Sayfa 18 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 816171819202868118 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2468 adet sonuctan sayfa basi 341 ile 360 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ hakkında sormak istediklerimiz

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi ki ZJ almamışım. Ne sorunlu araçmış arkadaş
    iyi ki almamissin hakkaten, herkese gore degil olum ZJ, yasam bicimidir, bir tarzdir o, anlayamazsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Alıntı potukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu bilmediğim için kendime kızmıyor değilim ama napim bilmemek değil öğrenmemek ayıp malum

yol bilgisayarında ortalama tüketim 15litre gösteriyor fakat aracı lpg de kullanıyorum... hesabıma göre 15litreden fazla lpg tüketiyorum ortalamada demek ki diyorum içimden bu veri doğru değil

nedir bu işin aslı acaba? yani yol bilgisayarında anlık ve ortalama tüketim değerleri, araç lpg de kullanılıyor olsa dahi doğru mudur değil midir?

teşekkürler şimdiden
    Kısaca : LPG kullanımında tavan yol bilgisayarını unut !

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi ki almamissin hakkaten, herkese gore degil olum ZJ, yasam bicimidir, bir tarzdir o, anlayamazsin

A life style spent in mechanic

Üye ukymk55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Herkese iyi geceler.
    bugün yine sanayide biraz vakit geçirdim tavandan su alma sıkıntısı vardı. sunroof giderilerine hava tuttuk su aşağıdan gelmeye başladı. sadece sağ arka köşe giderinde sıkıntı var sanırım. oradan daha az geliyor. su kanaldan biraz taşma yapıyor. tavan döşemesi hafif ıslanıyor.
    suyu ilgili deliğe yönlendirmek için aracın eğimini değiştirdik sürekli) sorunu büyük oranda hallettik aslında. Diğer delikler boca ettiğimiz suyu çok rahat emiyor. Alttan suyu şarıl şarıl akıyor.

Sonrasında ileri geri vs konuşurken laf egsoza geldi. egsozcuya gidelim mi gitmeyelim mi darken gittik. oradan uygun bir egsoz aldı taktı. çalıştırdık. beğenmedim ses az geldi.
    Sonra katalizöre hiç dokunulmadan son susturucunun yerine 60 mm çap civarından düz boru takıldı. Ses beni benden aldı. flowmastera niyetliydim ama ne aman alırım bilmiyordum (500 TL ). kaşla göz arasında bugün V8 imin sesinin keyfini çıkardım.

gün sonunda arıza kodlarına bi daha bakayım dedim kontak aç kappa metoduyla. 12-21-37-55 olarak okudum.(geçen gün 12-37-55 idi sadece
    ) Sonrasında cihaz vasitasıyla kodları sildirdim. 21 nolu kod acaba son susturucuyu söktükten sonra mı oluştu? Katalizör üzerindeki sensor yerinde duruyor?
    Bilgisayardan arıza koduna bakılınca
    P0138 Oksijen sensörü devresinde yüksek voltaj (sıra 1 sensor 2) yazıyor
    P1765 Üreticiye özgü
    Sensöre müdahale etmek gerekir mi? sensor-soket vs temizlenir mi acaba? Yakıt tüketimim bu işten etkilenirmi.
    Ama arabadan bugün inanılmaz keyif aldım. Egsoz modifiyesi Şartmış
    Saygılarımla

Üye potukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2014
    Nereden
    Ä°zmir - Urla
    Yakit tuketimi psikolojik olarak gaz pedaliyla olan iliskinizin samimiyet derecesinin artmasiyla degisecektir alt devirlerde az biraz guc kaybi yasayabilirsiniz ama hissedilmeyebilir bile, diger sensorluk sorularinizi usta uyeler cevaplayacaktir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    31.Mart.2014
    Alıntı ukymk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler.
    bugün yine sanayide biraz vakit geçirdim tavandan su alma sıkıntısı vardı. sunroof giderilerine hava tuttuk su aşağıdan gelmeye başladı. sadece sağ arka köşe giderinde sıkıntı var sanırım. oradan daha az geliyor. su kanaldan biraz taşma yapıyor. tavan döşemesi hafif ıslanıyor.
    suyu ilgili deliğe yönlendirmek için aracın eğimini değiştirdik sürekli) sorunu büyük oranda hallettik aslında. Diğer delikler boca ettiğimiz suyu çok rahat emiyor. Alttan suyu şarıl şarıl akıyor.

Sonrasında ileri geri vs konuşurken laf egsoza geldi. egsozcuya gidelim mi gitmeyelim mi darken gittik. oradan uygun bir egsoz aldı taktı. çalıştırdık. beğenmedim ses az geldi.
    Sonra katalizöre hiç dokunulmadan son susturucunun yerine 60 mm çap civarından düz boru takıldı. Ses beni benden aldı. flowmastera niyetliydim ama ne aman alırım bilmiyordum (500 TL ). kaşla göz arasında bugün V8 imin sesinin keyfini çıkardım.

gün sonunda arıza kodlarına bi daha bakayım dedim kontak aç kappa metoduyla. 12-21-37-55 olarak okudum.(geçen gün 12-37-55 idi sadece
    ) Sonrasında cihaz vasitasıyla kodları sildirdim. 21 nolu kod acaba son susturucuyu söktükten sonra mı oluştu? Katalizör üzerindeki sensor yerinde duruyor?
    P1765 Üreticiye özgü
    Sensöre müdahale etmek gerekir mi? sensor-soket vs temizlenir mi acaba? Yakıt tüketimim bu işten etkilenirmi.
    Saygılarımla
    Oksijen sensörü ile ilgili çok fazla bilgim yok ancak son 3 gündür bununla ilgili sürekli araştırma peşindeyim.

Egzost değişim olaylarında kaynak yapılırken yabancı bir forum da sensörlerin sökülüp 15 dak kadar boşta çalıştırıldıktan sonra oluşan sensör hatalarının silinmesi gerektiği ve tekrar takılması gibi birşey yazıyordu.

Bu konuda en güzel cevap her zamanki gibi Ergun abiden gelecektir.

Link olarak bulursam paylaşacağım birde aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://troubleshootmyvehicle.com/chr...ensor-test-1#2

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Ben o2 sensorle çok ugraştıgım için yorum yapmak istedim Sensor hatasını sildirsende araç çalıştıktan sonra tekrar verir.catalizörü kestirenler cat üzerindeki sensoru ne yapıyorlar bilmiyorum ama egerki kesip atıyorlarsa check engine sürekli yanar diye düşünüyorum yok başka bir yolu varsa onu bilemem.

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul
    Standart motor için standart egzoz sistemi her zaman hem yakıt hemde performans olarak en uygun olanıdır NOKTA

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Evet hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
    Orjinal bozmasak iyide bence yanlış yapmışlar Orjinal egsoz sistemi böyle olmalıydı
    Gürül gürül gürül gürül...

Üye onurmackan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    01.Aðustos.2014
    Herkese iyi geceler.

P1765 Üreticiye özgü
    Saygılarımla
    21 numarali kod o2 sensorunun sabit voltajda olcum yaptigini bir diger deyisle ya sensorde ya da baglantilarinda kisa devre oldugunu ya da sensorun bozuldugunu gösterir. Cat bendede iptal. Ama isik yanmiyor. Zamaninda 21 kodunu o2 sensorunun kablosunun soyulmasindan dolayi kasaya sase yaptigindan almistim. Netice itibariyle sensoru bozulmustu. Eger o2 sensoru degistrrseniz ve (suan hangi kod hatirlamiyorum) tekrar o2 sensoruyle ilgili baska bir kod alirsaniz kodu okutun. Yuksek ihtimalle sensorun zengin karisim okuduguyla ilgili bir kod alacaksiniz. Beyni sifirlayip Lpgye kalibrasyon yaptirdiginizda (araciniz lpgli ve isik lpgde yaniyorsa) isik sonecektir.

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı onurmackan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 numarali kod o2 sensorunun sabit voltajda olcum yaptigini bir diger deyisle ya sensorde ya da baglantilarinda kisa devre oldugunu ya da sensorun bozuldugunu gösterir. Cat bendede iptal. Ama isik yanmiyor. Zamaninda 21 kodunu o2 sensorunun kablosunun soyulmasindan dolayi kasaya sase yaptigindan almistim. Netice itibariyle sensoru bozulmustu. Eger o2 sensoru degistrrseniz ve (suan hangi kod hatirlamiyorum) tekrar o2 sensoruyle ilgili baska bir kod alirsaniz kodu okutun. Yuksek ihtimalle sensorun zengin karisim okuduguyla ilgili bir kod alacaksiniz. Beyni sifirlayip Lpgye kalibrasyon yaptirdiginizda (araciniz lpgli ve isik lpgde yaniyorsa) isik sonecektir.
    Onur Bey ışık yanma durumu yok. Şu an için LPG de yok zaten. Bu hafta içi takılacak.
    Dediğim gibi sadece son susturucu söküldü ve düz boru konuldu. BU sırada sensöre hiç dokunulmadı. (yani aracın altına giren ben değildim ama sensör yerinde..)
    Kodları sildirdim ama yeniden kontak testi yapmadım. tecrube edince yeniden yazarım.

Benzin tüketimimden bahsedecek olursam Ortalam tüketim 20 lt yazıyor. Dağ bayır yaptım. kısa mesafede kullandım. bursa şehir içi düz yolda da sürdüm. öncesinde 17,5 idi. (düzel aracımdan sonra bu rakamları yazdığıma ben bile inanamıyorum
    depo tam dolu idi. şu an gösterge yarım çizgisine yakın. yapılan yol 196 km. (200 diyelim.) Göstergemde doğru çalışıyorsa eğer durum bu.
    +200 km daha yapsak depo biter gibi.
    Konu ukymk55 tarafından (05.Ekim.2015 Saat 09:56 ) değiştirilmiştir.

Üye onurmackan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    01.Aðustos.2014
    Onur Bey ışık yanma durumu yok. Şu an için LPG de yok zaten. Bu hafta içi takılacak.
    Dediğim gibi sadece son susturucu söküldü ve düz boru konuldu. BU sırada sensöre hiç dokunulmadı. (yani aracın altına giren ben değildim ama sensör yerinde..)
    Kodları sildirdim ama yeniden kontak testi yapmadım. tecrube edince yeniden yazarım.

Benzin tüketimimden bahsedecek olursam Ortalam tüketim 20 lt yazıyor. Dağ bayır yaptım. kısa mesafede kullandım. bursa şehir içi düz yolda da sürdüm. öncesinde 17,5 idi. (düzel aracımdan sonra bu rakamları yazdığıma ben bile inanamıyorum
    depo tam dolu idi. şu an gösterge yarım çizgisine yakın. yapılan yol 196 km. (200 diyelim.) Göstergemde doğru çalışıyorsa eğer durum bu.
    +200 km daha yapsak depo biter gibi.
    Isık yanmıyorsa kod beyne anlık bir şase sonucu düşmüştür, sensor tekrar duzgun olcum yapınca ışık sönmüştür tahminimce. Sevindim sizin adınıza

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Bende flowmaster 44 var ve katalizor iptal. Ancak arıza ışığım hiç yanmadı. WJ'de hata kodları nasıl bulunuyor bilmediğimden bakmadım. Belki kod olarak verir.

Yakıt sarfiyatını arttırması konusunda birşey diyemeyeceğim, hem 2" yükseltme hem 1" lastik büyütme var.

Bu arada flowmaster yerine düz boru taksam ses daha da mı artar?

Üye erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Kasým.2014
    Nereden
    Fethiye
    WJ'de hata kodları nasıl bulunuyor bilmediğimden bakmadım. Belki kod olarak verir.
    Benim wj de baktım kayıtlı arıza kodu yok. Kontağı 3 sefer aç kapa yapınca 3. De km yazan yerde çıkıyor eger hata kodu varsa..
    https://youtu.be/cyI_uexieqk

Xperia Z
    2011 SsangYong Kyron 2.0 Xdi O/V
    2016 Mondial RXÃŽ EVO 250 cc
    2008 Chevrolet Captiva 2.0D ov
    2007 Subaru Forester 2.0 ov
    2000 Grand Cherokee 4,7 + Atiker Gold Lpg
    2009 Subaru Forester 2,0Xs+Prins Lpg
    2004 Subaru Forester 2.0x +Milano Lpg
    2004 Renault Laguna Prıvılege+Milano lpg
    1997 Toyota Carina GLÄ°+Milano Lpg

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    95 yılına kadar üretilen 5.2 zj'ler tek sensörlü, katalizatörden önce, yani kat iptali yapılabilir.
    96-98 arası ise katalizatörden önce ve sonra olmak üzere çift sensörlü, kat söküldüğünde problemler yaşatabiliyor.
    Binek otomobillerde yanıltıcı takılıyor arıza lambası yakmaması için.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    Alıntı onurmackan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isık yanmıyorsa kod beyne anlık bir şase sonucu düşmüştür, sensor tekrar duzgun olcum yapınca ışık sönmüştür tahminimce. Sevindim sizin adınıza
    tÅŸk.

