Sayfa 188 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 88138178186187188189190 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3874 adet sonuctan sayfa basi 3,741 ile 3,760 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracıma bu gün ne yaptım

Üye FuatD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2015
    Nereden
    Antalya
    Alıntı ercumentaltuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manifold çıkışında altta egsoz borusunda mıdır yeri bu sensörün diğerlerinde olduğu gibi?

Zincir işi ise şöyle; çok sert kalkışlarda ön alt soldan tak tak tak diye ses geliyor. gazı sakin kullanırsanız problem yok. akis kafasımı dır diye düşündüm ancak onda bir problem yok. aracı aldığım kişi şanzıman zinciri demişti. ben yanlış söyledim aslında araştırdım durumu galiba arazi şanzımanı arasında oluyormuş bu zincir. ve zaman içerisinde uzayabiliyormuş diye söylendi. düz yolda çok sorun olmuyor ama ben genelde sakin kullanmıyorum bizim ihtiyarı. o ses çok canımı sıkıyor.
    Katalitik konvertörün ile susturucu arasında olması lazım.

Bizim araçların arazi şanzıman kodu NP242, sürekli 4 çeker olanlar.

1997 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 2" Lift and BF KO2 30,5"
    2014 Jeep Compass MK 2.0 Limited

Üye Eranmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Yurtdışından 50 dolara aldığım ama nakliye ardiye vs ile 150 dolara malolan cam kenar çıtalarını taktım.

Ayrıca soketi eriyen fan motor rezistörünü tamir ettim.

- - - Mesaj BirleÅŸtirme - - -
    Konu Eranmania tarafından (27.Aðustos.2017 Saat 20:09 ) deÄŸiÅŸtirilmiÅŸtir.

Üye GC2013 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    22.Nisan.2014
    Nereden
    Ä°zmir
    Alıntı Eranmania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışından 50 dolara aldığım ama nakliye ardiye vs ile 150 dolara malolan cam kenar çıtalarını taktım.

Umarım cam çıtaları orjinalleri kadar sağlam çıkar,

Rezistör ü tamir etmeniz güzel olmuş, gerçi çin de bile artık üretiyorlar, çok pahalı şeyler değil ama tamir işi başımızın tacı, elinize sağlık.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    NE YAPARSAN YAP, KENDİN İSTEDİĞİN İÇİN YAP

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Eranmania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

helal sana....rezistörü nasıl yaptın ben yenisini almak zorunda kaldım eskisi duruyor yapabilirmiyiz acaba
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye Eranmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    16.Aðustos.2015
    Benim rezistor devresinde problem yoktu sadece elektrik soketi erimişti. Soketi iptal edip kabloları direk lehimleyip makaronla izole ettim.
    Eğer fan çalışıp duruyorsa ya da hiç çalışmıyorsa problem sokette ama çalışıp devri ayarlanmıyorsa rezistorde problem var demektir.

Yotube da baya bi video izledim bu konuyla ilgili esas problem rezistorun ısınması buna bağlı olarak ya soket eriyor ya da devre elemanlarının lehimleri bozuluyor.
    Bu elemanların lehimlerini kontrol ederseniz muhtemelen birisi bozulmuştur o sebeple olabilir. (Bu arada elektronikten çok anlamam araştırmalarım sonunda öğrendim biraz.)

Benim rezistor devresinde problem yoktu sadece elektrik soketi erimişti. Soketi iptal edip kabloları direk lehimleyip makaronla izole ettim.
    Eğer fan çalışıp duruyorsa ya da hiç çalışmıyorsa problem sokette ama çalışıp devri ayarlanmıyorsa rezistorde problem var demektir.

Yotube da baya bi video izledim bu konuyla ilgili esas problem rezistorun ısınması buna bağlı olarak ya soket eriyor ya da devre elemanlarının lehimleri bozuluyor.
    Bu elemanların lehimlerini kontrol ederseniz muhtemelen birisi bozulmuştur o sebeple olabilir. (Bu arada elektronikten çok anlamam araştırmalarım sonunda öğrendim biraz.)

Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    19.Nisan.2017
    Nereden
    ankara
    an itibari ile gözüme çok batan dodikleri söktüm. Arka stepneyi yerinden çıkarıp oluşan boşluğa 12v bir seyyar buzdolabı yerleştirdim. Cam çerçevelerinin üzerindeki cam rüzgarlıklarını kırıp attım. Sağolsun takan kişiyi bolca yad edip çift taraflı bant ve silikon türevlerini temizledim. dodiklerin altında kalan canım çamurluklara pasta ve cila uyguladım. Delikleri de bayram sonrası kapattırıp boyatmayı planlıyorum.
    Elimde olan motor temizleyici ile de plastik aksamı güzelce ovalayıp tekrar balata spreyi ile pisliğini akıttıktan sonra wd40 ile parlattım (evet bence motorda çok güzel işe yarıyor hem yağlama hem parlatma)

Bayrama daha yakışıklı giricez gibi oldu

Bu vesile ile de herkesin bayramını kutlarım

Saygılarımla.
    95 Grand Cherokee 5.2 Orvis Edition
    56 Porsche 356 widebody
    74 1303 Kafer

Üye Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Bugün aracımın sağ ön camı sıkışıyor du mekanik sesler geliyordu

Cesaret Edip dağıttım sağ olsun kardeşim yardım etti

Cam mekanizmasının çelik teli. Deforme olmuş 3 TL 2 adet bisiklet fren teli aldık ve değiştirdik oldu fakat teli saran kasnak kanalları iyice gitmiş bu teller de çok uzun gitmez kasnağı degistirmem lazım

Lenovo Z90a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Sağ cam mekanizması

1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Cam mekanizması tamir fotoları dan bazıları

1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Elinize sağlık güzel olmuş birşey soracaktım panelde takılı olan yeşil klips mı nedir adı onlar birebir uyumlu mu yoksa idareten takıldı. Bana da lazım onlardan eğer uyumlu ise yardımcı olurmusunuz

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Alıntı resulözuçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel olmuş birşey soracaktım panelde takılı olan yeşil klips mı nedir adı onlar birebir uyumlu mu yoksa idareten takıldı. Bana da lazım onlardan eğer uyumlu ise yardımcı olurmusunuz

Evet uyumlu AliExpress ten almıştım ama kodunu felan hatırlamıyorum ama geçen n11 de gezerken de görmüştüm

1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Moderator Maverick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Dawn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet uyumlu AliExpress ten almıştım ama kodunu felan hatırlamıyorum ama geçen n11 de gezerken de görmüştüm

Benim WJ de sag on cam ayni dediginiz durumda
    Once 5 cm.den fazla acilmamaya basladi. Simdi aciliyor ama katir kutur mekanik sesler geliyor.

Elimden is gelir ama fotolardan gordugum uzere altindan kalkabilecegimi sanmiyorum. Bi camciya yaptiririm.

Üye mjz66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Once 5 cm.den fazla acilmamaya basladi. Simdi aciliyor ama katir kutur mekanik sesler geliyor.

Elimden is gelir ama fotolardan gordugum uzere altindan kalkabilecegimi sanmiyorum. Bi camciya yaptiririm.
    Efsane döndü camlar da tamam, ne kaldı başka arızalanmadık😂 100 milyar harcadın yine de olmuyor sat artık şunu🙈

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani benim tespitim cam kriko makarasinda bulunan çelik telin sarıldığı kanalların deforme olup çelik teli atlattirmasi ve bu sebeple tellerin bir birine sürtünmesi ile zamanla tellerin bozulması bendeki sorun buydu elimde makara olmadığı için telleri ince bisiklet teli ile değiştirdim tabi buna cam mekanizmasını dağıtarak ulaştım

http://m.n11.com/jeep-grand-cherokee...rasi-P87338019

Makara bu linkte var

Bilginize

1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak benim wj de arada sırada direksiyon sertleşiyor sonra normale dönüyor karşılaşan var mı teşekkürler

1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Malesef benim zj de de aynı sorun var direksiyon kutusu arızalı bırakmıyor deriler değişecek ben amerikadan sipariş verdim haftaya gelecek

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Dawn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak benim wj de arada sırada direksiyon sertleşiyor sonra normale dönüyor karşılaşan var mı teşekkürler

sertleştiği esnada boştayken gaza bas yağ basıncı artar yumuşuyor mu o durumda

Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Alıntı resulözuçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef benim zj de de aynı sorun var direksiyon kutusu arızalı bırakmıyor deriler değişecek ben amerikadan sipariş verdim haftaya gelecek

deriler mi amerikadan gelecek ?

Ãœyelik tarihi
    02.Aðustos.2017
    Nereden
    Sakarya
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sertleştiği esnada boştayken gaza bas yağ basıncı artar yumuşuyor mu o durumda
    Başkan sürekli o şekilde olmuyor direksiyon genelde dik rampa çıkarken felan yapıyor düz yolda normal seyirde ben karşılaşmadım

1999 JEEP GC WJ 4.7 V8

Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deriler mi amerikadan gelecek ?
    Yok direksiyon kutusu gelecek

Sayfa 188 Toplam 194 Sayfadan BirinciBirinci ... 88138178186187188189190 ... SonuncuSonuncu