Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ZJ' nizin motor kaput kilidi açılmıyorsa ;

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul

ZJ' nizin motor kaput kilidi açılmıyorsa ;

Malum, eskiyen yıpranan parçalardan biride motor kaputunun kilidi. Teli bir şekilde yerinden çıkabilir veya kopabilir. Dolayısı ile mandalı çektiğinizde tel boşa çıkar. Zaten mandalın boşaltığını mandalı bıraktığınızda geri gitmemesinden anlayabilirsiniz.
    Başınıza gelirse orayı burayı zedelemeden nasıl açacağınızı göstermek istiyorum size, birgün gerekebilir....

Aracın ön tarafından yerden yukarıya radyatör aralağına bakın, kilidi göreceksiniz.
    Tek yapmanız gereken; bir hayli uzun bir tornavida veya sert bir çubukla telin başındaki topuzun bağlı olduğu pime uzanıp sağ tarafa doğru çekmek. Biraz uğraştırır ama eninde sonunda açılır.

Üye anarchist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Benim başıma geldi.
    Kaputu bi kapattım dahada açılmadı.
    Demir tampon olduğu için alttan ulaşamadık.
    Kaputu torna vida ile hafif karldırıp ön paneli söktük.
    Daha sonra dili oynatıp açtık.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    benim de kaput telini tutan plastik parça yerinden çıkmıştı sanırım şoför tarafındaki farı çekip çıkardık oradan operasyon yapmıştık
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye y-bsungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Ben de akü satın alırken arabadan aküyü söktüm kaputu kapattım yeni aküyle geri geldim kaput açılmıyor bir telaşla ne yapsamlardan on bin tane fikir en az üç beş kişiyi ara ,en sonunda ön paneldeki yedi gözlü ızgaranın içindeki parmaklıkları kestim ve oradan kilide ulaşarak açtım ,sonrasında kendime acil durumlarda tekrar panel parçalamamak için ikinci bir halat sistemi kurdum ve aracın dışında sadece benim bildiğim bir noktada konuşlandırdım.Bu sistemle aracın içine girmeden dışarıdan istediğim an kabutu açabiliyorum.

Üye Excalibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Þubat.2015
    Nereden
    Istanbul - Izmir
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de akü satın alırken arabadan aküyü söktüm kaputu kapattım yeni aküyle geri geldim kaput açılmıyor bir telaşla ne yapsamlardan on bin tane fikir en az üç beş kişiyi ara ,en sonunda ön paneldeki yedi gözlü ızgaranın içindeki parmaklıkları kestim ve oradan kilide ulaşarak açtım ,sonrasında kendime acil durumlarda tekrar panel parçalamamak için ikinci bir halat sistemi kurdum ve aracın dışında sadece benim bildiğim bir noktada konuşlandırdım.Bu sistemle aracın içine girmeden dışarıdan istediğim an kabutu açabiliyorum.

Yildirim agbey bu sistemi ayrintili resimlerini paylasabilirmisin böyle bir uygulamayi yapmam gerekiyor. Nasil yapalim ? !

Aslinda araç sahipleri herkes yapsa iyi olur.
    denizci & mimar -
    Deniz Ticaret Gazetesi / broker/ yelken eÄŸitim/renovasyon.

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Ömür fotograflayıp paylaşayım ben bunu yapalı epey zaman oluyor sen hatırlatınca inanki aklıma geldi ben onu unuttum bile ama düzenek oldugu yerde duruyor,emergency bir durumda dışardan kaputu açabiliyorum.oldukça basit ve kullanışlı bir yedek sistem.

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı y-bsungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yani nerde
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    03.Nisan.2014
    Nereden
    EskiÅŸehir
    Arabada sadece benim bildigim bir noktada harici bir kaput açma halatım var ve istediğim an aracın içine girmeden kaputu dışardan küt diye açıyorum ..kendim yaptım epey bir zaman oldu ..

Bu Konu için Etiketler