Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Böyle bir yöntem var mı inekler üzerinde ?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul

Böyle bir yöntem var mı inekler üzerinde ?

Ne kadar doğru bilmiyorum yazılanlar gerçek mi onu da bilmiyorum ama paylaşmak istedim. Alıntıdır.

Fotoğrafta gördüğünüz rezilliğin adı ''İŞKEMBE SONDASI''.
    Peki amaç ne ? Elbette daha çok süt üretim daha çok KÂR elde edebilmek...
    GDO'lu mısırlarla beslenen inekler, aşırı derecede toksik ürettiklerinden, işkembesine delik açıp biriken fazlalıkları almaya yarıyormuş bu teknik.

İşkembedeki sindirim sürecini izleyebilmek ve enzim örneği alabilmek için ameliyatla hayvanın etini kesip geniş ağızlı bir tüp yerleştiriliyor ve hayvanın kendi dokusuna zarar vermemesi için kauçuk bir conta ile kaplanıyormuş. Bu şekilde sindirim hızını yükselterek birim zamanda üretilen süt miktarını arttırma adına teknik analiz yapılması mümkün hale geliyormuş.

Benzer bir teknik Çin'de ayılar üzerinde de kullanılıyor, hayvanların mide enzimleri ilaç üretimi adına sondalanıp şişeleniyormuş.
    Normalde tarım amacı ile beslenen hayvanlara yönelik yasal düzenlemeler bu tip uygulamaları yasaklarken, "bilimsel tanılama" ve deney amacı ile beslenen hayvanlarda, yasal olarak hemen her türlü işkence mübah görülüyor. Haliyle bu zavallı hayvancağızlar için yasal yaptırımla müdahale edilmesi söz konusu olamıyormuş.

GEZE GEZE BU GEZE-GEN BİTMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye pikniktip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyice cozuttuk insanlık olarak diyebiliriz

Üye Umami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Foie Gras denen ya da Pate ya da Türkçesi Kaz ciğeri, gurme bir ürün olarak bilinir. Youtubdan Force Feed Geese diye bakarsanız masanızda o çok beğenilen ürünün nasıl yapıldığını görürsünüz. California eyaleti bu gıdayı yasakladı. Ben filmi fazla izleyemedim, buraya konabileceğini de zannetmiyorum ama isterseniz araştırın ve görün.
    Bozuk değilse tamir et, ihtiyacın olduğunda çalışmayabilir.
    Bir Land Rover Atasözü

Üye akiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinanoba Büyükçekmece
    Pate üretimi son derece çirkin bir yöntemle yapılıyor.
    Bu tip şeyler gördükçe rahatsızlıklar artıyor.
    İnsanlar doğadaki en vahşi yaratıklar olduğu maalesef bir gerçek.

Üye dragonfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yazık ki bu ve bunun gibi yöntemler ile hem hayvanlara işkence ediyorlar hem de bu ürünleri tüketenlerin sağlığı ile oynuyorlar. Hayvan deneyleri her ne kadar anlamsız ve tamamen gereksiz olsa da hala devam ediliyor. Bir farenin, kedinin, köpeğin, maymunun metabolizmasının insan metabolizması gibi tepki vereceği düşünülerek boş yere acı çektiriyorlar ki daha başka yöntemleri varken ve daha doğru sonuçlar verebilecekken.

ne yazık ki insanoğlu yok etmekte süper yetenekli ((

Super Moderator mexlayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi kim bu gay kurpiak

Üye Acemi Baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Başkanım bu bizim ülkemizde süt verimini artırmak için değil ama RPT (Reticulo Peritonitis Traumatica) dediğimiz ineklerde yabancı cisimin reticulum dediğimiz ineklerde midenin ikinci bölümüne batması sonucu oluşan ve sonucu ölümle biten bir hastalığın tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir....ama bir veteriner hekim olarak süt verimini arttırmak için kullanıldığını hiç duymamıştım.....
    5.2 V8 Candır cannn

Üye Acemi Baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Alıntı dragonfly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu uygulamayı buzağılarda genelde göremeyiz.daha çok mineral madde eksikliği olan süt verimi yüksek olan ineklerde kendi memesini emme durumunu engellemek için kullanılır...ticari işletmelerde hiç bir zaman buzağıların annelerini emmelerine müsade edilmez..çünkü oluşabilecek bir meme hastalığında süt kaybı yaşanacağından ticari işletmelerde zarara yol açar...ve birde şu boyutu var meme hastalığında kullanılan ilaçlar arınma süresi beklenmeden elde edilen süt piyasaya verilirse insan sağlığına büyük tehlike oluşturur...bence öyle olacağına buzağılar biberonla beslensin meme hastalıkları oluşmasın....
    5.2 V8 Candır cannn