Sayfa 8 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 141 ile 160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Emre kablo resimden göründüğü kadarıyla normal gerginlikte gibi duruyor fakat alt şanzımandanda kontrol etmen lazım

Üye emrearm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Nisan.2014
    Nereden
    ankara-istanbul
    abi motor yapılırken şanzımanı da indirmişlerdi ya şanzımanımda sorun var açılacak. sensör diye düşündüm ilk ama sorun olsa olsa bilgisayara bağlandı motor yapılırken hata verirdi diye düşündüm kickdown kablosu olayını okuyunca bide onu kontrol edeyim dedim şanzımanı açtırmadan vites atıyor ama geçişler uzun sürüyor.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Emre vites geçişlerin uzun veya çok çabuk sa şanzımanda bir sorun yoksada bu tel ayarının bozuklugu da bu nu yaptırır öyleki arabaya verdiğin gaz oranında vites geçiş süresini ayarlayan ve gaz pedalına bastığın andan itibaren gaz pedalı ile şanzıman arasındaki baglantıyı sağlayan bu tel dir ve eğer ki bu tel olması gerekenden gevşekse vites geçişlerin zamanında olmaz araban yığılır eğerki tel çok gerginse vites geçişlerin zamanından önce olur fakat vites düşerken vuruntu yaptırır bu nedenle bu ayar çok hassastır ve iki kişi olarak yapılmalıdır biriniz arabanın altında olsun biriniz üstte gaza bastıgın an itibarı ile tel alttaki şanzıman vites kolunu çekme hareketine başlamalı ne erken ne geç.bu arada tam gaz modunda telin boyu uygun uzunlukta olmalıdır aksi takdirde tam dip gaz yapamazsın ya da yaptıgın an da aşagıdan ya da yukarıdan teli koparırsın ,yukardan koparsa görürsün anlarsın aşagıdan koparsa onu göremezsinde ayrıca bu ayarı yaptıgında gaz pedalın eski yumşaklıgında olmayacaktır bu normaldir tavsiye : telin az biraz gergin olmasında zarar yoktur yüksek devir de az yakıt yaktırır fakat vites düşüşlerinde yavaş süratte yogun trafik şehir içinde vuruntu yaşarsan aracı şehir içinde yoğun trafikte 2 vitesde kullanabilirsin o zaman vuruntu olayı ortadan kalkar.hadi kolay gelsin
    Konu y-bsungur tarafından (12.Aralýk.2014 Saat 21:32 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye emrearm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    20.Nisan.2014
    Nereden
    ankara-istanbul
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre vites geçişlerin uzun veya çok çabuk sa şanzımanda bir sorun yoksada bu tel ayarının bozuklugu da bu nu yaptırır öyleki arabaya verdiğin gaz oranında vites geçiş süresini ayarlayan ve gaz pedalına bastığın andan itibaren gaz pedalı ile şanzıman arasındaki baglantıyı sağlayan bu tel dir ve eğer ki bu tel olması gerekenden gevşekse vites geçişlerin zamanında olmaz araban yığılır eğerki tel çok gerginse vites geçişlerin zamanından önce olur fakat vites düşerken vuruntu yaptırır bu nedenle bu ayar çok hassastır ve iki kişi olarak yapılmalıdır biriniz arabanın altında olsun biriniz üstte gaza bastıgın an itibarı ile tel alttaki şanzıman vites kolunu çekme hareketine başlamalı ne erken ne geç.bu arada tam gaz modunda telin boyu uygun uzunlukta olmalıdır aksi takdirde tam dip gaz yapamazsın ya da yaptıgın an da aşagıdan ya da yukarıdan teli koparırsın ,yukardan koparsa görürsün anlarsın aşagıdan koparsa onu göremezsinde ayrıca bu ayarı yaptıgında gaz pedalın eski yumşaklıgında olmayacaktır bu normaldir tavsiye : telin az biraz gergin olmasında zarar yoktur yüksek devir de az yakıt yaktırır fakat vites düşüşlerinde yavaş süratte yogun trafik şehir içinde vuruntu yaşarsan aracı şehir içinde yoğun trafikte 2 vitesde kullanabilirsin o zaman vuruntu olayı ortadan kalkar.hadi kolay gelsin
    Abi rehber gibi anlattin tesekkur ederim

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    no problem Bir faydamız dokunursa ne ala ..

