Sayfa 118 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 1868108116117118119120 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 2,341 ile 2,360 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Nisan.2017
    Nereden
    ankara
    son zamanlarda sabah ilk çalıştırmadan sonra yaklaşık 1 dk bekledikten sonra hareket ediyorum. ısı belli bir seviyeye gelince lpg ye geçiyoruz ve gitmeye devam ediyoruz.

trafikte frene basıp durma eylemine geçtiğimde tam duracakken motor sanki nefes alamıyor gibi devir düşürüp tam stop edecekken kükreyerek 1.5 k bandına geliyor ve benzine geçiyor. bir süre sonra tekrar gaza geçiyor ve devam ediyor.

motor tamamen ısınıncada bazen kafasına estimi dururken çat diye stop etmeye başladı. bunu sadece sabahaları işe giderken yapıyor başka zaman bir sorun yok. trafiğimi sevmedi aldığım gazı mı beğenmiyor bilmiyorum. tecrübesi olan varsa ne yapmak gerekir? lpg filtresi 500km önce falan değişti bakımı ve ayarları yapıldı. benzinde zaten en ufak bir sorun yok dağı taşı yırtıyor, keza lpgde de bir fark göremiyorum sanırım hacımden dolayı. ancak bu sabahları iki ileri bi geri tıkırdamaları öksürmeleri can sıkmaya başladı
    95 Grand Cherokee 5.2 Orvis Edition
    56 Porsche 356 widebody
    74 1303 Kafer

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Saygıdeğer jeep kullanıcısı; edindiğim tecrübeler doğrultusunda lpg sistemi ile alakalı problemin var ve bunun bir kaç sebebi olabilir.Büyük bir ihtimal ile lpg beyin diyaframın eskimiş yıltılmış ve gereğinden fazla yakıt karışımı yapıyor.bunu değiştirmen yada değiştirecek bir servise acilen gitmen tavsiye edilir.öncelikle servisler yeni beyin satma konusunda ısrarcı olur daha fazla para kazanmak adına lpg markan nedir bilemiyorum ancak diyaframlar tamir kiti olarak satılmakta internetten kolaylıkla temin edebilirsin ucuz fiyatlara.el becerisi olan için değiştirmesi pek ala mümkün.bir diğer problem lpg hararet müşürü arızalı olabilir.su ısısı belirli seviyeye gelmeden geçiş yapıyor olabilir ve bu sorun aracın kararsız çalışmasına neden olabilir.Ancak ilk yazdığım muhtemel problemin tecrübe ile sabit...
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Nisan.2017
    Nereden
    ankara
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer jeep kullanıcısı; edindiğim tecrübeler doğrultusunda lpg sistemi ile alakalı problemin var ve bunun bir kaç sebebi olabilir.Büyük bir ihtimal ile lpg beyin diyaframın eskimiş yıltılmış ve gereğinden fazla yakıt karışımı yapıyor.bunu değiştirmen yada değiştirecek bir servise acilen gitmen tavsiye edilir.öncelikle servisler yeni beyin satma konusunda ısrarcı olur daha fazla para kazanmak adına lpg markan nedir bilemiyorum ancak diyaframlar tamir kiti olarak satılmakta internetten kolaylıkla temin edebilirsin ucuz fiyatlara.el becerisi olan için değiştirmesi pek ala mümkün.bir diğer problem lpg hararet müşürü arızalı olabilir.su ısısı belirli seviyeye gelmeden geçiş yapıyor olabilir ve bu sorun aracın kararsız çalışmasına neden olabilir.Ancak ilk yazdığım muhtemel problemin tecrübe ile sabit...

verdiğiniz cevap için çok teşekkürler hocam. lpg markası atiker aracı aldığımdan beri sorun yaşamıyordum son zamanlarda çok can sıkmaya başladı. umarım dediğiniz gibi bir işlemdir arıza.
    95 Grand Cherokee 5.2 Orvis Edition
    56 Porsche 356 widebody
    74 1303 Kafer

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Ercüment, aynı problem Tacettin (kayınbiraderim)'in 5.2 de de vardı.Onun sistemde atiker.Hatta bu konuya dair daha önce bilgi paylaşmıştım.Onun beyin(regülatör) diyaframları yırtılmış yeni bir tamir takımı aldım yanlış hatırlamıyorsam 50-60 tl birşeydi kendim değiştirdim sorun çözüldü.Lpg için birkaç problem var zaten birincisi bu diğerleri ya enjektör yada map ve hararet müşürü.enjektörleri bir pense yardımı ile sıkıştırarak tek tek dene araçta enjektörün sistemini tıkadığında araçta sarsıntı oluyorsa sağlamdır bir değişiklik olmuyorsa o enj veya kablo bağlantısında problem var demektir.bu denemeden sonra beyin konusunda yoğunlaş muhtemelen arıza oradan çıkacaktır.Hele ki lpg beyin bakımı 3-5 sene yapılmadıysa ki bu konuda bir fikrinizin olmadığını düşünüyorum kesinlikle diyaframlar yırtılmıştır.
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Üye Feyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    12.Aðustos.2017
    Nereden
    Giresun
    rölantide de devirde sallanma varsa sorun rölanti motorundan olabilir. başıma geldi..
    freelance developer | omerbeyoglu.me
    jeep | grand cherokee wj 4.7 v8 285hp (KOC)

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Alıntı ercumentaltuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son zamanlarda sabah ilk çalıştırmadan sonra yaklaşık 1 dk bekledikten sonra hareket ediyorum. ısı belli bir seviyeye gelince lpg ye geçiyoruz ve gitmeye devam ediyoruz.

trafikte frene basıp durma eylemine geçtiğimde tam duracakken motor sanki nefes alamıyor gibi devir düşürüp tam stop edecekken kükreyerek 1.5 k bandına geliyor ve benzine geçiyor. bir süre sonra tekrar gaza geçiyor ve devam ediyor.

motor tamamen ısınıncada bazen kafasına estimi dururken çat diye stop etmeye başladı. bunu sadece sabahaları işe giderken yapıyor başka zaman bir sorun yok. trafiğimi sevmedi aldığım gazı mı beğenmiyor bilmiyorum. tecrübesi olan varsa ne yapmak gerekir? lpg filtresi 500km önce falan değişti bakımı ve ayarları yapıldı. benzinde zaten en ufak bir sorun yok dağı taşı yırtıyor, keza lpgde de bir fark göremiyorum sanırım hacımden dolayı. ancak bu sabahları iki ileri bi geri tıkırdamaları öksürmeleri can sıkmaya başladı
    Merhaba. Aynı problemleri benzindede yapıyorsa rolanti sensörüdür.
    facebook.com/jeepoffroadturkiye
    instagram.com/jeepoffroadturkiye

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    arkadaslar zj nin far arkasinda ampulu sabitlemeye yarayan plastik bir halka var 1 tanesi yok benim aracta solda filtrenin oldugu yerde headlight bulb retainer ring diye geciyor parca no 4388589 ancak aradigim jeep yedek parcacilarinda yok yurtdisinda 2.5-3 dolarlik bir parca elinde olan ya da bulabilecegim yer bilen en kotu cikma far olup uygun fiyata verebilecek olan var mi aramizda

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı yenizj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar zj nin far arkasinda ampulu sabitlemeye yarayan plastik bir halka var 1 tanesi yok benim aracta solda filtrenin oldugu yerde headlight bulb retainer ring diye geciyor parca no 4388589 ancak aradigim jeep yedek parcacilarinda yok yurtdisinda 2.5-3 dolarlik bir parca elinde olan ya da bulabilecegim yer bilen en kotu cikma far olup uygun fiyata verebilecek olan var mi aramizda
    galiba var ama aramam lazım nerde
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Yurtdisinda orjinal mopar 8 dolara var amazonda, turkiye ye gonderiyor

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    vites kolum çok gevşek gibi bazı araçlarda sım sıkı ve sert nasıl düzeltebiliriz

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    zj için kırmızı renkte poliüretan malzemeden yapılmış burç setleri nasıldır acaba, parçacıdan aldığımız burçlar kısa sürede bozuluyor. Yada tavsiyeleriniz nedir

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı atmaca08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zj için kırmızı renkte poliüretan malzemeden yapılmış burç setleri nasıldır acaba, parçacıdan aldığımız burçlar kısa sürede bozuluyor. Yada tavsiyeleriniz nedir
    üç küruş fazla olsun kırmızı olsun...daha uzun dayanacağı kesin
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    18.Þubat.2017
    eyvallah başkan tr den alabileceğim bir adres var mı ?

Üye 06kd941 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Benimde abs isigi yaniyor son 3 gundur. Arada bir sonuyor kisa sureli olmak kaydiyla. Obd cihazindanda ariza kodu alamiyorum garip bir durum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    2.5 dolarada var ama kargo sıkıntı tr de farla birlikte mevcut sadece stok kodunu girdik çıkmadı hiçbir yerde

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galiba var ama aramam lazım nerde
    Bulursanız haber verirmisiniz şimdilik izolasyon bandı ile sağlamlaştırdım sorun yok ama orijinal olsa daha iyi bulamazsam tek far alacam o da 130 tl gibi

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    Alıntı 06kd941 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde abs isigi yaniyor son 3 gundur. Arada bir sonuyor kisa sureli olmak kaydiyla. Obd cihazindanda ariza kodu alamiyorum garip bir durum

Abs arada yanıyor bendede lehim atması durumudur muhtemelen cihazda hata vermiyorsa

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Abs beynimi lehim atiyor peki ?

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    Konusu var forumda aratın detaylı anlatıyor tamirine kadar

Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Tesekkurler bakicam detaylara

Sayfa 118 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 1868108116117118119120 ... SonuncuSonuncu