Bende flowmaster 44 var ve katalizor iptal. Ancak arıza ışığım hiç yanmadı. WJ'de hata kodları nasıl bulunuyor bilmediğimden bakmadım. Belki kod olarak verir.

Yakıt sarfiyatını arttırması konusunda birşey diyemeyeceğim, hem 2" yükseltme hem 1" lastik büyütme var.

Bu arada flowmaster yerine düz boru taksam ses daha da mı artar?
    Son susturucu iptal Düz boru İle ses.

https://www.youtube.com/watch?v=vp3fP1t0Qm4

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    tÅŸk.

Gayet iyi geliyor ama işte sizin motorla bizim motor farklı hocam. Ne derece ölçü olur benim için bilemedim.

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Ugur merhaba bu ses ne arkadaş böyle gök gürültüsü gibi flowmaster 44 bundan daha iyi bir ses vermezki ,merak ettim araç içinde durum nasıl egzoz sesi rahatsız ediyormu ,valla bende flowmaster 44 düşünüyorum ama egzozelden çıkınca bir kaç gün bu şekilde binmeyi deneyecegim , o ses ne ses be bayıldım dogrusu ,bu sesle AVM otoparklarında ne kadar alarm varsa öttürürsün , bir daha videoyu dinleyecegim ,ben çok begendim sesi

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ugur merhaba bu ses ne arkadaş böyle gök gürültüsü gibi flowmaster 44 bundan daha iyi bir ses vermezki ,merak ettim araç içinde durum nasıl egzoz sesi rahatsız ediyormu ,valla bende flowmaster 44 düşünüyorum ama egzozelden çıkınca bir kaç gün bu şekilde binmeyi deneyecegim , o ses ne ses be bayıldım dogrusu ,bu sesle AVM otoparklarında ne kadar alarm varsa öttürürsün , bir daha videoyu dinleyecegim ,ben çok begendim sesi
    Ses cok iyi ama icerde de bitirir adami flowmaster 44'un ozelligi arac icine vermemesi ve sesi çok kararinda, muzik gibi resmen ZJ'lerde

Ãœyelik tarihi
    16.Eylül.2015
    Nereden
    Bursa
    tÅŸk.
    Gayet iyi geliyor ama işte sizin motorla bizim motor farklı hocam. Ne derece ölçü olur benim için bilemedim.
    Ne kadar fark olur ben hiç bilemedim En aceminiz beni şu an

Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ses inanılmaz etkileyici Rolanti sesi hoş (bu basit işlem için). Gaza bir tık daha fazla basarak kısa hızlanmalar yapmak çok zevkli, heleki mesafeyi uzatıp 1-2 vites arttırmasına müsade etmek kaydıyla hızlanmaya çalıştığınızda vucüdümdaki tüm sinir uçları halay çekiyor resmen.
    İçerideki sese gelince sabah mesaiye erken gidiyorum. sabah saatinde soğuk motor çalıştırınca sokakta bir gürültü oluyor. ama ZJ işte yapcak bişey yok İçerideki ses rahatsız etmiyor desem yalan söylemiş olurum. Geçen gün anne baba vs bahçeye gittiği rampa tırmanışlarda sabit gazla ilerlemeye çalışırken biraz kafa ütülüyor ama benim kafayı değil Uzun yolda sabit hızda ilerlerken ise ses ninni gibi. Rahatsız etmiyor beni. Hatta içieri fazla ses gelmiyor desem yeri var sakin sürüşte. Herkesin algısı farklı tecrube etmek lazım.

AVM otoparkına henüz girmedim ama Ağlatır ordaki alarmlar bence

Alıntı mjz66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses cok iyi ama icerde de bitirir adami flowmaster 44'un ozelligi arac icine vermemesi ve sesi çok kararinda, muzik gibi resmen ZJ'lerde

Levent bey kapalı otopark olduğu için egsozun net sesini almak zor, boğulma oluyor tonlarda.
    Ama flowmaster da susturucu kazanının içinden de ses bir hareket kazanıyor ve hırıltı geliyor. Ses gücü belki düz boruya göre düşük olabilir ama tonlaması daha güzeldir eminim.

Flowmaster 44 takılı ZJ si olan mesai arkadaşım var. aracını getirdiğin de yan yana araçları getirip iyi bir kamera ile dışarıdan ve içeriden ses karşılaştırması yapmaya çalışacağım.
    Konu ukymk55 tarafından (06.Ekim.2015 Saat 08:44 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 18 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 816171819202868118 ... SonuncuSonuncu