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aynen ZJ alıp yaptırasım geldi bu anlatımdan sonra

In vino veritas in Aqua sanitas
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Üye jan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    26.Nisan.2014
    Nereden
    Ankara
    Gecen haftasonu direksiyon kutusunu revize ettirdim, kutunun bir ayagi kirikmis onu kaynaklattirdim ama halen direksiyonda bosluk var ve aracin sag sola gitme olayi var kutunun usten ayari yapildi ama halen bosluk var nasil bir cozum bulabiliriz buna

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı jan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen haftasonu direksiyon kutusunu revize ettirdim, kutunun bir ayagi kirikmis onu kaynaklattirdim ama halen direksiyonda bosluk var ve aracin sag sola gitme olayi var kutunun usten ayari yapildi ama halen bosluk var nasil bir cozum bulabiliriz buna
    Bizim araclarin rotundan balansindan cok iyi anlayan ve teknolojik makinalari ona gore olan bir ustanin ellemesi lazim, ozellikle rot ayari!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye toporomboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    Alıntı potukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim şu farları açınca yanan ışık için fotoğraf ekliycektim, bugun çektim sonunda... evet manasının ne olduğunu bulamadığım sembol bu arkadaşlar...

Eklenti 699
    bu yeşil ampul simgeli ışık kışın izmirden datçaya gelirken gece yanmıştı!!! durdum farları kapattım açtım söndü yola devam ettim 3 saat boyunca ara ara yandı birdaha durmadım farları açtım kapadım yanmaya devam etti torpidonun üstüne vurdum söndü geçen hafta kadran temizliği yaptığımda baktım ampul gevşekte değildi.hala ne için yandığını neden söndüğünü anlamadım birde neyin ikazı? farlar açık ikaz ışığı olmadığı kesin.....o günden beri farları yaktığımda yanmıyor.....

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    ilhan bey bu ikaz far açık ikazı uzun kısa fark etmez farlar açılınca fotoğrafladığınız şekilde yanar benim aracımda da aynısı var hatta farları açtığımız en sol konsoldaki komutatörün üzerinde de aynı ikaz vardır.sizin o ampul büyük ihtimalle torpidoya vurunca ya yanmıştır yada yuvasında oynamıştır.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    kükrettin'inim motor yağını değiştireceğim deeee.
    daha önce değişenlerden fikir almak istedim kitapçığa göre W 10X40 yazıyor ben HB COM DA AŞAĞIDAKİ YAĞLARI BULDUM

http://www.hepsiburada.com/liste/mob...26005&site=old

http://www.hepsiburada.com/liste/cas...26005&site=old

bunlardan hangisi zj için uygun? aracım lpg li ve kaç litre konacak kitapçıkta 4.7 lt yzıyor yağ filitresi ile tam kaç litre koyacağız?ona göre sipariş vereceğim....... tecrübesi olanların yanıtını bekliyorum..

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    yıldırım arkadaşım ben bu ikaz ampulünü konsolu söktüğümde kontrol ettim yanık değil sağlam hatta yenisi ile hepsini değiştirmiştim ama farları açınca yanmıyor.acaba sistemlerine led takanlardamı uyarı olarak yanıyor çünkü yeri ikaz lambaları yerinde uzunları yakınca mavi yanan ışığın bölgesinde değil yeri?ben çözemedim bu işi kitapdada yazmıyor ne işe yaradığı far açık için olsa yanardı mavi için uzun hüzme diye yazıyor? bence bu ampullerin voltajında birşey olunca ikaz için yanıyor olmasın? bilhassa normal ampullerini led ile değiştirenler veye watt ını farklı takanlarda ikaz amaçlı olmasın?

