Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 8910
Toplam 195 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 195 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ford f250 projesi

Üye berdush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Farklı zeminlerde bir kaç test yaptım. Kumun aracı bu kadar tutacağı hiç aklıma gelmezdi. Artık muayenede sorun çıkartabilecek ufak tefek şeyler var bunları yapmaya çalışacağım.

Üye soylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2016
    Nereden
    Bostancı-İST
    Erdem bey,ellerinize sağlık,bu kadar uzun soluklu bir serüven için canı gönülden tebrik ediyorum sizi.Heyecanla okudum yazılarınızı.Süper bir araç olmuş.15 sene evvel bende sizin gibi 1971 model 8 silindir Chevrolet Chevelle almıştım.Boya için Adapazarına az gidip gelmemiştim.O günlerim geldi bir an için gözümün önüne.Aracınız için bunca zaman harcadığınız emek inanınki değmiş.Kazasız belasız iyi günlerde de kullanmanızı dilerim artık. Başkanın dediği gibi "Ama o demir hala orada"
    1997 Grand Cherokee 5.2 V8

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı soylu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdem bey,ellerinize sağlık,bu kadar uzun soluklu bir serüven için canı gönülden tebrik ediyorum sizi.Heyecanla okudum yazılarınızı.Süper bir araç olmuş.15 sene evvel bende sizin gibi 1971 model 8 silindir Chevrolet Chevelle almıştım.Boya için Adapazarına az gidip gelmemiştim.O günlerim geldi bir an için gözümün önüne.Aracınız için bunca zaman harcadığınız emek inanınki değmiş.Kazasız belasız iyi günlerde de kullanmanızı dilerim artık. Başkanın dediği gibi "Ama o demir hala orada"
    Ersin bey teşekkür ederim. Hangi demiri kastediyorsunuz?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    erdem almışsın sazı eline gene bursaya giderken lastikleri niye kasaya koydun az yaksın diye mi ? burda motordan anlayan usta yok mu peki
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı Han Solo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erdem almışsın sazı eline gene bursaya giderken lastikleri niye kasaya koydun az yaksın diye mi ? burda motordan anlayan usta yok mu peki
    Giderken bir direksiyon ve motor problemi vardı. Bunları zorlamak istemediğim için lastikleri değiştirmiştim. İnsanın gözüne acayip geliyor büyük lastiklere alıştıktan sonra küçükleri. Usta konusuna gelince, ben yıldım abi. Az çok tahmin edersin nedenlerini, bu işlerin içindesin. İnsanlara ezberinin dışında bir iş yaptırmak gerçekten çok zor. Bana hep böyleleri denk geliyor. Ya da Murphy kanunları peşimi bırakmıyor olabilir.

Üye soylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    28.Þubat.2016
    Nereden
    Bostancı-İST
    Alıntı berdush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersin bey teşekkür ederim. Hangi demiri kastediyorsunuz?
    Başkan sürekli zincir hala orda diye takılıyordu ya ,zinciri kastetmistim .
    Şaka bir yana , bir yere takılma riskide var sarkan zincirin.Çok basit bir sürü görünmez kaza olabiliyor.Dikkatli olmak lazım.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1997 Grand Cherokee 5.2 V8

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Direksiyon sistemi ile ilgili sormak istediğim bir soru var bilenler varsa lütfen yardımcı olsunlar. Ben araca tamamı hidrolik sistemlerden yaptırmak istiyordum ancak bana bunun 60 km hızdan sonra çok tehlikeli olacağı, arabayı devirebileceği, elinin sürekli direksiyonda olması gerekeceği (bunu söyleyen arkadaşların araçlarını nasıl sürdüklerini görmek isterim) vs. söylendi. Geçen isoff yarışlarını izlerken 3-4 araçta bu sistemin olduğunu gördüm ve kafam iyice karıştı. Bahsettiğim sistem aşağıdaki resimde mevcut. Bilgisi olan var mı?

