Sayfa 122 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2272112120121122123124 SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 2,421 ile 2,440 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ müşürünü orjinal mopar ile değiştirince düzeldi bendeki problem.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited
    abi nereden temin edebilirim rockauto dan sipariş geçtim benim distribütör arızalı burada malum ilan sitesinde 550 dolar piyasada araştırdım maslakta 1750 tl yurtdışından https://www.rockauto.com/en/moreinfo...1182057&jsn=10 bu urunu sıparıs ettım sanırım yan sanayı ama ıs gorurmu bılmıyorum, sensor olarakda,

https://www.rockauto.com/en/moreinfo...=1182057&jsn=2
    https://www.rockauto.com/en/moreinfo...jsn=__GIP__2__

bunları sıparıs ettım geldıgınde montajını yapacagım takarken yada taktıktan sonra yapmam gereken extra bırsey varmı? aku kutup baslarını bırlestırıp sasıye degdırmekten baska?

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Alıntı soter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi nereden temin edebilirim rockauto dan sipariş geçtim benim distribütör arızalı burada malum ilan sitesinde 550 dolar piyasada araştırdım maslakta 1750 tl yurtdışından https://www.rockauto.com/en/moreinfo...1182057&jsn=10 bu urunu sıparıs ettım sanırım yan sanayı ama ıs gorurmu bılmıyorum, sensor olarakda,

https://www.rockauto.com/en/moreinfo...=1182057&jsn=2
    https://www.rockauto.com/en/moreinfo...jsn=__GIP__2__

bunları sıparıs ettım geldıgınde montajını yapacagım takarken yada taktıktan sonra yapmam gereken extra bırsey varmı? aku kutup baslarını bırlestırıp sasıye degdırmekten baska?
    Evet rockauto uygun ama ürün kodundan aratarak mopar ver siparişlerini, map ve tps de mopar olsa iyi olurdu. Başka bir şeye gerek yok.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Yeni Üye
    Tüm jeep sevdalılarına keyifli forumlar dilerim. Bende jeep sevdalısı olarak 96 zj 5.2 ile aranıza yeni katıldım. İstanbul anadolu yakası için referanslı usta, servis tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Üye Keremuyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı myen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm jeep sevdalılarına keyifli forumlar dilerim. Bende jeep sevdalısı olarak 96 zj 5.2 ile aranıza yeni katıldım. İstanbul anadolu yakası için referanslı usta, servis tavsiyelerinizi rica ediyorum.
    merhaba,

öncelikle aracınız hayırlı olsun.
    5.z ZJ için bostancı sanayi de ............ ustayı önerebilirim.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Alıntı myen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhittin hoşgeldin sitemiz kuralları gereği aleni olarak usta servis önerisi tavsiyesi yapmıyoruz büyük yanlış anlamalara kavgalara sebep oluyor. kiminin memnun olduğu usta başkasının nefret ettiği bir usta olabiliyor sıkıntılı işler yani anadolu yakasında kayışdağında buluşmalar olur orada tanışıp fikir alışverişinde bulunabilirsin arkadaşlarla...
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye 06kd941 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun vergi isini hallettim. 97 5.2 min vergisi 2200 den sigorta indirimiyle 1600 e dustu nutkum tutuldu. Her gecen gun zamlanan bu vergiden illallah ettim ve ne yapacagimi kara kara dusunuyorum. Acaba 5.2 yerine 2.7 wj yemi gecmeliyim ne yapacagimi bilmiyorum aracimida cok seviyorum sizlerin dusuncesi nedir dostlar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    1994 ZJ için sorularım üstadlar,

1-Yağ basınç göstergem kontağı açar açmaz full gösteriyor bir kaç ustaya sordum bi yerden şase alıyor dedi bir başka usta ise basınç müşürü değişecek dedi nerden temin edebilirim ve konumu distribütor kappağının yanında mı acaba ?

2-Geri vites lambalarım yanmıyor ampulleri yenileedim acaba swichdemi sorun var konumunu bulamadım service manualde

3-Araç soğukken yarım marşda çalışıyor fakat ısındıktan sonra 2 3 marşda alıyor ama sabahları canavar gibi yarım marşda alıyor Distribitörden olduğunu söylediler değiştim fakat değişiklik olmadı

Yeni Üye GYRY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    98 model ZJ nin Direksiyon kutusundan dönüşlerde sürtünme sesine benzer sesler geliyor.Son zamanlarda bu ses arttı.Bu konuda tavsiye edeceğiniz bir çözüm önerisi varmı? Piyasadaki direksiyon kutuları da Revizyonlu olduğu için orjinal kutu üzerinden çözme yoluna gitmek istiyorum.

Yeni Üye
    Merhabalar. Kısa süre önce 98 5.2 ZJ aracımda Ankara’da raugh country 3,5” süspansiyon yükseltme uygulaması yapılmaya çalışıldı. Konu başlıklarında okuduğum pekçok sorunu yaşadım. En çok katıldığım konu usta seçimi. Tavsiye üzerine gittiğim usta malesef iyi denk gelmedi, deneme yanılma oldu. Aracımda 235x85x16 (32 inche denk geliyor) BF MT ve ayrıca aynı ebat Kumho AT lastik var. Yükseltmeyle birlikte şaft açıları ayarlandı alt kollar uzatıldı. Yapılmayanlar şaftın mafsallıya döndürülmesi ve direksiyon amortisörü. Yazacağım sorunlar heriki lastiktede oluyor. Gaza yüklendiğim zaman diferansiyelden olduğunu düşündüğüm uğultu geliyor ancak konu başlıklarını okuyunca şaft mafsalı olabileceğini düşündüm. Diğer taraftan aracın son hızı ciddi düştü ve çekiş kaybı var. Standart 5.2 nin o gücünü mümkün değil alamıyorum. İlk başta 32 inch lastik çapı geniş olduğu ve standart ayna mahrutinin bunu karşılayamamasındandır diye düşündüm. Ama yine konu başlıklarında standart ayna mahrutiyle 33” in rahatça kullanıldığını okuyunca sorunun bende olduğunu anladım. Diğer taraftan özellikle yokuş aşağı inince aracın altından tıkırtı ve sesler geliyor. Uzun yolda ses ve problem yok. Mafsal ve direksiyon amortisörü konusunu da halledeceğim ancak, öncesinde tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ve özellikle Ankara’da bu konuda deneme tahtası olmayacağım sıkı bir usta tavsiyesine ihtiyacım var. Bu usta aracı test ettikten ve reçetesini çıkardıktan sonra mafsal ve direksiyon amortisörü konusuna girmek istiyorum. Öneri, tavsiye ve yardım lütfen..

Üye Keremuyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    merhaba,

öncelikle kolay gelsin, usta işi zor..

bende daha önce WJ olduğu ve istanbul da yaşadığım için teknik ve usta konusunda yardımcı olamam.
    ama tecrübelerime dayanarak ilk yapman gerenkenlerden biri aynı aracı yükseltmiş ve halen kullanmakta olan kişiler ile tanışıp yüz yüze konuşman, hem usta hem de diğer teknik detaylar konusunda çok yardımcı olur bu sana. ayrıca diğer aracı kullanma şansın ya da içinde yol alma şansın olur ise farklı tepkileri de görebilirsin..

off road klüplerine de bir bak..

Yeni Üye
    Kesinlikle doğru, tanıdığım birkaç kişiyle konuştum ancak benzer şeyler duymadım. Belki forumda karşılaşan olmuştur diye denemek istedim. Teşekkürler

Üye
    Nereden
    antalya
    arkadaslar bizim zj lerin arazi sanzimanina ana sanziman gibi atf 4 mu konuluyor

Yeni Üye
    jeep zj sıvı.JPG

kullanım kitabından

Üye
    Nereden
    antalya
    tesekkurler bu durumda sanzimana koydugumuz mopar atf 4 arazi sanzimani icinde uygun

Üye VolkanG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bakırköy
    Piyasadaki mopar ürünlerinin orjinalliğinden pek emin olamadığım için yerinizde olsam şanzıman için 7176 standardını karşılayan bir yağ kullanırdım Motul Multi ATF gibi,arazi şanzımanı içinde Motul DexronIII gibi.Otomatik şanzıman ve arazi şanzımanının yağları birbirinden farklı.
    Jeep Grand Cherokee ZJ 1996

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    valvoline de de karşılayan bir yağ vardı topluca almıştık 12 koli falan
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Nereden
    Bakırköy
    Valvoline ATF +4 var şanzıman için uygun,arazi şanzımanı içinde Valvoline ATF DEX/MERC var uygun olarak.

Üye
    Nereden
    antalya
    1 lt lik ambalajdaki mopar atf4 den aldim ben sanziman icin orijinalmi bilmem ama arazi sanzimani icin transfers case oil orijinal mopar bulmak mumkun degil gibi dexron yada mercon 3 standardini mopar atf 4 karsiliyor diye biliyorum henuz degismedik arazinin yagini beklemedeyim sanziman 4.5 lt yag aldi bu arada 6lt alir diye bekliyordum gerci cikan yag tertemizdi ama 20 binde bir degistiriyorum ben motor yaginida 5000 de hicbir sorun olmasada

Nereden
    Bakırköy
    Moparın kutusunda sadece ATF lerden bahsediyor.Mercon yada Dexron uyumluluğuyla ilgili birşey göremedim.Sizinkinede bakın yakından bence.Şanzıman 8 ile 10.4 lt yağ alıyor kuru halinde.Yağın hepsini boşaltamıyoruz maalesef.Tork konvertörünün içi dolu kalıyor.

Üye
    Nereden
    antalya
    moparin kutusunda bahsedilen ms 9602 standardi mercon ve dexron spesifikasyonlarini karsiladigini gosteriyor chyrsler sitesinde

Sayfa 122 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2272112120121122123124 SonuncuSonuncu