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kükrettin'inim motor yağını değiştireceğim deeee.
    daha önce değişenlerden fikir almak istedim kitapçığa göre W 10X40 yazıyor ben HB COM DA AŞAĞIDAKİ YAĞLARI BULDUM

http://www.hepsiburada.com/liste/cas...26005&site=old

bunlardan hangisi zj için uygun? aracım lpg li ve kaç litre konacak kitapçıkta 4.7 lt yzıyor yağ filitresi ile tam kaç litre koyacağız?ona göre sipariş vereceğim....... tecrübesi olanların yanıtını bekliyorum..
    Ä°lhan abi; tam 5 litre castrol 10-40 koyacaksin, baska bisey koyma sakin. Aslinda bizim araclarin en iyi yagi Divinol ama bulamazsin oralarda, Castrol uygundur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Alıntı toporomboz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıldırım arkadaşım ben bu ikaz ampulünü konsolu söktüğümde kontrol ettim yanık değil sağlam hatta yenisi ile hepsini değiştirmiştim ama farları açınca yanmıyor.acaba sistemlerine led takanlardamı uyarı olarak yanıyor çünkü yeri ikaz lambaları yerinde uzunları yakınca mavi yanan ışığın bölgesinde değil yeri?ben çözemedim bu işi kitapdada yazmıyor ne işe yaradığı far açık için olsa yanardı mavi için uzun hüzme diye yazıyor? bence bu ampullerin voltajında birşey olunca ikaz için yanıyor olmasın? bilhassa normal ampullerini led ile değiştirenler veye watt ını farklı takanlarda ikaz amaçlı olmasın?
    Hiç sanmıyorum örnek benim araç farlar ikazlar sinyaller hepsi orijinal ampuller led filan bende yok,normalde farları açınca yanması lazım lakin yanmazsa da yanmasın çok önemli değil bence.takma kafana ilhan bey . yag konusu cidden 10/40 castrol bence de en iyisi

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    ok...........levent kardeÅŸim.............

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    aynen yıldırım arkadaşım ama kitapta bir açıklama olmamasıda enteresan değilmi kadrandaki her ikazın açıklaması var bu ampulün yok yağ konusunda mutabık kaldık
    Konu toporomboz tarafından (28.Nisan.2015 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Çok dogru ve enteresan bir durum el kitabında bu lambayla ilgili bir bilgi yok

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Hatta bu lamba bende yanıktı uzun zamandır öyle duruyordu bir ara bende konsolu sökünce ampulü degiştirdim şimdi yanıyor

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    ilhan bey,alakasız bir konu ama aracınızın kick down da vites degişim rpm ni test ettinizmi.ben son beş gündür yolllardaydım kendi başıma seyahat ettim boşta kalınca arabayı her türlü denedim özellikle kick down kablo ayarım sertmiş onu farkettim sıfırdan kick down lu kalkışlarda vites değişim rpm im olması gerekenden önce oluyordu, ince ayar yaptım şimdi tam olması gereken yerde sürüş keyfi inanılmaz farketti,sizede tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=u58PTaoRem4 youtube dan bir video kickdown lu kalkış ve aracın hızlanması vites degişim rpm i

ve sizin meÅŸhur ampul
    Konu y-bsungur tarafından (28.Nisan.2015 Saat 21:05 ) değiştirilmiştir.

Ãœyelik tarihi
    27.Nisan.2014
    Nereden
    DATÇA-MUĞLA
    evet önce ampulü gördüm saplantı oldu
    bu hızlara datçada çıkamam yol yok ama ben 30-40 km de diplediğimde kükrettin altımdan kaçacak gibi oluyor yol bitiyor 110 kmye ulaşınca.....
    birde istanbuldan uzaktayım aracıda fazla tanımadığımdan mekaniksel kurcalamaları yapmak istemiyorum
    ben kozmetik olarak beni rahatsız eden sorunları gidermeye çalışıyorum teknik bilgim jeep de hiç yok gibi;
    mesela yıpranmış koltukların(sökük yırtık değil)aşınmaları boya ile hallettim paylaşacağım.....hem besliyor hemde aşınma beyazlıkları yok oluyor.....
    arka koltuğu yatıran plastik kol içinin dişleri sıyırmış koltuğu yatıramıyordum onu hallettim onuda paylaşacağım....enteresan bir malzeme ile ......

Sayfa 8 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu