Sayfa 76 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2666747576777886 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 1,501 ile 1,520 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye degrente - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    13.Mayýs.2015
    Nereden
    4.LEVENT/Ä°STANBUL
    3 senedir kullandığım lastikleri değiştirmek hemde az ebat büyültmek istiyorum. Yeni ebat olarak 265/75/16 takmayı düşünüyorum.aklımda bir iki lastik var ama bu gün malum sitede 265/75R16 DEESTONE MUD CLAWER 4X4 OFF-ROAD LASTİK şeklinde bir ilan gördüm.Fiyat olarak diğerlerine göre çok uygun.Bu lastik hakkında bilgisi olan varmı çamurda performansı nasıl asfaltta ses ne kadar yapar.Aracımı çok fazla asfalt kullanımı olmadığı için mt tercihim ona göre tavsiyesi olacak varsa sevinirim.

Üye oguzhanyasinzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    11.Ocak.2016
    Nereden
    Samsun
    bf mud tavsiyem.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 v8*

Üye ahimrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Arıza tespit cihazını alınca araç hemen arıza verme gereksinimi duydu her haldeki, arıza lambasını ben söndürüyorum o yanıyor... P0302 ve P0141 iki hata veriyor anladığım kadarıyla oksijen sensörü ve 2. silindir ateşlemesinde problem var diyor. Tecrübe edenlerin fikrini almak isterim. Arızayı gidermek için. P0302 çözümünde oksijen sensöründen de olabilir yazıyor. Kendim ce buna göre oksijen sensörünü değiştireyim diyorum. (Sensör katalizörün önündeki dir herhalde) olmazsa buji, buji, kabloları, distribütör kapağı ve tevzi makarası...
    2016 Model Dacia Duster 4x4
    1997 Model Grand Cherokee 5.2 V8
    1994 Model Grand Cherokee 5.2 V8

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Harun biliyorsun oksj. Sens. Maliyetli o yüzden önce kutup başını sök artı olanı kabloyu motor blokuna değdirmek suretiyle bir 10 dakika bekle sistemi resetlemiş olursun.başka bir yöntem sensörü sök uç kısmını porçözde veya akü asitinde 30 saniye beklet çözülme olasılığı yüksek.Ayrıca silindirlerden biri çalışmıyor kodu almışsın buda çiğ yakıt görduğu için sensör hatalı okuyor anlamı taşır.hasılı oksijen sensöru değitirmden bunları bir dene
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Hımmm. İlk dediklerin yapıldı sayılır. Bir iki gün kutup başı sökük durdu araç. Temizleme yi deneyiyim. Ayrıca sensör ne kadar dır. Fiyat bakmadım daha.... Teşekkürler...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye KARADAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aralýk.2014
    Nereden
    BAÄžCILAR Ä°STANBUL
    Sensörler mopar tahmini 200 usd civarında universal tip ler var 250-300 tl civarında ne kadar iş görür tartışılır
    {{{{JEEP GC 5.9 V8 daha ne olsun}}}}

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Biz bi temizleyelim....😉🤔

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı KARADAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harun biliyorsun oksj. Sens. Maliyetli o yüzden önce kutup başını sök artı olanı kabloyu motor blokuna değdirmek suretiyle bir 10 dakika bekle sistemi resetlemiş olursun.başka bir yöntem sensörü sök uç kısmını porçözde veya akü asitinde 30 saniye beklet çözülme olasılığı yüksek.Ayrıca silindirlerden biri çalışmıyor kodu almışsın buda çiğ yakıt görduğu için sensör hatalı okuyor anlamı taşır.hasılı oksijen sensöru değitirmden bunları bir dene
    Oksijen sensörünü temizlemek sonucu değiştirmiyor denedim ancak sonuç alamadım.

96 model ve sonrasında cat öncesi ve sonrasında toplamda 2 adet var. Kullandığınız program hangisi ? Eğer 96 model ve sonrasıysa sensor 1 -1 be sensor 1-2 olarak verir yada 1 ve 2 olarak.

Ben ön ve arka sensörü orj mopar olarak toplam 110$ kargo dahil (emin değilim) olarak amerikadan almıştım Amazondan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Ben mopar oksijen sensörünü 66 dolara aldım, kargo toplama firmasında 8-10 adet ürün toplattım ve 5 dolar tuttu sensörün kargo maliyeti...
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Günaydın arkadaşlar sormak istediğim dün İstanbul'a dönerken check enginee uyarı yazısı verdi araç emniyet şeridine çekip yeniden çalıştırdım ve yazı gitti 40 km sonra yeniden yandı aynı işlemi tekrar yaptım bu seferde gene aynı 40-50 km sonra tekrar aynı uyarıyı verdi.Araçta herhangi bir sorun olmadı bende o şekilde döndüm hararet normaldi devir de bir sorun yoktu akü tamdı.Sizce bu neden olmuş olabilir yapmam gereken birsey varmı ? Ustaya göstermeye yada makineye bağlatmaya gerek varmı ?

Üye MUHTEŞEM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    05.Mart.2014
    Nereden
    ESKÄ°ÅžEHÄ°R
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar sormak istediğim dün İstanbul'a dönerken check enginee uyarı yazısı verdi araç emniyet şeridine çekip yeniden çalıştırdım ve yazı gitti 40 km sonra yeniden yandı aynı işlemi tekrar yaptım bu seferde gene aynı 40-50 km sonra tekrar aynı uyarıyı verdi.Araçta herhangi bir sorun olmadı bende o şekilde döndüm hararet normaldi devir de bir sorun yoktu akü tamdı.Sizce bu neden olmuş olabilir yapmam gereken birsey varmı ? Ustaya göstermeye yada makineye bağlatmaya gerek varmı ?
    çokta kafana takma herşey normal se benim araç tada yanıyor sensörler bazen lpg den dolayı yakıyor ben artık bakmıyorum bile bir ara sanayiye gittiğinde baktırırsın bir tek onun için gittiğine değmeyebilir ilk zamanlar bende telaşla ankara ya servise gidiyordum eskişehir den ama zamanla takmamayı öğrendim servide ustam çok da takma bu araçlar lpg ye alışık değil özü benzin demişti bende artık çok üstüne düşmüyorum zaman zaman yanıyor sönüyor bazen ateşeleme bazen oksijen bazen ateşleme sıralaması çıkıyor arıza

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı MUHTEŞEM26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çokta kafana takma herşey normal se benim araç tada yanıyor sensörler bazen lpg den dolayı yakıyor ben artık bakmıyorum bile bir ara sanayiye gittiğinde baktırırsın bir tek onun için gittiğine değmeyebilir ilk zamanlar bende telaşla ankara ya servise gidiyordum eskişehir den ama zamanla takmamayı öğrendim servide ustam çok da takma bu araçlar lpg ye alışık değil özü benzin demişti bende artık çok üstüne düşmüyorum zaman zaman yanıyor sönüyor bazen ateşeleme bazen oksijen bazen ateşleme sıralaması çıkıyor arıza
    Teşekkür ederim Muhteşem bey ama ilk defa karşılaşınca insan ister istemez biraz panik yapıyor hızımı bile 60 km düşürdüm Yol bitmiyecek sandım hatta Bursa'ya vardığım da formdan arkadaşımız Uğur'u bile arayıp ona soracaktım iyi bir usta varmı Bursa da diye İnsan toz konduramıyor arıza çıkınca

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı archway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Muhteşem bey ama ilk defa karşılaşınca insan ister istemez biraz panik yapıyor hızımı bile 60 km düşürdüm Yol bitmiyecek sandım hatta Bursa'ya vardığım da formdan arkadaşımız Uğur'u bile arayıp ona soracaktım iyi bir usta varmı Bursa da diye İnsan toz konduramıyor arıza çıkınca
    Serkan abim geçende mesajda atmışsın ama tatilde olduğum için göremedim hiç. telefon numaramı PM olarak yazdım.
    Göllere çıkmışsınız. Bende haftaya çıkacam tekrar.
    Check engine uyarısı bende hiç yanmıyor LPG kullanımda çok şükür. Görmekte istemiyorum zaten

Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan abim geçende mesajda atmışsın ama tatilde olduğum için göremedim hiç. telefon numaramı PM olarak yazdım.
    Göllere çıkmışsınız. Bende haftaya çıkacam tekrar.
    Check engine uyarısı bende hiç yanmıyor LPG kullanımda çok şükür. Görmekte istemiyorum zaten
    Telefon numaranı yazdım Uğur kardeşim inan seni arıcaktım Check engine yazısını görünce İnşallah bir daha hiç görmeyiz çünkü insanın moralini bozuyor o yazı.Herhalde oradan aldığım LPG'de sıkıntı vardı dicem ama hep bilindik marka istasyonlardan aldım.
    Ayrıca göller bölgesi çok güzeldi ama sis çöktü gene şanslıydık hava açınca biraz görebildik

Ãœyelik tarihi
    30.Mayýs.2015
    Nereden
    Denizli
    Günaydın.... Bildiğiniz gibi oksijen sensörüyle uğraşıyordum. Temizlemek için sökmek istedik bir hayli uğraştık sökülünce gördük ki hem yeri hem sensör dişleri bozulmuş. Bir de arazide altını sürtmüştüm katalizörün oradan sürtmüş sensörde üst korumayı delmiş muhtemel ki arıza ondan sonra oldu. Neyse gelelim soruma katalizörün üstünde kör bir yuva var buraya vidaları uyuyormu bilmiyorum ama sensörü buraya monte etsek olurmu. Yoksa söktüğümüz yeri tamir edip orayamı monte edelim. Daha önce sormuştum arazi vitesi atıyor zor da kalınca diye attığında takip ettim şanzuman yerinden ayrılıyor gibi oluyordu. Sensör için kaldırdığımda kontrol ettim. Şanzuman takozu gitmiş onunda siparişini verdim gel di olursa ikisinide bu gün halledeceğim. (merak edenler için sensör mopar 430 TL, takoz 120 TL)

Üye musty.skr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Merhaba,
    Zj min sağ yolcu tabanı ıslanıyor hatta arka sağ taban bile ıslak aynı durum başına gelen var mı?

"Bin millik bir yolculuk, tek bir adımla başlar."

1998 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2L V8

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı musty.skr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Zj min sağ yolcu tabanı ıslanıyor hatta arka sağ taban bile ıslak aynı durum başına gelen var mı?

Soru; yağmurda ıslak yolda giderken mi oldu bu? Yoksa araç sabitken mi, yağmur yağarken ya da yıkanırken?

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Sürekli binmiyorum o yüzden yeni fark ettim, ustam klima gideri tıkanmış olabilir diye aracın kafası yokuşa doğru çıkarıp sağ koltuğun ön tarafından bir delik açıp klima suyunu boşaltmış sağ olsun 2-3 su bardağı kadar akmış silikonla tekrar kapatmış.
    Pas pasları kaldırmıştım kurusun diye ama sırıl sıklam şuan
    Neden olduğuyla alakalı nasıl test edebilirim

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı musty.skr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürekli binmiyorum o yüzden yeni fark ettim, ustam klima gideri tıkanmış olabilir diye aracın kafası yokuşa doğru çıkarıp sağ koltuğun ön tarafından bir delik açıp klima suyunu boşaltmış sağ olsun 2-3 su bardağı kadar akmış silikonla tekrar kapatmış.
    Pas pasları kaldırmıştım kurusun diye ama sırıl sıklam şuan
    Neden olduğuyla alakalı nasıl test edebilirim

Tepeden bir yerden de alıyor olabilir Mustafa...cam fitillerinden ya da sunroof'dan tavanın içinden de yürür sinsi sinsi, her yeri kontrol etmeniz gerek ustayla su testi yapıp!

Ãœyelik tarihi
    29.Þubat.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tepeden bir yerden de alıyor olabilir Mustafa...cam fitillerinden ya da sunroof'dan tavanın içinden de yürür sinsi sinsi, her yeri kontrol etmeniz gerek ustayla su testi yapıp!

Üstüne düşücem artık yeni uğraşımız hayırlı olsun arabayı çürütür yoksa tehlikeli

Sayfa 76 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2666747576777886 ... SonuncuSonuncu