Sayfa 194 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 94144184192193194
Toplam 3874 adet sonuctan sayfa basi 3,861 ile 3,874 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracıma bu gün ne yaptım

Üye Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    arkadaÅŸlar merhaba

99 model bir xj aldım

tavsiyeleriniz önemli

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Üye VolkanG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Yazlıkta iki günün özeti.Çok kirli olduğumuz için bir posta bulaşık deterjanıyla,bir postada köpük aparatıyla güzelce yıkandık.Tamponumun köşesinde ciddi derin bir sürtme izi vardı.Zımpara,macun,zımpara,astar ve boya atarak umduğumdan daha güzel yaptım.İkinci kat macunu atsam daha güzel olurdu ama zımpara işi yordu.Yüzeysel sürtmelerinde üzerine biraz boya fıslayarak kapattım iyi oldu.Daha sonra pasta yapınca eminim daha iyi olacak.Ön sol koltuğu sökerek zeminde derinlemesine bir temizlik yaptım.Sağ koltuğu sökerken arka sol civatası kırıldı,sökmeden temizledim.Arka koltuğun altını temizledim.2,5TL ve 2 € karla temizlik bitti.Bu arada arka koltukların altı ne kadar çok malzeme alabiliyormuş Havalandırmanın sileceklerin altındaki hava girişinden yaprak,çer çöp çok giriyordu.Ordaki ızgaranın aralıkları çok fazla olduğu için sineklik teliyle çakma polen filtresi yaptım.Silecek alt bölgesinide iyice temizledim.Cam fıskiyesinin hortumunu takmayı unutarak orayı da topladım Fren merkezinin altı çam ormanı olmuş,budadım.direksiyon kumandalarını Pioneer teypte kullanmak için adaptör getirtmiştim Amerikadan.Bağladım ama programlamayı beceremedim.Önümüzdeki pazara tekrar denemeyi düşünüyorum.Çok yoruldum ama eğlendim.Özlemişim bu kadar uğraşmayı
    Jeep Grand Cherokee ZJ 1996

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı VolkanG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazlıkta iki günün özeti.Çok kirli olduğumuz için bir posta bulaşık deterjanıyla,bir postada köpük aparatıyla güzelce yıkandık.Tamponumun köşesinde ciddi derin bir sürtme izi vardı.Zımpara,macun,zımpara,astar ve boya atarak umduğumdan daha güzel yaptım.İkinci kat macunu atsam daha güzel olurdu ama zımpara işi yordu.Yüzeysel sürtmelerinde üzerine biraz boya fıslayarak kapattım iyi oldu.Daha sonra pasta yapınca eminim daha iyi olacak.Ön sol koltuğu sökerek zeminde derinlemesine bir temizlik yaptım.Sağ koltuğu sökerken arka sol civatası kırıldı,sökmeden temizledim.Arka koltuğun altını temizledim.2,5TL ve 2 € karla temizlik bitti.Bu arada arka koltukların altı ne kadar çok malzeme alabiliyormuş Havalandırmanın sileceklerin altındaki hava girişinden yaprak,çer çöp çok giriyordu.Ordaki ızgaranın aralıkları çok fazla olduğu için sineklik teliyle çakma polen filtresi yaptım.Silecek alt bölgesinide iyice temizledim.Cam fıskiyesinin hortumunu takmayı unutarak orayı da topladım Fren merkezinin altı çam ormanı olmuş,budadım.direksiyon kumandalarını Pioneer teypte kullanmak için adaptör getirtmiştim Amerikadan.Bağladım ama programlamayı beceremedim.Önümüzdeki pazara tekrar denemeyi düşünüyorum.Çok yoruldum ama eğlendim.Özlemişim bu kadar uğraşmayı
    helal valla yazlık nerdeydi senin...adaptör nasıl birşey teyp için
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    01.Haziran.2017
    Nereden
    antalya
    5.2 nin motor yagi,sanziman yagi,filtreler,direksiyon pompasi hidroligi,on disk balata ,bagaj amortisoru degisti.saft istavrozlari degisti balansi yapıldı,rot balansa girdi,tavan sepeti ve sisler takildi,stepne sepete alindi,ufak tefek bikac isi daha vardi onlarda halloldu cincik gibi yaza hazir oldu hayirlisiyla
    Konu yenizj tarafından (12.Mayýs.2018 Saat 12:48 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal valla yazlık nerdeydi senin...adaptör nasıl birşey teyp için
    Silivri tarafında Gümüşyaka'ya yakın.Amazondan almıştım PAC marka SWI-RC modeli.Jeepforum da takıp çalıştıranlar var ben beceremedim.WJ uyumlu ama ZJ den bahsetmiyordu zaten.

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Eveeeet bugünde bişiler yaptım kendimce.Önce motor yağını değiştirdim orjinal mopar filtreyle beraber.Mobil super 2000 10/40 kullandım.KM fazla olmamıştı ama bir yıla yaklaşmıştı.Simsiyah çıktı zaten.Daha sonra tamponu söktüm rahat çalışmak için.Önce tüm suyu boşalttım.Taşırma kabını söküp olabildiğince temizledim.Tüm sistemi bol suyla devirdaim yapıp temizledim.Eskiyen kelepçeleri yenileriyle değiştirip antifriz ve saf suyla 50-50 karışım hazırlayıp doldurdum.Mis gibi oldu.Ön sislerimden birinin camı kırıktı onlarıda nilight yayıcı ledlerle değiştirdim.Farlarda kullandığım ledlerin kısaları patlamış.Yine Osram nightbreaker lara döndüm.Sinyalleride Osram diademlerle değiştirdim.Üstüne güzel bir yıkama yapıp günü bitirdim ve rahatladım

Konu VolkanG tarafından (13.Haziran.2018 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

Üye archway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Mart.2016
    Nereden
    Küçükçekmece
    Gayet iyi çalışmışsın Volkan

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Kontağı açtığımda VIC ekranı garip kırmızı çizgiler gösterdi.Sonradan hafif bir yanık kokusu geldi ve artık VIC çalışmıyor

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı VolkanG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kontağı açtığımda VIC ekranı garip kırmızı çizgiler gösterdi.Sonradan hafif bir yanık kokusu geldi ve artık VIC çalışmıyor
    Geçmiş olsun

İyi bir elektronikçi yanık kısımları temizleyip lehimleri kontrol ederse kurtulabilir belki. Hasarın neresinde olduğuna bakmak lazım. Bunu yaptırıncaya kadar da ona giden elektriği kesmek ya da sökmek gerekiyor.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Alıntı FuatD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

İyi bir elektronikçi yanık kısımları temizleyip lehimleri kontrol ederse kurtulabilir belki. Hasarın neresinde olduğuna bakmak lazım. Bunu yaptırıncaya kadar da ona giden elektriği kesmek ya da sökmek gerekiyor.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited
    Teşekkür ederim.Ekran tam kararmadan göstergede de bazı ışıklar durduk yere yanıp söndü.Korkup hemen stop ettim.En kısa zamanda açıp lehimlerini kontrol ederim.

Üye bahadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    29.Ocak.2017
    Nereden
    ankara
    kalorifer çok düşük sıcaklıkta hava üflüyordu. kalorifer rezistansı söktüm, lehimler vs sağlam görünüyordu. ardından blend door actuatoru söktüm. aslında sıcaktan soğuğa alınca motor hareket ediyordu ama tam etmiyormuş. içindeki çarkları yağlayıp tekrar yerine taktım, problem kalmadı.
    ön ve arka oksijen sensorlerini mopar ile değiştirdim. bakalım fark olacak mı.

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Alıntı bahadr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalorifer çok düşük sıcaklıkta hava üflüyordu. kalorifer rezistansı söktüm, lehimler vs sağlam görünüyordu. ardından blend door actuatoru söktüm. aslında sıcaktan soğuğa alınca motor hareket ediyordu ama tam etmiyormuş. içindeki çarkları yağlayıp tekrar yerine taktım, problem kalmadı.
    ön ve arka oksijen sensorlerini mopar ile değiştirdim. bakalım fark olacak mı.
    Oksijen sensörlerini bende değiştirmek istiyorum.Muhtemelen hala fabrika çıkışı sensörler var üzerinde.

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Uzun süredir takılmayı bekleyen parçalarımı sonunda taktım.Ön sağ-sol akslar ve tekerlek bilyalarını değiştirdim.Ön diferansiyelide iyice temizleyip 75W90 mobil SHC yağla doldurdum.Sonuçta diferansiyel sesi oldukça azaldı.Özellikle sağa dönüşlerde gelen sürtmeye benzer ses kesildi.Sol tekerlek bilyesinden gelen cik-cik seside gitti.Diferansiyelden çıkan yağın yarısı pelte gibi,yarısıda su gibiydi.Dişliler iyi durumdaydı,çizik yada herhangi bir iz görmedim.Ayağımı gazdan çekince halen ses var ama.Arka diferansiyel yağınıda değiştirmek istedim ancak kapağı sökemedim.Sıvı contayı biraz abartmışlar sanırım.Ellerim leş gibi yağ olduğundan ve başta kendimi işe kaptırdığımdan fazla fotoğraf çekemedim.

image1.jpg

image2.jpg

image3.jpg

Ãœyelik tarihi
    15.Haziran.2017
    Nereden
    Bakırköy
    Uzun süredir tavan rayları gözüme batıyordu.Daha fazla batmasına müsade edemezdim.Eski halleri şu şekildeydi.

image1.jpg

Önce yıkadım ve 400 gritle zımparaladım.

image5.jpg

IPA ile temizleyip iki kat astar attım ve kurumaya bıraktım.

image6.jpg

Astar kuruduktan sonra 600 gritle zımparalayıp pürüzsüz bir yüzey elde ettim.Boyamadan önce tekrar IPA ile temizlik yaptım ve boyamaya geçtim.Boya olarak akçalı mat siyah kullandım ve üzerine aynı markanın mat verniğini uyguladım.

image2 (1).jpg

Eskisinden daha iyi oldu ama tam olarak tatmin etmedi beni.Sprey boyayla pek beceremiyorum bu işi.Arada damlamalar oldu ve boya orjinalinden kalın olduğu için ara kuşakları takarken biraz çizildi
    Son hali bu ÅŸekilde

image4 (1).jpg

Sayfa 194 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 94144184192193194