Sayfa 121 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2171111119120121122123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 2,401 ile 2,420 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye cyberkesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    17.Ekim.2014
    Alıntı yenizj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internette gormustum bi ara cifti 125 tl biraz ucuk fiyati tr de
    aynen çiftine 125 lira istiyolar denk geldim o ilana şimdilik bantla tutturdum bakalım bi süre idare eder çıkmacılardan sordurucam artık bi sinyalle bi bijon somunu

https://www.rockauto.com/en/catalog/...mb+switch,4360

kapı sensörü için buraya bakabilirsiniz ben aldım bu hafta elimde olacak inşallah

iyi günler herkese benim bir sorum olacak direksiyon kutusu ve pompa değişti şimdi direksiyon aşırı yumuşak oldu bunu biraz sertleştirebilir miyim kendim nasıl yapılacağını tarif edebilecek birisi var mı. bir de değişimden sonra death wobble sorunu yaşıyorum az da olsa alt düzeni kontrol ettirdim gevşek bozuk yamuk birşey yok amortisör de sağlam başka neden olabilr yada amotisör yumuşak kalıyor olabilir mi. teşekkür ederim şimdiden

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı resulözuçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler herkese benim bir sorum olacak direksiyon kutusu ve pompa değişti şimdi direksiyon aşırı yumuşak oldu bunu biraz sertleştirebilir miyim kendim nasıl yapılacağını tarif edebilecek birisi var mı. bir de değişimden sonra death wobble sorunu yaşıyorum az da olsa alt düzeni kontrol ettirdim gevşek bozuk yamuk birşey yok amortisör de sağlam başka neden olabilr yada amotisör yumuşak kalıyor olabilir mi. teşekkür ederim şimdiden
    direksiyon kutusu üstünde bir civata var onunla oynayıp sertlik ayarı yapabilirsin kutuyu tamir eden usta bilir zten
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    20.Kasým.2017
    s.a ustadlar 2 hafta once 1994 model 5,2 ile aranıza katıldım fakat aldığım ilk günü kapımda durabildi, aracı aldığım gün noter satışını aldık arabanın başına gittik araç çalışmadı gaz da benzin de yoktu bidonla benzin alıp çalıştırdık gazcıya kadar gittik, sonra satıcıyla ayrıldık araç benzinde saçma sapan çalııyordu, aracı göztermedim kendim baktım hata ettim gaz alıp evin yolunu tuttum, vites geçişleri vs kusursuz hissedilmiyor ufak bi gazladım 160 ı anında çevirdi mutlu oldum 50 liralık gaz aldım 12 km sonra gaz bitti ve inanılmaz gaz kokusu verdi içeri gazcıya gittim komple hortumlar değişti bakımları yapıldı beyin paslanmış değiştirelim dedi değiştik ne olduysa ondan sonra oldu yürüyen araba yürümemeye başladı yokuşları çıkmıyor vs gaz ayarı yaparken egzost patlatmaya başladı beyin ufak geldi dedi değiştiler biraz düzelir gibi oldu ama tamamen pskolojikti, aldım evin yolunu tuttum ilk gaza tepkileri iyi yapıştırıyor ama roket diye tabir edileni yapmıyordu sonra fakrettik roketleme teli çıkmış tekrar taktık ettik ama nafile araba ilk gün ki gibi gitmiyordu, ve km de 3tl felan yakıyordu gazda, çok morlim bozuldu tekrar gazcıya gittim aracı benzinde düzgün çalıştırıp öyle gelin dediler ayarı sorunu öyle çözeriz bastım bosh car servise söktüler bujiler bitik kablolar çöp usta sibop vuruyor dedi buji ve kablolar kurtarmazsa sibop ayarı yaılacak dedi bugun aradı kurtarmamış sibop ayarı yapmışlar bu iadere eder dedi fakat bana üstün körü bir iş yapıldı gibi geldizaten muhtemelen yakıt da düşmemiştir, yarın alıcam arabayı gazcıya götürücem fakat nedense ustanın söyledikleri hiç tatmin etmedi beni bu siboplara nasıl bir işlem yapmak gerek maliyeti ne olur ist anadolu yakasında kime baktırabiliriz.
    Saygılar.

teşekkür ederim bi baktırayım.

Üye kuzeyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı soter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s.a ustadlar 2 hafta once 1994 model 5,2 ile aranıza katıldım fakat aldığım ilk günü kapımda durabildi, aracı aldığım gün noter satışını aldık arabanın başına gittik araç çalışmadı gaz da benzin de yoktu bidonla benzin alıp çalıştırdık gazcıya kadar gittik, sonra satıcıyla ayrıldık araç benzinde saçma sapan çalııyordu, aracı göztermedim kendim baktım hata ettim gaz alıp evin yolunu tuttum, vites geçişleri vs kusursuz hissedilmiyor ufak bi gazladım 160 ı anında çevirdi mutlu oldum 50 liralık gaz aldım 12 km sonra gaz bitti ve inanılmaz gaz kokusu verdi içeri gazcıya gittim komple hortumlar değişti bakımları yapıldı beyin paslanmış değiştirelim dedi değiştik ne olduysa ondan sonra oldu yürüyen araba yürümemeye başladı yokuşları çıkmıyor vs gaz ayarı yaparken egzost patlatmaya başladı beyin ufak geldi dedi değiştiler biraz düzelir gibi oldu ama tamamen pskolojikti, aldım evin yolunu tuttum ilk gaza tepkileri iyi yapıştırıyor ama roket diye tabir edileni yapmıyordu sonra fakrettik roketleme teli çıkmış tekrar taktık ettik ama nafile araba ilk gün ki gibi gitmiyordu, ve km de 3tl felan yakıyordu gazda, çok morlim bozuldu tekrar gazcıya gittim aracı benzinde düzgün çalıştırıp öyle gelin dediler ayarı sorunu öyle çözeriz bastım bosh car servise söktüler bujiler bitik kablolar çöp usta sibop vuruyor dedi buji ve kablolar kurtarmazsa sibop ayarı yaılacak dedi bugun aradı kurtarmamış sibop ayarı yapmışlar bu iadere eder dedi fakat bana üstün körü bir iş yapıldı gibi geldizaten muhtemelen yakıt da düşmemiştir, yarın alıcam arabayı gazcıya götürücem fakat nedense ustanın söyledikleri hiç tatmin etmedi beni bu siboplara nasıl bir işlem yapmak gerek maliyeti ne olur ist anadolu yakasında kime baktırabiliriz.
    Saygılar.
    Özelden bilgi gönderdim.

Üye kuzeyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Zj'lerin arka tampondaki küçük reflektörden nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Üye DEŞİFRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Aðustos.2017
    Alıntı kuzeyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zj'lerin arka tampondaki küçük reflektörden nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.
    https://www.autozone.com/collision-b...grand-cherokee
    https://www.amazon.com/TYC-17-5288-0.../dp/B007TVT05O
    https://www.amazon.com/Cherokee-Driv.../dp/B01F43CUFK
    https://www.amazon.com/17-5287-00-Pa.../dp/B008XM69J8
    https://www.google.com.tr/search?q=j...xxgmyPjpJ3l-M:

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -

Alıntı kuzeyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.autozone.com/collision-body-parts-and-hardware/reflector/jeep/grand-cherokee
    https://www.amazon.com/TYC-17-5288-00-Replacement-Reflex-Reflector/dp/B007TVT05O
    https://www.amazon.com/Cherokee-Driver-Bumper-Reflector-Mopar/dp/B01F43CUFK
    https://www.amazon.com/17-5287-00-Passenger-Replacement-Bumper-Reflector/dp/B008XM69J8
    https://www.google.com.tr/search?q=jeep+grand+cherokee+rear+reflector&tbm=is ch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjm3_mtj_HXAhW BsRQKHaaYCUcQsAQIQQ&biw=1360&bih=546#imgrc=AxxgmyP jpJ3l-M:

Üye 06kd941 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Basimiza gelen bir hirsizlik girisiminden urkup butun kapi ve kontak kilitlerini degistirdik. Degistirmeden once on kapida bulunan hafiza isiklari yanmiyor ayna ve koltuk hafizalari calismiyordu. Kilitler degistikten sonra farkettim ki hafiza isiklari yanmaya baslamis. Simdi ayna ve koltuk ayarini yapip 1 ve 2. Hafizaya aliyorum. Kapilari kilitleyip aradan 1-2 saat sonra geri kumandadan actigimda aynalar yere bakiyor. Her binisimde ayar yapiyorum sorun sizce ne olabilir ?
    5.2 zj 97

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı 06kd941 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basimiza gelen bir hirsizlik girisiminden urkup butun kapi ve kontak kilitlerini degistirdik. Degistirmeden once on kapida bulunan hafiza isiklari yanmiyor ayna ve koltuk hafizalari calismiyordu. Kilitler degistikten sonra farkettim ki hafiza isiklari yanmaya baslamis. Simdi ayna ve koltuk ayarini yapip 1 ve 2. Hafizaya aliyorum. Kapilari kilitleyip aradan 1-2 saat sonra geri kumandadan actigimda aynalar yere bakiyor. Her binisimde ayar yapiyorum sorun sizce ne olabilir ?
    5.2 zj 97

Aşağıdaki konuda anlatılanları yaparsanız düzelecektir.

http://www.geze-gen.com/showthread.p...±zası-tamniri

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Üye 06kd941 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Aðustos.2015
    Tesekkurler en kisa zamanda ilgilenecegim

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Nisan.2017
    Nereden
    ankara
    Herkese mutlu haftalar

hararet müşürü için beyaz plastik girişli parçayı alıcam

https://www.rockauto.com/en/catalog/...+/+sensor,4748

ancak bir müşür daha olduğu söylendi başlığı kahverengi olan. bu nedir doğru mudur? ben bulamadım. varsa bu rock autoda nereye bakmam lazım.

teşekkürler
    95 Grand Cherokee 5.2 Orvis Edition
    56 Porsche 356 widebody
    74 1303 Kafer

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    20.Kasým.2017
    Üstadlar 1994 zj ile başım belada 2 ay önce aldığım arabam sadece 1 gün kapımda kaldi servis servis geziyorum maddi manevi bitirdi beni araba benzinde sarsıntılı çalışıyordu enjektörler bujiler buji kabloları değişti aracı aldim 10 km kadar sorunsuz kullandım (benzinde) arabanin üzerinede eski tip karbüratörlü lpg sistemi vardi usta bu araba bununlanyurumez dedi bende benzinde kullanıyom maddi durumu toparladigimda sirali sisteme geçerim dedim 10 km yol gittikten sonra bi anda check engine yandı devir sapıttı ve benzin kokmaya başladı stop etti çalıştırdım yine aynı benzin bitiyor gibi davrandı sonra yazıya gidip komple lpg sistemini değiştim ayarları yapıldı zımba gibi oldu 5.2 v8 hissi geldi arabaya sorunların çözüldüğünü düşündüm fakat yine 10 13 km bi yol yaptimayni arızaları gazdada yaptı devir düşüyor ve stop ediyor bu seferde arızayı yapmadan önce gaz kokusu verdi lamba yaktı ve stop etti calisitiyorum gaz bitiyor gibi stop ediyor tekrar görürdüm yapan servise biraktim beyinden olabilir dediler daha önceki servis distributorun 3 yerden kırık olduğunu iran yapıştırıcısı ile yapısı
    Tirdikalrini soyledi bunu söyleyen bosh car seviş fakat pek güvenmedim cunku supoplarin kaçırdığını contanın zedelenmiş olduğunu söyledi fakat son goturdugum maslaktakk amerikanci usta bu sorunların olmadığını söyledi arızayı yapınca kavaciktan feribotla karşıya geçtim 15 dk yolculuk sonrası çalıştırdım maslak sanayiye kadar hiçbir sorun çıkartmadı ben anlamadim bu arabanın dersi nedir fikirlerinizi deneyimlerinizi paylasirsanizi sevinirim

Üye Feyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    12.Aðustos.2017
    Nereden
    Giresun
    öncelikle geçmiş olsun.
    hata kodlarınız nedir? kontağı üç kere aç kapa yapın ve çıkan hata kodlarını buraya yazın. bakalım sisteme hata atmış mı. ki check engine yandıysa atmıştır.
    distributor yapıştırmak pek mantıklı da gelmedi bana.. bosch car service ustaları *genellikle* iyidir kanımca.
    motor bloğuna anahtar vurmadan önce bi hatanızı anlayalım. boşu boşuna kapağı sökmeye gerek yok.
    ayrıca iyi bir ustaya gidin, istanbuldaysanız jeepgarage davut usta işinin ehlidir sorununuzu çözer.
    tekrardan geçmiş olsun, ayrıca sıralı sisteme geçmiş olmanız iyi olmuş verdiğiniz paraya da değer.
    umarım sorununuzu çözeriz. iyi akşamlar
    freelance developer | omerbeyoglu.me
    jeep | grand cherokee wj 4.7 v8 285hp (KOC)

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    20.Kasým.2017
    Alıntı Feyz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.
    hata kodlarınız nedir? kontağı üç kere aç kapa yapın ve çıkan hata kodlarını buraya yazın. bakalım sisteme hata atmış mı. ki check engine yandıysa atmıştır.
    distributor yapıştırmak pek mantıklı da gelmedi bana.. bosch car service ustaları *genellikle* iyidir kanımca.
    motor bloğuna anahtar vurmadan önce bi hatanızı anlayalım. boşu boşuna kapağı sökmeye gerek yok.
    ayrıca iyi bir ustaya gidin, istanbuldaysanız jeepgarage davut usta işinin ehlidir sorununuzu çözer.
    tekrardan geçmiş olsun, ayrıca sıralı sisteme geçmiş olmanız iyi olmuş verdiğiniz paraya da değer.
    umarım sorununuzu çözeriz. iyi akşamlar
    İlginiz için teşekkürler arıza kodlarına bakadım en kısa sürede bakıp yazacağım, arızayı yaptıktan sonra tekrar maslağa bıraktım aracı perşembe günü hazır olduğu söylendi neden kaynaklı olduğunu sordum roleler açmıyordu beyinde sorun vardı bana çok tatmin edici gelmedi verdiği cevap bende çok üstelemedim, bindim araca geçtim anadolu yakasına ümraniyeye girdim hala arıza lambası yakmadı genelde maslaktan dönerken tam ümraniye çıkışında arıza yapıyprdu 3. götürüşüm ve bu sefer arıza yapmadı tabi bi gözüm göstergede tedirgin ne zaman stop edicek diye bakınıyorum, geldim ümraniyede bir arkadaşımla buluştum yarım saat bi yerde oturduk çıktık araca bindim çalıştırdım 100 metre gittim ve stop etti çokda şaşırmadım tekrar marş bastım çok tekrar tekrar tekrar ne benzinde nede gazda çalışmıyor ateşleme sıfır, marş kuvvetli ama yakıt gelmiyor gibi daha fazla cinnet geçirmeden ümraniye sanayiye bıraktım ertesi gün alelade bir motorcuya gösterdim ateşleme yok dedi disbürütörü söktü tevzi makarasını gösterdi tırnağı kırılmış ve %40 lık kısmı yanıp erimiş, bundan dolayı çalışmıyor dedi mopar marka aldık taktık herşey düzeldi, test ettim uzun yol yaptım şimdilik sorun yok gibi Tevzi makarası dediği şeyi yolda bulsam eğilip almam ama resmen hayatını kurtardı arabanın yarın arıza kodlarına bakıp bir sorun varmı yokmu yazarım foruma Aldesa sıralı sistem taktırdım ve bugun fulledim km sıfırladım bakalım kaç km gidebileceğim.