Moderator Han Solo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    03.Mart.2014
    Nereden
    istanbul
    Direksiyon sistemi ile ilgili sormak istediğim bir soru var bilenler varsa lütfen yardımcı olsunlar. Ben araca tamamı hidrolik sistemlerden yaptırmak istiyordum ancak bana bunun 60 km hızdan sonra çok tehlikeli olacağı, arabayı devirebileceği, elinin sürekli direksiyonda olması gerekeceği (bunu söyleyen arkadaşların araçlarını nasıl sürdüklerini görmek isterim) vs. söylendi. Geçen isoff yarışlarını izlerken 3-4 araçta bu sistemin olduğunu gördüm ve kafam iyice karıştı. Bahsettiğim sistem aşağıdaki resimde mevcut. Bilgisi olan var mı?

hidrolik sistem çok güçlü traktörlerde de benzer sistem var lastik kayaya dayansa bile direksiyonu çevirebiliyorsun o derece güçlü yani. ama düz yolda 100 kmh ile giderken sağa sola hafif çevirince bile ani tepki verdiğini söyleyen biri vardı..neticede günlük kullanıma uygun değil gibi duruyor
    GEZE GEZE BU GEZE-GEN BÄ°TMEZ

tüm videoları 720p veya 1080p olarak seçerek izleyin...

Üye roalex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    23.Mart.2016
    Nereden
    istanbul
    Farklı zeminlerde bir kaç test yaptım. Kumun aracı bu kadar tutacağı hiç aklıma gelmezdi. Artık muayenede sorun çıkartabilecek ufak tefek şeyler var bunları yapmaya çalışacağım.

süper.ellerinize.sağlık.allah.kaza.bela.vermesi n..

Üye ayhanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    14.Mayýs.2016
    Nereden
    Ä°stanbul
    Baştan sona okundu, insan kıskanmasın da ne yapsın.
    Kazasız belasız, keyfini çıkarın.
    93 Limited 4.0

Üye Mirkan Şenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ãœyelik tarihi
    19.Kasým.2014
    Nereden
    İstanbul Alibeyköy
    Abi orjinal sisteme takviye olarak yapılır, en azından bizim araçlarda boyle.
    Türk insanı para gibidir, içine ışık tut ''ATATÜRK'' yoksa ''SAHTEDİR''

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı roalex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper.ellerinize.sağlık.allah.kaza.bela.vermesi n..
    Alıntı ayhanozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baştan sona okundu, insan kıskanmasın da ne yapsın.
    Kazasız belasız, keyfini çıkarın.
    Teşekkürler arkadaşlar.

Alıntı Mirkan Şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi orjinal sisteme takviye olarak yapılır, en azından bizim araçlarda boyle.
    Mirkan takviyeli sistemde direksiyon kutusuyla monoblok bir orbitrol ve ekstra giriş çıkış oluyor bildiğim kadarıyla. Yani direksiyon kutusunu da değiştirmek gerek. Ful hidrolik sistem araç tecrübesi olan bize en doğru cevabı verecektir ama bu sitede yok sanırım.

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    08.Eylül.2016
    baştan sona okudum ve fotoğrafları inceledim, aracın geçirdiği evrim ve harcanan emek gerçekten etkileyici
    takibe devam ve diğer aracıda merakla bekliyorum
    ve bir soru araç uzunluğu ne kadar ve yeni lastikler yükseltme vs ile yüksekliği
    teşekkürler

Ãœyelik tarihi
    06.Mart.2014
    Alıntı yabancıyerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baştan sona okudum ve fotoğrafları inceledim, aracın geçirdiği evrim ve harcanan emek gerçekten etkileyici
    takibe devam ve diğer aracıda merakla bekliyorum
    ve bir soru araç uzunluğu ne kadar ve yeni lastikler yükseltme vs ile yüksekliği
    teşekkürler
    Teşekkür ederim. Aracın uzunluğu 630 cm, genişliği 220 cm, yüksekliği ise 215 cm.

Yeni Ãœye
    Ãœyelik tarihi
    04.Mart.2014
    Nereden
    kartal

Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 8910