bilgi alırsam sevinirim.
    2. vic ekranda çalışmıyor elektronikci arkadaşım lehimleri yeniledi değişmesi gerektiğine inandığı parçaları değişti ama nafile.. Birinci şık ile vic ekranın bir bağlantısı varmıdır ? ve elinde çalışır vic ekranı olan varmıdır?
    3-benzin yakıt göstergesi çalışmıyor ortaya yakın biyerde sabit tabi benzin ışığıda yanmıyor. gaziantep teyim doğru dürüst tamirci yok söküp takmak için tüm imkanlarım var. Ama tarifi nasıl yapılacağı ve hangi parçaların kontrol edilmesi gerktiği kosu nda bilgim sıfır.
    4-hız sabitleyici çalışmıyor forumdan okuduğum kadarıyla hortumuna yarın bakacağım ... başka nelere bakmam gerekli?
    5-od ışığı arada kendiliğinden yanıyor ..sanırım forumdaki arkadaşların roket dediği düğme ben aşığı yanıkkende sönüķkende araçta bir farklılık görmedim. çalışıp çalışmadığı nasıl anlatım çalışmıyorsa nelere bakmam gerekli

şimdilik bu kadar😊 sevgi saygı ile yardımlarınızı bekliyorum.
    sorunlar devam ediyor

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Kimse cevap vermemiÅŸken bir soru daha ekleyeyim

6- Araba sabahları veya uzun süre çalıştırılmadığında ilk marşta sorunsuz şekilde çalışıyor.. fakat bir süre kullanılıp istop ettirilip tekrar çalıştırılmak istendiğinde çalışmıyor 7-8 denemede ancak çalışıyor. örneğin Lpg almak için istasyonunda mecbur stop ediyorum ve tekrar çalıştırana kadar her yerimden terler akıyor. pompanın önünden gitmek için.
    bu sorunda devam ediyor

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Merhaba
    1- arac tavan daki işıklar yanıyor fakat gösterge çalışmıyor neden olabilir. söktüm baktım tüm bağlantılar yerli yerinde..araç 95 model.. çalışması için neler yapabilirim. ve ne işe yaradığını hakkında bilgi alırsam sevinirim.
    2. vic ekranda çalışmıyor elektronikci arkadaşım lehimleri yeniledi değişmesi gerektiğine inandığı parçaları değişti ama nafile.. Birinci şık ile vic ekranın bir bağlantısı varmıdır ? ve elinde çalışır vic ekranı olan varmıdır?
    3-benzin yakıt göstergesi çalışmıyor ortaya yakın biyerde sabit tabi benzin ışığıda yanmıyor. gaziantep teyim doğru dürüst tamirci yok söküp takmak için tüm imkanlarım var. Ama tarifi nasıl yapılacağı ve hangi parçaların kontrol edilmesi gerktiği kosu nda bilgim sıfır.
    4-hız sabitleyici çalışmıyor forumdan okuduğum kadarıyla hortumuna yarın bakacağım ... başka nelere bakmam gerekli?
    5-od ışığı arada kendiliğinden yanıyor ..sanırım forumdaki arkadaşların roket dediği düğme ben aşığı yanıkkende sönüķkende araçta bir farklılık görmedim. çalışıp çalışmadığı nasıl anlatım çalışmıyorsa nelere bakmam gerekli

şimdilik bu kadar sevgi saygı ile yardımlarınızı bekliyorum.
    Merhaba,

2. Vic ekranı lehimleri yenilendiği halde çalışmıyorsa yapacak bir şey kalmamış demektir, özellikle Anlaradaki çıkma parçacılardan çalışanını bulabilirsiniz.

3. Benzin göstergesi direkt şamandıra ile ilişkilidir, benzin pompası ve şamandıra grubunda bir sorun var demektir. Benzin deposu sökülüp kontrol edilebilir. Depoyu tutan 2 kuşak ve sol taraftan depoya giren 2 boru sökülüp aşağıya alınabilir. Depo üzerindeki soket ve benzin borusu unutulmamalı tabii indirilirken.

5. O/D ışığı ile ilgili bir konu vardı forumda şimdi tam hatıtlayamadım ama sanki şanzıman yağı çok ısındığında yanıp sönüyordu gibi hatırlıyorum, radyatörün önünde şanzıman yağ soğutucu var mı, yoksa daha çabuk ısınır.