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    İlginiz için teşekkürler arıza kodlarına bakadım en kısa sürede bakıp yazacağım, arızayı yaptıktan sonra tekrar maslağa bıraktım aracı perşembe günü hazır olduğu söylendi neden kaynaklı olduğunu sordum roleler açmıyordu beyinde sorun vardı bana çok tatmin edici gelmedi verdiği cevap bende çok üstelemedim, bindim araca geçtim anadolu yakasına ümraniyeye girdim hala arıza lambası yakmadı genelde maslaktan dönerken tam ümraniye çıkışında arıza yapıyprdu 3. götürüşüm ve bu sefer arıza yapmadı tabi bi gözüm göstergede tedirgin ne zaman stop edicek diye bakınıyorum, geldim ümraniyede bir arkadaşımla buluştum yarım saat bi yerde oturduk çıktık araca bindim çalıştırdım 100 metre gittim ve stop etti çokda şaşırmadım tekrar marş bastım çok tekrar tekrar tekrar ne benzinde nede gazda çalışmıyor ateşleme sıfır, marş kuvvetli ama yakıt gelmiyor gibi daha fazla cinnet geçirmeden ümraniye sanayiye bıraktım ertesi gün alelade bir motorcuya gösterdim ateşleme yok dedi disbürütörü söktü tevzi makarasını gösterdi tırnağı kırılmış ve %40 lık kısmı yanıp erimiş, bundan dolayı çalışmıyor dedi mopar marka aldık taktık herşey düzeldi, test ettim uzun yol yaptım şimdilik sorun yok gibi Tevzi makarası dediği şeyi yolda bulsam eğilip almam ama resmen hayatını kurtardı arabanın yarın arıza kodlarına bakıp bir sorun varmı yokmu yazarım foruma Aldesa sıralı sistem taktırdım ve bugun fulledim km sıfırladım bakalım kaç km gidebileceğim.
    Çok geçmiş olsun umarım bir an önce zevkini çıkartarak binersin
    Demekki bazen alelade bir usta bizim jeep ustalarından daha iyi olabiliyor

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    20.Kasým.2017
    Arac 2 gündür sorunsuz çalışıyor du bugün park halinde aynamı kırmışlar söküp tamir ettim gereksiz teyp amfi tesisatını soktum attim çalışmayan cam butonlarını hallettim tavan lambalarını çalıştırdım o kadar çok ucu kesik kablo ek ve sacmasapan şey varki tespit edebildiklerini ise yaralananları soktum attim yağ basınç gösterge kontağı acar açmaz full gösteriyordu bunu çözemedim bi yerden kısa devre alıyor aracı çalıştırdım saçma sapan çalışmaya başladı gazda da benzindede stop etti check engine yakmadı hava aliyor gibi hata kodu 32 aldim An open or shorted condition detected in the EGR solenoid circuit. Possible air/fuel ratio imbalance not detected during diagnosis. Kontrol ettim sorun yok gibi ali kutup başını soktum bekledim tekrar taktim mars basmadan önce bir hava hotumunun vista kesik olduğunu fakrettim araştırıyorum ne olduğunu cozdufumde yazacağım aküden sonra duzeldi şimdilik bir sorun yok gibi ama yağ basınç göstergesini çözemedim forumda bir kısmın daha basinangelmis ama çözümü yok gibi

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Arac 2 gündür sorunsuz çalışıyor du bugün park halinde aynamı kırmışlar söküp tamir ettim gereksiz teyp amfi tesisatını soktum attim çalışmayan cam butonlarını hallettim tavan lambalarını çalıştırdım o kadar çok ucu kesik kablo ek ve sacmasapan şey varki tespit edebildiklerini ise yaralananları soktum attim yağ basınç gösterge kontağı acar açmaz full gösteriyordu bunu çözemedim bi yerden kısa devre alıyor aracı çalıştırdım saçma sapan çalışmaya başladı gazda da benzindede stop etti check engine yakmadı hava aliyor gibi hata kodu 32 aldim An open or shorted condition detected in the EGR solenoid circuit. Possible air/fuel ratio imbalance not detected during diagnosis. Kontrol ettim sorun yok gibi ali kutup başını soktum bekledim tekrar taktim mars basmadan önce bir hava hotumunun vista kesik olduğunu fakrettim araştırıyorum ne olduğunu cozdufumde yazacağım aküden sonra duzeldi şimdilik bir sorun yok gibi ama yağ basınç göstergesini çözemedim forumda bir kısmın daha basinangelmis ama çözümü yok gibi
    Yağ müşürünü orjinal mopar ile değiştirince düzeldi bendeki problem.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Sayfa 121 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 2171111119120121122123 ... SonuncuSonuncu