Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kumandanız uzakaktan kumanda mı ? yakından kumanda mı ?

Moderator Beatrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    Ä°stanbul

Kumandanız uzakaktan kumanda mı ? yakından kumanda mı ?

Grand Chrerokee ZJ (96-98) ve WJ modellerde en çok şikayet edilen konulardan biriside uzaktan kumanda menzillerinin çok kısa olmasıdır. Aşağıda anlatacağım şekilde kumanda menzilini en az 20 metre daha uzatabilirsiniz.

Önce yolcu tarafındaki ön kapı döşemesini sökün ve bir masa üzerine yatırın.

Resimdeki infarot alıcısının 5 vidasını sökün ve cihazı çıkartın.

Şimdi cihazın kutusunu dikkatlice açın, içindeki iki plakayı birbirinden dikkatlice ayırın.

Sonra beyaz koruma kutusunu kaldırın. Küçük ve işaret parmağımla gösterdiğim iki noktanın arasındaki şerit sistemin antenidir.

Şimdi küçük bir saat tornividası alın ve bu iki noktanın üzerindeki koruyucu cilayı kazıyın. ( Dikkat..! sadece antenin parmaklarımla gösterdiğim iki başlangıc uclarını kazıyın.) Sonra bu noktalara 60-70 cm uzunluğunda uzun bir çıplak anten kablosu lehimleyin.

Şimdi tüm parçaları geri toplayın. Dikkat kaplonun çıkması için kutunun kenarlarından kanal açın.
    Kutuyu kapı döşemsindeki yerine yerleştirip soketlerini takın. Dışarıda kalan anten kaplosunu döşeme içinde en yüksek noktaya bir şekilde sabitleyin.

Artık kapı döşemesini kapıya tekrar monte edin. Tüm elektirik soketlerini yerlerine takmayı unutmayın

Tebrikler; kumandanızın menzili en az 20 m. daha uzadı....!!

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Harika yöntem. Benimki yakından değil, dibinden kumanda.

Yani ben girişirdim bu işe, keyifli ama bu kazıma işi korkuttu beni. Fazla kazır iyice bozarız falan.

Bu arada WJ için de geçerli bu sanırım?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    kazı kazı bişi olmaz...son sahibi sensin nasılsa
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Arkadaşlar, bu kumandayı almayı düşünüyorum.

http://www.ebay.com/itm/99-01-02-03-...fcc695&vxp=mtr

Hem fiyatı çok uygun, hem orjinal. Türkiye'de orjinal almaya kalktım 470 TL falan dediler. Ne dersiniz? Alayım mı? Bir tane de çipli anahtarlık sipariş edeceğim. http://www.teamgrandcherokee.com/pro...kee-1999-2004/ buradan. 45 dolar civarı. Bu kumanda ile alacağım anahtarı arabayla kombine edebilirim herhalde? Bunu ben yapabilir miyim? Bir yöntemi var mı? Yoksa servise gitmeli miyim?

Satıcıya mesaj attım, görüşme aşağıda;

-Hi there. Is this one original? And is it only case? Or have the electronic board? I have 2001 Grand Cherokee 4.7 Limited. Can i use it with my car? Thanks.

-Yes it is a complete remote that is working. AS long as it matches your part number it is the right one. It does need to go to a dealer to be programmed.

Not: Yedek anahtarım ve kumandam yok.

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu kumandayı almayı düşünüyorum.

http://www.ebay.com/itm/99-01-02-03-...fcc695&vxp=mtr

Hem fiyatı çok uygun, hem orjinal. Türkiye'de orjinal almaya kalktım 470 TL falan dediler. Ne dersiniz? Alayım mı? Bir tane de çipli anahtarlık sipariş edeceğim. http://www.teamgrandcherokee.com/pro...kee-1999-2004/ buradan. 45 dolar civarı. Bu kumanda ile alacağım anahtarı arabayla kombine edebilirim herhalde? Bunu ben yapabilir miyim? Bir yöntemi var mı? Yoksa servise gitmeli miyim?

Satıcıya mesaj attım, görüşme aşağıda;

-Hi there. Is this one original? And is it only case? Or have the electronic board? I have 2001 Grand Cherokee 4.7 Limited. Can i use it with my car? Thanks.

-Yes it is a complete remote that is working. AS long as it matches your part number it is the right one. It does need to go to a dealer to be programmed.

Not: Yedek anahtarım ve kumandam yok.

aldın mı alacakmısın son durumda

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldın mı alacakmısın son durumda
    Ya işte bilmiyorum, eğer ikisini de aynı kombin yedek yapabiliyorsam alacam. "Olur." dersen vereyim şimdi siparişi. Çok uygun yani fiyatı. Haksız mıyım?

