Sayfa 44 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 3442434445465494 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 861 ile 880 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fuat bey bizim buradaki bir arkadaşta da 93 model var. Geçende kaldı arazide buzdan dolayı tutunamadı lastikleri kötüydü. onu çekmek için bağlayacak yer bulamadık. Uygurduk bir yer bağladık çektik.
    Evet maalesef amerikan versiyonlarda olmadığını teyit ettik. Umarım çekmek zorunda kalmayız diyelim

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet maalesef amerikan versiyonlarda olmadığını teyit ettik. Umarım çekmek zorunda kalmayız diyelim
    Peki o zaman herkese bir soru daha, bizim araçları çekmek zorunda kalırsak halatı bağlamak için en doğru yer neresi?

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Peki o zaman herkese bir soru daha, bizim araçları çekmek zorunda kalırsak halatı bağlamak için en doğru yer neresi?
    Öncelikle, ZJ' leri sadece acil durumda ( mesela yoldan çıkmış veya saplanmış) kısa mesafe için çekmeliyiz.
    Devamlı 4x4 olan şanzımanlarda aracın çekilmesinin şanzımana zarar vereceğinden öne çekme kancası konulmamıştır.
    İllaki çekilmesi gerekiyorsa ön taraf kaldırılıp arazi şanzımanı N konumunda olmalıdır.
    Yok olmadı Türk işi olsun derseniz >>> Ön difransiyele bağlarsınız.
    Burada difransiyelin karpuzuna yakın değil aks ların dış sonlarına bağlanmalı, Çünkü aks sonları kollarla şaseden destek alır.Eğer merkeze bağlarsanız kovanı eğersiniz.
    Bir tahta düşünün, iki tarafından yere destekli, tahtanın ortadan üzerine basarsanız eğrilir nihayetinde kırılabilir ama dış sonlardan basarsanız destekli olduğundan mukavemeti fazla olur.

Ama sert bir vurdurmada diff araca " kalk gidelim ! ", öbürü de "mok yeme otur !" derse diff araçla yollarını ayırabilir.

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle, ZJ' leri sadece acil durumda ( mesela yoldan çıkmış veya saplanmış) kısa mesafe için çekmeliyiz.
    Devamlı 4x4 olan şanzımanlarda aracın çekilmesinin şanzımana zarar vereceğinden öne çekme kancası konulmamıştır.
    İllaki çekilmesi gerekiyorsa ön taraf kaldırılıp arazi şanzımanı N konumunda olmalıdır.
    Burada difransiyelin karpuzuna yakın değil aks ların dış sonlarına bağlanmalı, Çünkü aks sonları kollarla şaseden destek alır.Eğer merkeze bağlarsanız kovanı eğersiniz.
    Bir tahta düşünün, iki tarafından yere destekli, tahtanın ortadan üzerine basarsanız eğrilir nihayetinde kırılabilir ama dış sonlardan basarsanız destekli olduğundan mukavemeti fazla olur.

Ama sert bir vurdurmada diff araca " kalk gidelim ! ", öbürü de "mok yeme otur !" derse diff araçla yollarını ayırabilir.

Biz çekerken şöyle yaptık.
    Buzdan dolayı çıkamayan araç için çekilmesi gereken mesafe max 10 mt kadardı. Vİnçli araç üst tarafa geçti.
    sonra zj nin difransiyeline bağlantı yaptık. Ergün abnin dediği gibi.
    Sonra vinç hafiften asılmaya başladı. ZJ de hafiften haz vermeye başladı. paşa paşa çıkardık.
    Ama en basit doğa gesizinde dahi araç ummadık noktada saplanabilir. Önden de çeki noktası şart.

Uzun mesafe çekmek konusunda Ergun abiyhe tavsiye için teşekkürler

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Beatrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hafta sonu Şile Esenceliye kampa gittik, arazi berbat durumdaydı...tam etabın sonuna geldim, kurtulmama 2 metre kala arazi sanzımanının pimi kırıldı ve kol çıktı yerinden low'da giderken. Kafa gömüldü tabi oturdu kaldı
    Sol aksın dış sonuna bağlayıp vincledik 1-2 metre kurtardık yok yani önde cekecek bi bok sizin anlayacagınız

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Çeki demiri yapmak çok zor değil, zj ler için orijinal braketi ile birlikte satılıyor kancası da. Bir parça demir ile mapa yeri de yapılabilir.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Üye ycankes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ya bu tarz offroad yapıcak yerler burda neden yok sizin offroadunuza çok özeniyorum.Karabükte sağ sol heryer uçurum.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı ycankes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bu tarz offroad yapıcak yerler burda neden yok sizin offroadunuza çok özeniyorum.Karabükte sağ sol heryer uçurum.
    Gel Yavuzcan kardeşim misafirimiz ol bir hafta sonu, onur duyarız

Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Gel Yavuzcan kardeşim misafirimiz ol bir hafta sonu, onur duyarız

eyvallah abicim,inşallah diyelim.Karabüke,Safranboluya gelen olursa bende sizleri misafir etmek isterim.

Üye aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2015
    Alıntı ycankes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah abicim,inşallah diyelim.Karabüke,Safranboluya gelen olursa bende sizleri misafir etmek isterim.
    ben iş için her ay karabükte oluyorum 1, 2 gün. sizin oralarda çok güzel yerler var diye biliyorum kardeşim.

Ãœyelik tarihi
    02.Kasým.2014
    Nereden
    Karabük,Sivas
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben iş için her ay karabükte oluyorum 1, 2 gün. sizin oralarda çok güzel yerler var diye biliyorum kardeşim.
    Zirveler güzel,zirveye çıkan yollar hep uçurum,kayalık ve bozuk.

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir

Levent güzelim arabayı çamuramı batırdın.

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levent güzelim arabayı çamuramı batırdın.
    Baba lazım ara sıra hayvanı doğasına salmak pırıl pırıl olmuyor hep kafesinde hemen yıkattım ama saatlerce alt üst, mis gibi oldu

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    detaylı iç temizlik yapıldı bugün tamponların ızgaranın boyassı bitti yarın pasta cila olur sanırım... tamponlar takılır. yalnız hala şu t3 ampullerden bulamadım uyanların wattı küçük geldi wattı uyanları kafası büyük geldi of bee...aliexpressten beklemek de istemiyorum bakcaz bi çaresine yarın
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detaylı iç temizlik yapıldı bugün tamponların ızgaranın boyassı bitti yarın pasta cila olur sanırım... tamponlar takılır. yalnız hala şu t3 ampullerden bulamadım uyanların wattı küçük geldi wattı uyanları kafası büyük geldi of bee...aliexpressten beklemek de istemiyorum bakcaz bi çaresine yarın
    sana link vermiştim bakmadınmı....
    http://www.hirdavatcesitleri.com/Oto...#labels=2165-2 burda hepsi var...ben gösterge için hepsini burdan almıştım trifa marka alman

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana link vermiştim bakmadınmı....
    http://www.hirdavatcesitleri.com/Oto...#labels=2165-2 burda hepsi var...ben gösterge için hepsini burdan almıştım trifa marka alman
    Ben inceledim o sitede bulamadim bildigimiz klasik dipsiz ampul var.onlar bizim burda bakkalda satiyor abi.sozkonusu ampul t3 diye adlandirilan cinsten malesef sadece yurtdisinda var yada cikmacilarda saÄŸlam bulunursa
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Ampul krizini kes

Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Fuatin ariza da elektriksel ciksin hepimiz rahat edelim cidden

Ancak fırsat oldu, tavsiye üzerine iyi bir elektronikçiye gittim ve benim sona dayalı yağ basınç göstergesine baktık daha doğrusu sökmeye gerek kalmadı çünkü göstergede arıza olmadığını söyledi.

Bu durumda nereye bakmam lazım? Gerçek basınç değerini göstermediğini düşünüyorum çünkü öyle olsa mutlaka bir problem çıkarırdı şimdiye kadar.

Müşürü mü değiştirerek başlayayım başka bakmam gereken bir yer var mı sizce?

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben inceledim o sitede bulamadim bildigimiz klasik dipsiz ampul var.onlar bizim burda bakkalda satiyor abi.sozkonusu ampul t3 diye adlandirilan cinsten malesef sadece yurtdisinda var yada cikmacilarda saÄŸlam bulunursa
    mert le telefonda konuştum kıl bacak denilen ampuldenmiş ebat tam olmasada iş görüyor yeşil şapka kısa kalıyormuş kalan kısmınıda yeşil cam boyası ile boyandımı işlem tamam klima kontrol panelindeki ampulmüş bende aynısını yapmıştım......kıl bacak teyp tamircilerindede var......

Sayfa 44 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 3442434445465494 ... SonuncuSonuncu