6. Araç ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor sorunsuz olduğuna göre benzin sisteminde bir şey yok, kullanıp ısındıktan sonra da ilk çalıştırmada benzin ile çalışması lazım ama sizinki gaz ile çalıştırmaya çalışıyor ve ondan geç alıyor olabilir. Lpg ci ayarlarına bir baksın, filtreleri kirlenmiş olabilir.

Selamlar, kolay gelsin.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2. Vic ekranı lehimleri yenilendiği halde çalışmıyorsa yapacak bir şey kalmamış demektir, özellikle Anlaradaki çıkma parçacılardan çalışanını bulabilirsiniz.

3. Benzin göstergesi direkt şamandıra ile ilişkilidir, benzin pompası ve şamandıra grubunda bir sorun var demektir. Benzin deposu sökülüp kontrol edilebilir. Depoyu tutan 2 kuşak ve sol taraftan depoya giren 2 boru sökülüp aşağıya alınabilir. Depo üzerindeki soket ve benzin borusu unutulmamalı tabii indirilirken.

5. O/D ışığı ile ilgili bir konu vardı forumda şimdi tam hatıtlayamadım ama sanki şanzıman yağı çok ısındığında yanıp sönüyordu gibi hatırlıyorum, radyatörün önünde şanzıman yağ soğutucu var mı, yoksa daha çabuk ısınır.

6. Araç ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor sorunsuz olduğuna göre benzin sisteminde bir şey yok, kullanıp ısındıktan sonra da ilk çalıştırmada benzin ile çalışması lazım ama sizinki gaz ile çalıştırmaya çalışıyor ve ondan geç alıyor olabilir. Lpg ci ayarlarına bir baksın, filtreleri kirlenmiş olabilir.

Selamlar, kolay gelsin.
    cevaplarınız için çok teşekkürler.

peki bu vic ekranıyla tavandaki brbiriyle ilişiklimi? çünkü tavandakide çalışmıyor. tavana elektrik geliyor. yinede tekrardan sigortasını kontrol etmeme gerek varmıdır? yoksa odamı arızalıdır.

lpg daha yeni takıldı araca .. lpg ci benzin rolesini takmamış acaba ısındıktan sonraki çalışmama bundan kaynaklanabilirmi? çünki göstergede tekrar çalştırmaya kalktığımda yine benzinde gösteriyor.

tekrardan teşekkürler

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    bu arada aracı satılığa koydum ilgilenen arkadaşlar olursa ilan numarası 343698306

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    cevaplarınız için çok teşekkürler.

peki bu vic ekranıyla tavandaki brbiriyle ilişiklimi? çünkü tavandakide çalışmıyor. tavana elektrik geliyor. yinede tekrardan sigortasını kontrol etmeme gerek varmıdır? yoksa odamı arızalıdır.

lpg daha yeni takıldı araca .. lpg ci benzin rolesini takmamış acaba ısındıktan sonraki çalışmama bundan kaynaklanabilirmi? çünki göstergede tekrar çalştırmaya kalktığımda yine benzinde gösteriyor.

tekrardan teşekkürler
    Tavandaki ile vic bağlantılı değil, amerikan versiyonlarda vic ekranı saati teypten alır yani sadece teyp ile bir bağlantı var diye biliyorum.

Sizin benzin göstergesi, gösterge ışıkları ve tavandaki arasında elektriksel bir bağlantı ve ona bağlı sigorta atmasından öte bir problem var gibi aslında iyi bir oto elektrikçisi çözer ama bulamadığınızı söylemiştiniz. Tam çözüme yönelik şudur diyebileceğim bir şey yok maalesef, bazen birbirini tetikleyen ilginç sorunlar olabiliyor çözümü de çok basit oluyor ama nokta atışı yapmak lazım.

Röleden kastınız gaza geçtikten sonra benzin pompasını durduran ise bağlantısı olduğunu zannetmiyorum. Önceki mesajda söylediğim gibi benzin pompası şamandıra kontrolü sırasında bu sorun çözülebilir çünkü sıcakken benzinde de çalışmıyorsa pompadan olabilir. Elinizi gaz düğmesine basılı tutarken yani direkt gazda çalıştırmayı deneyin bir de.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    Tavandaki ile vic bağlantılı değil, amerikan versiyonlarda vic ekranı saati teypten alır yani sadece teyp ile bir bağlantı var diye biliyorum.

Sizin benzin göstergesi, gösterge ışıkları ve tavandaki arasında elektriksel bir bağlantı ve ona bağlı sigorta atmasından öte bir problem var gibi aslında iyi bir oto elektrikçisi çözer ama bulamadığınızı söylemiştiniz. Tam çözüme yönelik şudur diyebileceğim bir şey yok maalesef, bazen birbirini tetikleyen ilginç sorunlar olabiliyor çözümü de çok basit oluyor ama nokta atışı yapmak lazım.

Röleden kastınız gaza geçtikten sonra benzin pompasını durduran ise bağlantısı olduğunu zannetmiyorum. Önceki mesajda söylediğim gibi benzin pompası şamandıra kontrolü sırasında bu sorun çözülebilir çünkü sıcakken benzinde de çalışmıyorsa pompadan olabilir. Elinizi gaz düğmesine basılı tutarken yani direkt gazda çalıştırmayı deneyin bir de.
    hangi versiyon olduğunu bilmiyorum. ama kaput içerisinde kanada yazıyor.(burda okuduklarıma göre ama avrupa versiyonu olması gerekli çünkü göstergelerde km büyük ondan tam olarak bilmiyorum)
    malesef doğru dürst bir elektrikci bulamadım aracın dörtlülerini ve sinyalleri yaptırmak için üç elektrikçi uğraştı. sinyal kolu söküldü tüm sigotalar denendi.. hatta birisi bunun beyni arazalı dedi.. sonunda bir elektrikci bunun rolesinde dedi roleye baktı kopmuş lahimledi. dörtlüler ve sinyaller çalışmaya başladı..sonunda bu iyi elektrikci dedim abi sana zahmet tavandaki ışıklarla viç ekranına bak dedim beyfendiye okadar para vermeme rağmen vic ekrarnını ve tavan konsolunu yernden sökmeye bile zahmet etmeden vic bozuk tavanında içi boş dedi. tavanı söktüm sadece vidası yerinden çıkmış vidayı taktım lambalar çalışıyor.. kısacası burda elektrikçi zor..

eet aynen tahmin ettiğiniz röle.direk gazda da çalışmıyor denedim ben en iyisi bir pompaya bakayım dediğiniz gibi.

şimdi öğrendim ama benzinin çeyrek depodan az olması ile alakası olabilirmi ?

vic ekrarnını sordum ankarada 400 t dedi bana çok geldi

ilginiz için çok teşekkürler.
    Konu evrencell tarafından (22.Eylül.2016 Saat 13:23 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya

şimdi öğrendim ama benzinin çeyrek depodan az olması ile alakası olabilirmi ?

vic ekrarnını sordum ankarada 400 t dedi bana çok geldi

ilginiz için çok teşekkürler.
    şamandıra ve pompa ile ilgili bir problem var gibi görünüyor, bu durumda benzinin az olması da durumu etkiliyor olabilir.

vic için verilen fiyat iyi ama almaya değer mi karar vermek lazım. Ben görünüşünü çok seviyorum fakat genel kanı hiç bir işe yaramadığı yönünde söküp yerine örneğin şanzıman yağ ısısı göstergesi, dijital hararet göstergesi vb. takılabilir.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    şamandıra ve pompa ile ilgili bir problem var gibi görünüyor, bu durumda benzinin az olması da durumu etkiliyor olabilir.

vic için verilen fiyat iyi ama almaya değer mi karar vermek lazım. Ben görünüşünü çok seviyorum fakat genel kanı hiç bir işe yaramadığı yönünde söküp yerine örneğin şanzıman yağ ısısı göstergesi, dijital hararet göstergesi vb. takılabilir.
    evet vic ekranın pek bir işe yaradığını okudum forumda onun yerine değişik gösterge resimlerinde gördüm

son olarak bu tavandaki yol bilgisayarı bir işe yarar mı?

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    evet vic ekranın pek bir işe yaradığını okudum forumda onun yerine değişik gösterge resimlerinde gördüm

son olarak bu tavandaki yol bilgisayarı bir işe yarar mı?
    Aslında o baya yarıyor da sürekli gaz ile kullanınca doğru veri alınamıyor. Ortalama benzin tüketimi, seyahat süresi, seyahatte harcanan benzin, kalan benzinle gidilecek menzil vb. Bir sürü bilgi veriyor, ben en çok pusula ve hava ısısını gösterdiği ekranı seviyorum ve hep orada tutuyorum.

Ayrıca yol bilgisayarı vic gibi bozulacak bir şey değil aşırı akıma filan maruz kalıp yanmadığı sürece çalışır. Sizin elektrik sistemi elden geçince çalışır diye düşünüyorum.

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    Aslında o baya yarıyor da sürekli gaz ile kullanınca doğru veri alınamıyor. Ortalama benzin tüketimi, seyahat süresi, seyahatte harcanan benzin, kalan benzinle gidilecek menzil vb. Bir sürü bilgi veriyor, ben en çok pusula ve hava ısısını gösterdiği ekranı seviyorum ve hep orada tutuyorum.

Ayrıca yol bilgisayarı vic gibi bozulacak bir şey değil aşırı akıma filan maruz kalıp yanmadığı sürece çalışır. Sizin elektrik sistemi elden geçince çalışır diye düşünüyorum.
    çok soru sordum ama tavan konsolunu söktüğümde yol bilgisayarına giden fişi yerinden çıkardığımda ışıklar sönüyor. bana bu elektrik geldiğini gösterdiğine inanıyorum. fakat birde tam konsolun ortasına bir sviç daha geliyor. onu çıkarıp taktığımda hiç bir değişiklik yok. o sviçin ne işe yaradığını çözemedim belki ondanda kaynaklanabilir.

üstad birde arabanın versiyonunu nasıl anlarım dedğim gibi kaput içinde kanada yazıyor ama gösterge km büyük mil küçük ?
    Konu evrencell tarafından (22.Eylül.2016 Saat 14:27 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Yeni Üye GYRY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mayýs.2016
    Arkadaşlar merhaba, Hayırlı günler dilerim.Akünün değişim zamanı geldi.Jel akü konusunda kullanan arkadaşiların tavsiyesine ihtiyacım var.

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    çok soru sordum ama tavan konsolunu söktüğümde yol bilgisayarına giden fişi yerinden çıkardığımda ışıklar sönüyor. bana bu elektrik geldiğini gösterdiğine inanıyorum. fakat birde tam konsolun ortasına bir sviç daha geliyor. onu çıkarıp taktığımda hiç bir değişiklik yok. o sviçin ne işe yaradığını çözemedim belki ondanda kaynaklanabilir.

üstad birde arabanın versiyonunu nasıl anlarım dedğim gibi kaput içinde kanada yazıyor ama gösterge km büyük mil küçük ?
    Sanki daha çok bir kısa devre var gibi ama bir şey diyemeyeceğim tavan konsolu konusunda.

Sizin araç avrupa için kanada da üretilenlerden demekki. Avrupa versiyon deniyor.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul

en doğrusu şasi numarsından sorgulama şasiyi yazınca bu bilgileri veren bi link vardı ama şimdi bulamadım onu
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    27.Aðustos.2016
    verdiÄŸiniz linkte her ikisindede

Model: Grand Cherokee
    Tür: Çok Araç
    (Ãœretici) Marka: Jeep
    Model yılı: 1995
    Ãœretim yeri: Amerika BirleÅŸik Devletleri (Kuzey Amerika)
    diÄŸeri

Jefferson, Michigan, ABD

araçta kanada yazıyor
    gösterge km
    ÅŸasi sorgulamada abd

çıkıyor :s

ben en iyisi gidip aracın bakalitlerini boyatayım.
    bunun için tavsiyesi olan varmı ? renk ve boyanın dökülmemesi için
    Konu evrencell tarafından (22.Eylül.2016 Saat 15:59 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    verdiÄŸiniz linkte her ikisindede

Model: Grand Cherokee
    Tür: Çok Araç
    (Ãœretici) Marka: Jeep
    Model yılı: 1995
    Ãœretim yeri: Amerika BirleÅŸik Devletleri (Kuzey Amerika)
    diÄŸeri

Jefferson, Michigan, ABD

araçta kanada yazıyor
    gösterge km
    ÅŸasi sorgulamada abd

çıkıyor :s

ben en iyisi gidip aracın bakalitlerini boyatayım.
    bunun için tavsiyesi olan varmı ? renk ve boyanın dökülmemesi için
    kanada amerika aynı yer sayılır. avrupa olanlar avusturya graz üretimi.
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Sayfa 81 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 3171798081828391 ... SonuncuSonuncu