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Ya işte bilmiyorum, eğer ikisini de aynı kombin yedek yapabiliyorsam alacam. "Olur." dersen vereyim şimdi siparişi. Çok uygun yani fiyatı. Haksız mıyım?
    fiyat uygun haklısın 2. el ama alıp almama konusunda chrsyler mühendislerine sormak lazım. ben aldım ama arkadaki seri numarası mı nedir bişeyleri tutması gerekiyordu kodlanması için amerikan avrupa versiyon falan birşeyler vardı galiba hayal meyal hatırlıyorum

Üye 01TV661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Nisan.2014
    Nereden
    ERZURUM
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7647117/detay/

Bu adamlarla geçenlerde konuştum yedek anahtarı yapıyorlar yanlış hatırlamıyorsam 99-2001 wj ler anahtar üzerinden kopyalanıyor 2002 sonrası wj ler araç üzerinden kopyalanıyor dediler..
    Boş kasa var ellerinde Benim uzaktan kumanda kasası durumu sayemde kötü onu değiştireceğim birde yedek anahtar benimde yok ama hala sallıyorum bi ara burda kopyalayabilen varmı diye araştıracağım da.. çip te var... birebir yaparız diyorlar... İstanbulda sorun isterseniz...
    AKLIMDA KALACAÄžINA MÄ°DEMDE KALSIN

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı 01TV661 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7647117/detay/

Bu adamlarla geçenlerde konuştum yedek anahtarı yapıyorlar yanlış hatırlamıyorsam 99-2001 wj ler anahtar üzerinden kopyalanıyor 2002 sonrası wj ler araç üzerinden kopyalanıyor dediler..
    Boş kasa var ellerinde Benim uzaktan kumanda kasası durumu sayemde kötü onu değiştireceğim birde yedek anahtar benimde yok ama hala sallıyorum bi ara burda kopyalayabilen varmı diye araştıracağım da.. çip te var... birebir yaparız diyorlar... İstanbulda sorun isterseniz...
    Üstad, İStanbul'da sordum sırf anahtar için 120 TL dedi. Ebayde chipli anahtar var 15 dolara falan. Bi ara bakacam. Bu ara aracın şu su alma işiyle uğraşıyorum. Ona ayrı vakit ayıracağım.

Ama en kısa zamanda yaptırmak lazım. Kayboldu mu bittik.

Üye blueside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    25.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Anahtara baktım fiyatı iyi olmasına iyi ama türkiyeye shiping yok diyor. Bence bir sor gönderirmisin diye.

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı blueside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anahtara baktım fiyatı iyi olmasına iyi ama türkiyeye shiping yok diyor. Bence bir sor gönderirmisin diye.
    Var var, yolluyor. Ben görüştüm hocam firma ile. Hatta oradan 4 adet cam çıtası da alacağım.

Üye blueside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    25.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Ozaman çok iyi fiyatta iyi şimdiden hayırlı olsun...

Ãœyelik tarihi
    06.Nisan.2014
    Nereden
    ERZURUM
    Harika yöntem. Benimki yakından değil, dibinden kumanda.

Yani ben girişirdim bu işe, keyifli ama bu kazıma işi korkuttu beni. Fazla kazır iyice bozarız falan.

Bu arada WJ için de geçerli bu sanırım?
    Öyle dert birşey değilmiş.
    Pazar günü WJ yi almam için kanıma giren ZJ sahibi işyerindeki Samet abiyle beraber kapıları söktük hem WJ nin hem ZJ nin. Daha sonra aldım elime infrared alıcıyı açayım derken bir gariplik var bu işte didik ve Ergun abinin yüklediği resimlere baktık bir de ne görelim YANLIŞ KAPI bozuntuya vermeden hemen yolcu kapısının döşemesini söktük önce WJ nin alıcısına kabloyu lehimledik kapıyı kapattık alıcı 25 -30 metre civarı alıyor daha sonra zj nin alıcısını hallettik şimdi ikisininde mesafesi arttı.

benim WJ nin devresi Ergün abinin yüklediği resimlerle aynı 96 model ZJ nin devresi ise koruyucu metal kutu yok hemen hemen aynı ayrıca kazımaya da gerek kalmadı alttan ölçü aleti ile anten uçlarını buldum direk oraya lehimledim canavar gibi çalışıyor.

WJ nin iÅŸlem resimleri...

FotoÄŸraf0019.jpg

FotoÄŸraf0023.jpg

FotoÄŸraf0033.jpg

FotoÄŸraf0037.jpg

Ergun abi paylaşım için çok teşekkür ederim
    Devamını diliyorum kobay olurum denenmeyen elektronik şeyler için...

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    oh mis güle güle kullan abi

Ãœyelik tarihi
    06.Nisan.2014
    Nereden
    ERZURUM

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Hocam bana telefonunu yazar misin ozelden? Ben de yaptirayim su isi.
    kime yaptıracan adam uğraşmış kendi yapmış...yapsana kendin elin leğim tutar senin

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat uygun haklısın 2. el ama alıp almama konusunda chrsyler mühendislerine sormak lazım. ben aldım ama arkadaki seri numarası mı nedir bişeyleri tutması gerekiyordu kodlanması için amerikan avrupa versiyon falan birşeyler vardı galiba hayal meyal hatırlıyorum
    kodlanması mı gerek başka bişi mi gerek bilemiyorum.Hatırlarsan bende komple paneli almıştım ayna ayar tırnağı kırık diye 20 $ bişiydi şimdi hareket edince tüm kapılar kitlenmiyor

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Hareket edince kapilarin kitlenmesini servis yakiyor makina baglayip

bu Geze-gen tapatalk Ile Baska guzel

Ãœyelik tarihi
    06.Nisan.2014
    Nereden
    ERZURUM
    Hocam bana telefonunu yazar misin ozelden? Ben de yaptirayim su isi.
    Burak abi teli yazdım elimden geldiğince yardımcı olurum ama Ergün abinin anlattığı gibi yaparsan sen kendinde yapabilirsin bir şey yok kazıma işinede gerek kalmadan sadece avometre ile kısa devre modunda ölçüp uçlara bir tel lehimle iş yapar
    Artık seninde bir uzaktan kumandan olur....

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler